Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ευχάριστη έκπληξη με την αναβάθμιση είναι και η μεγάλη βελτίωση στην κάμερα το βράδυ! Βελτιώθηκε αρκετά το dynamic range. Για παράδειγμα οι φωτεινές ταμπέλες πλέον δεν απεικονίζονται ξασπρισμένες και η διάθλαση στις λάμπες στο δρόμο βελτιώθηκε εμφανώς. Ήρθε πολύ κοντά πλέον στα επίπεδα του P20 Pro στις νυχτερινές. Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζω την πολωνική για να την περάσω.

Πρέπει να κοιτάξω κάτι περαιτέρω;

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζω την πολωνική για να την περάσω.

Πρέπει να κοιτάξω κάτι περαιτέρω;

 

Καλημέρα. Εγώ θα σου πρότεινα να την περάσεις με clean install, όχι ότι θα υπάρξει πρόβλημα με επιλογή home csc αλλά για να νιώθεις πιο σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Από θέμα χρήσης, χάρηκα πολύ με τη νέα λειτουργία για αντικατάσταση του navigation μπαρ με gestures. Στην Oreo χρησιμοποιούσα τις oneplus gestures αλλά είναι ωραίο να έχεις αυτή την επιλογή μαμίσια πλέον χωρίς την ανάγκη εγκατάστασης τρίτων εφαρμογών.

Αν επιλέξεις τα gestures μεγαλώνει η οθόνη; Δηλαδή τα μόνιμα εικονίδια παραμένουν στο ίδιο ύψος που ήταν με navigation bar ή κατεβαίνουν πιο χαμηλά;

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κατεβάζω την πολωνική για να την περάσω.

Πρέπει να κοιτάξω κάτι περαιτέρω;

Γιατί την πολωνική; Έτσι τυχαία ή προσφέρει κάτι περισσότερο από τις άλλες;

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι τυχαίο με τη Samsung. Κάθε χρόνο τα ίδια. Τουλάχιστον ας μας δώσουν βελτιωμένη έκδοση σε σχέση με τη Γερμανία που κυκλοφόρησε πρώτα

 

Οι ίδιες είναι όλες οι εκδόσεις. :rolleyes:

Δεν αλλάζει κάτι. Γι'αυτό λέμε κατεβάστε από τώρα όποια θέλετε και βάλτε την και σταματήστε την γκρίνια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν επιλέξεις τα gestures μεγαλώνει η οθόνη; Δηλαδή τα μόνιμα εικονίδια παραμένουν στο ίδιο ύψος που ήταν με navigation bar ή κατεβαίνουν πιο χαμηλά;

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιατί την πολωνική; Έτσι τυχαία ή προσφέρει κάτι περισσότερο από τις άλλες;

 

Όχι, δεν προσφέρει.

Νομίζει πως θα του αλλάξει και το csc μάλλον η νομίζει πως θα του αυτοκαταστραφεί το κινητό αν έχει άλλη έκδοση πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζει πως θα του αλλάξει και το csc μάλλον η νομίζει πως θα του αυτοκαταστραφεί το κινητό αν έχει άλλη έκδοση πάνω.

 

 

Σωστά δεν αλλάζει τίποτα. Το δικό μου είναι Πορτογαλικό και εμφάνιζε με την Ελληνική sim EUR/EUR/TPH/TPH. Πέρασα την 9 Ιταλική ITV με clean install και τώρα δείχνει EUR/EUR/EUR/TPH η Ιταλική rom δεν φαίνεται πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα ευχαριστώ οποτε θα περιμένω την eur αφού δεν λειτουργεί.

Το Samsung pay λειτουργεί?

Όχι, στην Ευρώπη οι μόνες χώρες στις οποίες προσφέρεται το Samsung Pay είναι το Ηνωμένο Βασίλειο, η Ισπανία, η Ιταλία, η Λευκορωσία και η Σουηδία.

57b2723514e1e4c9943ac822ff0e49c2.jpg

 

Κατεβάζω την πολωνική για να την περάσω.

Πρέπει να κοιτάξω κάτι περαιτέρω;

Από περιέργεια αν μια στις χίλιες δουλέψει το smart call στις κλήσεις ενημέρωσε μας.

Κι εγώ θα πρότεινα καθαρή εγκατάσταση.

