Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ισχύει το πρόβλημα, η γυναίκα μου βάζει πολλές φορές ανοιχτή και δεν την άκουγα.. Νόμιζα πως το είχε πολύ μακρυά αλλά μάλλον είναι αυτό. Τελικά της έβαλα handsfree και τέλος. Δεν θυμάμαι αν στο note 9 έχει ίδιο θέμα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι και σε s9, s8, s8 plus, note 8, note 9 σύμφωνα με τις αναφορές. Δεν ξέρω αν το έχουν το 100% των κινητών, αλλά σίγουρα είναι γενικευμένο θέμα και πολύ σοβαρό που δεν το έχει λύσει η samsung εδώ και δύο χρόνια

Εμενα δουλευει αψογα με ανοιχτη ακροαση και τη χρησιμοποιω παρα πολυ οταν οδηγω ποτε δεν ειχα προβλημα και ουτε καποιος μου παραπονεθηκε οτι δεν με ακουει που σημαινει οτι δεν πρεπει να ειναι θεμα software γιατι τοτε λογικα θα το ειχαμε ολοι το προβλημα μιλαω παντα για το s9 plus

Link to comment
Share on other sites

Εμενα δουλευει αψογα με ανοιχτη ακροαση και τη χρησιμοποιω παρα πολυ οταν οδηγω ποτε δεν ειχα προβλημα και ουτε καποιος μου παραπονεθηκε οτι δεν με ακουει που σημαινει οτι δεν πρεπει να ειναι θεμα software γιατι τοτε λογικα θα το ειχαμε ολοι το προβλημα μιλαω παντα για το s9 plus
Και σε εμένα δεν συμβαίνει πάντα, αλλά δυστυχώς πολύ συχνά για να είναι ανυπόφορο να ακούω να μου λένε διαφορετικά άτομα ότι δεν με ακουνε.

 

Είναι επίσης πολύ συχνό στην ίδια κλήση μια να ακούγομαι για λίγα λεπτά καλά και μετά όχι ή το αντίστροφο.

 

Μακάρι να ήταν hardware θέμα γιατί έτσι θα ξεμπερδεύαμε εύκολα, αλλά 1) διαβάζω σε αλλα φορουμς ότι όσοι το πήγαν στο σέρβις τους το γύρισαν πίσω χωρίς να βρουν κάτι, 2) το μικρόφωνο δουλεύει τέλεια όταν η κλήση ΔΕΝ είναι σε ανοιχτή ακρόαση

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Εχετε να προτεινετε κάποιον συνδυασμό θηκης και tempered glass που να καθεται καλα στο κινητο λογω της κυρτης οθονης? Ιδανικα οχι κάποια πολυ χοντρη θηκη που το κανει τεράστιο..

 

Στάλθηκε από το SM-A605FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Dome glass s9+. 40+ ευρώ για τζαμάκι αλλά αξίζει κάθε σεντ. Άψογη εφαρμογή, τόσο απλά.

Το έχω με θήκη διάφανη, την sentio από πλαίσιο και είναι πλήρως καλυμμένα όλα και η θήκη αρκετά μαζεμένη. Ακριβώς ό,τι χρειάζεσαι

Motorola Atrix -> Galaxy S5 -> Mi Note 2 -> S9+
Link to comment
Share on other sites

Dome glass s9+. 40+ ευρώ για τζαμάκι αλλά αξίζει κάθε σεντ. Άψογη εφαρμογή, τόσο απλά.

Το έχω με θήκη διάφανη, την sentio από πλαίσιο και είναι πλήρως καλυμμένα όλα και η θήκη αρκετά μαζεμένη. Ακριβώς ό,τι χρειάζεσαι

 

40+ όταν το Mrs mobile repair στο Γαλάτσι στο βάζει με 20€ έτοιμο τοποθετημένο και είναι άψογο;

Link to comment
Share on other sites

20 ευρω κοστιζει το τζαμακι μαζι με την τοποθετηση? Γιατι το dome μονο του πωλειται 40 + ευρω.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

20 ευρω κοστιζει το τζαμακι μαζι με την τοποθετηση? Γιατι το dome μονο του πωλειται 40 + ευρω.

 

Ακριβώς 20€

 

Είναι κινέζικο dome προφανώς αλλά είναι τέλειο

Link to comment
Share on other sites

Αλλά έχει και 40 φεύγα... Και σπάει αν το χτυπήσεις κάπου και μετά τι; κλαις τα 40€;;;; αν σου περισσεύουν βέβαια δε σε ενδιαφέρει.. Εμένα προσωπικά όμως και πιστεύω το 90% από εμάς εδώ μέσα και γενικά στην Ελλάδα ακόμα και αυτό με τα 20 ευρω να σπάσει θα τα κλαίμε... Αντε πάλι 20€ για να βάλεις άλλο.. Παλιά που δεν ήταν κυρτες οι οθόνες στα πλάγια και ήταν flat έβαζα τζάμι με 1-2€ από μαγαζί στο Μενίδι που μένω και ας έσπαγε κάθε μήνα. Δε με ενδιέφερε... Οπότε καλύτερα 20€ να βάλεις ένα τέλειο τζάμι dome κινέζικο πάρα να βάλεις 40+ ευρώ και να κλαις μετά.. Ξαναλέω όμως... Αν σου περισσεύουν δε σε ενδιαφέρει και πληρώνεις 40€ κάθε φορά που σπάει και όλα καλά..
Link to comment
Share on other sites

