Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Thanks!

 

4g η 4g+ σου βγάζει; Είσαι με pie έτσι;

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

Ναι με pie είμαι, μου βγάζει 4g και 4g+ σε κάποια σημεία κανονικά όπως έβγαζε στην 8.

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

με την 9 δεν υποστηρίζει ηχογράφηση κλήσεις; ούτε το truecaller που έχει δεν το βγάζει το είδε κανείς;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια βοήθεια. Παρατηρώ το τελευταίο διάστημα ότι η οθόνη κάτω δεξιά δεν ανταποκρίνεται.

 

Εκεί πχ που είναι το πλήκτρο enter στο SwiftKey, έχει στιγμές που δεν πιάνει καθόλου, και άλλες που δουλεύει καλά..

 

Οταν κάνω το τεστ αφης (*#01*) δεν έχει ποτέ πρόβλημα. Τι στο καλό..

Εχεις βγαλει τα κουμπιά;;;γιατι εγω που τα εβγαλα μου κανει το ιδιο πραγμα!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Εχεις βγαλει τα κουμπιά;;;γιατι εγω που τα εβγαλα μου κανει το ιδιο πραγμα!

 

Εννοείς τα τρία κουμπιά κάτω (home, back, multi) ;

Εαν ναι, τα έβγαλα και είναι αυτά με τα gestures

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς τα τρία κουμπιά κάτω (home, back, multi) ;

 

Εαν ναι, τα έβγαλα και είναι αυτά με τα gestures

Γι αυτο λογικα το κάνει...δεν εχει προσαρμοστεί το πληκτρολόγιο οπως και το google keyboard

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Νεος κατοχος και εγω και ξεκιναω το διαβασμα σιγα σιγα.Πανω εχω στην τρεχουσα εκδοση που λεει g965fxxu2brj3/g965foxj2brj2/g965fxxu2brj1

και καμια ενημερωση για 9.Το εστησα το κινητο γιατι δεν εβγαλα ακρη ποτε θα παρω τι συσκευη εχω κτλ.Ελπιζω να παρω συντομα και ας το ξαναστησω απο την αρχη

 

Επισης καποια οδηγια να το κανω ελληνικο η ευρο με 9αρι ευπροσδεκτη

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Νεος κατοχος και εγω και ξεκιναω το διαβασμα σιγα σιγα.Πανω εχω στην τρεχουσα εκδοση που λεει g965fxxu2brj3/g965foxj2brj2/g965fxxu2brj1

και καμια ενημερωση για 9.Το εστησα το κινητο γιατι δεν εβγαλα ακρη ποτε θα παρω τι συσκευη εχω κτλ.Ελπιζω να παρω συντομα και ας το ξαναστησω απο την αρχη

 

Επισης καποια οδηγια να το κανω ελληνικο η ευρο με 9αρι ευπροσδεκτη

 

Υπάρχει ολόκληρο thread με οδηγό.

Ψάξτε και λίγο, μη τα περιμένετε στο χέρι.

4-5 thread είναι όλα κ όλα.

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτο λογικα το κάνει...δεν εχει προσαρμοστεί το πληκτρολόγιο οπως και το google keyboard

 

 

Ευχαριστώ, γύρισα στα κλασσικά κουμπιά και όλα φαίνονται καλά.

Μου άρεσε το navigation νέο στυλ αλλά είμαι εθισμένος στο SwiftKey.

 

Τεσπα θα ψάξω στο Google να δω αν και άλλοι έχουν θέμα λόγω navigation.

Link to comment
Share on other sites

Μπηκα φορτσατος κατευθειαν στο κεντρικο θρεντ.Οκ κατεβαζω την ελληνικη ρομ απο τον οδηγο σου ( G965FXXU2CSA2 ) και θα δω και το βιντεο με τις οδηγιες.Το οτι κατεβαζω το ελληνικο φιρμ δεν θα μου κανει κανα μπρικ ε?

