Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Ευχαριστώ:) και γω την προτιμώ ειδικά για το hdr+ κατα τα αλλα και η μαμα ειναι πολυ καλη .

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ:) και γω την προτιμώ ειδικά για το hdr+ κατα τα αλλα και η μαμα ειναι πολυ καλη .
Η απόδοση χρωμάτων νομίζω είναι καλύτερη στην gcam
Link to comment
Share on other sites

Και την Αλβανική να βάλεις, δεν αλλάζει κάτι τώρα.

Ξέχασε το.

Θα στο εξηγήσω μια φορά και τέλος.

 

ΑΝ σου έρθει μια Πολωνική συσκευή και την ανοίξεις για πρώτη φορά, θα έχει μέσα το smart call.

ΑΝ εσύ κάνεις όμως επαναφορά, θα χαθεί.

Αν βάλεις τώρα εσύ την Πολωνική rom νομίζοντας πως θα εμφανιστεί το smartcall, δεν θα γίνει αυτό.

Τα έχουμε αναλύσει πιο πίσω.

Εγώ κάνω επαναφορά χωρίς σιμ και δεν το χάνω πάντως.. Αλλά το ανοίγω χωρίς σιμ, και μετά επαναφορά.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Και την Αλβανική να βάλεις, δεν αλλάζει κάτι τώρα.

Ξέχασε το.

Θα στο εξηγήσω μια φορά και τέλος.

 

ΑΝ σου έρθει μια Πολωνική συσκευή και την ανοίξεις για πρώτη φορά, θα έχει μέσα το smart call.

ΑΝ εσύ κάνεις όμως επαναφορά, θα χαθεί.

Αν βάλεις τώρα εσύ την Πολωνική rom νομίζοντας πως θα εμφανιστεί το smartcall, δεν θα γίνει αυτό.

Τα έχουμε αναλύσει πιο πίσω.

Ok ευχαριστώ πολύ. Κατι τελευταίο στο wifi υπήρχε η επιλογη να μην μενει ανοιχτό οταν το κινητο μπαίνει σε "βαθυ ύπνο " τωρα δεν το βρίσκω και το wifi παραμένει ανοιχτό τι μπορώ να κάνω ;

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το smart call βρε Παιδιά?
Αυτό fa462d89ee39716badb5a4446dd2133c.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη αλλαγή η 9άρα.

Φοβερή δουλειά από την Samsung.

2 ερωτήσεις όμως.

Στην edge screen πού στην ευχή είναι η διαχείριση συσκευής.

Και δεύτερό.

Στη μπαταριά από πού αλλάζουμε το εικονίδιό σε ποσοστό;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος αν είναι εύκολο να περαστεί Αλλιώς η 9... χωρις να περιμένω ΟΤΑ ... απλά δεν θα κάνω επαναφορά σε όλα..την περνάω πάνω από την 8...Ευχαριστώ

 

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη αλλαγή η 9άρα.

Φοβερή δουλειά από την Samsung. Στη μπαταριά από πού αλλάζουμε το εικονίδιό σε ποσοστό;

 

Γράψε στην αναζήτηση στις ρυθμίσεις "ποσοστό" και θα σε πάει κατευθείαν. Εναλλακτικά, ειδοποιήσεις -> γραμμή κατάστασης -> ποσοστό μπαταρίας.

 

Για εμένα οι δύο θετικότερες αλλαγές είναι η μεγάλη βελτίωση στην κάμερα στις βραδινές και τα gestures. Aπό θέμα εμφάνισης προτιμώ την Οreo. Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει στις εφαρμογές να εμφανίζεται το μεγάλο πλαίσιο που καλύπτει τη μισή σχεδόν οθόνη. Προσπαθούσαμε με ένα φίλο να καταλάβουμε σε τι εξυπηρετεί αυτό το μεγάλο κενό, αλλά δεν βρήκαμε πως το σκέφτηκαν. Επίσης δεν μου αρέσει ο διαχωρισμός με γκρι πλαίσια στις ρυθμίσεις. Προτιμώ απλό μαύρο χωρίς οβάλ πλαίσια. Τέλος πάντων, λεπτομέρειες μπροστά στα θετικά.

