Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για OTA λες ; Ε οκ αφου ξερουμε οτι αρχισε να κυκλοφορει ολα καλα οποτε ερθει:p

 

Θα περιμένουμε δεν πειράζει, εγώ ακόμα δεν έχω τελειώσει με το setup σε όλες τις εφαρμογές μετά την μετάβαση από το s9.

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Μετά από τέσσερις κύκλους φόρτισης ή μπαταρία φαίνεται να είναι πολύ καλύτερη από το oreo .

Μέσα σε δύο μέρες τέσσερις φορτίσεις σημαίνει πως δεν το έχω αφήσει καθόλου κάτω χαχαχαχα χαχαχαχα, άλλο κινητό. Τώρα που είμαι στο 53% η μπαταρίαμε 3 ώρες sot .

Edited by SpeedRacer
Link to comment
Share on other sites

3 ολοκληρες μερες το εχω κ θεωρω κ γω πως η μπαταρια ειναι καλυτερη απο το oreo... Λιγο με χαλαει οτι στην φροντιδα συσκευης, οταν ξεκιναει η βελτιστοποιηση, εκτος οτι ξεκιναει παντα απο το 95%, αργει περισσότερο να τελειωσει απ Οτι στην oreo ... Συμβαινει σε κάποιον αλλον αυτο ?? Μερικες φορες μου δίνει την εντύπωση ότι κολλησε....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το EUR είναι ελληνικό και καλά?

Με τα gestures όλα καλά, συνηθίζονται η έχετε αφήσει τα κουμπιά?

Εγώ είναι για το μόνο που Ανυπομονώ να δοκιμάσω, θα είναι σαν να κερδίσεις 0.3 ίντσες οθόνη.

Αν και υπήρχαν και με Oreo λύσεις (Fluid Navigation Gestures), η αλήθεια είναι πως το γύρισα στην εργοστασιακή επιλογή.

Αφού το δουλέψεις λίγο, δύσκολα να γυρίσεις ξανά πίσω.

Θα περιμένουμε δεν πειράζει, εγώ ακόμα δεν έχω τελειώσει με το setup σε όλες τις εφαρμογές μετά την μετάβαση από το s9.
Τα ίδια τράβηξα από Oreo σε Pie.

Γι'αυτό είχα αγαπήσει root και Titanium Backup..

Προς το παρόν μόνο με Samsung/Google Backup και Helium app μπορείς να διευκολύνεις λίγο τη μετάβαση.

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 ολοκληρες μερες το εχω κ θεωρω κ γω πως η μπαταρια ειναι καλυτερη απο το oreo... Λιγο με χαλαει οτι στην φροντιδα συσκευης, οταν ξεκιναει η βελτιστοποιηση, εκτος οτι ξεκιναει παντα απο το 95%, αργει περισσότερο να τελειωσει απ Οτι στην oreo ... Συμβαινει σε κάποιον αλλον αυτο ?? Μερικες φορες μου δίνει την εντύπωση ότι κολλησε....

 

Ναι ετσι κανει ...λογικά θα το φτιάξουν.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Ναι ετσι κανει ...λογικά θα το φτιάξουν.

 

Την πρωτη φορά χρονομετρησα 42 δευτερολεπτα κ την δευτερη, καπακια απ την πρώτη που υποτιθεται ηταν στο 100% βελτιστοποιηση μου εκανε 30 δευτερολεπτα...

Ενω στο S9 της γυναίκας μου εκανε 8 δευτερολεπτα κ 4 την δευτερη φορα...

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις ? Υπαρχει αυτο το θεμα απο τοτε ? Στο λεω γιατι :Επειδη πουλησα το Note 9 ημουν Γερμανια προσφατα και πηρα τεσσερα galaxy s9-256gb σε black friday τα οποια πουλησα τα τρια και κρατησα ενα καβαντζα για μενα.Ολα τα εκανα εξονυχιστικους ελεγχους μεχρι εκει που δεν παει δεν παρουσιαζαν κανενα προβλημα απο τα γνωστα παλια που υπηρχαν.Ουτε αυτο φυσικα που δουλευω αυτες τις μερες που εχω στην κατοχη μου το οποιο κρατησα για μενα .Κανενα πιξελιασμα σε χαμηλο φως κρυσταλλο η οθονη.

