Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πέρασα και εγώ την 9αρα χωρίς επαναφορά εργοστασιακών μετά την αναβάθμιση και όλα δουλεύουν ρολόι μέχρι στιγμής. Τα gestures τελικά βολεύουν πολύ απλά δεν έχω βρει πως κάνουμε την γρήγορη μετακίνηση δεξιά και αριστερά τις εφαρμογές με το δάχτυλο δεν ξέρω αν καταλάβατε τι λέω
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και εγώ την 9αρα χωρίς επαναφορά εργοστασιακών μετά την αναβάθμιση και όλα δουλεύουν ρολόι μέχρι στιγμής. Τα gestures τελικά βολεύουν πολύ απλά δεν έχω βρει πως κάνουμε την γρήγορη μετακίνηση δεξιά και αριστερά τις εφαρμογές με το δάχτυλο δεν ξέρω αν καταλάβατε τι λέω
Γίνεται μόνο αν έχεις βάλει gestures hints (αυτές οι 3 γραμμούλες)
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη αν ειπωθηκε στο θεμα φωτογραφιας με 9 υπαρχει βελτιωση και άλλη ??
Είμαι τεχνολογικά καμένος. Παρακαλώ δείξτε κατανόηση !! :cry:
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται μόνο αν έχεις βάλει gestures hints (αυτές οι 3 γραμμούλες)

 

Το έχω βάλει αλλά δεν ξέρω πώς γίνεται

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη αν ειπωθηκε στο θεμα φωτογραφιας με 9 υπαρχει βελτιωση και άλλη ??

 

Ναι. Ειδικά στις νυχτερινές.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση....αυτη την επιλογή σαν imessage που εβγαλε η σαμσουνγκ μονο για τα κινητά της σαμσουνγκ πως γίνεται να την εχει το s7 edge και να μην το εχει το s9+ του αδερφού μου;; στο δικό μου s9+ υπαρχει κανονικά!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ακριβώς σαν το iMessage. Θα πρέπει να το υποστηρίζει ο πάροχος και να έχει γίνει ενεργοποίηση της υπηρεσίας.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ακριβώς σαν το iMessage. Θα πρέπει να το υποστηρίζει ο πάροχος και να έχει γίνει ενεργοποίηση της υπηρεσίας.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πάροχος;;στην χωρα που ανηκεο το καθε κινητό;;; ενεργοποίηση μονο μεσω απο τις ρυθμίσεις μηνυμάτων δεν γίνεται;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Ειδικά στις νυχτερινές.

 

ευχαριστω φιλε μου πολύ....θα το τεσταρω σε συναδελφο...ευκαιρια για ένα mini review...:)

Είμαι τεχνολογικά καμένος. Παρακαλώ δείξτε κατανόηση !! :cry:
Link to comment
Share on other sites

Πάροχος;;στην χωρα που ανηκεο το καθε κινητό;;; ενεργοποίηση μονο μεσω απο τις ρυθμίσεις μηνυμάτων δεν γίνεται;

 

Από που είναι αγορασμένη η συσκευή του αδερφού σου;

Κανα factory reset έχει κάνει;

Link to comment
Share on other sites

Άντε είπα να τσεκάρω και εγώ σήμερα χειροκίνητα και μου ήρθε και εμένα επιτέλους... αγορασμένο απο Γερμανό (COS/COS)
Link to comment
Share on other sites

Από που είναι αγορασμένη η συσκευή του αδερφού σου;

 

Κανα factory reset έχει κάνει;

Πορτογαλικο είναι! factory reset ειχε κανει οταν το πήρε μόλις εβαλε την καρτα σιμ για να εχει vowifi/volte!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.Τελικά η λειτουργία Call Recording λειτουργεί στην Pie ή όχι;Επειδή η συγκεκριμένη λειτουργία είναι σημαντική άν δεν λειτουργεί δεν θα κάνω την αναβάθμιση.
Link to comment
Share on other sites

φίλε έχω ακούσει ότι το call recording δε δουλεύει, όπως επίσης ότι η μπαταρία τελειώνει πιο γρήγορα. Στα λέω με κάθε επιφύλαξη γιατί και εγώ δεν έχω κάνει αναβάθμιση (για αυτούς τους λόγους). Ας μας διαφωτίσουν όσοι έχουν κάνει την αναβάθμιση και έχουν δουλέψει το κινητό κάποιες μέρες.
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω την εβαλα με το odin αλλα ενω στο samfirm εβαλα SM-G965F και region EUR, οταν τελειωσε και πηγα να δω τι γινεται στο about phone , στο service provider sw γράφει XEU/XEU/XEU/VGR. Κανονικα δεν θα επρεπε να ειναι ολα EUR εκτος απο το τελευταιο;
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να βρεις που είναι η ρύθμιση για να να δεις το ποσοστο αλλά δεν θυμάμαι που πήγα και το άλλαξα.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

