Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάγκες έχω 3 μέρες που έφυγα από s9plus από το οποίο ήμουν ευχαριστημένος χωρίς παράπονο. Πήρα s10 plus με . Όταν πέσει η τιμή θεωρώ πως ίσως να αξίζει η μετάβαση.. Το πήρα κ σε άσπρο για να καταλάβω καλύτερα την αλλαγή το οποίο είναι πανέμορφο. Καλύτερος κ δυνατότερος ήχος

Τρίτη κάμερα που κάνει τη διαφορά. Ακόμα καλύτερες φώτο θεωρώ και με μέρα. προσεχώς πιστεύω ακόμα καλύτερες φώτο χωρίς φλας. Τα 2gb ram παραπάνω δεν τα καταλαβαίνεις...

Δείχνει καλύτερη κ η μπαταρία και η οθόνη είναι ακόμα πιο δυνατή. Και ο διπλός χωρος μνήμης αξίζει. Τα emoji τα κάνανε χειρότερα ως προς την ομοιότητα του ατόμου που βγάζει τον εαυτό του..

Δαχτυλικο προσπαθώ να το συνηθίσω μπροστά κ ναμην παταω πίσω.. Το hdr στο βίντεο έχει διαφορά δείχνει πιο όμορφο.. Οι νυχτερινές στο s10 plus θέλουν δουλειά.. Led ειδοποίησης δεν έχουν λένε μήπως δώσουν λεντ μέσω μπροστινής κάμερας που ανάβει γύρω γύρω. Δεν μ αρέσει που ξεκλειδώνει μόνο με το πρόσωπο κ όχι όπως στο s9 plus με τά μάτια κ ξεκλειδώνει με φώτο λένε. Γυαλί φθηνό δεν αναγνωρίζει ε Τα λέμε αλανια

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχεις απλά ρώτησα μήπως γίνετε και δεν το βρίσκω
Ρυθμίσεις - εμφάνιση - γραμμή πλοήγησης.

 

Εκεί κλειδώνει και ξεκλειδώνει.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οταν βαζεις στο αυτί σου το τηλέφωνο ενω μιλας, σβηνει η οθόνη για εξοικονομιση... Πως το απενεργοποιω αυτό?? Ξερει καποιος??
Link to comment
Share on other sites

Οταν βαζεις στο αυτί σου το τηλέφωνο ενω μιλας, σβηνει η οθόνη για εξοικονομιση... Πως το απενεργοποιω αυτό?? Ξερει καποιος??

 

Σβήνει για να μην πατηθει κάποιο κουμπί, οπότε δε νομίζω ότι γίνεται να σταματήσει, εκτός αν κλείνει κάπως ο αισθητηρας αυτός

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σβήνει για να μην πατηθει κάποιο κουμπί, οπότε δε νομίζω ότι γίνεται να σταματήσει, εκτός αν κλείνει κάπως ο αισθητηρας αυτός

 

Στο s9 που έχω δεν σβήνει η οθόνη... Επίσης, στι s6 plus που εχω σβήνει... Δεν θυμαμαι στα αλλα καθόλου....

Απλα δεν με βολευει καθολου στο αυτοκίνητο γιατί αν εχω βιντεοκληση κ το βάλω στη βαση μπαινει μπροστα στον αισθητηρα κ κλεινει η οθονη

Link to comment
Share on other sites

Μου πετάει πολύ συχνά, κυρίως όταν μπαίνω ή βγαίνω από airplane mode, ένα notification που έχει ως εικονίδιο ακουστικά μουσικής. Το κάνει όμως για ενα δευτερόλεπτο κάθε φορά και δεν προλαβαίνω να κατεβάσω την μπάρα να δω τι ακριβώς είναι. Έχει συμβεί σε κάποιον;
Link to comment
Share on other sites

Μου πετάει πολύ συχνά, κυρίως όταν μπαίνω ή βγαίνω από airplane mode, ένα notification που έχει ως εικονίδιο ακουστικά μουσικής. Το κάνει όμως για ενα δευτερόλεπτο κάθε φορά και δεν προλαβαίνω να κατεβάσω την μπάρα να δω τι ακριβώς είναι. Έχει συμβεί σε κάποιον;

 

Μήπως εχεις τπτ συνδεδεμενα Bluetooth ακουστικα, η ισως στο αμαξι Bluetooth car kit ?

Link to comment
Share on other sites

Στο s9 που έχω δεν σβήνει η οθόνη... Επίσης, στι s6 plus που εχω σβήνει... Δεν θυμαμαι στα αλλα καθόλου....

