Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι η Aod ειναι συνεργασιμη με πολλες εφαρμογες γιαυτο υπαρχει η καταναλωση.Ειναι λιγο καλυτερα στην 9 Pie.

 

Ναι η υλοποιηση της Sammy ειναι οτι καλυτερο.Ξεκουραστη στα χερια του χρηστη καλη τοποθετηση ολων γενικα δυσκολα φευγεις απο Samsung android σε καλομαθαινει .

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Ναι η Aod ειναι συνεργασιμη με πολλες εφαρμογες γιαυτο υπαρχει η καταναλωση.Ειναι λιγο καλυτερα στην 9 Pie.

 

Ναι η υλοποιηση της Sammy ειναι οτι καλυτερο.Ξεκουραστη στα χερια του χρηστη καλη τοποθετηση ολων γενικα δυσκολα φευγεις απο Samsung android σε καλομαθαινει .

Σωστός!! ✌ μονάχα στα midrange η Xiaomi όντως είναι αχτυπητη για κάποιον που δεν θέλει ναυαρχίδα και φυσικά πολλά καλούδια σε τιμές κάτι παραπάνω από προσιτές!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα...Απο περυσι που αλλαξαν πολιτικη οι Κορεατες πλεον εχουν ανεβασει πολυ τα midrange.Δεν το συζητω για το Α8 που ειχα αψογο , αλλα ρε παιδι μου πηρα στα χερια μου ενα καινουργιο J4 plus των 100 ευρω και επαθα πλακα πολυ ποιοτητα αψογο λειτουργικα αρκετα καλο hardware.Ανεβαινουν και δω αρκετα...Μη ξεχνας οτι και το μπομπατο Α9 2018 εχει 338ε στο skroutz....---->>> https://www.skroutz.gr/s/16134490/Samsung-Galaxy-A9-2018-Dual-128GB.html Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Επέστρεψα ύστερα απο ένα σύντομο πέρασμα απο mate 10 pro και mi 8. Καλά και τούμπανα και αυτά τα κινητά και αρκετά φθηνότερα αλλά s9+ δεν είναι:) μου έλειψε η οθονάρα του, η ασύρματη φόρτιση και η παραμετροποίηση του aod, που δεν έχουν τα άλλα (τα πολύ βασικά δείχνουν)

Το one ui πολύ καλό, πολύ μεγάλη αναβάθμιση!

Οσον αφορά το acr ακούω τη φωνή μου καθαρά και του συνομιλητή μου πολύ αχνά/σιγά, αλλά όχι καθόλου. Το λέω γιατί κάπου είχα διαβάσει ότι του συνομιλητή δεν ακούγεται καθόλου

Edited by xetasa

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ...

Πατηστε να μπειτε στις προσφατες εφαρμογες στην μπάρα πλοήγησης....

Πατηστε τις 3 τελειες πανω αριστερά, στην αναζήτηση... Βαλτε off την πρωτη επιλογή...

Βουαλα... Μολις το ανακαλυψα κατά τυχη...

Δεν ξερω αν εχει αναφερθεί....

Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ...

Πατηστε να μπειτε στις προσφατες εφαρμογες στην μπάρα πλοήγησης....

Πατηστε τις 3 τελειες πανω αριστερά, στην αναζήτηση... Βαλτε off την πρωτη επιλογή...

Βουαλα... Μολις το ανακαλυψα κατά τυχη...

Δεν ξερω αν εχει αναφερθεί....

 

Γίνε πιο συγκεκριμένος... Πρόσφατες εφαρμογες που έχουμε ανοιχτές εννοείς;; και τι κάνει αυτό που βρήκες;

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ...

Πατηστε να μπειτε στις προσφατες εφαρμογες στην μπάρα πλοήγησης....

Πατηστε τις 3 τελειες πανω αριστερά, στην αναζήτηση... Βαλτε off την πρωτη επιλογή...

Βουαλα... Μολις το ανακαλυψα κατά τυχη...

Δεν ξερω αν εχει αναφερθεί....

 

Αυτό απενεργοποιεί τις προτεινόμενες εφαρμογές αν αυτό εννοείς

Link to comment
Share on other sites

Αυτό απενεργοποιεί τις προτεινόμενες εφαρμογές αν αυτό εννοείς

 

Ειχανε γράψει καποιοι ότι χαλιουνται με τα εικονίδια που εμφανιζονται στο εν λογο παραθυρο κ οτι τους κακοφαινεται...

