Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και νόμιζα πώς είμαι μόνο εγώ :-) μακάρι

 

Αξίζει η αναμονή, θα είναι σαν να αλλάζετε κινητό, οπότε χαρείτε το τώρα με την oreo για λίγες μέρες ακόμα..

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει η αναμονή, θα είναι σαν να αλλάζετε κινητό, οπότε χαρείτε το τώρα με την oreo για λίγες μέρες ακόμα..

Ναι αυτό διαβάζω τόσες μέρες. Άντε με το καλό και σε μας

Link to comment
Share on other sites

Πάω να περάσω firmware μέσω Odin πατάω το start δεν κανει τίποτα και μου γράφει success 0 failed 0 ξέρει κάποιος να μου πει τι γίνεται?
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να βαλεις πρωτα samsung usb-drivers.

Βαζεις την συσκευη σε download-mode.

Τρεχεις το odin ,τοτε κουμπωνεις την συσκευη με το καλωδιο .Μολις την δει θα αναψει επανω αριστερα το com

Βαλε τα αρxεια ενα-ενα στα 4 tab και πατα start

Link to comment
Share on other sites

Πάω να περάσω firmware μέσω Odin πατάω το start δεν κανει τίποτα και μου γράφει success 0 failed 0 ξέρει κάποιος να μου πει τι γίνεται?

 

Σε ανάλογη περίπτωση δική μου , άλλαξα το καλώδιο και μου έκανε μετά εγκατάσταση κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να βαλεις πρωτα samsung usb-drivers.

Βαζεις την συσκευη σε download-mode.

Τρεχεις το odin ,τοτε κουμπωνεις την συσκευη με το καλωδιο .Μολις την δει θα αναψει επανω αριστερα το com

Βαλε τα αρxεια ενα-ενα στα 4 tab και πατα start

 

Σε άλλο υπολογιστή όπου το είχα ξανακάνει έγινε κανονικά η διαδικασία. Κανένας από τους 2 δεν είναι δικός μου υπολογιστής και αποκλείω να είχε Samsung USB drivers ο υπολογιστής όπου έγινε κανονικά η διαδικασία. Απλά ο υπολογιστής όπου απέτυχε η διαδικασία είναι του 2005 δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε αγορι μου οκ αλλα δεν το ξερεις σιγουρα.Το προβλημα ποιο ειναι γιατι δεν βαζεις και τους drivers εφοσον την συσκευη δεν την βλεπει? Εαν δεν εχει ιντερνετ το pc που πηγες να το κανεις κατεβασε τους drivers στο κινητο σου καντους μεταφορα με το καλωδιο στο pc πατα να γινουν εγκατασταση και θα πανε ολα καλα.
Link to comment
Share on other sites

Όταν είμαι σε airplane mode και έχω τo wifi ανοιχτό ενώ δουλεύουν κανονικά οι κλήσεις και τα υπόλοιπα, δεν μπορώ να στείλω ή να λάβω SMS. Υπάρχει κάποια λύση ή απλά είναι έτσι η κατάσταση και δεν αλλάζει;
Link to comment
Share on other sites

Όταν είμαι σε airplane mode και έχω τo wifi ανοιχτό ενώ δουλεύουν κανονικά οι κλήσεις και τα υπόλοιπα, δεν μπορώ να στείλω ή να λάβω SMS. Υπάρχει κάποια λύση ή απλά είναι έτσι η κατάσταση και δεν αλλάζει;

 

Αφου εισαι σε airplane mode, πως θα λαβεις μηνυμα ???????

Link to comment
Share on other sites

Αφου εισαι σε airplane mode, πως θα λαβεις μηνυμα ???????
Κλήση πως κάνεις σε airplane mode; Διάβασε τι γράφω καλύτερα
Link to comment
Share on other sites

Κλήση πως κάνεις σε airplane mode; Διάβασε τι γράφω καλύτερα

 

Η κληση γίνεται μεσω wifi call....

Sms πως θα στειλεις μεσω wifi ?

Εκτος κ κατι εχω χασει τα τελευταία χρόνια!!

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ακόμα στο Bixby voice έχουν προσθέσει αρκετές γλώσσες ιταλικά ισπανικά γαλλικά εσάς σας τις βγάζει σαν επιλογή να τις επιλέξετε?
Link to comment
Share on other sites

Η κληση γίνεται μεσω wifi call....

 

Sms πως θα στειλεις μεσω wifi ?

 

Εκτος κ κατι εχω χασει τα τελευταία χρόνια!!

