Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κανείς από που μπορούμε να κατεβασουμε γρήγορα την τελευταία ελληνική Oreo (δεκεμβριου);
http://uploaded.net/file/licfgnn4

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχουμε κάποιο λινκ από gcam που να δουλεύει με την pie; Έψαξα λίγο στο xda αλλά δε μπόρεσα να βρω κάτι.

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχουμε κάποιο λινκ από gcam που να δουλεύει με την pie; Έψαξα λίγο στο xda αλλά δε μπόρεσα να βρω κάτι.

 

 

Ρε παιδιά σβήνω συνέχεια κάτι και στο cache κ βιντεακια κ μου πετάει συνεχώς μέσα σε λίγες μέρες πως ο χώρος είναι γεμάτος κ να σβήσω κάτι όλο σβήνω κ όλο γεμάτο είναι συνεχώς μετά από λίγο

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς από που μπορούμε να κατεβασουμε γρήγορα την τελευταία ελληνική Oreo (δεκεμβριου);

 

Από εδώ , γρήγορα και δωρεάν

https://samfrew.com/download/Galaxy__S9+__/4xb3/EUR/G965FXXS2BRK3/G965FOXM2BRJ3/

Link to comment
Share on other sites

Σε ελληνικό ήρθε η 9, να την βάλω ή έχει θέματακια;;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πρώτη μέρα με το θηρίο και 4 ώρες οθόνη με δεδομένα αναζήτηση μενού και 2.5 ώρες τηλέφωνο..... Άφωνος....

Επισης ποια εφαρμογή μπορώ να κατεβάσω για να αλλάξω την λειτουργία στο κουμπί του bixbi

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Bx actions ειναι η εφαρμογή και η τελευταία έκδοση δουλεύει καλά με pie, η εκδοση επι πληρωμή σε αφήνει να ορισεις και παρατεταμένο και πατημα με κλειδωμένη οθόνη που ειναι πολυ χρήσιμο για φακο, αθόρυβο κτλ.

Το κανάλι μου στο Youtube για unboxings & reviews και το blog μου για deals.
Link to comment
Share on other sites

Σε ελληνικό ήρθε η 9, να την βάλω ή έχει θέματακια;;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Άμα δεν θες θεματάκια, θα κάνεις factory reset μόλις την περάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Άμα δεν θες θεματάκια, θα κάνεις factory reset μόλις την περάσεις.

 

Εγώ πάντως τη πέρασα OTA χωρίς κανένα factory reset και είναι άψογη.

Βούτυρο και χωρίς κανένα πρόβλημα στη κατανάλωση.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

 

Ωραίος φιλε, σε ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα ένα πολύ κακό bug. Η επιλογή Lock network and security μέσα στις ρυθμίσεις της Lock Screen δεν δουλεύει. Κανονικά θα έπρεπε να απαγορεύει να κλείνει κάποιος το WiFi, τα data κλπ όταν είναι στην Lock Screen, αλλά δεν. Δοκιμάστε το και εσείς μήπως κάνω κάτι λάθος, αλλά δεν νομίζω

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα ένα πολύ κακό bug. Η επιλογή Lock network and security μέσα στις ρυθμίσεις της Lock Screen δεν δουλεύει. Κανονικά θα έπρεπε να απαγορεύει να κλείνει κάποιος το WiFi, τα data κλπ όταν είναι στην Lock Screen, αλλά δεν. Δοκιμάστε το και εσείς μήπως κάνω κάτι λάθος, αλλά δεν νομίζω

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

Εμένα δεν κλείνει καν το wifi όταν κατεβάζω την μπάρα την ώρα που είναι κλειδωμένο.

Μου ζητάει password κλπ.

 

Κάτσε να στο εξηγήσω διαφορετικά.

 

Έχεις κλειδωμένο το τηλέφωνο, σωστά; Κατεβάζεις την μπάρα όσο το WIFI πχ η τα data είναι ενεργοποιημένα.