 

Υπάρχει και ένα bug, τουλάχιστον σε μένα, στην αργή κίνηση, τρεμοπαίζει η κάμερα. Πάλι καλά που δεν χρησιμοποιώ αυτό το mode. Θα φτιαχτεί πάντως λογικά στο αμέσως επόμενο update.

 

@xetasa, εγώ όλους τους προηγούμενους μήνες είχα βάλει oneplus gestures που έδιναν την επιλογή να κινείς το δάχτυλο κάθετα ή οριζόντια για τα τρία κουμπιά της μπάρας πλοήγησης. Στην αρχή είχα θέσει οριζόντια κύλιση για το back button και τις πρόσφατες εφαρμογές. Μετά κατάλαβα ότι προτιμώ τον κάθετο τρόπο. Αν το συνηθίσεις, θα σου φαίνεται πλέον πολύ απλό.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης σε επιλογή θέματος από το store,στις ρυθμίσεις δεν αλλάζει το χρώμα.παραμένει λευκό.

Μόνο στο μενού για υψηλή αντίθεση έχει επιλογή για μαύρο θέμα.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Γ:shock: Εβαλα την pie 9 απο χθες....ΔΕΟΣ πωωωω....Δεν υπαρχουν λογια....

Ωωωω αστραπη ολα δουλευουν...

Ωραια μπαινει το 2019.Μπραβο Sammy !:D

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Γ:shock: Εβαλα την pie 9 απο χθες....ΔΕΟΣ πωωωω....Δεν υπαρχουν λογια....

Ωωωω αστραπη ολα δουλευουν...

Ωραια μπαινει το 2019.Μπραβο Sammy !:D

Κάπως έτσι και στο note 9. Μάλλον η καλύτερη αναβάθμιση που έχω πάρει ποτέ ανεξαρτήτου συσκευής.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάπως έτσι και στο note 9. Μάλλον η καλύτερη αναβάθμιση που έχω πάρει ποτέ ανεξαρτήτου συσκευής.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Συμφωνω.

 

Χρόνια πολλά. Η μπαταρία με την αναβάθμιση πως τα πάει;

Καλα δειχνει στο δικο μου S9 το κανονικο οχι το plus.

49581100_1049238398581638_3500942123459411968_o.jpg?_nc_cat=111&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=2b8adbb84036a11716c98d4a159b1ce5&oe=5CC3022C

 

49612770_1049238525248292_1897661467864334336_o.jpg?_nc_cat=100&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=bbf06fde6ec8e8e207ffea34ca549b80&oe=5C9097C3

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι γίνεται με τα ελληνικά ? Την έχει πάρει κάποιος ? Επίσης σκέφτομαι όταν έρθει να την βάλω χύμα χωρίς format. Αν δε κάτσει καλά κάνω μετά φορμάτ και όλα καλά ?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι γίνεται με τα ελληνικά ? Την έχει πάρει κάποιος ? Επίσης σκέφτομαι όταν έρθει να την βάλω χύμα χωρίς format. Αν δε κάτσει καλά κάνω μετά φορμάτ και όλα καλά ?
Στις περισσότερες χώρες δεν έχει γίνει διαθέσιμη, δεν είναι μόνο η Ελλάδα. Κλασική Samsung
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι γίνεται με τα ελληνικά ? Την έχει πάρει κάποιος ? Επίσης σκέφτομαι όταν έρθει να την βάλω χύμα χωρίς format. Αν δε κάτσει καλά κάνω μετά φορμάτ και όλα καλά ?
Κράτα ένα backup στο samsung cloud και κανε clean install εξ αρχής μέσο Odin.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω την Pie την Γερμανική πάνω από μια βδομάδα.. όλα καλά συμφωνώ σε όσα θετικά έχουν γράψει και άλλοι πιο πριν.. το μόνο που παρατήρησα κι εγώ είναι στην φροντίδα συσκευής κάνει λίγο περισσότερη ώρα να ολοκληρώσει.. πέρα από αυτό που οκ εμένα δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα. Άλλο ένα που παρατήρησα είναι στο VoWifi από τότε που την έβαλα υπήρχε κανονικά Μόλις όμως έβαλα τα δεδομένα και έκλεισα το wifi Όπως ήταν αναμενόμενο μπήκε το VoLTE.. Και το πρόβλημα ξεκινάει εδώ όταν άνοιξα πάλι το wifi Και έκλεισα τα δεδομένα δεν μπήκε πάλι σε κατάσταση vowifi και έχω κανονικά στις ρυθμίσεις να προηγείται όταν υπάρχει wifi ενεργό. Έκανα μια επανεκκίνηση και μπήκε πάλι σε vowifi όταν όμως έκανα πάλι την ίδια διαδικασία πλέον έχει μείνει στο VoLTE ότι και να κάνω.. Έκανα πάλι επανεκκίνηση εκλεισα τελείως την συσκευή και μετά έκανα clear cashe αλλά πάλι τίποτα δεν αλλάζει πλέον σε vowifi.. εχει παρατηρήσει κανείς ανάλογο προβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Tο wifi είχε 3 επιλογές 1.πάντα ενεργοποιημένο 2.Πότε 3.Πάντα κατά την διάρκεια της φόρτισης. Δεν τα βρίσκω πλέον με την 9αρα και το wifi μενει πάντα ανοιχτό. Τη μπορώ να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε ρυθμισεις / επιλογες προγραμματιστη / λειτουργια εξ.ενεργειας wifi.
Link to comment
Share on other sites