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Μπηκα φορτσατος κατευθειαν στο κεντρικο θρεντ.Οκ κατεβαζω την ελληνικη ρομ απο τον οδηγο σου ( G965FXXU2CSA2 ) και θα δω και το βιντεο με τις οδηγιες.Το οτι κατεβαζω το ελληνικο φιρμ δεν θα μου κανει κανα μπρικ ε?

 

Όχι μην ανησυχείς.

Ό,τι και να περάσεις κομπλέ θα είσαι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολους. Πάντος κάποια λαγκάκια που είχα μετά την αναβάθμηση σε Pie έφυγαν μετά απο 1-2 μέρες και χωρίς να κάνω επαναφορά. Αλλά ένα reset θέλω να το κάνω όταν βρω χρόνο για να καθαρίσει λίγο. Ηθελα να ρωτήσω για την μπαταρία. Υπάρχει μεγαλη διαφορά στη κατανάλωση αν έχεις 1 ή 2 σιμ?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, γύρισα στα κλασσικά κουμπιά και όλα φαίνονται καλά.

Μου άρεσε το navigation νέο στυλ αλλά είμαι εθισμένος στο SwiftKey.

 

Τεσπα θα ψάξω στο Google να δω αν και άλλοι έχουν θέμα λόγω navigation.

 

Εμένα δεν έχει πρόβλημα, ξαναδείς το

Link to comment
Share on other sites

Λογικό είναι να εχεις το κατιτίς παραπάνω στο θέμα κατανάλωσης.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

μολις μου ηρθε η νεα εκδοση!να αναβαθμισω η θα το μετανιωσω?απο αποψη μπαταριας πιο πολυ...?
Link to comment
Share on other sites

μολις μου ηρθε η νεα εκδοση!να αναβαθμισω η θα το μετανιωσω?απο αποψη μπαταριας πιο πολυ...?
Τα ίδια πάνω κάτω
Link to comment
Share on other sites

Συνάντησα πολύ κακό bug. Σε silent mode το κινητό και χτύπησε κλήση από viber, κανονικά με ήχο. Στην Oreo δεν είχε συμβεί ποτέ

 

Το εχω παρατηρήσει αυτό. Να ακούγετε ειδοποίηση μηνύματος κανονικα. Επίσης να ακούγετε και ο ήχος που κανει οταν πχ στειλουμε καποιο αυτοκόλλητο. Με την 8 ολα αυτά, δεν εχω αναβαθμίσει. Οπότε δε νομίζω να είναι θέμα της pie.

 

 

Να κάνουμε μια περιληπτική επανάληψη στα γρήγορα αναβάθμισης μέσω ΟΤΑ;

 

1. Backup

2. Factory reset

3. Pie

4. Factory reset

 

Το 2 χρειάζεται, βοηθάει κάπου ή όχι;

 

Επίσης καπου ειχε γραφτεί σε εναν ωραιο οδηγό αναβάθμισης πιο πισω (αντε βρες το μεσα στο πλήθος) κατι για την SD κάρτα, να βγει και να καθαριστούν ολα τα αρχεία που εχει απο το παλιο λειτουργικο και μετα να ξαναμπεί στη συσκευη. Πριν το πέρασμα του καινουριου ολα αυτα.

Ντίνος
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν έχει πρόβλημα, ξαναδείς το

 

Τί ακριβώς να κάνω να σιγουρευτώ; Δοκίμασα με το *#0*#.το τεστ για την οθόνη αφής και είναι εντάξει.

 

Οταν επαναφέρω το νέο μενού, εμφανίζεται. Το ενδιαφέρον είναι ότι δεν το κάνει πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να απαντήσει κάποιος αν έχει σετάρει μετά από επαναφορά σε pie λογαριασμό email στην μαμά εφαρμογή της samsung;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα πας ρύθμισης/φροντίδα συσκευής/βελτιστοποίηση και θα σου κάνει εκκαθάριση το cache από όλες τις εφαρμογές.

