Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν σε αμφισβητω. Μίλησα γενικά ότι για 10 ευρώ διαφορά στο κόστος δε θα έμπαινα στη διαδικασία με ενδεχόμενο κίνδυνο όσα είπα. Εγώ πχ πήρα πριν 2 χρόνια την Samsung pro plus που ήταν κορυφή τότε και ήταν μαϊμού από πωλητή με 100% feedback στο eBay. Από τότε βαρέθηκα, μόνο Ευρώπη amazon και Ελλάδα

 

δεν ειπα οτι με αμφισβητεις,απλα αμα καποιος θελει να γλυτωσει τα 10 ευρω να δει την γνωμη μου...

 

Εγω π.χ με τα 10 ευρω που γλυτωσα πηρα το τζαμακι απο το alliexpress...καθως ειχα χαλασει αρκετα εκεινο το μηνα με βολεψε η πιο φθηνη λυση αλλιως θα επαιρνα και εγω απο ελλαδα δεν το συζητω

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε αμφισβητω. Μίλησα γενικά ότι για 10 ευρώ διαφορά στο κόστος δε θα έμπαινα στη διαδικασία με ενδεχόμενο κίνδυνο όσα είπα. Εγώ πχ πήρα πριν 2 χρόνια την Samsung pro plus που ήταν κορυφή τότε και ήταν μαϊμού από πωλητή με 100% feedback στο eBay. Από τότε βαρέθηκα, μόνο Ευρώπη amazon και Ελλάδα

 

Την έχω πάρει εγώ που ήταν σε προσφορά. 18 ευρώ η 128ρα.

Είναι η αυθεντική και δουλεύει απροβλημάτιστα.

 

Την πήραμε καμιά 50ρια άτομα από διπλανό forum στο topic με τις προσφορές απ τον Σεπτέμβρη.

Τσεκάραμε το product code κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Την παρήγγειλα και γω μετά από τα παραπάνω σχόλια περί αυθεντικότητας. Για να δούμε όταν έρθει... γιατί στο παρελθόν την έχω πατήσει με sd κάρτα
Link to comment
Share on other sites

Απλά να ξέρεις ότι το τσεκ αυθεντικότητας το κάνεις από το κινέζικο σάιτ της σαμσουνγκ..
Link to comment
Share on other sites

εγω πηρα αυτην απο μαγαζι στον πειραια με service και αξεσουαρ κινητων με αποδειξη...ειναι αυθεντικη? υπαρχει καπου να κανω τσεκ?046db2e04bd29b376ff0933e03f51284.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχε πάνω στο κουτί scratch and test?
το πεταξε το κουτι η γυναικα δεν την προλαβα...λογικα γνησια θα ειναι απο το GSM TEAM στον πειραια την πηρα

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απάτη είναι το scratch and check. Αν στο μαϊμού προϊόν βάλεις έγκυρο αριθμό πάνω στο κουτι είναι γνησιο;
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε Fluid Navigation Gestures εγκατεστημένο, σας γίνεται κάποιες φορές "αναίσθητη" (μη αποκρίσιμη) στο άγγιγμα της η οθόνη στο σημείο των πληκτρων (πχ στον secure folder που ξαναβγαίνουν τα πλήκτρα της samsung?). Έχει τύχει να χρειαστώ να πατήσω και 4-5 φορές στο ίδιο σημείο για να πραγματοποιήσει back ή να με πάει στα recent apps.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά. Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει για ποιο λόγο οι συσκευές στο skroutz ειναι πολυ φθηνότερες; Θελω να αγοράσω το s9+ μεχρι αύριο λόγω επιστροφής 10% με κάρτα eurobank απο κατάστημα cosmote και η τιμή του είναι στα 799,ενώ στο skroutz στα 577.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά. Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει για ποιο λόγο οι συσκευές στο skroutz ειναι πολυ φθηνότερες; Θελω να αγοράσω το s9+ μεχρι αύριο λόγω επιστροφής 10% με κάρτα eurobank απο κατάστημα cosmote και η τιμή του είναι στα 799,ενώ στο skroutz στα 577.

 

Για διάφορους λόγους. Κυρίως επειδή αγοράζουν από Ευρώπη σε πιο χαμηλές τιμές και δεν πουλάνε με μεγάλο κέρδος.

