Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην φροντιδα συσκευης στο S9+, σε ολους αργει τοσο πολυ να τελειωσει η βελτιστοποιηση γενικα ?? Ειναι εννοω ολα έτσι κ απλα κατι εχει παει λαθος η σε καποια λειτουργει σε νορμαλ χρονο ?? Το εχετε τσεκαρει ??

 

Ναι και σε εμένα το κάνει. Προφανώς είναι θέμα της εφαρμογής και λογικά θα φτιάξει με κάποιο update.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μιας και έχω χρόνια να φλασαρω από εποχή Note 4. Αν μπορείτε να με ενημερώσετε αν μετά από φλασαρισμα με Odin της γερμανικής ρομ. Θα συνεχίσω να παίρνω ota updates αλλά της γερμανικής? Το δικό μου είναι βουλγαρικό. Η δεν θα παίρνω καθόλου Ota. Εννοείται στοκ όλα και όχι root

 

Κάνεις που να ξέρει?

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις που να ξέρει?

 

Ναι αλλα πες:

Σε ποια χωρα εισαι.

Τι συσκευη εχεις.

Τι σιμ εχεις.

Και θα απαντηθει το ερωτημα σου.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

OK αλλά δεν νομίζω ότι έχει σχέση. Δεν ρώτησα πια rom να περάσω. Εννοείται ότι μιλάω για s9+. Γράφω ότι είναι βουλγαρικό BGL. Η ερώτηση ήταν πως αν περάσω την γερμανική. Θα περνώ ota? Γερμανίας φαντάζομαι. Η θα πρέπει να τα περνάω μόνος μου
Link to comment
Share on other sites

OK αλλά δεν νομίζω ότι έχει σχέση. Δεν ρώτησα πια rom να περάσω. Εννοείται ότι μιλάω για s9+. Γράφω ότι είναι βουλγαρικό BGL. Η ερώτηση ήταν πως αν περάσω την γερμανική. Θα περνώ ota? Γερμανίας φαντάζομαι. Η θα πρέπει να τα περνάω μόνος μου

 

 

Τα ξανά γράφω εδώ να υπάρχουν για όλους και να μην ρωτάνε τα ίδια.

 

Δεν έχει σημασία τι θα περάσεις. Όσο έχεις Ελληνική sim, θα στο βλέπει σαν Ελληνικό το firmware ακόμα κ αν περάσεις Γερμανικό, Αλβανικό, Πακιστανικό και πάει λέγοντας.

 

Ακόμα και την κάρτα sim να βγάλεις, πάλι το ίδιο θα γίνει επειδή "θυμάται" την τελευταία sim που είχες βάλει.

 

Έτσι λειτουργεί εδώ και μήνες η φάση και έτσι τραβούσαμε τα Βeta updates της Pie τόσο καιρό. Με Γερμανικές sim :)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα. Αλλά μάλλον εγώ δεν είμαι απόλυτα κατανοητός. Αν περάσω την γερμανική πάνω από την Βουλγαρική. ΟΚ θα την βλέπει ελληνικη. Update ota όμως θα παίρνει.?
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα. Αλλά μάλλον εγώ δεν είμαι απόλυτα κατανοητός. Αν περάσω την γερμανική πάνω από την Βουλγαρική. ΟΚ θα την βλέπει ελληνικη. Update ota όμως θα παίρνει.?

 

Ναι, θα παίρνει.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις συνολικά το καλύτερο smartphone του 2018 και με την pie ανεβαίνει ακόμα περισσότερο και θέλεις να το δώσεις να πάρεις τι, mate 20 pro να υποθεσω; Εκτός από μπαταρία (που και εκεί το note 9 είναι πολύ καλό) για εμένα είναι υποβάθμιση.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπα με την καμια δεν παω σε emui. Μια φορα την πατησα με το mate 10 pro και απο τοτε μακρια!! Απο κει και περα παντα παιζω αναμεσα σε samsung ναυαρχιδες και iphone.

 

Μας τρολλάρει λογικά :lol:

 

Οχι προς θεου. Δεν εχω σκοπο να τρολαρω.

Edited by polteris
Link to comment
Share on other sites

Μπα με την καμια δεν παω σε emui. Μια φορα την πατησα με το mate 10 pro και απο τοτε μακρια!! Απο κει και περα παντα παιζω αναμεσα σε samsung ναυαρχιδες και iphone.

 

 

 

 

 

 

 

Οχι προς θεου. Δεν εχω σκοπο να τρολαρω.

