Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραια η αναβάθμιση. Προσθεσαν αρκετες ωραιες λειτουργιες με κορυφη για μενα το lift to wake και το tap για την εμφανιση της always on display. Επισης η εξυπνη σαρωση πραγματικα βελτιωθηκε κορυφη μπορω να πω. 3 πραγματα με χαλασανε ομως μέχρι στιγμής : το πλήκτρο με την επιπλέον ενταση που ειχαμε κατά την διάρκεια κλησεων εξαφανίστηκε / οι προσφατες εφαρμογες δεν ρολλαρουν γρηγορα αριστερα δεξια / η τελιτσα για γρηγορη αποκρυψη της γραμμής πλοήγησης με πληκτρα δεν υπάρχει πια. Αν μου διαφευγει κατι σχετικά με αυτα τα 3 παρακαλω ας με διαφωτίσει κάποιος.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οι πρόσφατες εφαρμογές δε ρολλαρουν γρήγορα οταν εχεις επιλέξει τη μειωση κίνησης στις σύνθετες λειτουργίες...Αμα το απενεργοποιήσεις ρολλαρουν κανονικά...μαλλον bug βεβαια πρεπει να ειναι και αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο δεν είναι στις κανονικές ρυθμίσεις. Θα το βρεις στο Developer Options (αν το έχεις ενεργοποιημένο) και στο Night Mode επιλέγεις Αυτόματο.

Στο Note 8 το έχουν κανονικά σαν επιλογή από ότι είδα...

 

Σε ευχαριστώ πολύ και για την δική σου βοήθεια. Είμαι κομπλέ τώρα ✌

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Οι πρόσφατες εφαρμογές δε ρολλαρουν γρήγορα οταν εχεις επιλέξει τη μειωση κίνησης στις σύνθετες λειτουργίες...Αμα το απενεργοποιήσεις ρολλαρουν κανονικά...μαλλον bug βεβαια πρεπει να ειναι και αυτό...
Ισχύει. Γενικά πάντως μου φαίνεται πιο laggy από την oreo. Δεν καταλαβαίνω πως πολλοί την βρίσκουν πιο smooth

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει. Γενικά πάντως μου φαίνεται πιο laggy από την oreo. Δεν καταλαβαίνω πως πολλοί την βρίσκουν πιο smooth

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

Εμένα χωρίς κολλήματα εμφανέστατα πιο γρήγορο και γενικά σούπερ ευχαριστημένος. Έκανα καθαρή εγκατάσταση Ιταλικής rom :)

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει. Γενικά πάντως μου φαίνεται πιο laggy από την oreo. Δεν καταλαβαίνω πως πολλοί την βρίσκουν πιο smooth

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

Πλάκα μας κάνεις; :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα μας κάνεις; :lol::lol::lol:
Είμαι εμφανώς η μειοψηφία, αλλά αυτή είναι η εμπειρία μου ως τώρα. Μετά από clean install και βάζοντας, όπως πάντα, στο 0.5 όλα τα animations από τα developer settings, υπάρχουν κοψίματα στα animations που δεν υπήρχε στην Oreo. Αν ειδικά βάλει κάποιος και το reduce animations από τα settings, όπως γράφει ο φίλος πιο πάνω, γίνεται ακόμα χειρότερη η μετάβαση από εφαρμογή σε εφαρμογή

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λογικο δεν ειναι να υπαρχουν κοψιματα ??

Κ γω βλεπω πχ στο ξεκλειδωμα με δαχτυλικο την οθονη κλειδώματος στιγμιαια κ μετα την αρχικη, αλλα γίνεται μπαμ....

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει. Γενικά πάντως μου φαίνεται πιο laggy από την oreo. Δεν καταλαβαίνω πως πολλοί την βρίσκουν πιο smooth

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Επιτέλους ένας και νόμιζα ότι ειμαι τρελός χαχαχαχαχα. Και εμένα το ίδιο μου φαίνεται. Πιο ομαλή η ορεο. Στη pie κάτι σαν να κομπιαζει δεν έχει το smooth που είχε η ορεο.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Οι πρόσφατες εφαρμογές δε ρολλαρουν γρήγορα οταν εχεις επιλέξει τη μειωση κίνησης στις σύνθετες λειτουργίες...Αμα το απενεργοποιήσεις ρολλαρουν κανονικά...μαλλον bug βεβαια πρεπει να ειναι και αυτό...
Ακου να δεις τι εγινε φιλε μου.Την μειωση κίνησης την ειχα απενεργοποιημενη. Μιας και το ανεφερες μπηκα παλι στο μενου του το ενεργοποίησα και καπακι το απενεργοποιησα και ιδου το φως δουλεψε.καποιο κολλημα εφαγε. Και οπως αναφερουν τα παιδια παρακατω οντως δεν βλεπω το smoothness πουθενα. Με τον ηχο στις ειδοποιήσεις ειστε ολοι κομπλε?

