Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως μου αρεσει πολύ το καλο έγινε καλύτερο νομιζα οτι με ta gestures αντι για κουμπιά δεν θα βολευαν αλλα βολευουν απίστευτα.... Μπράβο στην σαμμυ που εδωσε ενα ωραιο λειτουργικό μπαγκς δεν εχω βρει κατι αλλα τωρα στης δοκιμές είμαι....
I amar prestar aen, han mathon ne nen, han mathon ne chae a han noston ned 'wilith.
Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι το ποιο ενημερομένο;

 

http://samsung-updates.com/device/?id=SM-G965F

 

λέει Ελβετία

 

ή

 

https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-s9-plus/SM-G965F/

 

Ουγγαρία

 

Το CRLO θα βάλεις.

Της Ελβετίας είναι με το patch Δεκεμβρίου.

Link to comment
Share on other sites

Δυο τελευταίες μερες επεσε λιγο η μπαταρια και βλεπω οτι πρωτο ειναι υπηρεσίες Google play .τη να ειναι αυτο ;
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Δυο τελευταίες μερες επεσε λιγο η μπαταρια και βλεπω οτι πρωτο ειναι υπηρεσίες Google play .τη να ειναι αυτο ;

 

και σε μενα το ιδιο.απενεργοποιησα το play protect και περιμενω να δω...

Link to comment
Share on other sites

και σε μενα το ιδιο.απενεργοποιησα το play protect και περιμενω να δω...

 

Δεν θα αλλαξει κατι με το play protect τωρα... Το εχω απενεργοποιησει μερες τωρα, κι ομως η υπηρεσιες play store ακομα τρεχουν με τις ωρες!

Link to comment
Share on other sites

Στις οδηγίες για το Odin εδώ: https://techbeasts.com/update-galaxy-s9-and-s9-plus-to-android-pie-xxu2crli-firmware-official/ λέει ότι πρέπει να ανοίξεις πρώτα το OEM Unlocking. Ωστόσο, όταν πας να το κάνεις το κινητό σε ενημερώνει πως για να ενεργοποιήσει την επιλογή θα κάνει επανεκκίνηση και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Άρα δεν μπορώ να περάσω μέσω Odin την 9 χωρίς να κάνω επαναφορά δεδομένων;

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι EUR EUR EUR οπότε μάλλον της Cosmote. Αν βάλω την pie κάποιας ευρωπαϊκής χώρας που έχει βγει, θα συνεχίσει να υπάρχει το VoLTE;;
Link to comment
Share on other sites

Στις οδηγίες για το Odin εδώ: https://techbeasts.com/update-galaxy-s9-and-s9-plus-to-android-pie-xxu2crli-firmware-official/ λέει ότι πρέπει να ανοίξεις πρώτα το OEM Unlocking. Ωστόσο, όταν πας να το κάνεις το κινητό σε ενημερώνει πως για να ενεργοποιήσει την επιλογή θα κάνει επανεκκίνηση και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Άρα δεν μπορώ να περάσω μέσω Odin την 9 χωρίς να κάνω επαναφορά δεδομένων;

 

Εγώ πάντως 2 φλας με Οντίν που έχω κάνει δεν πείραξα ποτέ το οεμ...

 

Εμένα είναι EUR EUR EUR οπότε μάλλον της Cosmote. Αν βάλω την pie κάποιας ευρωπαϊκής χώρας που έχει βγει, θα συνεχίσει να υπάρχει το VoLTE;;

 

EUR/EUR/EUR είναι η unbranded ελληνική

Cos/cos/cos είναι της κοσμοτε

 

Εγώ πέρασα την γερμανική και με το που άνοιξε την είχε κάνει EUR/EUR/EUR με wifi call και απολα...

(Πριν είχα την EUR ορεο)

Link to comment
Share on other sites

Γερμανική DBT? Την κατεβάζω τώρα.. Την έκανες με clean install ή dirty από πάνω; βαριέμαι να στήνω ξανά...
Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι EUR EUR EUR οπότε μάλλον της Cosmote. Αν βάλω την pie κάποιας ευρωπαϊκής χώρας που έχει βγει, θα συνεχίσει να υπάρχει το VoLTE;;

 

Εσένα είναι Ελληνική. Θα έπρεπε να έχει 4 βέβαια και όχι 3 που έγραψες.

Μήπως παρέλειψες κάτι; Ίσως το τελευταίο;

Link to comment
Share on other sites

Γερμανική DBT? Την κατεβάζω τώρα.. Την έκανες με clean install ή dirty από πάνω; βαριέμαι να στήνω ξανά...

 

Εγώ από πάντα τις αναβαθμίσεις τις κάνω καθαρές.για να ξεφορτωνομαι και εφαρμογές που μπορεί να έχω βάλει και να μην το θυμάμαι..

Αλλά πολλοί την περνάνε απλά από πάνω χωρίς προβλήματα...οπότε κάνεις ότι θες

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα DBT και την περασα, ολα καλα... θα μεινει ετσι η θα το αλλαξει σε EUR EUR EUR EUR λογω sim ? για τις αναβαθμισεις μιλαω Edited by DjTony
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα DBT και την περασα, ολα καλα... θα μεινει ετσι η θα το αλλαξει σε EUR EUR EUR EUR λογω sim ? για τις αναβαθμισεις μιλαω

 

Πήγαινε about phone, software information και δες αν σου άλλαξε.

Κανονικά πρέπει να έχει μείνει ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε about phone, software information και δες αν σου άλλαξε.

Κανονικά πρέπει να έχει μείνει ίδιο.

