Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσο παίρναει ο καιρός και συνηθίζω τα νέα εικονίδια-γραφικά-gestures τόσο ποιό πολύ Μ αρέσει η 9η έκδοση..

Εσείς τι λέτε?

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Ε, λογικό δεν είναι να μην είναι smooth αφού είναι εντελώς 2 διαφορετικά software και δεν αξιώθηκες ούτε εσύ, ούτε και οι υπόλοιποι να κάνετε ένα factory reset για να κάτσει όπως πρέπει;

 

Αν κάνουμε τώρα reset μετά την αναβάθμιση ήμαστε οκ? Λαγκ βλέπω στον broswer της Samsung με τα εφέ στα 0.5 ήταν παντού λίγο πιο έντονο στο 1χ μοιάζει οκ. Γενικά στον άλλον κόσμο τι λένε? Είναι λιγότερο σμουθ από την 8?

Link to comment
Share on other sites

Όσο παίρναει ο καιρός και συνηθίζω τα νέα εικονίδια-γραφικά-gestures τόσο ποιό πολύ Μ αρέσει η 9η έκδοση..

Εσείς τι λέτε?

 

Εγώ τα λάτρεψα απ την πρώτη στιγμή που την έβαλα. Απ την πρώτη beta κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

Με ενεργοποιημένο το wifi calling στην 9 δεν φαίνεται το αντίστοιχο εικονίδιο στην status bar όπως φαινόταν στην 8?ebd39eb514332b882574942618417eee.jpg

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με ενεργοποιημένο το wifi calling στην 9 δεν φαίνεται το αντίστοιχο εικονίδιο στην status bar όπως φαινόταν στην 8?ebd39eb514332b882574942618417eee.jpg

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Σε εμένα φαίνεται κανονικά, όπως ήταν και στην Oreo. Κάνε ένα restart μήπως κάτι έχει κολλήσει
Link to comment
Share on other sites

Με ενεργοποιημένο το wifi calling στην 9 δεν φαίνεται το αντίστοιχο εικονίδιο στην status bar όπως φαινόταν στην 8?ebd39eb514332b882574942618417eee.jpg

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

Δουλεύει με VoLTE για αυτό δε το δείχνει. Μπες μέσα στο wifi calling και βάλτο να προτιμάει δίκτυα WiFi. Θα αλλάξει μετά από λίγο

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα φαίνεται κανονικά, όπως ήταν και στην Oreo. Κάνε ένα restart μήπως κάτι έχει κολλήσει
Τελικά σήμερα το πρωί μετά από restart το εμφανίζει κανονικά. Περίεργο γιατί είχα κάνει restart και χτες μέσα στην ημέρα καθώς έκανα τα σεταρίσματα της 9. Μάλλον κάποιο παροδικό κόλλημα. Thanks! b40cdbdd05e32ac4d2888cc6eaaea510.jpg

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες!

Έχει περάσει κανένας την 9 "από πάνω"?

Εννοώ χωρίς επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων?

Διαγράφεται τίποτα από τα δεδομένα?

Ευχαριστώ

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες!

Έχει περάσει κανένας την 9 "από πάνω"?

Εννοώ χωρίς επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων?

Διαγράφεται τίποτα από τα δεδομένα?

Ευχαριστώ

 

Την πέρασα εγώ, όλα είναι όπως ήταν δεν χάλασε κάτι και πάει καλά με λίγο λαγκ..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες!

Έχει περάσει κανένας την 9 "από πάνω"?

Εννοώ χωρίς επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων?

Διαγράφεται τίποτα από τα δεδομένα?

Ευχαριστώ

 

Ναι, το μισό φορουμ και κλαίγονται επειδή τους κολλάει το κινητό.

 

1) Backup τα πάντα

2) Πέρνα την 9 και factory reset μετά εκτός αν την περάσεις με odin και κάνεις clean install απευθείας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες!

 

Έχει περάσει κανένας την 9 "από πάνω"?

 

Εννοώ χωρίς επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων?

 

Διαγράφεται τίποτα από τα δεδομένα?

 

Ευχαριστώ

Πολλοί το έχουμε κάνει έτσι και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα, δεν χάθηκε τίποτα. Αλλά με τέτοιο bullying εδώ μέσα θα κάνω και εγώ hard reset για να καθίσει ακόμη ποιο καλά
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικό αγορασμένο από Vodafone δεν έχει έρθει ακόμη η αναβάθμιση

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικό αγορασμένο από Vodafone δεν έχει έρθει ακόμη η αναβάθμιση

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ούτε θα έρθει σύντομα.