Αντίθετα οι αλυσίδες ακολουθούν τιμοκατάλογο αντιπροσωπείας γιαυτό και βλέπεις σε black Friday κλπ όλοι κάνουν τις ίδιες προσφορές. Επίσης οι αλυσίδες δίνουν επιδοτήσεις από παροχους. Αν δεν είχαν αυτό το μεγάλο κέρδος οι επιδοτήσεις θα τους εριχναν έξω ενώ τώρα κερδίζουν. Και πολλοί ακόμα λόγοι. Για εμένα ένα μαγαζί με καλές κριτικές είναι καλύτερη επιλογή από αλυσίδα αν δε θες δόσεις.. Τώρα για την επιστροφή οκ, δεν αξίζει με τόση διαφορά

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μας έσκασε η (9) ..... έμαθε κανείς πότε θα βγει τελικά Ελλάδα ή θα την πάρουμε το 2020

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μας έσκασε η (9) ..... έμαθε κανείς πότε θα βγει τελικά Ελλάδα ή θα την πάρουμε το 2020

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχουμε ένα χρόνο ακόμη τι βιάζεσαι;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε ένα χρόνο ακόμη τι βιάζεσαι;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ που μίλησα με live chat προχθές με εκπρόσωπο της Samsung από την εφαρμογή samsung members μου είπε πως δεν έχουν καμία ενημέρωση ακόμα και να έχω τις αυτόματες ενημερώσεις ενεργοποιημενες και να περιμένω

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι τυχαίο με τη Samsung. Κάθε χρόνο τα ίδια. Τουλάχιστον ας μας δώσουν βελτιωμένη έκδοση σε σχέση με τη Γερμανία που κυκλοφόρησε πρώτα
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα τη γερμανική (DBT) Pie μέσω odin. Την κατέβασα πολύ γρήγορα μέσω του samfirm (με 80mbps - έχω fiber 100). Όλα απροβλημάτιστα και smooth μέχρι στιγμής.

 

Από θέμα εμφάνισης, προτιμούσα την Oreo στο interface και στις stock εφαρμογές αλλά έχει και δύο πράγματα που με χαροποίησαν πολύ. Ο Samsung Browser έγινε μαύρος και οι ειδοποιήσεις επιτέλους σκούρο γκρι.

 

Από θέμα χρήσης, χάρηκα πολύ με τη νέα λειτουργία για αντικατάσταση του navigation μπαρ με gestures. Στην Oreo χρησιμοποιούσα τις oneplus gestures αλλά είναι ωραίο να έχεις αυτή την επιλογή μαμίσια πλέον χωρίς την ανάγκη εγκατάστασης τρίτων εφαρμογών.

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

Γενικά το κινητό είναι πιο γρήγορο με την Pie. Κάποια λαγκαρισματα βέβαια υπάρχουν ακόμα αλλά όχι κάτι ιδιαίτερο. Από εμφάνιση, σε γενικές γραμμές μου αρέσει το νέο UI και με το night mode δεν έχει χρειαστεί ακόμα να βάλω κάποιο theme. Τα gestures είναι επίσης μια καλή προσθήκη, χωρίς να είναι κάτι φοβερό, είναι απλά και κανουν τη δουλειά τους. Στην Oreo είχα κάνα δυο εφαρμογές για gestures τις οποίες πλέον έχω κανει uninstall. Νομίζω ότι όποιος βάλει τα gestures δεν θα ξαναγυρίσει στα buttons.

Καλή δουλειά από την Samsung, που μπορεί να γίνει ακόμα καλύτερη με μελλοντικά updates.

Link to comment
Share on other sites

To smart call λειτουργεί μονο με ξενα firmware?Aν περασω με οdin την γερμανική θα το εχω στο κινητό μου;
Link to comment
Share on other sites

To smart call λειτουργεί μονο με ξενα firmware?Aν περασω με οdin την γερμανική θα το εχω στο κινητό μου;
Δυστυχώς με ελληνική SIM δεν πιστεύω πως είναι εφικτό να ενεργοποιήσεις το συγκεκριμένο χαρακτηριστικό. Φορτώνει το EUR CSC το οποίο και δεν το υποστηρίζει.

Έχω γερμανική και δεν είναι διαθέσιμο.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς με ελληνική SIM δεν πιστεύω πως είναι εφικτό να ενεργοποιήσεις το συγκεκριμένο χαρακτηριστικό. Φορτώνει το EUR CSC το οποίο και δεν το υποστηρίζει.

Έχω γερμανική και δεν είναι διαθέσιμο.

 

Μάλιστα ευχαριστώ οποτε θα περιμένω την eur αφού δεν λειτουργεί.

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δυστυχώς με ελληνική SIM δεν πιστεύω πως είναι εφικτό να ενεργοποιήσεις το συγκεκριμένο χαρακτηριστικό. Φορτώνει το EUR CSC το οποίο και δεν το υποστηρίζει.

Έχω γερμανική και δεν είναι διαθέσιμο.

 

Το Samsung pay λειτουργεί?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...