 

 

 

Μακάρι ναμην έχεις ΑΛΛΑ εγώ που είμαι κάτοχος απτους πρώτες μέρες κ στο s8 plus που είχα κ σε ένα ξάδερφο μ που πήρε κ αυτός s8 plus όταν βάζω να δω το trailer του darkest our πιξελιζει αρκετά στο σκοτάδι κ με τέρμα φωτεινότητα ακόμα του κινητού . Αααν αποφασίσω ναμην αλλάξω συσκευή κ συνεχισει και με την 9 pie θα το πάω για αλλαγή οθόνης κάποια στιγμή στη smartec πρώτα ο Θεός να είμαστε καλά πριν κλείσω 2 χρόνια

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι ναμην έχεις ΑΛΛΑ εγώ που είμαι κάτοχος απτους πρώτες μέρες κ στο s8 plus που είχα κ σε ένα ξάδερφο μ που πήρε κ αυτός s8 plus όταν βάζω να δω το trailer του darkest our πιξελιζει αρκετά στο σκοτάδι κ με τέρμα φωτεινότητα ακόμα του κινητού . Αααν αποφασίσω ναμην αλλάξω συσκευή κ συνεχισει και με την 9 pie θα το πάω για αλλαγή οθόνης κάποια στιγμή στη smartec πρώτα ο Θεός να είμαστε καλά πριν κλείσω 2 χρόνια

 

Καλημερα ,χρονια πολλα!

Θυμαμαι παλιοτερα πριν αφησω το s9 που τα λεγαμε μαζι .

Τα s9 256Gb που πηρα τελη Νοεμβρη απο γερμανια και αυτο που κρατησα για βασικο τωρα οταν τα εβγαλα απο τα κουτια τους εκαναν update Νοεμβριου που σημαινει οτι ειναι απο τις καινουργιες παρτιδες.Δεν πιστευω ομως οτι ειναι θεμα πανελ .Δηλαδη στη γερμανια στελνουν καλα πανελ και εδω οχι ?

Εχω δοκιμασει στο δικο μου s9 ολα τα βιντεακια σε σχεδον κλειστο φωτισμο και η οθονη αποδιδει κρυσταλλο.Πουθενα ιχνος πιξελ.Περιμενα ,υπεθεσα οτι με update θα ειχε διορθωθει.Βεβαια οι συσκευες που αγορασα δεν ξερω εαν παιζει ρολο αλλα τα πηρα αποκλειστικα απο αντιπροσωπεια samsung που μαλιστα ειχε black friday .

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα σε ελληνικό μέσω Odin την pie και τώρα μου αναγνωρίζει ότι έχω 32gb εσωτερική μνήμη αντί για 64,το κάνει και σε εσάς μήπως?

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εκανες καποιος φλασαρισμα μεσω odin?

Αν ναι μπορει να μου δωσει φωτα?

Κατεβασα την γερμανικη rom και μου εχει 5 αρχεια (το δικο μου ειναι κυπριακο)

Τα υπολοιπα απο inbox για να μην κουραζω

 

Το γραφω κι εδω μηπως χρειαστει κι αλλος βοηθεια

 

Τα αρχεια που κατεβηκαν ειναι : ap , bl , cp ,csc , home csc

 

Στο οdin βαζω το καθε αρχειο στο κουτακι που εχει

Στο csc θα βαλω μονο το csc οχι το home?

και μετα κλασικα start

Σωστα?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Βάζεις στα αντίστοιχα κουτάκια τα αρχεία.

Προσοχή στο csc βάζεις το home Εάν δεν θέλεις να χαθούν οι εφαρμογές σου και το στήσιμο που ήδη έχεις. Κάθεται δηλ πάνω στην oreo.

Αλλιώς..

Βάζεις το σκέτο CSC για καθαρή εγκατάσταση, τα χάνεις όλα και ξεκινάς στήσιμο από την αρχή.

 

Προσωπικά κάνω καθαρή εγκατάσταση από μια έκδοση android σε επόμενη.

Κατόπιν βάζεις το κινητό σε download mode και μετά το συνδέεις σε θύρα USB. Θα στο αναγνωρίσει το odin και πατάς start.

Τόσο στο κινητό Όσο και στο odin (επάνω αριστερα) θα αρχίσει να γεμίζει μια μπάρα. Όταν τελειώσει περίπου 4 με 5 λεπτά μετά θα σου γράψει επάνω αριστερά στο odin (Εκεί που γέμιζε η μπαρα) pass. Θα κάνει επανεκκίνηση το κινητό και είσαι κομπλέ.

 

Ελπίζω να βοήθησα. Χρόνια πολλα

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έβαλα σε ελληνικό μέσω Odin την pie και τώρα μου αναγνωρίζει ότι έχω 32gb εσωτερική μνήμη αντί για 64,το κάνει και σε εσάς μήπως?

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εμενα κανονικα 64 διαβαζει

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο θα την ξαναπερασω το μεσημέρι και βλέπουμε

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Βγαλε την καρτα μνημης εαν εχεις κανε hard reset σε recovery mode μη κανεις επανεκινηση με reboot μπες σε download mode τρεξε το odin συνδεσε τη συσκευη με το καλωδιο στο pc και περνα το λειτουργικο .