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ξεχασα να αναφέρω οτι το λειτουργω με nova launcher. Λετε να παιζει ρολο?

Link to comment
Share on other sites

Ακου να δεις τι εγινε φιλε μου.Την μειωση κίνησης την ειχα απενεργοποιημενη. Μιας και το ανεφερες μπηκα παλι στο μενου του το ενεργοποίησα και καπακι το απενεργοποιησα και ιδου το φως δουλεψε.καποιο κολλημα εφαγε. Και οπως αναφερουν τα παιδια παρακατω οντως δεν βλεπω το smoothness πουθενα. Με τον ηχο στις ειδοποιήσεις ειστε ολοι κομπλε?

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ξεχασα να αναφέρω οτι το λειτουργω με nova launcher. Λετε να παιζει ρολο?

Με nova launcher σας δείχνει τις ειδοποιήσεις με αριθμο στο mail;;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και από εμένα...

Σε S9 plus αγορασμένο από Vodafone...Δεν έχει έρθει ακόμα pie. Ξέρει κανείς ότι για αυτό?

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά καλησπέρα και από εμένα...

Σε S9 plus αγορασμένο από Vodafone...Δεν έχει έρθει ακόμα pie. Ξέρει κανείς κάτι για αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και από εμένα...

Σε S9 plus αγορασμένο από Vodafone...Δεν έχει έρθει ακόμα pie. Ξέρει κανείς ότι για αυτό?

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά καλησπέρα και από εμένα...

Σε S9 plus αγορασμένο από Vodafone...Δεν έχει έρθει ακόμα pie. Ξέρει κανείς κάτι για αυτό?

 

Διαβάστε και τίποτα ρε παίδες.

Σε κάθε σελίδα έχει τις ίδιες ερωτήσεις/απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως γίνεται να απενεργοποιηθει τελείως αυτή η κατάντια το Bixby; Δεν γίνεται όπως στην Oreo με μια πρώτη ματιά

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

απο εδω μπορειται να βλεπετε τις χωρες που βγαινει το update android 9:

https://www.sammobile.com/2018/12/24/official-galaxy-s9-android-pie-update-countries-list

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως γίνεται να απενεργοποιηθει τελείως αυτή η κατάντια το Bixby; Δεν γίνεται όπως στην Oreo με μια πρώτη ματιά

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

Δεν γίνεται. Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να το βάλεις να ενεργοποιείται με διπλό κλικ. Ετσι ώστε αν το πατήσεις μια φορά καταλάθος να μην ανοίγει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται. Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να το βάλεις να ενεργοποιείται με διπλό κλικ. Ετσι ώστε αν το πατήσεις μια φορά καταλάθος να μην ανοίγει.
Ευχαριστώ, το είχα δει αυτό στις ρυθμίσεις. Τόσο κακό που είναι το Bixby λογικό να το επιβάλλουν για να το χρησιμοποιήσει κάποιος! Χρειάζεται να κάνουν και data mining οπότε εύχομαι να μην τρέχει τουλάχιστον μόνιμα στο background.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Διαβάστε και τίποτα ρε παίδες.

Σε κάθε σελίδα έχει τις ίδιες ερωτήσεις/απαντήσεις.

Έχω διαβάσει αρκετά πίσω στις σελίδες αλλά 330 είναι δύσκολο να τις πάρω από την αρχή.

Επειδή βλέπω σε όλους έχει έρθει και εμένα σε OVF_VGR δεν εχει έρθει κάτι, απλά ρώτησα αν γνωρίζει κανείς...δεν ήξερα ότι θα προκαλέσω εκνευρισμό

Link to comment
Share on other sites

3η μέρα με το κινητό...βελούδινο, γρήγορο και σούπερ φωτεινή οθοναρα. Ειδοποιήσεις κομπλέ στην ώρα τους και από ένταση Μια χαρά δυνατά! Αυτά από μένα, δεν περίμενα ότι θα είναι τόσο πιο πρόθυμο και σβελτο σε σχέση με το s8 plus που είχα έναν χρόνο γεμάτο στην κατοχή μου . Αρε σαμμυ 3η συνεχόμενη χρονιά από σειρά 7edge και μετά με κέρδισες για τα καλά...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Με nova launcher σας δείχνει τις ειδοποιήσεις με αριθμο στο mail;;
Με teslaunread κανονικοτατα με αριθμο στο gmail που χρησιμοποιω

