Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-s9-plus/SM-G965F/DBT/

 

Από κάτω προς τα πάνω, είχα την 3η 9άρα και δεν έπαιρνε την 4η με ota.

 

Η ελληνική ρομ πήρε, από κάτω προς τα πάνω, την 2η και την 4η. Οπότε κατέβασα την αντίστοιχη 4η του γερμανικού. Δηλαδή την 2η 9άρα, από κάτω προς τα πάνω, στο παρακάτω λινκ

 

https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-s9-plus/SM-G965F/EUR/

 

ποιο ηταν το αλλο λινκ γιατι κανει 15ωρες;;;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Gcam για night sight πρέπει να κάνετε εγκατάσταση κ απτις ρυθμίσεις να τικαρετε κάτι για την 8.1 για να δουλέψει για exynos . Όταν βγάζεις κανονική φώτο με φωτισμό στο σπίτι την δείχνει πάρα πολύ φωτεινή δυστυχώς δεν βρήκα κάποια ρύθμιση όταν βγάζεις νυχτερινή φώτο κάνει αρκετά καλή δουλειά αλλά θέλει σε δωμάτιο με ελάχιστο φως γιατί πάλι θα την δείξει με μεγάλη φωτεινότητα κ θα την χαλάσει.. Έπαιξα με τις ρυθμίσεις λιγάκι κ δεν βρήκα κάτι οποίος βρει ας γράψει... Πάντως στο αυτόματο με τη στοκ και σε αυτήν που μετράει 4 δευτερόλεπτα μέχρι να βγάλει είναι χαοτική διαφορά... Επαναλαμβάνω θέλει σε δωμάτιο με φως απτό δίπλα δωμάτιο. Κατάφερα κ έβγαλα πρόσωπο χωρίς να είναι κουνημένη ενώ με την επαγγελματική τη δική μας ΔΕΝ γίνεται να βγάλεις φωτογραφία πρόσωπο με το χέρι με 4 δευτερα κλείστρου περιμένω εντυπώσεις.. Αντε samsung είσαι πισω τελικά

 

 

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Μετά την οτα ενημέρωση δυστυχώς παρέμεινα xeu/eur/xeu/cos..

Είμαι καλά έτσι; πρόκειται σε μελλοντικο update να γίνουν όλα eur?

Ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

Μετά την οτα ενημέρωση δυστυχώς παρέμεινα xeu/eur/xeu/cos..

Είμαι καλά έτσι; πρόκειται σε μελλοντικο update να γίνουν όλα eur?

Ευχαριστώ..

 

Τι κάθεστε και σκατε ρε παιδιά; δουλεύει εντάξει το κινητό σου σε όλα τα υπόλοιπα; αν ναι μην κάθεσαι κ σκας ας καθυστερεί να έρθουν οι αναβαθμίσεις

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στήν παρέα. Νέος κάτοχος και εγώ του τηλεφώνου μετά από P20 Pro και Poco.

Έχω μια ερώτηση στα 2 προηγούμενα τηλέφωνα όταν είχα το face unlock ενεργό και γυρνούσα το τηλέφωνο προς το πρόσωπό μου αυτό ξεκλειδωνε, στο s9 plus το μόνο που κάνει είναι να ανάβει η οθόνη και μου λέει use biometrics methods for unlock. Έχω κάνει κάνει κάτι λάθος στις ρυθμίσεις ;

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στήν παρέα. Νέος κάτοχος και εγώ του τηλεφώνου μετά από P20 Pro και Poco.

Έχω μια ερώτηση στα 2 προηγούμενα τηλέφωνα όταν είχα το face unlock ενεργό και γυρνούσα το τηλέφωνο προς το πρόσωπό μου αυτό ξεκλειδωνε, στο s9 plus το μόνο που κάνει είναι να ανάβει η οθόνη και μου λέει use biometrics methods for unlock. Έχω κάνει κάνει κάτι λάθος στις ρυθμίσεις ;

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

 

Με την νέα αναβάθμιση της Samsung κ αφού έχω τη σωστή ρύθμιση μόλις το σηκώνω απτό τραπέζι κ κοιταζω τη συσκευη κ ξεκλειδώνει γρήγορα δεν έχω καταλάβει τι κάνεις λάθος

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Τι κάθεστε και σκατε ρε παιδιά; δουλεύει εντάξει το κινητό σου σε όλα τα υπόλοιπα; αν ναι μην κάθεσαι κ σκας ας καθυστερεί να έρθουν οι αναβαθμίσεις

 

Σίγουρα έχεις δίκιο αλλά δεν είχα ποτέ εμπειρία με eur/eur/eur οπότε δεν έχω μέτρο σύγκρισης..

Link to comment
Share on other sites

ποιο ηταν το αλλο λινκ γιατι κανει 15ωρες;;;
Το λινκ της ελληνικής eur, με τις δυο ενημερώσεις pie πάνω πάνω
Motorola Atrix -> Galaxy S5 -> Mi Note 2 -> S9+
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, ξέρει κάποιος πως γίνεται στα εικονίδια να είναι σκέτη η εφαρμογή χωρίς τον κύκλο;;; ή δεν γίνεται με την pie;

στο s7 edge με oreo πάντως γίνεται!

