Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίζω ένα βίντεο στον mxplayer και μου λεει οτι ο ηχος eac3 δεν υποστηρίζεται

..τι πρεπει να κανω;;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κατεβάσεις έναν codec από το xda. Google xda mxplayer eac not supported και θα είναι το πρώτο αποτέλεσμα που θα σου βγάλει.
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά και Χριστός Ανέστη σ'όλους!!Μια γρήγορη ερώτηση.Υπάρχει τρόπος να βάλω ή να κατεβάσω το 360 camera mode στην ήδη υπάρχουσα κάμερα του κινητού;Ψάχνω καιρό αλλά το μόνο που βρίσκω είναι μέσω gcam.Παλαιότερα θυμάμαι ότι γινόταν απλά μέσω των modes της κάμερας απλά πήγαινοντάς στο μάρκετ της samsung.
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση στο Pie, παρατηρώ ότι εάν συγχρονίζουμε τις επαφές μας μέσω gmail δεν υπάρχει η δυνατότητα να κρύψουμε ετικέτες που έχουμε φτιάξει στις επαφές google, με αποτέλεσμα να μας εμφανίζονται όλες οι επαφές. Γνωρίζετε εάν υπάρχει τρόπος; Στο προηγούμενο λειτουργικό μπορούσαμε να προσαρμόσουμε ποιές επαφές θα εμφανίζονται, μέσω τις επιλογής «προσαρμογή» που υπήρχε

 

Επαναφέρω το συγκεκριμένο ερώτημα, γιατί ακόμη δεν έχω βρει λύση. Γνωρίζετε κάτι σχετικό;

Ευχαριστώ.

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

κάτοχος κι εγώ της συσκευής από σήμερα.

 

Το αγόρασα από phonegallery.

Γνωρίζω ότι είναι αξιόπιστο κατάστημα, αλλά προτιμώ να κάνω ένα τσεκάρισμα ΙΜΕΙ με Samsung για να είμαι πιο ήσυχος.

 

Ερώτηση λοιπόν:

 

γίνεται μόνο τηλεφωνικά (άρα πάμε για Δευτέρα) ή υπάρχει και κάποιο online tool;

 

Για να το τσεκάρω, πρέπει οπωσδήποτε η συσκευή να ΜΗΝ έχει ενεργοποιηθεί προηγουμένως;

Link to comment
Share on other sites

Επίσης παρατηρώντας τώρα κάποια unboxing videos, είδα ότι:

1. το κουτί στο βίντεο ειχε ζελατινα - εμενα οχι

2. Στο βιντεο το κουτι ειχε ενα τριπλο στικερ με το ΙΜΕΙ/barcode - εμενα μονό

 

Να ανησυχήσω;

Link to comment
Share on other sites

Επίσης παρατηρώντας τώρα κάποια unboxing videos, είδα ότι:

 

1. το κουτί στο βίντεο ειχε ζελατινα - εμενα οχι

 

2. Στο βιντεο το κουτι ειχε ενα τριπλο στικερ με το ΙΜΕΙ/barcode - εμενα μονό

 

 

 

Να ανησυχήσω;

Μαγαζί με 4,8 στα 5 από το skroutz και να σου πουλήσει κινητό ημιτασιόν το θεωρώ αδύνατον.

 

Άφησε σε παρακαλώ την καχυποψία και άνοιξε την συσκευή σου να την χαρείς.

 

Δεν είναι μέλος κανενός καταστήματος, απλά βάζω την κοινή λογική και ψάχνοντας 14 δευτερόλεπτα στο Google για το κατάστημα που ανέφερες παραπάνω.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

 

 

κάτοχος κι εγώ της συσκευής από σήμερα.

 

 

 

Το αγόρασα από phonegallery.

 

Γνωρίζω ότι είναι αξιόπιστο κατάστημα, αλλά προτιμώ να κάνω ένα τσεκάρισμα ΙΜΕΙ με Samsung για να είμαι πιο ήσυχος.