Όταν πατήσεις πάνω σε ένα απ τα 2 για να τα κλείσεις, θα σου ζητήσει κωδικό.

ΑΝ κλειδώσεις πάλι το τηλέφωνο ΔΙΧΩΣ να το κάνεις unlock, δεν θα πειραχτούν αυτά, θα μείνουν ενεργοποιημένα.

 

ΑΝ ΟΜΩΣ ξεκλειδώσεις το τηλέφωνο, αυτά θα κλείσουν.

Ουσιαστικά για να στο πειράξει κάποιος, θα πρέπει να ξέρει κωδικούς κλπ, άρα δουλεύει μια χαρά.

Έκανα τώρα διάφορα τεστάκια και τα πέρασε όλα.

Edited by UsualSuspect
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μου ήρθε και μένα ΟΤΑ η Pie χθες σε Αυστριακό. Την πέρασα από πάνω χωρις factory reset και θα συμφωνήσω με κάποιους που είπαν οτι δεν είναι πιο smooth απο την oreo. Εχει δίαφορα lags εδω και εκεί που στη ορεο δεν τα είχε ή έιχε ελλαχιστα. Σκέφτομαι να κάνω fact reset και να ξαναστήσω μπας κ φυγουν. Εχω εδω και καιρο και ένα άλλο κουλό με το FB. Οι ειδοποιήσεις στο εικονίδιο του FB όταν είναι απο κάποιο like που μου έχουν κάνει δεν βγαίνουν (το κόκκινο συμβολάκι). Πρέπει να ανοίξω την εφαρμογή για να τα δω. Αν είναι από αιτημα φιλιας/γεννεθλια κτλ βγαίνουν κανονικά. Πως γίνετε αυτό? Απο την εφαρμογή έχω όλες τις ειδοποιήσεις ανοιχτες πάντος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μου ήρθε και μένα ΟΤΑ η Pie χθες σε Αυστριακό. Την πέρασα από πάνω χωρις factory reset και θα συμφωνήσω με κάποιους που είπαν οτι δεν είναι πιο smooth απο την oreo. Εχει δίαφορα lags εδω και εκεί που στη ορεο δεν τα είχε ή έιχε ελλαχιστα. Σκέφτομαι να κάνω fact reset και να ξαναστήσω μπας κ φυγουν. Εχω εδω και καιρο και ένα άλλο κουλό με το FB. Οι ειδοποιήσεις στο εικονίδιο του FB όταν είναι απο κάποιο like που μου έχουν κάνει δεν βγαίνουν (το κόκκινο συμβολάκι). Πρέπει να ανοίξω την εφαρμογή για να τα δω. Αν είναι από αιτημα φιλιας/γεννεθλια κτλ βγαίνουν κανονικά. Πως γίνετε αυτό? Απο την εφαρμογή έχω όλες τις ειδοποιήσεις ανοιχτες πάντος.

 

Ε, λογικό δεν είναι να μην είναι smooth αφού είναι εντελώς 2 διαφορετικά software και δεν αξιώθηκες ούτε εσύ, ούτε και οι υπόλοιποι να κάνετε ένα factory reset για να κάτσει όπως πρέπει;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν κλείνει καν το wifi όταν κατεβάζω την μπάρα την ώρα που είναι κλειδωμένο.

Μου ζητάει password κλπ.

 

Κάτσε να στο εξηγήσω διαφορετικά.

 

Έχεις κλειδωμένο το τηλέφωνο, σωστά; Κατεβάζεις την μπάρα όσο το WIFI πχ η τα data είναι ενεργοποιημένα.

Όταν πατήσεις πάνω σε ένα απ τα 2 για να τα κλείσεις, θα σου ζητήσει κωδικό.

ΑΝ κλειδώσεις πάλι το τηλέφωνο ΔΙΧΩΣ να το κάνεις unlock, δεν θα πειραχτούν αυτά, θα μείνουν ενεργοποιημένα.