Δεν ειχα δει να αναφερεται καπου πως βγαινουν ο το εγραψα... Απλα φευγουν τα προσφατα εικονιδια...

Link to comment
Share on other sites

Οταν μπαινω στη συλλογη στις εικονες απο την αριστερα ολευρα που εμφανιζει ολους τους φακελους (ληψεις,βίντεο,viber κλπ)

Ξερετε πως το φερνω στηβ αρχικη του μορφη?

Link to comment
Share on other sites

Οταν μπαινω στη συλλογη στις εικονες απο την αριστερα ολευρα που εμφανιζει ολους τους φακελους (ληψεις,βίντεο,viber κλπ)

Ξερετε πως το φερνω στηβ αρχικη του μορφη?

 

Αν ζουμάρεις με τα δάχτυλα στην οθόνη αλλάζουν τα εικονίδια για κοίτα αν λες αυτό.

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Οταν μπαινω στη συλλογη στις εικονες απο την αριστερα ολευρα που εμφανιζει ολους τους φακελους (ληψεις,βίντεο,viber κλπ)

Ξερετε πως το φερνω στηβ αρχικη του μορφη?

 

Μπες σε εναν φακελο με φωτο... Κανε swipe αριστερα... Θα εξαφανιστουν οι φάκελοι...

Αν κανεις swipe δεξια θα εμφανιστουν παλι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ δεν μπορώ να βρω πως κάποιες εφαρμογές να μην γίνονται monitored. στην oreo πηγαινα στην μπαταρία και από εκεί έκανα μια λίστα που λεγόταν unmonitored Apps και οποίες εφαρμογές δεν ήθελα να κλείνουν πχ Gmail, messenger, ampere pro και έπαιρνα έγκαιρα notifications πλέον δεν είναι εκεί και δεν μπορώ να το βρω.. δεν μου έρχονται email την ίδια ώρα με τον υπολογιστή μου η δεν με ειδοποιεί το ampere να βγάλω το καλώδιο φόρτισης στο 85% που το έχω δηλώσει Edited by ri3per
Link to comment
Share on other sites

Οταν μπαινω στη συλλογη στις εικονες απο την αριστερα ολευρα που εμφανιζει ολους τους φακελους (ληψεις,βίντεο,viber κλπ)

Ξερετε πως το φερνω στηβ αρχικη του μορφη?

 

 

Κάνε swipe από δεξιά προς τα αριστερά νομίζω ότι εξαφανίζεται έτσι

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ δεν μπορώ να βρω πως κάποιες εφαρμογές να μην γίνονται monitored. στην oreo πηγαινα στην μπαταρία και από εκεί έκανα μια λίστα που λεγόταν unmonitored Apps και οποίες εφαρμογές δεν ήθελα να κλείνουν πχ Gmail, messenger, ampere pro και έπαιρνα έγκαιρα notifications πλέον δεν είναι εκεί και δεν μπορώ να το βρω.. δεν μου έρχονται email την ίδια ώρα με τον υπολογιστή μου η δεν με ειδοποιεί το ampere να βγάλω το καλώδιο φόρτισης στο 85% που το έχω δηλώσει

 

Πας φροντιδα συσκευης, μπαταρια, τρεις τελείες πανω, ρυθμίσεις, εφαρμογες σε αδρανεια κ βαλε η βγαλε απ. Την λίστα ότι θες....

Οτι βαζεις στην λίστα μπαίνουν σε αδρανεια, δεν παιρνεις ειδοποίησεις κτλ. Κτλ

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς μετά την αναβάθμιση να μην ενεργοποιούνται μερικές φορές τα δεδομένα? Παράδειγμα κάποιες φορές μέσα στο σπίτι Όταν ανοίξω τα δεδομένα δεν ανοίγουν ενώ το εικονίδιο πάνω στην μπάρα ανάβει μπλε τα δεδομένα δεν ανοίγουν ενώ μόλις βγω έξω από το σπίτι ανοίγουν κανονικά. Δεν το κάνει πάντα αλλά αρκετές φορές. Έχω κάνει καθαρή εγκατάσταση

Μήπως παίζει κάποιο ρόλο το adguard που έχω βάλει στο προσωπικό DNS?