 

Αν επιλέξεις τα gestures μεγαλώνει η οθόνη; Δηλαδή τα μόνιμα εικονίδια παραμένουν στο ίδιο ύψος που ήταν με navigation bar ή κατεβαίνουν πιο χαμηλά;

Μεγαλώνει η οθόνη, φεύγουν τα εικονίδια, πλέον δεν πατάς, σέρνεις.

c45070e766ee54b85612c15e9d6c41c1.jpg

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Μεγαλώνει η οθόνη, φεύγουν τα εικονίδια, πλέον δεν πατάς, σέρνεις.

c45070e766ee54b85612c15e9d6c41c1.jpg

 

Έχεις δίκιο, δεν το εξέφρασα σωστά. Μόνιμα εικονίδια εννοούσα τις εφαρμογές πχ κλήσεις, μηνύματα, mail κλπ. Κατεβαίνουν πιο χαμηλά στην οθόνη ή είναι στο ίδιο ύψος/σημείο που ήταν πριν οι εφαρμογές;

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, δεν το εξέφρασα σωστά. Μόνιμα εικονίδια εννοούσα τις εφαρμογές πχ κλήσεις, μηνύματα, mail κλπ. Κατεβαίνουν πιο χαμηλά στην οθόνη ή είναι στο ίδιο ύψος/σημείο που ήταν πριν οι εφαρμογές;

 

Κατεβαίνουν πιο χαμηλά.

Link to comment
Share on other sites

@xetasa, συγνώμη δεν είχα δει την ερώτησή σου. Σου απάντησε ο Sofos_5. Εγώ έχω αφαιρέσει και το status bar πλήρως μέσω εντολής adb, οπότε είμαι full immersive. Πέρα από θέμα εμφάνισης το full immersive βοηθά στο να μη γίνει burn in των εικονιδίων της μπάρας πλοήγησης και του status bar.
Link to comment
Share on other sites

Κατεβαίνουν πιο χαμηλά.

Ωραίος, ευχαριστώ:)

(Γιατί σε κάτι βίντεο που είχα δει μου φάνηκε ότι όταν επέλεγες τα gestures, τα εικονίδια των εφαρμογών παρέμεναν στο ίδιο σημείο...)

Θα ήθελα να ρωτήσω αυτούς που δουλεύουν τα gestures κατά πόσο είναι βολικά; μου φαίνεται ότι η υλοποίηση πχ στο miui είναι βολικότερη, δηλ. για να γυρίσεις πίσω να κάνεις swipe απο το μέσο της οθόνης αριστερά/δεξιά

Edited by xetasa

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποια διαφορά το gcam σε σχέση με την μαμισια εφαρμογή στην ποιότητα των φωτογραφιών.. ?

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλύτερο HDR και πορτραίτο...γενικά σε πολλά είναι καλύτερο την μέρα ειδικά...

 

Την νύχτα προτιμω την μαμισια

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το smartcall δεν δουλεύει στην Ελλάδα. Καλα το Samsung pay το αφήνω είναι μια κατηγορία μόνο του. Αλλά και εμείς τα ιδια χρήματα πληρώσαμε για το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το smartcall δεν δουλεύει στην Ελλάδα. Καλα το Samsung pay το αφήνω είναι μια κατηγορία μόνο του. Αλλά και εμείς τα ιδια χρήματα πληρώσαμε για το κινητό.

 

Έλα ντε, εγώ γιαυτό κρατάω ξένες ρομ.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Έλα ντε, εγώ γιαυτό κρατάω ξένες ρομ.

 

Να, τώρα θα τους μπερδέψεις και θα ρωτάνε "τι ξένες rom; πως τις βάζουμε;"

και άντε μετά να τους εξηγήσεις πως το csc μένει ίδιο ότι και να περάσεις :p

Link to comment
Share on other sites

Και ποια ξένη έχει smartcall?

Με VPN μπορώ να την περασω;

Τι εννοείς θέλει ξένη σιμ;

 

:lol::lol::lol::lol:

 

ΥΓ. Έχει η Πολωνική πάντως :p:p:p

Link to comment
Share on other sites

Και εγω την γερμανική περασα αλλα δεν εχει smartcall.

 

Και την Αλβανική να βάλεις, δεν αλλάζει κάτι τώρα.

Ξέχασε το.

Θα στο εξηγήσω μια φορά και τέλος.

 

ΑΝ σου έρθει μια Πολωνική συσκευή και την ανοίξεις για πρώτη φορά, θα έχει μέσα το smart call.

ΑΝ εσύ κάνεις όμως επαναφορά, θα χαθεί.

Αν βάλεις τώρα εσύ την Πολωνική rom νομίζοντας πως θα εμφανιστεί το smartcall, δεν θα γίνει αυτό.

Τα έχουμε αναλύσει πιο πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος, ευχαριστώ:)

(Γιατί σε κάτι βίντεο που είχα δει μου φάνηκε ότι όταν επέλεγες τα gestures, τα εικονίδια των εφαρμογών παρέμεναν στο ίδιο σημείο...)

Θα ήθελα να ρωτήσω αυτούς που δουλεύουν τα gestures κατά πόσο είναι βολικά; μου φαίνεται ότι η υλοποίηση πχ στο miui είναι βολικότερη, δηλ. για να γυρίσεις πίσω να κάνεις swipe απο το μέσο της οθόνης αριστερά/δεξιά

Και για εμένα είναι πιο βολικά, γι αυτό χρησιμοποιώ και το edge gestures σε συνδυασμό, από το play store

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...