 

ΑΝ ΟΜΩΣ ξεκλειδώσεις το τηλέφωνο, αυτά θα κλείσουν.

Ουσιαστικά για να στο πειράξει κάποιος, θα πρέπει να ξέρει κωδικούς κλπ, άρα δουλεύει μια χαρά.

Έκανα τώρα διάφορα τεστάκια και τα πέρασε όλα.

 

 

 

Thanks για την απάντηση. Ναι ξέρω ακριβώς τι είναι γιατί πάντα το χρησιμοποιουσα! Δεν ξέρω τι έπαθε και δεν δουλεύει, δεν μου ζητάει πλέον να του βάλω κωδικό για να πειράξει αυτές τις ρυθμίσεις στο notification panel. Έχω ενεργοποιημενο fingerprint και face recognition απο security locks.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Thanks για την απάντηση. Ναι ξέρω ακριβώς τι είναι γιατί πάντα το χρησιμοποιουσα! Δεν ξέρω τι έπαθε και δεν δουλεύει, δεν μου ζητάει πλέον να του βάλω κωδικό για να πειράξει αυτές τις ρυθμίσεις στο notification panel. Έχω ενεργοποιημενο fingerprint και face recognition απο security locks.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

Έχεις βάλει το secure startup; Μπορεί να φταίει αυτό. Για δοκίμασε.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις βάλει το secure startup; Μπορεί να φταίει αυτό. Για δοκίμασε.
Δεν το είχα, όχι. Μόλις το έβαλα όμως λειτούργησε το Lock network and security. Και τώρα που απενεργοποιησα πάλι το secure startup, αυτό συνεχίζει να λειτουργεί. Οπότε όλα καλά. Κάποιο σκάλωμα είχε φάει για κάποιο λόγο. Thank you και πάλι
Link to comment
Share on other sites

Με διπλό tap των recents μου εμφάνιζε στην Oreo την προηγούμενη εφαρμογή. Τώρα στην 9 με navigation gestures αυτό γίνεται με κάποιο τρόπο?

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ε, λογικό δεν είναι να μην είναι smooth αφού είναι εντελώς 2 διαφορετικά software και δεν αξιώθηκες ούτε εσύ, ούτε και οι υπόλοιποι να κάνετε ένα factory reset για να κάτσει όπως πρέπει;
Μα γιατί το λες αυτό? Δεν χρειάζεται factory resetting στις μεγάλες αναβαθμίσεις, απαπαπα έξω από δω. Ο ξάδερφος μου απ' το χωριό την έκανε χωρίς reset και κάθησε άψογα....

 

Όταν εγώ "γκαριζα" και εδώ κ σε γειτονικό φορουμ ότι το 99% των προβλημάτων παρουσιάζονται σε ανθρώπους που δεν έχουν κάνει reset μετά από αλλαγή έκδοσης , είχαν πέσει να με φανε.

Φταίει η Apple, φτιάξει η Samsung, φταίει η Xiaomi, μου κατέστρεψε το κινητό για να πάρω το καινουργιοοο και άλλα τέτοια μαργαριτάρια..

 

Τεσπα: πάντα reset μετά από μεγάλη αναβάθμιση για να αποκλείουμε τα προβλήματα.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μα γιατί το λες αυτό? Δεν χρειάζεται factory resetting στις μεγάλες αναβαθμίσεις, απαπαπα έξω από δω. Ο ξάδερφος μου απ' το χωριό την έκανε χωρίς reset και κάθησε άψογα....

 

Όταν εγώ "γκαριζα" και εδώ κ σε γειτονικό φορουμ ότι το 99% των προβλημάτων παρουσιάζονται σε ανθρώπους που δεν έχουν κάνει reset μετά από αλλαγή έκδοσης , είχαν πέσει να με φανε.

Φταίει η Apple, φτιάξει η Samsung, φταίει η Xiaomi, μου κατέστρεψε το κινητό για να πάρω το καινουργιοοο και άλλα τέτοια μαργαριτάρια..