 

Υπάρχει και ένα bug, τουλάχιστον σε μένα, στην αργή κίνηση, τρεμοπαίζει η κάμερα. Πάλι καλά που δεν χρησιμοποιώ αυτό το mode. Θα φτιαχτεί πάντως λογικά στο αμέσως επόμενο update.

 

 

Δεν είναι bug, στο slow motion αν είσαι σε χώρο με τεχνητό φως και όχι στον ήλιο, έτσι κάνει. Είναι λογικό καθώς το φως από τις λάμπες δε βγαίνει συνεχόμενα αλλά αναβοσβηνουν που γρήγορα και το μάτι δεν το βλέπει..αντίθετα στο slow motion που μειώνει την ταχύτητα της εικόνας το βλέπεις.. Γιαυτό και κυρίως έξω έχει νόημα η λειτουργία αυτή.

 

Εκτός αν στο κάνει και έξω...

Κατά τα άλλα δεν μπορώ να καταλάβω με τι σκεπτικό λέτε ότι θα διορθωθεί κάτι, λες και έχετε inside information..και το λεω γιατί σε άλλες στιγμές με προβλήματα που δε διόρθωσαν κάποιοι παρασύρθηκαν ότι θα φτιαχτεί ένα θέμα και αγόραζαν κινητά πιστεύοντας ότι αυτός που λέει ότι θα φτιαχτεί το ξέρει σίγουρα. Απλά στο λέω φιλικά γιατί το θεωρώ λάθος

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μετά την κλήση βγαίνει ένα εικονίδιο μικρό που επιπλέει στην οθόνη και όταν το πατήσω ανοίγει ένα μικρό παράθυρο των κλήσεων και πατάω το Χ πάνω δεξιά για να φύγει. Άκρως σπαστικό. Πως σταματάει αυτό ;

Επίσης μαζί βγαίνει ένα pop up διαφημιστικό που μου λέει αυτή είναι η πρώτη κλήση 'η η δεύτερη κλπ

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε ρυθμισεις / επιλογες προγραμματιστη / λειτουργια εξ.ενεργειας wifi.

 

Το έκανα αλλά εξακολουθεί να παραμένει ανοιχτό συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα αλλά εξακολουθεί να παραμένει ανοιχτό συνέχεια.

Ανοιχτο Ναι αλλα πεφτει σε καλη αδρανεια χωρις καταναλωση Οταν δεν ζητας δεδομενα.Το δοκιμασα για καμια ωρα περιπου δεν εχασε σχεδον καθολου.

Link to comment
Share on other sites

Για να βγάλεις φώτο με θολωμενο το πίσω η το μπροστά ποια επιλογή είναι? Για τι το προσπάθησα με την ρύθμιση που έχει Αλλά δεν θολώνει σωστά και εκεί που θέλεις εσύ. Πχ στα Huawei είναι πιο ακριβές το θολωμα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...