Link to comment
Share on other sites

Στην φροντιδα συσκευης στο S9+, σε ολους αργει τοσο πολυ να τελειωσει η βελτιστοποιηση γενικα ?? Ειναι εννοω ολα έτσι κ απλα κατι εχει παει λαθος η σε καποια λειτουργει σε νορμαλ χρονο ?? Το εχετε τσεκαρει ??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μιας και έχω χρόνια να φλασαρω από εποχή Note 4. Αν μπορείτε να με ενημερώσετε αν μετά από φλασαρισμα με Odin της γερμανικής ρομ. Θα συνεχίσω να παίρνω ota updates αλλά της γερμανικής? Το δικό μου είναι βουλγαρικό. Η δεν θα παίρνω καθόλου Ota. Εννοείται στοκ όλα και όχι root
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα....για μια ακομη φορα στην τρελοπαρεα...σε εσας που σας εχει ερθει το android 9 η εσεις που το κανατε μεσω odin...αληθευει αυτο...https://www.sammobile.com/2018/12/27/galaxy-s9-android-pie-no-adoptable-storage
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα....για μια ακομη φορα στην τρελοπαρεα...σε εσας που σας εχει ερθει το android 9 η εσεις που το κανατε μεσω odin...αληθευει αυτο...https://www.sammobile.com/2018/12/27/galaxy-s9-android-pie-no-adoptable-storage

 

Εαν το εκανε καλα εκανε και ισχυει .Δεν γινεται να υπαρχει επεκταση πχ.στα S9 και plus οταν η βασικη αποθηκευση εχει εκτοξευτει η ταχυτητα της μια και υποστηριζει το προτυπο UFS 2.1 με ταχυτητες πανω απο 800 mb/s και ο κατοχος να το επεκτεινει με sd ταχυτητας 50-80mb/s . Αυτο ηταν πιο αποδεκτο παλιοτερα οταν η βασικη αποθηκευση σε ναυαρχιδες υποστηριζε το προτυπο eMMC .To τελευταιο υπαρχει ακομα σε mid-range συσκευες στην τελευταια εκδοση eMMC 5.1

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Στην φροντιδα συσκευης στο S9+, σε ολους αργει τοσο πολυ να τελειωσει η βελτιστοποιηση γενικα ?? Ειναι εννοω ολα έτσι κ απλα κατι εχει παει λαθος η σε καποια λειτουργει σε νορμαλ χρονο ?? Το εχετε τσεκαρει ??

 

Είναι γνωστό πρόβλημα και βγήκε μαζί με το τελευταίο update δυστυχώς.

Έβαλα κ άλλους και το τσέκαραν.

Υπάρχουν μερικές φορές όμως που τελειώνει και αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

Τόσο μεγάλη διαφορά έχει? Κι έχω βάλει αγγελία το note 9 μου!! Ρε λες>?
Έχεις συνολικά το καλύτερο smartphone του 2018 και με την pie ανεβαίνει ακόμα περισσότερο και θέλεις να το δώσεις να πάρεις τι, mate 20 pro να υποθεσω; Εκτός από μπαταρία (που και εκεί το note 9 είναι πολύ καλό) για εμένα είναι υποβάθμιση.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχεις συνολικά το καλύτερο smartphone του 2018 και με την pie ανεβαίνει ακόμα περισσότερο και θέλεις να το δώσεις να πάρεις τι, mate 20 pro να υποθεσω; Εκτός από μπαταρία (που και εκεί το note 9 είναι πολύ καλό) για εμένα είναι υποβάθμιση.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μας τρολλάρει λογικά :lol:

Link to comment
Share on other sites

Έχεις συνολικά το καλύτερο smartphone του 2018 και με την pie ανεβαίνει ακόμα περισσότερο και θέλεις να το δώσεις να πάρεις τι, mate 20 pro να υποθεσω; Εκτός από μπαταρία (που και εκεί το note 9 είναι πολύ καλό) για εμένα είναι υποβάθμιση.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

:secret::up:Πεστα Χρυσοστομε !

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μας τρολλάρει λογικά :lol:

 

Σε τρωει να ζησεις στον κοσμο του EMUI ε?:p Θα γυρισεις τρεχοντας εδω:p

Link to comment
Share on other sites

Βγαλε την καρτα μνημης εαν εχεις κανε hard reset σε recovery mode μη κανεις επανεκινηση με reboot μπες σε download mode τρεξε το odin συνδεσε τη συσκευη με το καλωδιο στο pc και περνα το λειτουργικο .

το ξανα εκανα οπως ειπες και εστρωσε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

το ξανα εκανα οπως ειπες και εστρωσε ευχαριστω

 

Παρακαλω:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Είναι γνωστό πρόβλημα και βγήκε μαζί με το τελευταίο update δυστυχώς.

Έβαλα κ άλλους και το τσέκαραν.

Υπάρχουν μερικές φορές όμως που τελειώνει και αμέσως.

 

Λες να στρωνει με hard reset, wipe data delete κ τα σχετικα η να μην μπω στον κοπο ?? Αλλιως θα περιμενουμε καποιο update...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...