Απλα δεν με βολευει καθολου στο αυτοκίνητο γιατί αν εχω βιντεοκληση κ το βάλω στη βαση μπαινει μπροστα στον αισθητηρα κ κλεινει η οθονη

 

Δεν ξέρω τι συμβαίνει με το κινητό σου πάντως εγώ με s7 edge. S8 plus s9 plus k s10 plus όταν το φερνω κοντά στο πρόσωπο σβήνει η οθόνη κατά την διάρκεια της κλήσης

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Στο s9 που έχω δεν σβήνει η οθόνη... Επίσης, στι s6 plus που εχω σβήνει... Δεν θυμαμαι στα αλλα καθόλου....

Απλα δεν με βολευει καθολου στο αυτοκίνητο γιατί αν εχω βιντεοκληση κ το βάλω στη βαση μπαινει μπροστα στον αισθητηρα κ κλεινει η οθονη

 

Μπαίνεις στο τεστ μενου *#0*# κςι πας στο μενου τετράγωνο που λέει sensor σειρά πρωτο κουτάκι και ελέγχεις εαν δουλεύει.

Δες το παρακάτω βίντεο παρόμοιο ειναι και σε μας.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μήπως εχεις τπτ συνδεδεμενα Bluetooth ακουστικα, η ισως στο αμαξι Bluetooth car kit ?
Έχω το Galaxy Watch συνδεδεμένο με Bluetooth, τίποτα άλλο
Link to comment
Share on other sites

Δεν βγηκε ακομα για Ελλαδα---->>> https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-s9-plus/SM-G965F/EUR/
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω το mate 10 pro και σκέφτομαι τη μετάβαση σε s9plus. Έχει κάποιος αντίστοιχη εμπειρία να δώσει + και - ? Παλαιότερα είχα s7edge. το 9+ είναι σε καλη τιμή(και λογω τιμολογιου)
Link to comment
Share on other sites

υπομονη εχει εκπληξη στην selfie camera!!:D
Τι εννοεί ο ποιητής;;;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν μπορω να εκφερω γνωμη γιατι εχω το κανονικο S9 προβλημα δεν εχω με ακουνε καθαρα .Να δοκιμασουν και αλλοι με S9 plus να μας πουν.

Απλα πρεπει να διευκρινιστει το κανει σε οτι αποσταση ναναι κοντα-μακρια κτλ.Να ξερουμε τι μας γινεται....

Και εγώ το έχω παρατηρήσει. Όταν το φέρνω κοντά στο στόμα μου με ακούνε κανονικά. Όταν μιλάω έστω και από μικρή απόσταση όλοι παραπονιούνται

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Edited by amanwithaplan
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το έχω παρατηρήσει. Όταν το φέρνω κοντά στο στόμα μου με ακούνε κανονικά. Όταν μιλάω έστω και από μικρή απόσταση όλοι παραπονιούνται

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Και αυτο γιατι...

Ο κατοχος ενεργοποιει την ανοιχτη ακροαση.Οκ.

Οσο εχει το μικροφωνο κοντα η συσκευη αντιλαμβανεται την κοντινη του φωνη.

Οσο απομακρινεται εκει θα παιξουν πολλοι παραγοντες ρολο.

Εαν εχουμε ανοιχτη ακροαση πχ.σε ενα δωματιο και ειμαστε μονοι μας με τον συνομιλητη η συσκευη απορροφα τον ενα και μοναδικο ηχο που καταλαβαινει σε ολο τον χωρο δηλαδη την δικη μας.

Εαν ειμαστε πχ.σε ενα χωρου γραφειου στον οποιο υπαρχουν και αλλοι διπλα μας και μιλανε τοτε η συσκευη θα προσπαθησει να ναγνωρισει την κοντινοτερη φωνη οσο υπαρχει απομακρυνση η μπερδευονται και αλλες φωνες τοτε δημιουργειτε προβλημα....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω το mate 10 pro και σκέφτομαι τη μετάβαση σε s9plus. Έχει κάποιος αντίστοιχη εμπειρία να δώσει + και - ? Παλαιότερα είχα s7edge. το 9+ είναι σε καλη τιμή(και λογω τιμολογιου)

 

το s9+ εχει καλυτερη φωτο, βιντεο ,οθονη και το ματε καλυτερη μπαταρια κοντα στο 15%.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε θέμα με το μικρόφωνο στην ανοιχτή ακρόαση και δεν ακουγεστε καλά στο συνομιλητή, δοκιμάστε να απεργοποιησετε το volte και το advanced calling and messaging.