 

Εγώ πάντως που πέρασα την dbt χωρίς σιμ μέσα όταν άνοιξε είχε EUR EUR EUR /VGR

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που πέρασα την dbt χωρίς σιμ μέσα όταν άνοιξε είχε EUR EUR EUR /VGR

 

Τελικά έγινε EUR EUR EUR EUR

 

VoLTE δούλεψε κανονικά!

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα αλλαξει κατι με το play protect τωρα... Το εχω απενεργοποιησει μερες τωρα, κι ομως η υπηρεσιες play store ακομα τρεχουν με τις ωρες!

 

Και όμως είδα μεγάλη διαφορά! Με το Google play να έχει πέσει κατά πολύ

Link to comment
Share on other sites

Να δω 2-3 φορτίσεις, γιατί σαν να μου φαίνεται χειρότερη μπαταρία με pie. Βαριέμαι και το factory reset μετά! Αν πάρω backup με switch στο πιτσι..τα περνάει Όλα μετά?
Link to comment
Share on other sites

Να δω 2-3 φορτίσεις, γιατί σαν να μου φαίνεται χειρότερη μπαταρία με pie. Βαριέμαι και το factory reset μετά! Αν πάρω backup με switch στο πιτσι..τα περνάει Όλα μετά?
είναι χειροτερη η μπαταρία στη pie

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι μου μοιάζει λίγο καλύτερή η αυτονομία.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το 2 το εχω παρατηρησει κι εγω... Καθως κ στις ειδοποίησεις, οταν εχεις ανοίχτη την μουσικη, ενω υπάρχουν τα κουμπιά pause, forwaed κ rewind, δεν φαίνονται... Μαλλον ειναι στο χρώμα άσπρο, γιαυτο
Καλημέρα..2 μικρά bug...

1. Δεν αλλάζει κομμάτια, ούτε κάνει pause από τα bluetooth ακουστικά στον samsung player.

2. Δεν βγάζει το (x) για να κλείσεις τον samsung player!!

κατά τα άλλα..κομπλέ!

Μπειτε στον samsung player και καντε update την εφαρμογή και θα σας τα δειξει ολα!!!εχθες το βραδυ το εκανα!!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

είναι χειροτερη η μπαταρία στη pie

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ελα μια και εισαι Root και δεν γουσταρεις την Google , θελεις να σκοτωσεις και αλλα service που τρεχουν :p δοκιμασε την παρακατω διαδικασια που δουλευα στην Oreo.

 

Κατεβαζουμε το παρακατω Apk που κανει επιλογη Dns.

https://mega.nz/#!DVo3mQaR!qwTJz2KFs32lkX1ODFN7ksPje_eT7S-aCSF4gER4mEA

 

Διαγραφουμε οτι εχουμε στη συσκευη απο διαφορου τυπου προστασιες , adblock κτλ.

Τρεχουμε το Apk που κατεβασαμε.

Παταμε δεξια + για να γραψουμε ενα Dns.

Βαζουμε ενα ονομα που θελουμε οτι ναναι.

Βαζουμε dns 176.103.130.132 ειναι του Adguard.

Το αποθηκευουμε.

Βλεπουμε στον καταλογο αυτο που αποθηκευσαμε και αλλα ετοιμα.

Επιλεγουμε ως πρωτο Dns αυτο που γραψαμε.

Θα βγαλει δεξια μια τελιτσα οτι το επιλεξαμε .

Επιλεγουμε ως δευτερο Dns ενα απο τον ετοιμο καταλογο η βαζουμε του δικτυου που ανηκουμε.

Συνδεθηκαμε.

Ουτε εφαρμογη απο το google play δεν θα μπορεις να κατεβασεις.( Μπλοκ στις διαφημισεις , Απενεργοποιηση πολλων service σταματα τον ελεγχο αρκετα του Λειτουργικου μας , Αποφυγη κακοβουλης χρησης , μικρα παιδια κτλ.)

Το απενεργοποιουμε με ενα κλικ (reset) για να κατεβαζεις εφαρμογες αν θες απο το play και το ενεργοποιεις ξανα επιλεγοντας το πρωτο και το δευτερο οπως εγραψα παραπανω.

Ουτε εχτρα προγραμματα προστασιας ουτε adblock :rolleyes:

Ισχυει και για συσκευες που δεν ειναι Root.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος να τσεκαρει κάτι για μένα αν γίνεται.

 

Ανοίγω το camera app και κάνει 2 φορές τικ τικ από πίσω (ναι ξέρω τι κάνει έτσι) το θέμα είναι ότι όταν βάζω το αυτί μου την ώρα που έχω το app ανοιχτό, ακούγεται λες και έχει παρεμβολές από κάτι.

Θυμάμαι πολύ καλά πως δεν έκανε κάτι τέτοιο πριν το πάρω απ' το service στην smartec.

 

Δοκίμασα και με άλλα camera app εννοείται.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος να τσεκαρει κάτι για μένα αν γίνεται.

 

Ανοίγω το camera app και κάνει 2 φορές τικ τικ από πίσω (ναι ξέρω τι κάνει έτσι) το θέμα είναι ότι όταν βάζω το αυτί μου την ώρα που έχω το app ανοιχτό, ακούγεται λες και έχει παρεμβολές από κάτι.

Θυμάμαι πολύ καλά πως δεν έκανε κάτι τέτοιο πριν το πάρω απ' το service στην smartec.

 

Δοκίμασα και με άλλα camera app εννοείται.

Δεν θυμάσαι καλά. Το έκανε και πριν και το κάνει σε όλους μας. Είναι το OIS αν δεν κάνω λάθος
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...