+1. Emui και για εμένα είναι άσχημο και κυρίως μισοτελειωμενο skin. Δεν άντεξα ούτε μια εβδομάδα
Link to comment
Share on other sites

WiFi calling και Volte δουλεύουν με τις άλλες ROM?

Δεν απαντήθηκε πιο πάνω.

Χρόνια πολλά σε όλους

 

SM-G965F

Link to comment
Share on other sites

WiFi calling και Volte δουλεύουν με τις άλλες ROM?

Δεν απαντήθηκε πιο πάνω.

Χρόνια πολλά σε όλους

 

SM-G965F

 

VoLTE και WiFi calling, λειτουργούν μια χαρά με τη γερμανική ROM περασμένη πάνω στην ελληνική EUR. Άλλωστε όπως αναφέρθηκε παραπάνω, είναι σαν να έχεις ελληνική ROM στο τέλος.

Δεν άντεχα να περιμένω το OTA της EUR. 'Ολα λειτουργούν τέλεια. Δεν έχω κάνει reset στα factory defaults και ούτε πρόκειται να κάνως όπως το βλέπω μέχρι στιγμής!

Link to comment
Share on other sites

:secret::up:Πεστα Χρυσοστομε !

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Σε τρωει να ζησεις στον κοσμο του EMUI ε?:p Θα γυρισεις τρεχοντας εδω:p

 

Διαβάζοντας το ποστ σου είδα τον εαυτό μου! Αγόρασα Mate 20 pro και σε 10 μέρες το ανταλλάσω με σφραγισμένο note 9.

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας το ποστ σου είδα τον εαυτό μου! Αγόρασα Mate 20 pro και σε 10 μέρες το ανταλλάσω με σφραγισμένο note 9.

 

Το EMUI κάπως παλεύεται, αυτό που δεν παλεύεται με τίποτα είναι το MIUI.

Sorry για το off topic.

 

Σχετικά με την συναλλαγή σου νομίζω ότι έκανες καλό deal..

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Το EMUI κάπως παλεύεται, αυτό που δεν παλεύεται με τίποτα είναι το MIUI.

Sorry για το off topic.

 

Σχετικά με την συναλλαγή σου νομίζω ότι έκανες καλό deal..

 

Εμένα μ αρέσει περισσότερο το miui απ το emui:p

Link to comment
Share on other sites

Το EMUI κάπως παλεύεται, αυτό που δεν παλεύεται με τίποτα είναι το MIUI.

Sorry για το off topic.

 

Σχετικά με την συναλλαγή σου νομίζω ότι έκανες καλό deal..

 

Δεν μπορούσα άλλο με το huawei καλώς ή κακώς είναι ένα κινητό που μετά από αρκετές αναβαθμίσεις θα δείξει τη δύναμη των καμερών του! Αυτή τη στιγμή όμως δεν το κάνει. Είναι ένα κινητό που κάνει τα περισσότερα πράγματα καλά, όχι όμως πολύ καλά. Αυτά από μένα

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση ακόμα. Η γερμανική έκδοση 9 που κυκλοφόρησε κάνει και για δυκαρτο και για single Sim?

 

Ναι κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι το έχουν αγοράσει από κωτσοβολο και διάφορα τέτοια μεγάλα καταστήματα τους έχει έρθει; για ενημερώστε παρακαλώ να ξέρουμε τι θα κάνουμε στην δουλειά 1η του χρόνου δλδ χαχαχχ
Link to comment
Share on other sites

Όσοι το έχουν αγοράσει από κωτσοβολο και διάφορα τέτοια μεγάλα καταστήματα τους έχει έρθει; για ενημερώστε παρακαλώ να ξέρουμε τι θα κάνουμε στην δουλειά 1η του χρόνου δλδ χαχαχχ

 

Όχι. Θα περιμένετε λίγο ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Θέλω από σας να τσεκάρετε κάτι με το nfc και να γράψετε τα αποτελέσματα σας μαζί και πότε φτιάχτηκε η συσκευή σας.

 

 

Εμένα που φτιάχτηκε τον Μάρτιο το έχει το συγκεκριμένο θέμα πχ.

 

(Θα το βάλω και στο thread του SM-G960F)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Ξέρει κάποιος η ακρόαση ραδιοφώνου με το δίκτυο κινητής(όχι wifi) πόσα ΜΒ ξοδεύει π.χ. σε μια ώρα?Ρωτάω γιατί θέλω να δω τι πακέτο GB να αγοράσω.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...