 

 

 

Ερώτηση λοιπόν:

 

 

 

γίνεται μόνο τηλεφωνικά (άρα πάμε για Δευτέρα) ή υπάρχει και κάποιο online tool;

 

 

 

Για να το τσεκάρω, πρέπει οπωσδήποτε η συσκευή να ΜΗΝ έχει ενεργοποιηθεί προηγουμένως;

Τι πεειμενεις να μαθεις τσεκαρωντας το imei ?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Επίσης παρατηρώντας τώρα κάποια unboxing videos, είδα ότι:

 

1. το κουτί στο βίντεο ειχε ζελατινα - εμενα οχι

 

2. Στο βιντεο το κουτι ειχε ενα τριπλο στικερ με το ΙΜΕΙ/barcode - εμενα μονό

 

 

 

Να ανησυχήσω;

Φίλε απο τα πιο αξιόπιστα καταστήματα είναι το phonegallery.

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επίσης παρατηρώντας τώρα κάποια unboxing videos, είδα ότι:

 

1. το κουτί στο βίντεο ειχε ζελατινα - εμενα οχι

 

2. Στο βιντεο το κουτι ειχε ενα τριπλο στικερ με το ΙΜΕΙ/barcode - εμενα μονό

 

 

 

Να ανησυχήσω;

Τα ίδια και το δικό μου από Σκρουτζ κατάστημα της Θεσσαλονίκης.

Το έχω ένα μήνα και κάτι, από Πολωνία, σίγουρα ανοιγμένο πριν το πάρω στα χέρια μου.

Κανένα πρόβλημα με τη συσκευή, εκπληκτικό τηλέφωνο και σαφώς με την εγγύηση καλυμμένος, ελπίζω να μη μου χρειαστεί βέβαια!

 

Sent from my Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

 

Μαγαζί με 4,8 στα 5 από το skroutz και να σου πουλήσει κινητό ημιτασιόν το θεωρώ αδύνατον.

Φίλε απο τα πιο αξιόπιστα καταστήματα είναι το phonegallery.

 

Αυτοί είναι οι λόγοι που το επέλεξα κι εγώ για να κάνω την αγορά μου (παρότι δεν ήταν το φθηνότερο), άλλωστε αναφέρθηκα στην αξιοπιστία του στο αρχικό μου μήνυμα.

Δεν κατηγορώ λοιπόν το κατάστημα αυτή την στιγμή, απλά παραθέτω τα δεδομένα.

 

Όταν δημιουργούνται (εύλογες) απορίες/υποψίες σχετικά με την αρχική συσκευασία της καινούργιας συσκευής (την οποία αγόρασες έναντι σημαντικού ποσού) , νομίζω είναι λογικό να θες να μάθεις τι συμβαίνει (εύχομαι τίποτα).

 

 

Τι πεειμενεις να μαθεις τσεκαρωντας το imei ?

 

Για να είμαι ειλικρινής, δεν γνωρίζω κι εγώ 100%.

Αρχικά να διασταυρώσω ότι όντως ισχύει η εγγύηση αντιπροσωπείας, και από εκεί και πέρα όποια άλλη πληροφορία θα μπορούσαν να μου δώσουν.

 

Τα ίδια και το δικό μου από Σκρουτζ κατάστημα της Θεσσαλονίκης.

Το έχω ένα μήνα και κάτι, από Πολωνία, σίγουρα ανοιγμένο πριν το πάρω στα χέρια μου.

Κανένα πρόβλημα με τη συσκευή, εκπληκτικό τηλέφωνο και σαφώς με την εγγύηση καλυμμένος, ελπίζω να μη μου χρειαστεί βέβαια!

 

Κι εγώ στο εύχομαι.

Αν πρόκειται για "ανοιγμένο" όπως αναφέρεις , τι σημαίνει αυτό; Χρησιμοποιημένο και επανασυσκευασμένο; Κάτι άλλο;

 

Έχω διαβάσει σε αυτό το forum για την εφαρμογή Phone Info της Samsung.

