Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει τρόπος όταν κατεβάζουμε την κουρτίνα εκτός από WiFi data κλπ κλπ να βάλουμε και κουμπί-συντόμευση screenshot?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εγω αυριο θα παω το κινητο παλι για σερβις γιατι για 2η φορα βλεπω χνουδι κατω απο το τζαμι της καμερας, το εχω παει ηδη μια φορα και απ οτι μου ειπαν, αλλαξαν και οθονη γιατι δεν περνουσε τα τεστ αδιαβροχοποιησης και δεν εχει περασει ενας μηνας και παλι βλεπω οτι εχει εισχωρησει μεσα στο τζαμι χνουδι. Μπορω να απαιτησω αλλαγη συσκευης ή παω παλι και οτι μου πουνε απο εκει;

 

service γλυφάδας, με το s8 που είχα πρόβλημα με την κάμερα, μου την είχαν αλλάξει την πρώτη φορά. Μετά απο κανα μήνα το παρουσίασε πάλι, τους παίρνω τηλεφωνο και μου λένε δε μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο, να πάρω στα κεντρικά της samsung. Στα κεντρικά της samsung μου λένε να μιλήσω με κάποιο service. Τους εξήγησα τη φάση και ότι απο το σερβις μου είπαν να καλέσω στα κεντρικά, ξαναπήρα την ίδια απάντηση.

 

Τελικά άκρη δεν έβγαλα. Απλά απαράδεκτοι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχει τρόπος όταν κατεβάζουμε την κουρτίνα εκτός από WiFi data κλπ κλπ να βάλουμε και κουμπί-συντόμευση screenshot?

 

γιατί να μην το κάνεις με volume down+power button?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το κάνω, η γυναίκα που πατάει ότι να ναι ήθελε το κουμπί. Σε κάποιο άλλο κινητό το είδε και μου το ζήτησε.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το κάνω, η γυναίκα που πατάει ότι να ναι ήθελε το κουμπί. Σε κάποιο άλλο κινητό το είδε και μου το ζήτησε.

 

https://www.androidauthority.com/galaxy-s9-plus-how-to-take-screenshot-854730/

Link to comment
Share on other sites

service γλυφάδας, με το s8 που είχα πρόβλημα με την κάμερα, μου την είχαν αλλάξει την πρώτη φορά. Μετά απο κανα μήνα το παρουσίασε πάλι, τους παίρνω τηλεφωνο και μου λένε δε μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο, να πάρω στα κεντρικά της samsung. Στα κεντρικά της samsung μου λένε να μιλήσω με κάποιο service. Τους εξήγησα τη φάση και ότι απο το σερβις μου είπαν να καλέσω στα κεντρικά, ξαναπήρα την ίδια απάντηση.

 

Τελικά άκρη δεν έβγαλα. Απλά απαράδεκτοι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

γιατί να μην το κάνεις με volume down+power button?

 

Πηγαινε το σμαρτεκ και πες ολη την ταλαιπωρια σου

Link to comment
Share on other sites

service γλυφάδας, με το s8 που είχα πρόβλημα με την κάμερα, μου την είχαν αλλάξει την πρώτη φορά. Μετά απο κανα μήνα το παρουσίασε πάλι, τους παίρνω τηλεφωνο και μου λένε δε μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο, να πάρω στα κεντρικά της samsung. Στα κεντρικά της samsung μου λένε να μιλήσω με κάποιο service. Τους εξήγησα τη φάση και ότι απο το σερβις μου είπαν να καλέσω στα κεντρικά, ξαναπήρα την ίδια απάντηση.

 

Τελικά άκρη δεν έβγαλα. Απλά απαράδεκτοι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

γιατί να μην το κάνεις με volume down+power button?

 

 

Έφυγες Smartec.

Είναι σωστοί επαγγελματίες και θα σε εξυπηρετήσουν μπαμ μπαμ.

Link to comment
Share on other sites

Χώρες όπως Γερμανία, Ολλανδία βλέπω πήραν ήδη δεύτερο update της Pie και εμείς οι περισσότεροι ακόμα περιμένουμε την πρώτη αναβάθμιση σε Pie, σχεδόν ένα μήνα μετά την κυκλοφορία της.

Κάθε χρόνο επιβεβαιώνει το ίδιο η Samsung, πόσο ασυνεπής και ανοργάνωτη είναι με τα updates. Τουλάχιστον είναι συνεπής όσον αφορά αφορά την ασυνέπεια της

Link to comment
Share on other sites

Thanks guys!Είναι περσινό το σκηνικό που γράφω και το έχω χαρίσει το S8 απο τοτε.

Είχα διαβάσει για την smartec απλά έλαγα ότι δεν αξίζει γιατί δεν βόλευε λόγω απόστασης και λόγω ότι δεν εχει κανενα μετρό κοντά.

