Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το root είναι εύκολο να γίνει?

Αξίζει η αγορά του για μεταχειρισμένο? Τι να προσέξω?

Στο ρουτ χανεις εγγυηση γραφει ο κνοχ. Προσεχε για χτυπηματα στο τζαμι σε σημεια του edge

Link to comment
Share on other sites

Καμία εξέλιξη με την εγγραφή κλήσεων ; δουλεύει κάποια εφαρμογή;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως έχουν σταματήσει τα προβλήματα με τις διακοπές του μικροφώνου στην ανοιχτή ακρόαση. Ισχύει και σε εσάς;
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε κάποιο πρόγραμμα που να αφήνει πάνω από 10 δευτερόλεπτα ανοικτή την κάμερα για φωτογραφια; (Τον χρόνο έκθεσης εννοω)
Link to comment
Share on other sites

Επί τέλους, ενημέρωση Ιουνίου. Άντε να δοκιμάσω τη νυχτερινή :up:

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS

Εδώ και μερικές μέρες αντιμετωπίζω ενα προβλημα. Η καμερα (ειτε φωτογραφική ειτε βιντεο) ειναι μονίμως θολά. Καποιες φορες ξεθολωνουν και εστιάζουν και άλλες χρειάζονται μεχρι κ λεπτα. Τι κοντινό κανω,τι εστιάζω αλλα τίποτα. Καποια λυση; Μετά από το UPDATE το παρατήρησα αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS

Εδώ και μερικές μέρες αντιμετωπίζω ενα προβλημα. Η καμερα (ειτε φωτογραφική ειτε βιντεο) ειναι μονίμως θολά. Καποιες φορες ξεθολωνουν και εστιάζουν και άλλες χρειάζονται μεχρι κ λεπτα. Τι κοντινό κανω,τι εστιάζω αλλα τίποτα. Καποια λυση; Μετά από το UPDATE το παρατήρησα αυτο.

 

Είναι σίγουρα καθαρός ο φακός; (συγνωμη που ρωτάω αλλα έχω ακούσει πολλά :D)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια μετα την 9, εχω θεμα με τις ειδοποιησεις facebook-messenger-viber κτλ.

Δεν ξερω τι ρυθμιση στην μπαταρια να αλλαξω για να μην μου τις κλεινει μεχρι να τις ανοιξω εγω αλλα με την 8, εβαζα τις εφαρμογες στις unmonitored και ολα πηγαιναν ρολοι. τωρα πλεον δεν υπαρχει η επιλογη αυτη και δεν ξρεω τι να κανω. Πχ η γυναικα μου που εχει κι αυτη s9+ ειχε βαλει καπου το κινητο της και την πηρα και στο messenger και στο viber και δεν χτυπουσε.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια μετα την 9, εχω θεμα με τις ειδοποιησεις facebook-messenger-viber κτλ.

Δεν ξερω τι ρυθμιση στην μπαταρια να αλλαξω για να μην μου τις κλεινει μεχρι να τις ανοιξω εγω αλλα με την 8, εβαζα τις εφαρμογες στις unmonitored και ολα πηγαιναν ρολοι. τωρα πλεον δεν υπαρχει η επιλογη αυτη και δεν ξρεω τι να κανω. Πχ η γυναικα μου που εχει κι αυτη s9+ ειχε βαλει καπου το κινητο της και την πηρα και στο messenger και στο viber και δεν χτυπουσε.

 

αυτό το πρόβλημα και εγω το εχω. δεν λαμβανω καμια ειδοποιηση απο γουατς απ, σκαιπ κτλ

εχω ψαξει και στις ρυθμισεις του απ και τα notifications ειναι ενεργα

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

μετα την αναβαθμιση Ιουνιου η μπαταρια τελειωνει γρηγορα.το εχει καποιος αλλος?
Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια μετα την 9, εχω θεμα με τις ειδοποιησεις facebook-messenger-viber κτλ.

Δεν ξερω τι ρυθμιση στην μπαταρια να αλλαξω για να μην μου τις κλεινει μεχρι να τις ανοιξω εγω αλλα με την 8, εβαζα τις εφαρμογες στις unmonitored και ολα πηγαιναν ρολοι. τωρα πλεον δεν υπαρχει η επιλογη αυτη και δεν ξρεω τι να κανω. Πχ η γυναικα μου που εχει κι αυτη s9+ ειχε βαλει καπου το κινητο της και την πηρα και στο messenger και στο viber και δεν χτυπουσε.

