Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπειτε στον samsung player και καντε update την εφαρμογή και θα σας τα δειξει ολα!!!εχθες το βραδυ το εκανα!!!

 

Εχει την εκδοση 16. 2. 14.15.

Μου λέει ότι κ η τελευταία.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς ρολόι Garmin; Απ΄ ότι φαίνεται, στην 9 υπάρχει θέμα με την εμφάνιση του caller ID στο ρολόι. Εμφανίζει "unknown caller" αντί να αναγνωρίσει το όνομα της επαφής.

Στην εφαρμογή Garmin Connect έχουν δοθεί κανονικά τα δικαιώματα πρόσβασης στις επαφές.

https://forums.garmin.com/forum/into-sports/garmin-connect-mobile-application/garmin-connect-mobile-android/1434522-samsung-s9-with-android-pie-caller-id-not-working

Συμβαίνει και σε μένα (έχω το Vicoactive 3), μετά την αναβάθμιση.

 

Ηρθε σήμερα update της εφαρμογής Garmin Connect και το πρόβλημα λύθηκε!

Πλέον είμαι 100% ικανοποιημένος με το Pie.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά,

 

Εν αναμονή κι εγώ για την Pie καθώς έχω branded COS, έχω παρατηρήσει το εξής: Το κινητό φορτίζει μόνο με γρήγορη φόρτιση. Δηλαδή βγάζοντας την επιλογή στο κατάλληλο μενού, η φόρτιση δεν γίνεται αργή/κανονική, ώστε να μπορώ να το αφήσω όλη τη νύχτα. Αυτό είναι software λογικά ή να το πάω Smartec? Επίσης γενικά έχω ένα θέμα με την αφή, αλλά πιθανόν οφείλεται στο τζάμι από το οποίο είμαι απογοητευμένος για τα 30 ευρώ (panzer glass), καθώς και την αφή χαλάει και σκόνη έχει περάσει από κάτω. Μήπως να το πάω για έλεγχο σε οθόνη και μπαταρία/φόρτιση?

 

Γενικά, σε ό,τι αφορά την μπαταρία με κλειστό AOD είναι κάπως καλύτερα, αλλά τα νούμερα 5+ ώρες δεν τα έχω δει ακόμα. Περιμένω την Pie ώστε να το ξαναστήσω ακολουθώντας και τις συμβουλές που έχουν δοθεί εδώ στο φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά,

 

Εν αναμονή κι εγώ για την Pie καθώς έχω branded COS, έχω παρατηρήσει το εξής: Το κινητό φορτίζει μόνο με γρήγορη φόρτιση. Δηλαδή βγάζοντας την επιλογή στο κατάλληλο μενού, η φόρτιση δεν γίνεται αργή/κανονική, ώστε να μπορώ να το αφήσω όλη τη νύχτα. Αυτό είναι software λογικά ή να το πάω Smartec? Επίσης γενικά έχω ένα θέμα με την αφή, αλλά πιθανόν οφείλεται στο τζάμι από το οποίο είμαι απογοητευμένος για τα 30 ευρώ (panzer glass), καθώς και την αφή χαλάει και σκόνη έχει περάσει από κάτω. Μήπως να το πάω για έλεγχο σε οθόνη και μπαταρία/φόρτιση?

 

Γενικά, σε ό,τι αφορά την μπαταρία με κλειστό AOD είναι κάπως καλύτερα, αλλά τα νούμερα 5+ ώρες δεν τα έχω δει ακόμα. Περιμένω την Pie ώστε να το ξαναστήσω ακολουθώντας και τις συμβουλές που έχουν δοθεί εδώ στο φόρουμ.

 

Βγάλε το τζάμι και δοκίμασε εκ νέου την αφή, έτσι κ αλλιώς στο service θα στο βγάλουν..

Δεν ξέρω τι εφαρμογές δουλεύεις αλλά εγώ έχω μόνιμα 6+ ώρες με android oreo.