 

Βεβαια καλύτερα να ταλαιπωρηθείς λίγο αλλά να γίνει η δουλειά σου στο τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Χώρες όπως Γερμανία, Ολλανδία βλέπω πήραν ήδη δεύτερο update της Pie και εμείς οι περισσότεροι ακόμα περιμένουμε την πρώτη αναβάθμιση σε Pie, σχεδόν ένα μήνα μετά την κυκλοφορία της.

Κάθε χρόνο επιβεβαιώνει το ίδιο η Samsung, πόσο ασυνεπής και ανοργάνωτη είναι με τα updates. Τουλάχιστον είναι συνεπής όσον αφορά αφορά την ασυνέπεια της

 

Εγώ έχω συμβιβαστεί ότι δεν θα την πάρουμε.. Όχι τίποτα άλλο μην κάνω συνέχεια search για update.. :P

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Χώρες όπως Γερμανία, Ολλανδία βλέπω πήραν ήδη δεύτερο update της Pie και εμείς οι περισσότεροι ακόμα περιμένουμε την πρώτη αναβάθμιση σε Pie, σχεδόν ένα μήνα μετά την κυκλοφορία της.

Κάθε χρόνο επιβεβαιώνει το ίδιο η Samsung, πόσο ασυνεπής και ανοργάνωτη είναι με τα updates. Τουλάχιστον είναι συνεπής όσον αφορά αφορά την ασυνέπεια της

 

Μπορείς να την βάλεις και μόνος σου. Δεν θα σου πάρει πάνω από 10 λεπτά.

Αυτό μπορείς να το κάνεις απ τις 24 του μήνα που μας πέρασε.

Το κλασικό που λέτε "α δεν έχω χρόνο" κλπ, ξέρουμε πως δεν ισχύει, γιατί θα μπορούσατε να το κάνετε αντί να κλαίγεστε στο φορουμ για το οτι καθυστερούν τα update.

Link to comment
Share on other sites

Χώρες όπως Γερμανία, Ολλανδία βλέπω πήραν ήδη δεύτερο update της Pie και εμείς οι περισσότεροι ακόμα περιμένουμε την πρώτη αναβάθμιση σε Pie, σχεδόν ένα μήνα μετά την κυκλοφορία της.

Κάθε χρόνο επιβεβαιώνει το ίδιο η Samsung, πόσο ασυνεπής και ανοργάνωτη είναι με τα updates. Τουλάχιστον είναι συνεπής όσον αφορά αφορά την ασυνέπεια της

 

Δεν περιμένουμε την πρώτη αναβάθμιση. Όταν με το καλό φτάσει το ελληνικό OTA, θα είναι σίγουρα για τη δεύτερη αναβάθμιση κατ' ευθείαν (όπως έγινε με την Ουγγαρία).

Η Samsung ποτέ δεν υποσχέθηκε την αναβάθμιση πριν τον Γενάρη του 19. Οπότε είμαστε μέσα στο χρονοδιάγραμμά της.

Επίσης από τη στιγμή που υπάρχει εύκολος τρόπος, χωρίς τρυκ και ξεκλειδώματα (όπως συμβαίνει σε άλλες εταιρίες) να γίνει το update μέσω του Odin, όποιος βιάζεται ας το κάνει μόνος του να το χαρεί από τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

Για ποιά χώρα να κατεβάσω την Pie για να μην χάσω το wificall;

Τώρα έχω DTM/COS, DTM/VGR.

Θα κρατήσω και τα αρχεία για να μην ξαναστήνω απο την αρχή.

Ευχαριστώ

Edited by mavros44
Link to comment
Share on other sites

Όντως, αφού βγάζουν τόσο σύντομα update στην pie λογικά θα λύνει κάποια προβλήματα της. Δεν πειράζει, καλύτερα να αργήσει λίγο και να έρθει και απροβλημάτιστη γίνεται.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα με την 9,0 (update January - Hungary). Μετά απο κάθε reboot μπορεί να κάνει και 60" να αναγνωρίσει την microsd (256γβ).

Ενώ στο file manager την δείχνει. Εφαρμογές όπως music, gallery κτλ δείχνουν κενές για 1-1,5 λεπτό.

Ενώ πριν το update την εβλεπε αμέσως.

Edited by socratis_g
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω συμβιβαστεί ότι δεν θα την πάρουμε.. Όχι τίποτα άλλο μην κάνω συνέχεια search για update.. :P

 

Κατά το Μάρτη μας βλέπω μαζί με βραζιλια....:lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μετά απο αναβάθμιση σε pie μέσω Odin, κάνοντας επανεκκίνηση δεν μου βγάζει πια μυνημα welcome to Vodafone (έχω αγγλικό μενού). Σημαίνει κάτι αυτό?

 

Πριν την αναβάθμιση ήμουν 4 EUR και εξακολουθώ να είμαι 4 EUR. Κατά τα άλλα, πέρα απο την χειρότερη μπαταρία που εχω παρατηρήσει ολα βαίνουν καλώς χωρίς κολλήματα κλπ

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα με την 9,0 (update January - Hungary). Μετά απο κάθε reboot μπορεί να κάνει και 60" να αναγνωρίσει την microsd (256γβ).