Edited by djchristakis
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς μετά την αναβάθμιση να μην ενεργοποιούνται μερικές φορές τα δεδομένα? Παράδειγμα κάποιες φορές μέσα στο σπίτι Όταν ανοίξω τα δεδομένα δεν ανοίγουν ενώ το εικονίδιο πάνω στην μπάρα ανάβει μπλε τα δεδομένα δεν ανοίγουν ενώ μόλις βγω έξω από το σπίτι ανοίγουν κανονικά. Δεν το κάνει πάντα αλλά αρκετές φορές. Έχω κάνει καθαρή εγκατάσταση

Μήπως παίζει κάποιο ρόλο το adguard που έχω βάλει στο προσωπικό DNS?

 

Μαλλον κατι παιζει με το wifi πιστευω...

Ειναι ρυθμισμενο να μπαινει στο wifi όταν εισαι σπιτι κ ας εχεις ανοιχτα τα δεδομενα... Ενω οταν φεύγεις απο την εμβελεια κανει την εναλλαγη μονο του σε δεδομενα...

Ρυθμιση απ τις επιλογες προγραμματιστη μυριζει αλλα δεν ειμαι σιγουρος

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Αυτο που είπατε ηταν!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κατι αλλο. Ενω ειμαστε στον browser γινεται να παμε σε μια σελιδα πισω κάνοντας κυλιση στην αριστερη πλευρα της οθονης προς τα δεξια? (Συνηθισα απο το iphone)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Αυτο που είπατε ηταν!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κατι αλλο. Ενω ειμαστε στον browser γινεται να παμε σε μια σελιδα πισω κάνοντας κυλιση στην αριστερη πλευρα της οθονης προς τα δεξια? (Συνηθισα απο το iphone)

Γίνεται στον kiwi browser που χρησιμοποιώ. Στον Chrome όχι
Link to comment
Share on other sites

Σύρε την μπάρα στο πάνω μέρος της οθόνης

 

Ναι και? Δεν πηγαινει πισω η σελιδα. Απλα ανοίγουν οι συντομεύσεις εκτος κ αν δεν καταλαβα τι εννοεις.

Link to comment
Share on other sites

Ναι και? Δεν πηγαινει πισω η σελιδα. Απλα ανοίγουν οι συντομεύσεις εκτος κ αν δεν καταλαβα τι εννοεις.

 

Βάλε το δάκτυλό σου στο σπιτάκι και σύρε δεξιά. Θα πας στην προηγούμενη σελίδα. Σε εμένα έτσι γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς μετά την αναβάθμιση να μην ενεργοποιούνται μερικές φορές τα δεδομένα? Παράδειγμα κάποιες φορές μέσα στο σπίτι Όταν ανοίξω τα δεδομένα δεν ανοίγουν ενώ το εικονίδιο πάνω στην μπάρα ανάβει μπλε τα δεδομένα δεν ανοίγουν ενώ μόλις βγω έξω από το σπίτι ανοίγουν κανονικά. Δεν το κάνει πάντα αλλά αρκετές φορές. Έχω κάνει καθαρή εγκατάσταση

Μήπως παίζει κάποιο ρόλο το adguard που έχω βάλει στο προσωπικό DNS?

Μου συμβαίνει και μενα. ειμαι συνδεδεμένος σε ένα wifi που δεν έχει internet και παρόλα αυτά δεν ενεργοποιεί τα δεδομένα (τα οποία έχω ανοικτά εννοείται). Δεν είναι λίγο κουφό αυτό;;; δεν θα έπρεπε να παίρνει internet απο τα δεδομένα αφού το wifi δεν δουλεύει;

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν κανει κατι. Σιγουρα θα υπαρχει αυτο που λεω. Να κανω swipe απο τα αριστερα για να παω πισω.
Link to comment
Share on other sites

Μου συμβαίνει και μενα. ειμαι συνδεδεμένος σε ένα wifi που δεν έχει internet και παρόλα αυτά δεν ενεργοποιεί τα δεδομένα (τα οποία έχω ανοικτά εννοείται). Δεν είναι λίγο κουφό αυτό;;; δεν θα έπρεπε να παίρνει internet απο τα δεδομένα αφού το wifi δεν δουλεύει;

 

Πηγαινε στο μενου επιλογες προγραμματιστη και βαλε παντα ενεργα τα δεδομενα κινητης τηλεφωνιας.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...