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε το τζάμι και δοκίμασε εκ νέου την αφή, έτσι κ αλλιώς στο service θα στο βγάλουν..

Δεν ξέρω τι εφαρμογές δουλεύεις αλλά εγώ έχω μόνιμα 6+ ώρες με android oreo.

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Δε τις θεωρω πολύ απαιτητικές, βέβαια έχω απο τις 9 μεχρι τις 6-7 το απόγευμα ανοιχτό 4G. Σε ό,τι αφορά αυτό με το φορτιστή? Καλύτερα να το δουν στο service λες?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Δε τις θεωρω πολύ απαιτητικές, βέβαια έχω απο τις 9 μεχρι τις 6-7 το απόγευμα ανοιχτό 4G. Σε ό,τι αφορά αυτό με το φορτιστή? Καλύτερα να το δουν στο service λες?

 

Έχεις δοκιμάσει με αργό φορτιστή έτσι απο περιέργεια να δεις τι σου γράφει?

Βέβαια δεν είναι τόσο σημαντικό, περίμενε και το update μπας και στρώσει και αν δέν, το πάς στο service..

Όσον αφορά το θέμα με την μπαταρία, ακολούθησε κάποια απο το βήματα στο νήμα με την μπαταρία στο post 514, αν όχι όλα κάποια βασικά κάνε, όπως π.χ βάλε μάυρο θέμα.. εγώ κέρδισα 1+ ώρα ακολουθώντας 3-4 tip απο εκεί..

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει με αργό φορτιστή έτσι απο περιέργεια να δεις τι σου γράφει?

Βέβαια δεν είναι τόσο σημαντικό, περίμενε και το update μπας και στρώσει και αν δέν, το πάς στο service..

Όσον αφορά το θέμα με την μπαταρία, ακολούθησε κάποια απο το βήματα στο νήμα με την μπαταρία στο post 514, αν όχι όλα κάποια βασικά κάνε, όπως π.χ βάλε μάυρο θέμα.. εγώ κέρδισα 1+ ώρα ακολουθώντας 3-4 tip απο εκεί..

 

Έγινε. Σε ευχαριστώ πολύ! Θα δοκιμάσω και με κάποιο απλό φορτιστή να δω τι θα κάνει, όπως λες από περιέργεια... Μπορεί να ξεκολλήσει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά,

 

Εν αναμονή κι εγώ για την Pie καθώς έχω branded COS, έχω παρατηρήσει το εξής: Το κινητό φορτίζει μόνο με γρήγορη φόρτιση. Δηλαδή βγάζοντας την επιλογή στο κατάλληλο μενού, η φόρτιση δεν γίνεται αργή/κανονική, ώστε να μπορώ να το αφήσω όλη τη νύχτα. Αυτό είναι software λογικά ή να το πάω Smartec? Επίσης γενικά έχω ένα θέμα με την αφή, αλλά πιθανόν οφείλεται στο τζάμι από το οποίο είμαι απογοητευμένος για τα 30 ευρώ (panzer glass), καθώς και την αφή χαλάει και σκόνη έχει περάσει από κάτω. Μήπως να το πάω για έλεγχο σε οθόνη και μπαταρία/φόρτιση?

 

Γενικά, σε ό,τι αφορά την μπαταρία με κλειστό AOD είναι κάπως καλύτερα, αλλά τα νούμερα 5+ ώρες δεν τα έχω δει ακόμα. Περιμένω την Pie ώστε να το ξαναστήσω ακολουθώντας και τις συμβουλές που έχουν δοθεί εδώ στο φόρουμ.