Θα δω τι μπορώ να μάθω και από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ στο εύχομαι.

 

Αν πρόκειται για "ανοιγμένο" όπως αναφέρεις , τι σημαίνει αυτό; Χρησιμοποιημένο και επανασυσκευασμένο; Κάτι άλλο;

 

 

 

Έχω διαβάσει σε αυτό το forum για την εφαρμογή Phone Info της Samsung.

 

Θα δω τι μπορώ να μάθω και από εκεί.

 

Έχω ακούσει αρκετές φορές τη δικαιολογία πως η συσκευασία ανοίγεται από το μαγαζί για λόγους ασφαλείας, μιας και κάποιες συσκευές έρχονται από προμηθευτές εξωτερικού.

Επιβεβαιώνουν πως βρίσκονται στο εσωτερικό του κουτιού όλα τα παρελκόμενα, πως η συσκευή ανοίγει και την κλείνουν.

 

Λογικά όταν άνοιξες τη συσκευή σου θα ήταν γύρω στο 40-60%(εργοστασιακά οι συσκευές στο κουτί τους είναι σε αυτά τα ποσοστά), αν ήταν πχ. στο 10% τότε χρησιμοποιήθηκε λίγο παραπάνω.

Και πάλι δεν είναι ανησυχητικό εάν η συσκευή δουλεύει σωστά και δείχνει καινούργια χωρίς σημάδια, με τις μεμβράνες της κλπ.

 

Να απολαύσεις τη συσκευή σου, όπως καταλαβαίνω είναι ολοκαίνουργια.

Για να σου φύγει το όποιο άγχος, αν θες επιβεβαίωσε μέσω της εφαρμογής Phone info πως η συσκευή σου δεν είναι refurbished, πως είναι οκ το S/N και το IMEI σου και όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κάνεις σε αυτό το κινητό το samsung smart switch από παλιότερο samsung κινητό να μου πει κατά πόσο δουλεύει σωστά?

 

 

Κάνει επαναφορά όχι μόνο το πως είχες το παλιό κινητό π.χ. samsung galaxy s7 αλλά και τις ρυθμίσεις και κωδικούς των προγραμμάτων?

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κάνεις σε αυτό το κινητό το samsung smart switch από παλιότερο samsung κινητό να μου πει κατά πόσο δουλεύει σωστά?

 

 

Κάνει επαναφορά όχι μόνο το πως είχες το παλιό κινητό π.χ. samsung galaxy s7 αλλά και τις ρυθμίσεις και κωδικούς των προγραμμάτων?

Κωδικους οχι....προσωπικα σε εμενα δεν.μου επανεφερε και τα wifi passwords...αλλα συο τελευταιο κατι δεν πηγε καλα γιατι στης γυναικας μου τα επανεφερε

Link to comment
Share on other sites

Σε περιπτωση που βαλει καποιος το τζαμακι απο το MRS mobile repair και θελησει να το αφαιρεσει μονος του χωρις να παει στο καταστημα, ειναι εφικτο?

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Σε περιπτωση που βαλει καποιος το τζαμακι απο το MRS mobile repair και θελησει να το αφαιρεσει μονος του χωρις να παει στο καταστημα, ειναι εφικτο?

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι είναι. Όπως βγαίνουν όλα βγαίνει και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

S_wind ... Αν ακους !!

Η καπόιος αλλος....

Εχω χασει απ την κουρτινα πανω, κάποια εικονιδια... Πχ το hotspot, του συγχρονισμου κ γενικα κανα 2 αλλα τα οποια τα ειχα στην κουρτινα.. Πηγα εκει που τα κρυβεις αν θες αλλα δεν ειναι... Εν το μεταξύ πχ το mobile hotspot δουλεύει κανονικά, απλα πρεπει να παω απ τις ρυθμίσεις, συνδεσεις κτλ κτλ...