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Το λινκ της ελληνικής eur, με τις δυο ενημερώσεις pie πάνω πάνω
Βαι το ειδα και σ ευχαριστώ απλα κανει 5 ωρες

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Το λινκ της ελληνικής eur, με τις δυο ενημερώσεις pie πάνω πάνω

 

Αν περάσω την ελληνικη για να γίνω πλήρως eur αλλά χωρίς να χασω αρχεία και εφαρμογές γίνεται; έχει νόημα;

Link to comment
Share on other sites

Για να είμαι ειλικρινής, δεν κατάλαβα την ερώτηση...

 

Μπορείς πάντως να κάνεις εγκατάσταση home csc και δεν χάνεις τίποτα. Μπουτάρει όπως ήταν

Motorola Atrix -> Galaxy S5 -> Mi Note 2 -> S9+
Link to comment
Share on other sites

Αν περάσω την ελληνικη για να γίνω πλήρως eur αλλά χωρίς να χασω αρχεία και εφαρμογές γίνεται; έχει νόημα;

 

Με την ελληνική χάνεις την αναγνώριση αγνωστων αριθμών που έχει σε ξένες ρομ.. Για μένα δεν αξίζει

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ξένων χωρών εννοείς?

 

Ναι, εμένα με ιταλική πχ την έχει, με ελληνική τη χάνεις

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Εχετε να προτεινετε κάποιον συνδυασμό θηκης και tempered glass που να καθεται καλα στο κινητο λογω της κυρτης οθονης? Ιδανικα οχι κάποια πολυ χοντρη θηκη που το κανει τεράστιο..

 

Στάλθηκε από το SM-A605FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Το κλασικό πρόβλημα που δεν δουλεύει σωστά το μικρόφωνο όταν είναι κάποιος σε ανοιχτή ακρόαση δυστυχώς υπάρχει και στην Pie. Έχει βρει κάποιος καμία πιθανή λύση;
Link to comment
Share on other sites

Το κλασικό πρόβλημα που δεν δουλεύει σωστά το μικρόφωνο όταν είναι κάποιος σε ανοιχτή ακρόαση δυστυχώς υπάρχει και στην Pie. Έχει βρει κάποιος καμία πιθανή λύση;
Ευτυχώς, κάποιος το ειπε. Νόμιζα ότι είμαι παρανοϊκός με το S9 Plus της συζύγου μου. Μου μιλάει με ανοιχτή ακρόαση και δεν ακούγονται ούτε τα μισά...

Διακοπές και παραμορφώσεις ακόμα και με τέλειο σήμα.

Link to comment
Share on other sites

Αν και αυτα ανηκει στο ζητημα "μεταδοση φωνης" κανε το παρακατω tip μηπως παρατηρησεις βελτιωση στην ανοιχτη ακροαση σε επομενες κλησεις που θα κανεις.Σε S9 το κανονικο και S10e δεν αντιμετωπισω προβλημα και εχω αρκετα δυνατο και καθαρο ηχο.---->>> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7801536#post7801536
Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω αν και το πρόβλημα είναι στο μικρόφωνο και όχι στο ηχείο. Οι ρυθμίσεις που δίνεις σχετίζονται με το decoding ήχου και αφορούν το ηχείο.
Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει μεγάλη εντύπωση ότι δεν έχει αναφερθεί εκτενώς το θέμα εδώ. Είναι γενικό πρόβλημα που έχουν γεμίσει τα ξένα φορουμ χωρίς λύση. Μάλιστα όσοι το πηγαίνουν στο σέρβις τους το γυρίζουν πίσω με την αιτιολογία ότι δεν υπάρχει πρόβλημα στο hardware.

 

Θυμίζω είναι πρόβλημα του μικροφώνου (δεν ακουγομαστε σχεδόν καθόλου ή κάνει διακοπές), ΜΟΝΟ οταν είμαστε σε κλήση με τη χρήση ανοιχτής ακρόασης.

 

Μου παραπονιούνται συνέχεια για αυτό το θέμα γιατί μιλάω 80% ανοιχτή ακρόαση. Σκέφτομαι ήδη σιγά σιγά την αλλαγή κινητού για αυτό το λόγο, αν και γενικά πολύ ευχαριστημένος σε όλα τα άλλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν μπορω να εκφερω γνωμη γιατι εχω το κανονικο S9 προβλημα δεν εχω με ακουνε καθαρα .Να δοκιμασουν και αλλοι με S9 plus να μας πουν.

Απλα πρεπει να διευκρινιστει το κανει σε οτι αποσταση ναναι κοντα-μακρια κτλ.Να ξερουμε τι μας γινεται....

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν μπορω να εκφερω γνωμη γιατι εχω το κανονικο S9 προβλημα δεν εχω με ακουνε καθαρα .Να δοκιμασουν και αλλοι με S9 plus να μας πουν.
Το πρόβλημα είναι και σε s9, s8, s8 plus, note 8, note 9 σύμφωνα με τις αναφορές. Δεν ξέρω αν το έχουν το 100% των κινητών, αλλά σίγουρα είναι γενικευμένο θέμα και πολύ σοβαρό που δεν το έχει λύσει η samsung εδώ και δύο χρόνια
Link to comment
Share on other sites

Κατά 90% είναι κάποιο bug στο noise cancellation όταν λειτουργεί η ανοιχτή ακρόαση.

 

Τραγικό που δεν το έχουν λύσει μετά από τόσα updates που έχει πάρει η συσκευη. Και γενικά τραγικό ως ναυαρχίδα και ως μέγεθος της Samsung

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...