 

Η φόρτιση όταν τελειώσει κόβεται αυτόματα. Φαίνεται και από τη θερμοκρασία του κινητού άλλωστε. Είτε είναι γρήγορη είτε όχι

Link to comment
Share on other sites

Η φόρτιση όταν τελειώσει κόβεται αυτόματα. Φαίνεται και από τη θερμοκρασία του κινητού άλλωστε. Είτε είναι γρήγορη είτε όχι

 

Αυτό χρήσιμο είναι και ευχαριστώ. Το θέμα μου είναι ότι δεν φαίνεται να δουλεύει η αργή/κανονική φόρτιση και άρα να τη χρησιμοποιώ ώστε να μη φθαρεί τόσο γρήγορα η μπαταρία συν να το εκμεταλλεύομαι τις νύχτες που το φορτίζω για να κρατάει παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά,

 

Εν αναμονή κι εγώ για την Pie καθώς έχω branded COS, έχω παρατηρήσει το εξής: Το κινητό φορτίζει μόνο με γρήγορη φόρτιση. Δηλαδή βγάζοντας την επιλογή στο κατάλληλο μενού, η φόρτιση δεν γίνεται αργή/κανονική, ώστε να μπορώ να το αφήσω όλη τη νύχτα. Αυτό είναι software λογικά ή να το πάω Smartec? Επίσης γενικά έχω ένα θέμα με την αφή, αλλά πιθανόν οφείλεται στο τζάμι από το οποίο είμαι απογοητευμένος για τα 30 ευρώ (panzer glass), καθώς και την αφή χαλάει και σκόνη έχει περάσει από κάτω. Μήπως να το πάω για έλεγχο σε οθόνη και μπαταρία/φόρτιση?

 

Γενικά, σε ό,τι αφορά την μπαταρία με κλειστό AOD είναι κάπως καλύτερα, αλλά τα νούμερα 5+ ώρες δεν τα έχω δει ακόμα. Περιμένω την Pie ώστε να το ξαναστήσω ακολουθώντας και τις συμβουλές που έχουν δοθεί εδώ στο φόρουμ.

 

Σε κανα μήνα θα έρθει σε σένα η Pie. Παίζει και παραπάνω.

Πάντα αργούν στις branded συσκευές.

Γιατί δεν την περνάς με odin τώρα να τελειώνεις; Δεν χάνεις εγγύηση και αηδίες.

Link to comment
Share on other sites

Σε κανα μήνα θα έρθει σε σένα η Pie. Παίζει και παραπάνω.

Πάντα αργούν στις branded συσκευές.

Γιατί δεν την περνάς με odin τώρα να τελειώνεις; Δεν χάνεις εγγύηση και αηδίες.

 

Ναι, η αλήθεια είναι πως το σκέφτομαι σοβαρά. Έχεις να προτείνεις ποια ROM να κατεβάσω? Και αν έχουμε κάποιο αναλυτικό οδηγό. Αυτό που έχω βρει και κρατήσει από προηγούμενες σελίδες είναι αυτο. ΜΕ το flashαρισμα θα γίνει ουσιαστικά και unbrand το κινητό? Κάποια ιδέα για το θέμα της φόρτισης? Θενξ!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μου αρεσει πολύ το καλο έγινε καλύτερο νομιζα οτι με ta gestures αντι για κουμπιά δεν θα βολευαν αλλα βολευουν απίστευτα.... Μπράβο στην σαμμυ που εδωσε ενα ωραιο λειτουργικό μπαγκς δεν εχω βρει κατι αλλα τωρα στης δοκιμές είμαι....

 

Να ρωτήσω κάτι για τα gestures, είμαι με oreo ακόμα και διαβάζω τόσα καλά σχόλια, αλλά έχω μια απορία. Με κουμπιά στην οθόνη, κάνοντας διπλό κλικ στο πρόσφατα, δεν ανοίγει τα πρόσφατα αλλά σε πάει ακαριαία στην προηγούμενη εφαρμογή. Με το gestures γίνεται κάτι αντίστοιχο;