Ξερουμε γιατι ?

Link to comment
Share on other sites

S_wind ... Αν ακους !!

Η καπόιος αλλος....

Εχω χασει απ την κουρτινα πανω, κάποια εικονιδια... Πχ το hotspot, του συγχρονισμου κ γενικα κανα 2 αλλα τα οποια τα ειχα στην κουρτινα.. Πηγα εκει που τα κρυβεις αν θες αλλα δεν ειναι... Εν το μεταξύ πχ το mobile hotspot δουλεύει κανονικά, απλα πρεπει να παω απ τις ρυθμίσεις, συνδεσεις κτλ κτλ...

Ξερουμε γιατι ?

 

Δοκίμασες να κατεβασεις την κουρτίνα τέρμα κάτω???

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να κατεβασεις την κουρτίνα τέρμα κάτω???

 

Ναι... Σε σχέση με το s9 της γυναίκας μου, εχω χασει 3 εικονιδια...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Πως μπορώ να απενεργοποιήσω εντελώς οτιδήποτε αφορά το bixby button?

 

Ή να το κάνω όταν το πατάω να τρέχει όποια εφαρμογή θέλω εγώ και όχι το bixby home.

 

Έχω ήδη απενεργοποιήσει το bixby home από το διακόπτη που έχει πάνω δεξιά αλλά και πάλι όταν βλέπω youtube και πατήσω το bixby button βάζει το βίντεο στην αναμονή και με πάει στην οθόνη bixby.

 

Εν ολιγης θέλω να μου πείτε πως θα απενεργοποιήσω εντελώς το bixby σαν κουμπί και αν δεν γίνεται αυτό να τρέχει την εφαρμογή που εγώ θέλω π.χ. το youtube.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Πως μπορώ να απενεργοποιήσω εντελώς οτιδήποτε αφορά το bixby button?

 

Ή να το κάνω όταν το πατάω να τρέχει όποια εφαρμογή θέλω εγώ και όχι το bixby home.

 

Έχω ήδη απενεργοποιήσει το bixby home από το διακόπτη που έχει πάνω δεξιά αλλά και πάλι όταν βλέπω youtube και πατήσω το bixby button βάζει το βίντεο στην αναμονή και με πάει στην οθόνη bixby.

 

Εν ολιγης θέλω να μου πείτε πως θα απενεργοποιήσω εντελώς το bixby σαν κουμπί και αν δεν γίνεται αυτό να τρέχει την εφαρμογή που εγώ θέλω π.χ. το youtube.

 

Απ τον Γεναρη κ μετα η samsung το εκανε να μην απενεργοποίειται τελειως... Ομως σου εβαλε την επιλογη να ρυθμίσεις το κουμπι με μια φορα να ανοιγει το bixby κ με δυο πατηματα μια αλλη εφαρμογή, η το αναποδο....

Εγω πχ εχω βαλει με ενα πατημα να ανοιγει η κάμερα.... Ετσι κι αλλιως 2 φορες τυχαια κ δεν γινεται να το πατήσεις... Οποτε ολα καλα!!

Μεσα απ τις ρυθμισεις του bixby το φτιαχνεις αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί πριν τον Ιανουάριο μπορούσες να το απενεργοποιήσεις εντελώς?

 

 

Παίζει να το επαναφέρει αυτό?

 

 

Ή τουλάχιστον να μπορούμε να διαλέγουμε εμείς τι θα ανοίγει(Και δεν εννοώ το bixby).

Link to comment
Share on other sites

Ναι... Σε σχέση με το s9 της γυναίκας μου, εχω χασει 3 εικονιδια...

 

Aνοιξε την κουρτινα. Τρεις τελείες πανω δεξιά πατας εκει πού λέει σειρά κουμπιών. Λογικα θα σου εμφανίσει τις εφαρμογές που εχουν εξαφανιστεί. Τις μεταφέρεις πανω και είσαι έτοιμος.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...