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με teslaunread κανονικοτατα με αριθμο στο gmail που χρησιμοποιω

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μιλαω για την εφαρμογή του κινητού mail

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Μιλαω για την εφαρμογή του κινητού mail
Το μονο mail που χρησιμοποιω ειναι το gmail και μονο γιαυτο ξερω να σου απαντησω

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθώ τόσο καιρό το θέμα και το έχω διαβάσει σχεδόν από την αρχή ενώ είμαι μόλις 1 μήνα κάτοχος του s9 plus.

 

Το προηγούμενο μοντέλο που είχα ήταν το s8 plus και πιο πριν το s6 edge.

 

 

Μου έχει έρθει και έχω κατεβάσει την αναβάθμιση αλλά πρέπει να είμαι ο πρώτος που δεν θα κάνει ακόμη την αναβάθμιση καθώς έιμαι τόσο ευχαριστημένος από την ταχύτητα του oreo (Σε σχέση πάντα με το s8 plus) όποτε φοβάμαι ότι δεν θα είναι τόσο smooth όπως το λέτε σε σχέση με το oreo.

 

Ήδη ξεκίνησαν κάποια παραπονακια ότι έχει ψιλοκολλήματα και δεν είναι τόσο smooth (είναι και ο λόγος που άφησα το s8 plus) και μεταπήδησα σε αυτό το καταπληκτικό τηλέφωνο χωρίς ίχνος lagging πάντα με το ίδιο os.

 

Όλοι σας πάντως τρώγεστε και περνάτε άλλοι με odin άλλοι με το που ήρθε η ota update, και μετά ψάχνετε να βρείτε τι δεν δουλεύει.

 

Εύχομαι επιτέλους η sam να έκανε το θαύμα της και να έβγαλε ένα νέο τέλειο λειτουργικό από την πρώτη στιγμή πράγμα που δεν πιστεύω λόγω της προϊστορίας.

 

Πάντα φιλικα

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και εγώ χτες με ΟΤΑ...

Το μόνο που βλέπω είναι ότι δεν είναι πιο σμουθ από την 8....Και οι ειδοποιήσεις είναι ακόμη πιο χάλια από πριν .....Αυτά...

Link to comment
Share on other sites

Είμαι εμφανώς η μειοψηφία, αλλά αυτή είναι η εμπειρία μου ως τώρα. Μετά από clean install και βάζοντας, όπως πάντα, στο 0.5 όλα τα animations από τα developer settings, υπάρχουν κοψίματα στα animations που δεν υπήρχε στην Oreo. Αν ειδικά βάλει κάποιος και το reduce animations από τα settings, όπως γράφει ο φίλος πιο πάνω, γίνεται ακόμα χειρότερη η μετάβαση από εφαρμογή σε εφαρμογή

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Λογικο δεν ειναι να υπαρχουν κοψιματα ??

Κ γω βλεπω πχ στο ξεκλειδωμα με δαχτυλικο την οθονη κλειδώματος στιγμιαια κ μετα την αρχικη, αλλα γίνεται μπαμ....

Επιτέλους ένας και νόμιζα ότι ειμαι τρελός χαχαχαχαχα. Και εμένα το ίδιο μου φαίνεται. Πιο ομαλή η ορεο. Στη pie κάτι σαν να κομπιαζει δεν έχει το smooth που είχε η ορεο.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ακου να δεις τι εγινε φιλε μου.Την μειωση κίνησης την ειχα απενεργοποιημενη. Μιας και το ανεφερες μπηκα παλι στο μενου του το ενεργοποίησα και καπακι το απενεργοποιησα και ιδου το φως δουλεψε.καποιο κολλημα εφαγε. Και οπως αναφερουν τα παιδια παρακατω οντως δεν βλεπω το smoothness πουθενα. Με τον ηχο στις ειδοποιήσεις ειστε ολοι κομπλε?

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ξεχασα να αναφέρω οτι το λειτουργω με nova launcher. Λετε να παιζει ρολο?

Πέρασα και εγώ χτες με ΟΤΑ...

Το μόνο που βλέπω είναι ότι δεν είναι πιο σμουθ από την 8....Και οι ειδοποιήσεις είναι ακόμη πιο χάλια από πριν .....Αυτά...

Έτσι, να μαζευόμαστε σιγά σιγά
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...