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Ασχολείται κάποιος με της καρτες του bixby τωρα με την pie?Θέλω να δω αν βγάζει όλες τις κάρτες όπως με την oreo γιατί σε μένα βγάζει λιγότερες κ γενικά δεν είναι όπως πριν.Και κάτι ακόμα το πληκτρολόγιο πρέπει να περνει το χρώμα της κάθε εφαρμογής που χρησιμοποιούμε?
Link to comment
Share on other sites

Ναι, η αλήθεια είναι πως το σκέφτομαι σοβαρά. Έχεις να προτείνεις ποια ROM να κατεβάσω? Και αν έχουμε κάποιο αναλυτικό οδηγό. Αυτό που έχω βρει και κρατήσει από προηγούμενες σελίδες είναι αυτο. ΜΕ το flashαρισμα θα γίνει ουσιαστικά και unbrand το κινητό? Κάποια ιδέα για το θέμα της φόρτισης? Θενξ!

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7755608#post7755608

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά,

 

Εν αναμονή κι εγώ για την Pie καθώς έχω branded COS, έχω παρατηρήσει το εξής: Το κινητό φορτίζει μόνο με γρήγορη φόρτιση. Δηλαδή βγάζοντας την επιλογή στο κατάλληλο μενού, η φόρτιση δεν γίνεται αργή/κανονική, ώστε να μπορώ να το αφήσω όλη τη νύχτα. Αυτό είναι software λογικά ή να το πάω Smartec? Επίσης γενικά έχω ένα θέμα με την αφή, αλλά πιθανόν οφείλεται στο τζάμι από το οποίο είμαι απογοητευμένος για τα 30 ευρώ (panzer glass), καθώς και την αφή χαλάει και σκόνη έχει περάσει από κάτω. Μήπως να το πάω για έλεγχο σε οθόνη και μπαταρία/φόρτιση?

 

Γενικά, σε ό,τι αφορά την μπαταρία με κλειστό AOD είναι κάπως καλύτερα, αλλά τα νούμερα 5+ ώρες δεν τα έχω δει ακόμα. Περιμένω την Pie ώστε να το ξαναστήσω ακολουθώντας και τις συμβουλές που έχουν δοθεί εδώ στο φόρουμ.

 

 

Με 30 ευρώ που έδωσες για τζάμι φίλε μου θα ήταν καλύτερη λύση αν το πήρες καινούργιο να κάνεις μια ασφάλεια νομίζω έχει ο ξηρόγιαννόπουλος με 25-30 ευρώ κ έχεις ασφάλεια για όλα για ένα χρόνο εγώ δεν έχω βάλει ασφάλεια αλλά θα το σκεφτώ για την επόμενη συσκευή

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Άκρη τελικά δεν έχω βγάλει...

Με κωδικό XEU/EUR, XEU/COS από ποιόν περιμένω αναβάθμιση; Αγγλία; Ελλάδα; Cosmote?:X:X:cry:

Link to comment
Share on other sites

Το ρολόι στη status bar πως πάει δίπλα στη μπαταρία; τέρμα δεξιά δηλαδή

 

Δεν πάει. Μόνο με custom rom.

Έτσι θα είναι από δω και πέρα το ρολόι, τέρμα αριστερά.

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμάζουν το έδαφος για την επερχόμενη τρύπα της νέας σειράς S. ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ετοιμάζουν το έδαφος για την επερχόμενη τρύπα της νέας σειράς S. ;)

 

Ανάθεμα την μόδα του νοτς ������ χίλιες φορές υλοποιήσεις τύπου mi mix3 με συρταρακι παρά τρύπα στην οθόνη (OCD) . s9 plus μέχρι να φύγει η μόδα

Επίσημο 20 Φεβρουαρίου S10

Edited by themis0009
Link to comment
Share on other sites

Ναι, φυσικά να το ανοίξεις! Δωρεάν SMS σε όσους έχουν την ίδια δυνατότητα ή έχουν ως SMS client το Google messages.
Και που το βρίσκουμε αυτό? Δεν θυμάμαι να το έχω ενεργοποιημενο..

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...