ΟΛΕΣ οι branded συσκευές, αργούν.

Άλλαξε μόνος σου rom και βάλε την EUR ώστε να σου έρχονται κανονικά οι αναβαθμίσεις και όχι να περιμένεις 15-20 εξτρα μέρες (η και παραπάνω)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες!

Έχει περάσει κανένας την 9 "από πάνω"?

Εννοώ χωρίς επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων?

Διαγράφεται τίποτα από τα δεδομένα?

Ευχαριστώ

 

την περασα απο πανω και δεν ειχα θεμα κανενα. αλλα επειδη οι περισσοτεροι λενε οτι καλυτερα να περαστει απο την αρχη χθες το απογευμα εκανα ενα hard reset και την περασα εξ ολοκληρου απο την αρχη.

Link to comment
Share on other sites

@Kountoura... Νικόλα πώς σου φάνηκε το pixel 2 xl ? Το έχεις, το κράτησες;

Πάντως εδώ με βλέπω να αράζω για καιρό, το πιο σημαντικό λειτουργεί απίθανα άψογα η 9 και το μέγεθος της συσκευής ιδανικό!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες!

Έχει περάσει κανένας την 9 "από πάνω"?

Εννοώ χωρίς επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων?

Διαγράφεται τίποτα από τα δεδομένα?

Ευχαριστώ

 

Και εγώ την πέρασα από πάνω, δεν διαγράφει τίποτα και έχει κάτσει μια χαρά, κανένα πρόβλημα.

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όταν βάζετε τη θέση (gps) το εικονίδιο είναι πάντα στην status bar;

Δεν ξέρω τι έχει γίνει αλλά κάνοντας toggle on μένει συνεχώς στην μπάρα, με off φεύγει.

Πέρασα χθες την ελληνική, το βράδυ και σήμερα δεν είχα κάποιο πρόβλημα και κάνοντας μετα κάποια πράγματα μου έχει κολλήσει στην status bar όταν το έχω ενεργό.

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνω κλήση, πριν το σηκώσει ο άλλος τρεμοπαίζει πάντα έντονα η οθόνη. Το κάνει και σε εσάς;
Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνω κλήση, πριν το σηκώσει ο άλλος τρεμοπαίζει πάντα έντονα η οθόνη. Το κάνει και σε εσάς;

 

Μήπως απενεργοποιησες στις επιλογές προγραμματιστη το animator?

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνω κλήση, πριν το σηκώσει ο άλλος τρεμοπαίζει πάντα έντονα η οθόνη. Το κάνει και σε εσάς;

 

Και στο δικό μου το κάνει αυτό.... Δε ξέρω γιατί...

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Σε μενα δεν κανει τιποτα και σε λευκο και ασπρο θεμα το δοκιμασα 20 φορες .Κλιμακες εχω τις 2 πρωτες 0.5 την τριτη Off .
Link to comment
Share on other sites

την περασα απο πανω και δεν ειχα θεμα κανενα. αλλα επειδη οι περισσοτεροι λενε οτι καλυτερα να περαστει απο την αρχη χθες το απογευμα εκανα ενα hard reset και την περασα εξ ολοκληρου απο την αρχη.

 

Ευχαριστώ παιδιά, αν ήταν δικό μου θα έκανα σίγουρα πριν μετά και ενδιάμεσα reset.

Είναι της γυναίκας και δεν ήθελα να μπω στην διαδικασία στησίματος συσκευής ξανά.

Εντάξει όλα καλά, μια χαρά βλέπω να λειτουργεί.

Αν κάνει και κάνα μικρό κολληματακι δεν θα γίνει αντιληπτό φυσικά.

 

@Kountoura... Νικόλα πώς σου φάνηκε το pixel 2 xl ? Το έχεις, το κράτησες;

Πάντως εδώ με βλέπω να αράζω για καιρό, το πιο σημαντικό λειτουργεί απίθανα άψογα η 9 και το μέγεθος της συσκευής ιδανικό!

 

Konakis ποιο pixel 2 xl?

Παααει εκείνο.

Καλό τηλέφωνο, αλλά τώρα έχω το 3xl!

 

Πάντως παιδιά λίγο που είδα την 9,άλλαξε σημαντικά το s9 plus προς το καλύτερο φυσικά!

Πολύ ωραίο ευχάριστο και εύχρηστο το νέο περιβάλλον!

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...