 

αυτό το πρόβλημα και εγω το εχω. δεν λαμβανω καμια ειδοποιηση απο γουατς απ, σκαιπ κτλ

εχω ψαξει και στις ρυθμισεις του απ και τα notifications ειναι ενεργα

 

Δεν είχα κανένα πρόβλημα είτε με 8, είτε με 9. Είδατε αν οι συγκεκριμένες εφαρμογές είναι εκτός αδράνειας; Παρατεταμένη πίεση στο εικονίδιο της εφαρμογής > πληροφορίες > μπαταρία > επιτ. δραστ. στο παρασκήνιο.

 

μετα την αναβαθμιση Ιουνιου η μπαταρια τελειωνει γρηγορα.το εχει καποιος αλλος?

Δεν την εγκατέστησα ακόμη, γιατί έχω διαβάσει τόσο θετικά όσο και αρνητικά σχόλια.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Εμενα στο S9 δεν εχει δειξει καποιο θεμα η ενημερωση Ιουνιου.
Link to comment
Share on other sites

Παρατεταμένη πίεση στο εικονίδιο της εφαρμογής > πληροφορίες > μπαταρία > επιτ. δραστ. στο παρασκήνιο.

 

είναι ενεργό :wacko:

σημειωτέον το είχα το πρόβλημα από το s8 μόλις πήρε τη νεα αναβαθμιση και τώρα συνεχίζει στο s9+ :blink:

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μολις κυκλοφορησε στα γερμανικα το security patch του ιουλιου..απο οτι λεει το sammobile.....το εχει κατεβασει κανενας....ποσα mb ειναι..η τι διορθωνει...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ και κάνα 2 βδομάδες όταν ανοίγω την κάμερα τα βλέπω όλα θολά. Αν περιμένω κάποια δευτερόλεπτα (Πάνω από 10) φτιάχνει.

Άλλες φορές φυσαω την κάμερα και φτιάχνει. Άλλες ακουμπάω λίγο την κάμερα και ξεθολωνει (το είδα σε βίντεο)

Έχω κάνει πολλές επανακινησεις και συνεχίζει το πρόβλημα. Σε safe mode πάλι ειναι θολό αλλά για 2-3 δευτερόλεπτα και έχω κάνει soft reset.

Κάποια λύση έχετε να προτείνετε;

 

Παίζει να είναι λίγο θήκη που διάβασα σε ένα ξένο φορουμ; Χαζό μου φαίνεται αλλά οκ.

Τι λετε;

Link to comment
Share on other sites

Τι να πουμε ?:p

Πας smartec.

Πριν απο αυτο μαθε το εξης:

Οι καμερες της Sammy εδω και καιρο βεβαια ερχονται με ενσωματωμενη την λειτουργια , το focus-mode σε κατασταση " Continuous " δηλαδη συνεχης εστιαση για καλυτερο αποτελεσμα και μακρια και κοντα(micro) .

 

Καποτε αυτα ηταν 2 λειτουργιες ξεχωριστες .

Τα παραπανω λοιπον εχουν ως αποτελεσμα να υπαρχει μια πιθανοτητα βλαβης .

 

Κατεβασε μια εφαρμογη καμερας απο το market που περιεχει και ξεχωριστα mode για μακρια η κοντα να δεις τι γινεται .Πχ.snap camera Hdr κτλ.Ετσι το mode για μακρια θα εστιαζει μονο μακρια και οχι κοντα .Το αλλο mode για κοντα θα εστιαζει μονο κοντα και εαν το γυρνας μακρια θα δειχνει θολα.

 

Αλλιως εαν ειναι θεμα hardware στειλτο smartec να στο φτιαξουν και ολα καλα.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Τι να πουμε ?:p

Πας smartec.

Πριν απο αυτο μαθε το εξης:

Οι καμερες της Sammy εδω και καιρο βεβαια ερχονται με ενσωματωμενη την λειτουργια , το focus-mode σε κατασταση " Continuous " δηλαδη συνεχης εστιαση για καλυτερο αποτελεσμα και μακρια και κοντα(micro) .

 

Καποτε αυτα ηταν 2 λειτουργιες ξεχωριστες .

Τα παραπανω λοιπον εχουν ως αποτελεσμα να υπαρχει μια πιθανοτητα βλαβης .