σημερα εβαλα το δευτερο τζαμακι απο alliexpress. εκατσε αψογα ελπιζω να κρατησει διοτι το πρωτο ενω εκατσε καλα μετα δυο μερες εκανε σαν φυσκαλα περιφερειακα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

σημερα εβαλα το δευτερο τζαμακι απο alliexpress. εκατσε αψογα ελπιζω να κρατησει διοτι το πρωτο ενω εκατσε καλα μετα δυο μερες εκανε σαν φουσκαλα περιφερειακα.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα κινητό 500 ευρώ και ναι, έδωσα ένα 50ρικο για θήκη και το dome glass το οποίο με τις οδηγίες χρήσης που έχει και το καλούπι για τη τοποθέτηση, το βάζεις με ακρίβεια χιλιοστού ακόμη και αν δεν πιάνουν καθόλου τα χέρια σου.

Και από ποιότητα, εφαρμογή κτλ είναι αλλού.

Motorola Atrix -> Galaxy S5 -> Mi Note 2 -> S9+
Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα όχι για μια φορά.. Αλλά το κινητό θα το κρατήσεις ένα μήνα; κάποια στιγμή θα σπάσει το γυαλί από κάποια απροσεξία... Ξανά 50€; δε νομίζω να μπορούν όλοι να δώσουν 50€ σε κάθε αλλαγή. Εγώ προσωπικά το πήρα με άτοκες δόσεις και όχι δε μπορώ να δίνω 50αρια σε κάθε αλλαγή. Προτιμώ να τα δώσω στο παιδί μου. Είπαμε όμως ο καθένας έχει άλλη τσέπη
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε ανοιχτή ακρόαση ( μονίμως μιλάω περίπου 90 με 95% των κλήσεων) δεν έχω αντιμετωπίσει ποτέ μου πρόβλημα και σε s9 plus, s8 plus παλιότερα για ένα χρόνο ούτε στο τωρινό μου note 8.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια παθόντας και εγω σε ότι αφορα την ανοιχτη ακρόαση. Πριν την pie ομως λειτουργουσε αριστα και είχα και το εικονιδιο επιλογης επιπλέον εντασης το οποιο ενας Θεός ξέρει γιατί το αφαίρεσαν..clean install της pie εννοείται Τώρα πια αναγκαστικά δεν χρησιμοποιω ανοιχτή ακροαση.. αν κάποιοι το είχαν το πρόβλημα απο πριν ίσως παίζει θέμα hardware Εγώ όμως που δεν είχα ελπίζω σε software update

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμενα δουλευει αψογα με ανοιχτη ακροαση και τη χρησιμοποιω παρα πολυ οταν οδηγω ποτε δεν ειχα προβλημα και ουτε καποιος μου παραπονεθηκε οτι δεν με ακουει που σημαινει οτι δεν πρεπει να ειναι θεμα software γιατι τοτε λογικα θα το ειχαμε ολοι το προβλημα μιλαω παντα για το s9 plus
Ισχύει και σε μενα. Χρησιμοποιώ ανοικτή ακρόαση συνέχεια... Κανένα θέμα.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ακριβώς 20€

 

 

 

Είναι κινέζικο dome προφανώς αλλά είναι τέλειο

Άρα δεν είναι το dome.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα όχι για μια φορά.. Αλλά το κινητό θα το κρατήσεις ένα μήνα; κάποια στιγμή θα σπάσει το γυαλί από κάποια απροσεξία... Ξανά 50€; δε νομίζω να μπορούν όλοι να δώσουν 50€ σε κάθε αλλαγή. Εγώ προσωπικά το πήρα με άτοκες δόσεις και όχι δε μπορώ να δίνω 50αρια σε κάθε αλλαγή. Προτιμώ να τα δώσω στο παιδί μου. Είπαμε όμως ο καθένας έχει άλλη τσέπη
Να σου πω την αλήθεια δεν συνηθίζω να αλλάζω συχνά τζαμάκια! Αν ήξερα ότι θα άλλαζα 3-4 το χρόνο, θα έπαιρνα πιο φτηνό σίγουρα
Motorola Atrix -> Galaxy S5 -> Mi Note 2 -> S9+
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει και σε μενα. Χρησιμοποιώ ανοικτή ακρόαση συνέχεια... Κανένα θέμα.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άρα δεν είναι το dome.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

Είναι το τζαμι που μπαίνει με πιστολάκι με κόλα σε όλη την οθόνη με εφαρμογή με την ειδική θήκη του κλπ.. Είναι δεν είναι dome είναι ένα τζάμι που κάθεται απλά τέλεια με τέλεια αίσθηση κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Κ.γω είχα θέμα πριν την αναβάθμιση τις περισσότερες φορές όταν μιλούσα έκανε διακοπές... Ενώ εγώ άκουγα κανονικά...