 

 

Ειμαι με. Την 8 ακόμα φροντίδα συσκευής δεν μ. Γράφει κάπου

Βελτιστοποιηση έχω βρει εκεί που είναι όλα μαζί μπαταρία ram κτλ . Θέλω να το αδειασω κιαλλο για οταν έρθει η αναβάθμιση

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Την περασα τελικα την ΡΙΕ το μεσημερι με τον οδηγο απο εδω , εκανα και καποια βηματα για τον οδηγο της μπαταριας παλι απο εδω.Καλα παει.Καποια βηματα δεν τα εκανα θελω να χαρω το ινφινιτι θεμα και η aod απο το s7 edge με βολευε και δουλευω πολυ σοσιαλ.Ειχα το s7 edge για 2 χρονια σχεδον μετα το ΜΙ 8 για 4 μηνες αλλα δεν αντεξα.Το ΜΙ 8 σαν να ηταν πιο γρηγορο ισως δεν ειχε τοσα ανιματιονς?Επισης σαν να ειχε λιγο πιο καλη μπαταρια.Διαβαζω σιγα σιγα το θρεντ θα μαθω πραγματα.Το σ9 εχει καποιο night mode η καμερα?Χρειαζεται η gcam?Την εναλλαγη απο 1.5 σε 2.4 η καμερα την κανει αυτοματα?Επισης hdr on or off?Στο σ7 θυμαμαι οτι στο ον εκανε δουλιτσα στο μι8 αντιθετα ηθελε οφφ γιατι τα εκανε μανταρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να απαντήσει κάποιος αν έχει σετάρει μετά από επαναφορά σε pie λογαριασμό email στην μαμά εφαρμογή της samsung;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγω. Δεν δυσκολευτηκα κάπου κ ολα κυλισαν ομαλα.

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτο λογικα το κάνει...δεν εχει προσαρμοστεί το πληκτρολόγιο οπως και το google keyboard
Δυστυχώς δεν ισχύει. Εγώ δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το εχω παρατηρήσει αυτό. Να ακούγετε ειδοποίηση μηνύματος κανονικα. Επίσης να ακούγετε και ο ήχος που κανει οταν πχ στειλουμε καποιο αυτοκόλλητο. Με την 8 ολα αυτά, δεν εχω αναβαθμίσει. Οπότε δε νομίζω να είναι θέμα της pie.

 

 

 

 

 

Να κάνουμε μια περιληπτική επανάληψη στα γρήγορα αναβάθμισης μέσω ΟΤΑ;

 

 

 

1. Backup

 

2. Factory reset

 

3. Pie

 

4. Factory reset

 

 

 

Το 2 χρειάζεται, βοηθάει κάπου ή όχι;

 

 

 

Επίσης καπου ειχε γραφτεί σε εναν ωραιο οδηγό αναβάθμισης πιο πισω (αντε βρες το μεσα στο πλήθος) κατι για την SD κάρτα, να βγει και να καθαριστούν ολα τα αρχεία που εχει απο το παλιο λειτουργικο και μετα να ξαναμπεί στη συσκευη. Πριν το πέρασμα του καινουριου ολα αυτα.

Μόλις κάνεις την αναβάθμιση μετά ένα factory reset και είσαι έτοιμος. Εαν στην sd έχεις μόνο φωτό δεν βλέπω τον λόγο να κάνεις format την sd.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως είναι πολύ smooth με την oreo απλά για το ****το:-)

 

Χαχα δεν έχω πρόβλημα σε τίποτα. Ήμουν 4 χρόνια με OnePlus One και είχα ξεχάσει τι θα πει lag, οπότε για να λέω είναι smooth... είναι :lol:

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Μια επείγουσα ερώτηση.. Ειμαι με την ορεο (μόλις το αγορασα) γιατί ειναι branded και βαριεμαι στην ιδέα ότι σε 5-10 μέρες θα πρέπει να το ξανασεταρω, οπότε δεν το έχω σεταρει ακόμα..

Θα μπορούσατε να μου πειτε ποια ρομ βαζω; την εφαρμογή odin τη λενε;

Χάνω κάτι αν φύγω από branded firmware?

Link to comment
Share on other sites

Edge Lighting φωτισμός γύρω για ειδοποιηση δουλεύει σε εσάς με κλειστή οθόνη?

Νομίζω υπάρχει θέμα από αυτά που διάβασα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...