Πρέπει σίγουρα να το τεστάρω παραπάνω, αλλά νομίζω έχει κάποιο αποτέλεσμα προς το παρόν, αν και χάνουμε το hd voice έτσι

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε θέμα με το μικρόφωνο στην ανοιχτή ακρόαση και δεν ακουγεστε καλά στο συνομιλητή, δοκιμάστε να απεργοποιησετε το volte και το advanced calling and messaging.

Πρέπει σίγουρα να το τεστάρω παραπάνω, αλλά νομίζω έχει κάποιο αποτέλεσμα προς το παρόν, αν και χάνουμε το hd voice έτσι

To διάβαζα αρκετό καιρό το "πρόβλημα" και θωρούσα ότι υπάρχει σοβαρή πιθανότητα να φταίει το VoLTE.

Από την άλλη όμως....γιατί με κανονική συνομιλία δεν έχει διακοπές;

Πάντως είναι πολύ σωστή η παρατήρησή σου και καλά θα κάνουν να το τεστάρουν όσοι έχουν πρόβλημα. Το γεγονός ότι για 3-4-5 sec δεν σε ακούει o άλλος ή το ότι δεν σε ακούει καλά πάει κατευθείαν προς προβληματικό VoLTE. Το αντιμετώπισα και εγώ σε συσκευές (όχι Sasmung) και με το που έκλεινα το VoLTE το πρόβλημα λυνόταν.

 

Επίσης: Από όσο ξέρω, το HD Voice δεν έχει σχέση με το VoLTE. Το HD Voice για να ενεργοποιηθεί πρέπει οι δύο συσκευές να είναι σε δίκτυο 3G και φυσικά να υποστηρίζουν την υπηρεσία. Εγώ με U12+ δεν έχω δυνατότητα ενεργοποίησης VoLTE. Αλλά το σήμα του HD το έχω στις κλήσεις μου (όχι σε όλες). Το ίδιο ίσχυε και όταν είχα 1+6.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

To διάβαζα αρκετό καιρό το "πρόβλημα" και θωρούσα ότι υπάρχει σοβαρή πιθανότητα να φταίει το VoLTE.

 

Από την άλλη όμως....γιατί με κανονική συνομιλία δεν έχει διακοπές;

 

Πάντως είναι πολύ σωστή η παρατήρησή σου και καλά θα κάνουν να το τεστάρουν όσοι έχουν πρόβλημα. Το γεγονός ότι για 3-4-5 sec δεν σε ακούει o άλλος ή το ότι δεν σε ακούει καλά πάει κατευθείαν προς προβληματικό VoLTE. Το αντιμετώπισα και εγώ σε συσκευές (όχι Sasmung) και με το που έκλεινα το VoLTE το πρόβλημα λυνόταν.

 

 

 

Επίσης: Από όσο ξέρω, το HD Voice δεν έχει σχέση με το VoLTE. Το HD Voice για να ενεργοποιηθεί πρέπει οι δύο συσκευές να είναι σε δίκτυο 3G και φυσικά να υποστηρίζουν την υπηρεσία. Εγώ με U12+ δεν έχω δυνατότητα ενεργοποίησης VoLTE. Αλλά το σήμα του HD το έχω στις κλήσεις μου (όχι σε όλες). Το ίδιο ίσχυε και όταν είχα 1+6.

Με το που απενεργοποίησα πάντως το volte και το advanced calling and messaging δεν έχω πλεον HD voice. Δεν μου βγάζει πλέον το αντίστοιχο σηματάκι στην κλήση και το καταλαβαίνω ξεκάθαρα και από την ποιότητα της κλήσης. Μάλλον έχεις δίκιο και το hd voice έχει να κάνει με το advanced calling messaging και όχι με το volte.

 

Πάντως οι διακοπές του μικροφώνου στην κλήση, μου συνέβαιναν και με wifi calling, οπότε δεν είμαι βέβαιος ότι ευθύνεται το volte

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε θέμα με το μικρόφωνο στην ανοιχτή ακρόαση και δεν ακουγεστε καλά στο συνομιλητή, δοκιμάστε να απεργοποιησετε το volte και το advanced calling and messaging.

Πρέπει σίγουρα να το τεστάρω παραπάνω, αλλά νομίζω έχει κάποιο αποτέλεσμα προς το παρόν, αν και χάνουμε το hd voice έτσι

 

Δεν ειναι θέμα Volte. Μιλαμε για sim Vodafone...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το S8 αποτύπωνε κάτι κινούμενο πολύ καλύτερα από ότι το S9+?? Έχω μεγάλο θέμα δε μπορώ να βγάλω το μικρό μου μια σωστή φωτογραφία. Όλες βγαίνουν θολές
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...