Τώρα με την αναβάθμιση έχω μιλήσει λίγες φορές κ νομίζω με άκουγαν κανονικά

 

Είχα βάλει λίγες μέρες πριν night mode με gcam νυχτερινή όραση το γράφει..

Σχεδόν τέρμα σκοτάδι δεν έβλεπα τον φίλο καθόλου έκανε φοβερή δουλειά για τέτοιες συνθήκες τον έβγαλα φώτο κ φαινόταν κομπλέ δίχως να είναι κουνημένη.... Μολις έβγαλα με την επαγγελματική που έχει το s9 plus στα 4 δευτερόλεπτα ήταν σαν να έκανε σεισμό ενώ έχω σταθερό χέρι..

Δυστυχώς αυτή τη gcam δεν βρήκα ρυθμίσεις για να μπορέσω να βγάλω πορτραίτο κ γενικά απλή φώτο τις καίει βγάζει με μεγάλη φωτεινότητα... Ελπίζω να βοήθησα κάποιον που ενδιαφέρεται..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει το πρόβλημα και στο δικό μου. Σπάει νεύρα.

 

 

 

 

Κάνω παράθεση για Ναμη γίνει σεντόνι από μένα μονοκόμματο. Κ δεν διαβαστεί...

Πρόσφατα είχα ρωτήσει ότι μου βγάζει όταν κατεβάζω την κουρτίνα ότι το δίκτυο ενδέχεται να παρακολουθείται... Κάποια αλανια εδώ μέσα χαριτολογοντας μου είπαν ότι ίσως κόλλησα ιό από κάποιο site με κοριτσάκια εγώ δεν έχω μπει ποτέ διότι έχω το ινσταγκραμ χα χα. Θυμόμουν ότι μου το. Είχε βγάλει όταν είχα βάλει για λίγο το adguard κάπως έτσι τέλος πάντων αλλά ενώ το είχα σβήσει αυτό δεν είχε φύγει... Ξεκίνησα να ψάχνω τη συσκευή μου γιατί δεν μου άρεσε αυτό που έγραφε... Κ στην ασφάλεια δεν έβρισκε κάτι

Πάτησα στην αναζήτηση στις ρυθμίσεις πιστοποίηση και σαν χρήστης υπήρχε ακόμα το adguard μέσα το έκανα απεγκατασταση κ. Μετά εξαφανίστηκε η ειδοποίηση για παρακολούθηση....

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω και εγώ κάτι που παρατήρησα όσον αφορά το πρόβλημα της ανοιχτής ακρόασης.

Όταν γίνεται κλήση μεταξύ κινητών, δεν υπάρχει κανένα θέμα με την ανοιχτή ακρόαση.

Όταν όμως η κλήση είναι μεταξύ σταθερού και κινητού, υπάρχει θέμα όπως περιγράφεται παραπάνω. Μπορείτε να το δοκιμάσετε και να γράψετε την εμπειρία σας.

The sky moves on sideways
Link to comment
Share on other sites

Να σας πω και εγώ κάτι που παρατήρησα όσον αφορά το πρόβλημα της ανοιχτής ακρόασης.

 

Όταν γίνεται κλήση μεταξύ κινητών, δεν υπάρχει κανένα θέμα με την ανοιχτή ακρόαση.

 

Όταν όμως η κλήση είναι μεταξύ σταθερού και κινητού, υπάρχει θέμα όπως περιγράφεται παραπάνω. Μπορείτε να το δοκιμάσετε και να γράψετε την εμπειρία σας.

Όχι εγώ έχω ξεκάθαρο πρόβλημα με κλήσεις κινητού προς κινητό. Επιβεβαιωμένο δεκάδες φορές μεταξύ εμού και της συζύγου και ενώ και οι 2 έχουμε καλό σήμα. Edited by protsimer
Link to comment
Share on other sites

Όχι εγώ έχω ξεκάθαρο πρόβλημα με κλήσεις κινητού προς κινητό. Επιβεβαιωμένο δεκάδες φορές μεταξύ εμού και της συζύγου και ενώ και οι 2 έχουμε καλό σήμα.

 

Σε μένα πάλι συμβαίνει μόνο μεταξύ κλήσης κινητού και σταθερού.

Επίσης ποτέ δεν συμβαίνει σε κλήσεις μέσω ίντερνετ, Viber , What's app , BBM κτλ..

The sky moves on sideways
Link to comment
Share on other sites

Όχι εγώ έχω ξεκάθαρο πρόβλημα με κλήσεις κινητού προς κινητό. Επιβεβαιωμένο δεκάδες φορές μεταξύ εμού και της συζύγου και ενώ και οι 2 έχουμε καλό σήμα.
Και σε εμένα το ίδιο συμβαίνει
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...