 

Τεσπα: πάντα reset μετά από μεγάλη αναβάθμιση για να αποκλείουμε τα προβλήματα.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τα ίδια κάνουν και οι τύποι με τα windows 10 από win 7 χωρίς clean install.

 

"μου κολλάνε τα windows, ειναι άχρηστα ! Τα 7 ειναι καλυτερα"

 

Ποτέ δεν θα μάθουν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν το είχα, όχι. Μόλις το έβαλα όμως λειτούργησε το Lock network and security. Και τώρα που απενεργοποιησα πάλι το secure startup, αυτό συνεχίζει να λειτουργεί. Οπότε όλα καλά. Κάποιο σκάλωμα είχε φάει για κάποιο λόγο. Thank you και πάλι

 

Τέλεια !:)

Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

Με διπλό tap των recents μου εμφάνιζε στην Oreo την προηγούμενη εφαρμογή. Τώρα στην 9 με navigation gestures αυτό γίνεται με κάποιο τρόπο?

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Αυτός είναι ο λόγος που δεν χρησιμοποιώ navigation gestures. Το double tap στο recents δεν μπορώ να το αποχωριστώ
Link to comment
Share on other sites

Πατάς το μεσαίο και swipe προς τα δεξιά και γίνεται η εναλλαγή που λέτε.
Αν βγάλεις τα gesture hints δεν γίνεται. Και προκειμένου να έχεις τα hints δεν με πειράζει προσωπικά να έχω και όλη την μπάρα
Link to comment
Share on other sites

Μα γιατί το λες αυτό? Δεν χρειάζεται factory resetting στις μεγάλες αναβαθμίσεις, απαπαπα έξω από δω. Ο ξάδερφος μου απ' το χωριό την έκανε χωρίς reset και κάθησε άψογα....

 

Όταν εγώ "γκαριζα" και εδώ κ σε γειτονικό φορουμ ότι το 99% των προβλημάτων παρουσιάζονται σε ανθρώπους που δεν έχουν κάνει reset μετά από αλλαγή έκδοσης , είχαν πέσει να με φανε.

Φταίει η Apple, φτιάξει η Samsung, φταίει η Xiaomi, μου κατέστρεψε το κινητό για να πάρω το καινουργιοοο και άλλα τέτοια μαργαριτάρια..

 

Τεσπα: πάντα reset μετά από μεγάλη αναβάθμιση για να αποκλείουμε τα προβλήματα.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

και ο ξαδερφος απο το χωριο και εγω που εχω καποια σχεση με το αθλημα και ο αδερφος μου που ειναι στο επαγγελμα και πολλοι αλλοι την περασαμε και θα την περναμε χωρις reset χωρις κανενα προβλημα . απο εκει και περα καντε οσα reset γουσταρετε αν νομιζετε οτι [ετσι πρεπει να γινετε ]. Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια παρακαλώ. Στην Oreo υπήρχε η δυνατότητα μέσα από το μενού της μπαταρίας κάποιες εφαρμογές να μην γίνονται ποτέ optimized. Εκεί είχα διαλέξει ένα birthday reminder πχ που έχω να μην γίνεται battery optimization διαφορετικά μετά από λίγες μέρες που δεν το χρησιμοποιούσα δεν μου έβγαζε ειδοποιήσεις. Τώρα με την 9 αυτό δεν μπορώ να το βρω.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια παρακαλώ. Στην Oreo υπήρχε η δυνατότητα μέσα από το μενού της μπαταρίας κάποιες εφαρμογές να μην γίνονται ποτέ optimized. Εκεί είχα διαλέξει ένα birthday reminder πχ που έχω να μην γίνεται battery optimization διαφορετικά μετά από λίγες μέρες που δεν το χρησιμοποιούσα δεν μου έβγαζε ειδοποιήσεις. Τώρα με την 9 αυτό δεν μπορώ να το βρω.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Settings - Apps - Τρεις τέλειες πάνω δεξιά - Special Access - Optimize battery usage
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...