Ενώ στο file manager την δείχνει. Εφαρμογές όπως music, gallery κτλ δείχνουν κενές για 1-1,5 λεπτό.

Ενώ πριν το update την εβλεπε αμέσως.

 

Εμένα την 128 πάντως μια χαρά την αναγνωρίζει αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα με την 9,0 (update January - Hungary). Μετά απο κάθε reboot μπορεί να κάνει και 60" να αναγνωρίσει την microsd (256γβ).

Ενώ στο file manager την δείχνει. Εφαρμογές όπως music, gallery κτλ δείχνουν κενές για 1-1,5 λεπτό.

Ενώ πριν το update την εβλεπε αμέσως.

 

Η ουγγρική έχει wifi call;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να την βάλεις και μόνος σου. Δεν θα σου πάρει πάνω από 10 λεπτά.

Αυτό μπορείς να το κάνεις απ τις 24 του μήνα που μας πέρασε.

Το κλασικό που λέτε "α δεν έχω χρόνο" κλπ, ξέρουμε πως δεν ισχύει, γιατί θα μπορούσατε να το κάνετε αντί να κλαίγεστε στο φορουμ για το οτι καθυστερούν τα update.

 

Κάνεις δεν κλαφτηκε. Facts ήταν. Εσύ είσαι κορόιδο που δέχεσαι να πληρώνεις τόσο μεγάλα ποσά για κινητό και να κατεβάζεις και να εγκαθιστάς manually τα updates. Ευτυχώς που δεν σκέφτονται όλοι σαν εσένα γιατί δεν θα παίρναμε καν updates

Edited by ackel
Link to comment
Share on other sites

Κάνεις δεν κλαφτηκε. Facts ήταν. Εσύ είσαι κορόιδο που δέχεσαι να πληρώνεις τόσο μεγάλα ποσά για κινητό και να κατεβάζεις και να εγκαθιστάς manually τα updates. Ευτυχώς που δεν σκέφτονται όλοι σαν εσένα γιατί δεν θα παίρναμε καν updates

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σωστότατος

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η ουγγρική έχει wifi call;

 

Όλες έχουν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάνεις δεν κλαφτηκε. Facts ήταν. Εσύ είσαι κορόιδο που δέχεσαι να πληρώνεις τόσο μεγάλα ποσά για κινητό και να κατεβάζεις και να εγκαθιστάς manually τα updates. Ευτυχώς που δεν σκέφτονται όλοι σαν εσένα γιατί δεν θα παίρναμε καν updates

 

1000 φορές κορόιδο, παρά κλάψας και πρήξας, να μπαίνω σε 200 φορουμ και να κλαίω επειδή δεν μου δίνουν τα update ενώ μπορώ και μόνος μου να το βάλω.

Νταξ όμως, λογικό να είσαι άσχετος και να μην ξέρεις ούτε τα κορδόνια σου πως να δέσεις.

 

ΥΓ. Το κορόιδο είσαι εσύ που δίνεις ένα σωρό λεφτά και δεν έχεις τις απαραίτητες γνώσεις για να κάνεις τα βασικά.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν άντεξα έκανα την μετάβαση σε s9 plus ερχόμενος από το υπέροχο s8 plus. Το πήρα από φίλο έτοιμο με pie.

Με μια λέξη...όνειρο! Τύφλα να χει το iOS

Εύγε σαμμυ...εδώ είμαστε να τα λέμε και να βοηθάτε οι παλιότεροι και οι γκουρού :)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...παλι στην τρελοπαρεα...θελω να σας ρωτησω εσεις που εχετε pie ισχυει αυτο το αρθρο....https://www.sammobile.com/2019/01/14/galaxy-note-9-android-pie-update-brings-separate-dolby-atmos-gaming-option/
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν άντεξα έκανα την μετάβαση σε s9 plus ερχόμενος από το υπέροχο s8 plus. Το πήρα από φίλο έτοιμο με pie.

Με μια λέξη...όνειρο! Τύφλα να χει το iOS

Εύγε σαμμυ...εδώ είμαστε να τα λέμε και να βοηθάτε οι παλιότεροι και οι γκουρού :)

 

Καλος ήρθες konakis..

Οι γκουρού τα πήραν στο κρανίο τις τελευταίες μέρες..

Εγώ δεν έκανα ακόμα την μετάβαση, έτσι κ αλλιώς δεν έχω μήνα την συσκευή, ας την χαρώ έτσι ακόμα λίγο και όταν έρθει ota την περνάμε με το καλό..

Κάποιοι κάνουμε και πλάκα που λέμε ότι αργεί το update, έτσι κ αλλιώς είναι εντός χρονοδιαγράμματος ακόμα..

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...