Υπάρχουν παροχοι στο εξωτερικό που το προσφέρουν sms μέσω WiFi
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν παροχοι στο εξωτερικό που το προσφέρουν sms μέσω WiFi
Νομίζω εάν επιλέξεις άλλη εφαρμογή για sms και όχι την stock θα μπορείς. Πχ δοκίμασε messenger.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και νόμιζα πώς είμαι μόνο εγώ :-) μακάρι

 

Μπα και η vodafone κοιμάται. Δε με απασχολεί, είναι τόσο smooth όλα και με την oreo :happy:

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Χελοου παιδια μια ερώτηση εχω συνδεδεμένο το κινητό σε Bluetooth στο αυτοκινήτο και μιλαω στο whats app και με περνει κάποιος στο messenger Facebook μετα κατι παθαίνει η μ@λ@κι@ και κολλαει σε in call volume και αν βαλω που χου youtube ακούγεται πολύ σιγά με επανακινησει ειναι εντάξει....

Τωρα εχω το 9 περασμένο αλλα το εκανε και με το 8 αλλα μου το εκανε και στο S7 Edge που ειχα το εχει συνάντηση κανεις απο σας αυτο????

I amar prestar aen, han mathon ne nen, han mathon ne chae a han noston ned 'wilith.
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει κάνεις πρόβλημα με την εφαρμογή email της Samsung; Έκανα update από oreo και λειτουργούσε κανονικά. Αποφάσισα να κάνω καθαρή εγκατάσταση και να στήσω το κινητό από την αρχή και τώρα δεν μπορώ με τίποτα να συνδέσω το MSN email που έχω

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπα και η vodafone κοιμάται. Δε με απασχολεί, είναι τόσο smooth όλα και με την oreo :happy:

 

Ναι όντως είναι πολύ smooth με την oreo απλά για το ****το:-)

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως είναι πολύ smooth με την oreo απλά για το ****το:-)

 

Έλα υπερβολικέ :lol: smooth είναι και με την oreo, απλά με το one ui είναι πολύ καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ενώ σβήνω βιντεακια κτλ κάνω και διαγραφή cahce μερικες εφαρμογές κ φτάνω 1gb ελεύθερου χώρου την επόμενη μου βγάζει μήνυμα για χώρο και έχω πάλι 500 gb ελεύθερο χώρο. Μπορώ να κάνω από κάπου clear cache κ οχι μια μια εφαρμογή; δεν ξέρω τι γίνεται

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Συνάντησα πολύ κακό bug. Σε silent mode το κινητό και χτύπησε κλήση από viber, κανονικά με ήχο. Στην Oreo δεν είχε συμβεί ποτέ
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αλλαγή σε pie δεν βλέπω το σύμβολο 4g+ στην μπάρα. Είμαι με eur συσκευή και Vodafone συμβόλαιο. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος; Η Vodafone μου λέει πως είναι ενεργό.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ενώ σβήνω βιντεακια κτλ κάνω και διαγραφή cahce μερικες εφαρμογές κ φτάνω 1gb ελεύθερου χώρου την επόμενη μου βγάζει μήνυμα για χώρο και έχω πάλι 500 gb ελεύθερο χώρο. Μπορώ να κάνω από κάπου clear cache κ οχι μια μια εφαρμογή; δεν ξέρω τι γίνεται

 

Θα πας ρύθμισης/φροντίδα συσκευής/βελτιστοποίηση και θα σου κάνει εκκαθάριση το cache από όλες τις εφαρμογές.

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετά την αλλαγή σε pie δεν βλέπω το σύμβολο 4g+ στην μπάρα. Είμαι με eur συσκευή και Vodafone συμβόλαιο. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος; Η Vodafone μου λέει πως είναι ενεργό.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

Εμένα με cosmote μου το βγάζει το σήμα κανονικά το 4g+

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια βοήθεια. Παρατηρώ το τελευταίο διάστημα ότι η οθόνη κάτω δεξιά δεν ανταποκρίνεται.

Εκεί πχ που είναι το πλήκτρο enter στο SwiftKey, έχει στιγμές που δεν πιάνει καθόλου, και άλλες που δουλεύει καλά..

Οταν κάνω το τεστ αφης (*#01*) δεν έχει ποτέ πρόβλημα. Τι στο καλό..

Link to comment
Share on other sites

Θα πας ρύθμισης/φροντίδα συσκευής/βελτιστοποίηση και θα σου κάνει εκκαθάριση το cache από όλες τις εφαρμογές.

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Εμένα με cosmote μου το βγάζει το σήμα κανονικά το 4g+

 

Thanks!

 

4g η 4g+ σου βγάζει; Είσαι με pie έτσι;

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Edited by Thanasis159
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...