φίλε έχω ακούσει ότι το call recording δε δουλεύει, όπως επίσης ότι η μπαταρία τελειώνει πιο γρήγορα. Στα λέω με κάθε επιφύλαξη γιατί και εγώ δεν έχω κάνει αναβάθμιση (για αυτούς τους λόγους). Ας μας διαφωτίσουν όσοι έχουν κάνει την αναβάθμιση και έχουν δουλέψει το κινητό κάποιες μέρες.
Το call recording όντως δεν δουλεύει ακούς μόνο την φωνή σου. Με δύο προγράμματα που το προσπάθησα δεν.

 

Όσο για την μπαταρία με περίπου 4 ώρες sot με 2 ώρες κλήσεις το ποσοστο μου είναι στο 25% και είναι 2 Τα ξημερώματα με 20 ώρες αναμονής. Δεν το λες κακο.

 

Το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να μπεις σε αυτό το φόρουμ στην συζήτηση για τις μπαταρίες και να κάνεις αυτό που αναγράφεται (αυτά που θεωρείς ότι δεν θα σου λείψουν).

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία δεν μου δουλεύει καλά δεν έκανα ακόμα στήσιμο απτην αρχή και βαριέμαι να κάτσω να στήνω 3 ώρες.. Το νόβα όταν πάω να το δουλέψω λαγκαρει.. Αλλά βλέπω στο κατέβασμα κουρτίνας απτή μέση της οθόνης να δουλεύει πιο καλά όταν έχω το νόβα η αφή..

Μαρεσει που ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ βγάζουμε πορτραίτο με φλας κ να θολώνει πίσω. Ωραία η νυχτερινή λειτουργία.

Ωραίο το σήκωμα ξύπνημα της συσκευής κ ξεκλείδωμα με τα μάτια. Gestures πολλά νέα δεν είδα

Ωραίο ότι θα σε μαθαίνει η συσκευή αποτι γράφει..

Τώρα ένα night shoot θα ήθελα

Έναν υπερευρυγωνιο φακό Γιά Ναμη ζηλεύω το s10+χα

Με τις ειδοποιήσεις που έπαιζαν πολύ χαμηλά νομίζω στο messenger είναι εντάξει στο viber νομίζω όχι..

Νομίζω είναι η πρώτη φορά που έχει τόσες αλλαγές μια αναβάθμιση

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Το ποσοστό της μπαταρίας δε φαίνεται πλέον στη status bar στην 9.0;

 

Στάλθηκε από το SM-T820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Ρυθμίσεις - ειδοποιήσεις - γραμμή κατάστασης

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να στείλω κενο μήνυμα στο 19019 αλλα δεν με αφηνει...ειχα πατήσει μια.λαθος επιλογη την τελευταία φορα οταν με ρωτούσε και απο τοτε δεν με αφηνει... ξέρουμε αυτό πως αλλαζει;;;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Μόλις κατεβηκε και σε εμένα, ελληνικό από γερμανό ~1727 mb
HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να στείλω κενο μήνυμα στο 19019 αλλα δεν με αφηνει...ειχα πατήσει μια.λαθος επιλογη την τελευταία φορα οταν με ρωτούσε και απο τοτε δεν με αφηνει... ξέρουμε αυτό πως αλλαζει;;;

αφήνεις ένα κενό;

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

αφήνεις ένα κενό;
Ναι....εχω ξανα στειλει αλλα τωρα δεν μ αφηνει....μου λεει απετυχε...

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Ναι....εχω ξανα στειλει αλλα τωρα δεν μ αφηνει....μου λεει απετυχε...

μάλλον έχεις κάνει φραγή σε 5ψηφια. πρέπει να καλέσεις τον πάροχό σου να στο ξαναενεργοποιήσει

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

μάλλον έχεις κάνει φραγή σε 5ψηφια. πρέπει να καλέσεις τον πάροχό σου να στο ξαναενεργοποιήσει
Και την εκανα μεσω του κινητού μου;;;;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...