 

Κατεβασε μια εφαρμογη καμερας απο το market που περιεχει και ξεχωριστα mode για μακρια η κοντα να δεις τι γινεται .Πχ.snap camera Hdr κτλ.Ετσι το mode για μακρια θα εστιαζει μονο μακρια και οχι κοντα .Το αλλο mode για κοντα θα εστιαζει μονο κοντα και εαν το γυρνας μακρια θα δειχνει θολα.

 

Αλλιως εαν ειναι θεμα hardware στειλτο smartec να στο φτιαξουν και ολα καλα.

 

Σε ευχαριστώ πολύ! Το κατέβασα το προγραμματάκι και εχει πολλες επιλογές. Πριν προλαβω να βρω ποια απο τις 2 κάμερες ειναι για κοντα και μακρυα ειδα οτι ξεκίνησε να λειτουργεί σωστά η καμερα. Κάτι τέτοιες στιγμές με κανουν να αναπολώ το παλιό μου iphone. Είχε 1000 στραβά αλλα τα χαζά αυτα προβλήματά ποτε δεν τα συνάντησα.

 

Τεσπα, μιλησα στο live chat και μου ειπαν να το παω σε κέντρο εξυπηρέτησης Samsung. Το πιο κοντινό μου ειναι στηβν Ευελπίδων κοντα (Samsung Service Center, Ευελπίδων 29, Αθήνα 113 62)

Ξερετε αν το κρατήσουν αν δίνουν αλλο τηλέφωνο μεχρι να το φτιάξουν; smartec ειναι ο επίσημος αντιπρόσωπος;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ! Το κατέβασα το προγραμματάκι και εχει πολλες επιλογές. Πριν προλαβω να βρω ποια απο τις 2 κάμερες ειναι για κοντα και μακρυα ειδα οτι ξεκίνησε να λειτουργεί σωστά η καμερα. Κάτι τέτοιες στιγμές με κανουν να αναπολώ το παλιό μου iphone. Είχε 1000 στραβά αλλα τα χαζά αυτα προβλήματά ποτε δεν τα συνάντησα.

 

Τεσπα, μιλησα στο live chat και μου ειπαν να το παω σε κέντρο εξυπηρέτησης Samsung. Το πιο κοντινό μου ειναι στηβν Ευελπίδων κοντα (Samsung Service Center, Ευελπίδων 29, Αθήνα 113 62)

Ξερετε αν το κρατήσουν αν δίνουν αλλο τηλέφωνο μεχρι να το φτιάξουν; smartec ειναι ο επίσημος αντιπρόσωπος;

 

 

 

Εγώ για αυτά τα χαζά bug δεν θα άλλαζα τη σμαρτεκ που δέκα μέρες πριν λήξει η εγγύηση του αδερφού μου χωρίς απόδειξη. Το στείλαμε δωρεάν κ δωρεάν παραλαβή... Αλλαγή οθόνης λόγω burn in. Αλλαγή στυ θυρα φόρτισης

Αλλαγή νέα μπαταρία και όλα δωρεάν.... Κ εγγύηση ένα χρόνο ξανά η οθόνη τι άλλο να κάνει η σαμι να του βρει και νύφη;; κ βγαίνει η Apple κ λέει φταίμε για τις μπαταρίες ελάτε από 50 ευρώ τη μπαταρία θέλω 30 ευρώ...

Αν δεις ότι στο ξανακάνει στειλτο δωρεάν στη σμαρτεκ σε 2 μέρες θα το έχεις πίσω..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Ούτως ή άλλως εχω κάνει κ ασφαλεια στο κινητό σε περίπτωση που χαλάσει κατι απο δική μου υπαιτιότητα. Αυτό το χαζο bug ειναι παρα πολυ ενοχλητικό, ειδικά όταν εχεις δωσει ενα σεβαστό ποσο για κινητό 5 μηνου.

Btw τωρα εστιάζει σχεδόν αμέσως.

Ο χρόνος εστίασης στα δικά σας s9+ ποσο διαρκεί απο περιέργεια; Έχω σκαλώσει για λίγο μεγαλύτερο χρονικό διάστημα μεχρι να εστιάσει;

Link to comment
Share on other sites

Απορώ πως δε μου ήρθε ακόμα η ενημέρωση, κάθε φορά 21 του μήνα μου ερχόταν.

Μια απο τα ιδια και εδω (21-23 του μηνα) αλλα σημερα εμφανιστηκε ετοιμη προς download. 533,46MB

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...