Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια να ρωτησω με το θεμα των ειδοποιησεων που ακουγοντε χαμηλα οπως messenger viber κτλ.... υπαρχει καποια λυση ή εφαρμογη που να τις δυναμωνει?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω με το θεμα των ειδοποιησεων που ακουγοντε χαμηλα οπως messenger viber κτλ.... υπαρχει καποια λυση ή εφαρμογη που να τις δυναμωνει?

 

Είσαι σίγουρος ότι δεν έχεις χαμηλώσει τον ήχο τον ειδοποιήσεων. Ο ήχος των ειδοποιήσεων δεν είναι συνδεδεμένος τον ήχο κλήσης. Οπότε κοίταξε το. Ίσως έχει τον ήχο κλήσης δυνατά αλλά τον ήχο ειδοποιήσεων χαμηλά.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι δεν έχεις χαμηλώσει τον ήχο τον ειδοποιήσεων. Ο ήχος των ειδοποιήσεων δεν είναι συνδεδεμένος τον ήχο κλήσης. Οπότε κοίταξε το. Ίσως έχει τον ήχο κλήσης δυνατά αλλά τον ήχο ειδοποιήσεων χαμηλά.

 

Οχι δυνατα ειναι και ο ηχος ειδοππιησεων απλα μου ακουγετε πιο χαμηλα σε σχεση με αλλα κινητα.Ειχα πριν το note 3 και ακουγοντε πιο δυνατα οπως στης γυναικας μου το A5

Link to comment
Share on other sites

Οχι ακομα συνεχεια το ιδιο κανει ,το εκανα κ επαναφορα σε εργοστασιακες τιποτα,μηπως φταιει που ειναι cosmote;
Και εμένα μάλλον επειδή είναι cosmote δεν την φλασαρει.

Οπότε ήρθε η ώρα για Odin. Ξέρετε αν φλασαρω btu μετά θα μου ζητάει factory reset για να μου το κάνει EUR?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα παιδιά συσκευή από vodafone με vodafone rom αλλά cosmote sim dual με Vodafone για data μόνο...Δεν μου έχει έρθει ακόμα η αναβάθμιση Νοεμβρίου...Γιατί? Ξέρει κανείς?
Link to comment
Share on other sites

Οχι δυνατα ειναι και ο ηχος ειδοππιησεων απλα μου ακουγετε πιο χαμηλα σε σχεση με αλλα κινητα.Ειχα πριν το note 3 και ακουγοντε πιο δυνατα οπως στης γυναικας μου το A5

 

Με την Pie θα φτιαχτεί. Σε μένα που έχω την beta, είναι ήδη πιο δυνατές οι ειδοποιήσεις από πριν με την Oreo.

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

χρησιμοποιειτε καποιο antivirus στο κινητο? αν ναι, ποιο?

 

Δεν χρειάζονται antivirus και cleaners τα κινητά..

Άντε κανα ccleaner να καθαρίζεις την cache, κάτι που μπορείς να κάνεις και μόνος σου με το χέρι :P

Link to comment
Share on other sites

Ως τώρα τι έχω βρει στη νέα έκδοση:

1. Στο bluetooth έχουν ενσωματώσει ένδειξη μπαταρίας της συσκευής

2. Σου δίνει δυνατότητα να κάνεις rotate την οθόνη (αν δεν το έχεις ενεργό) δίπλα από το πίσω βελάκι χαμηλά

3. Έχει ένα drain battery οχι ίδιους χρόνους με πριν

4. Το έχω συνέχεια συνδεδεμένο με bt ακουστικά. Παλιά χτύπαγε κ η συσκευή και το ακουστικό. Τώρα μόνο ακουστικό

5. Τα εικονίδια χάλια μαύρα

6. Μου εμφανίζει το wifi calling αν κ είμαι wind

7. Δεν μου αρέσει που σε γκαλερι και ρολόι είναι σε night mode είτε το έχεις ενεργό είτε όχι

8. Στους φακέλους τα εικονίδια είναι γκουμούτσα

 

Για το 4 το έχει παρατηρήσει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Με την Pie θα φτιαχτεί. Σε μένα που έχω την beta, είναι ήδη πιο δυνατές οι ειδοποιήσεις από πριν με την Oreo.

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν χρειάζονται antivirus και cleaners τα κινητά..

Άντε κανα ccleaner να καθαρίζεις την cache, κάτι που μπορείς να κάνεις και μόνος σου με το χέρι :P

 

Ευχαριστω αρα σε αναμονη της επισημης εκδοσης

Link to comment
Share on other sites

Πολλά προβλήματα με τον fingerprint sensor μετά το τελευταίο update, κανείς άλλος?
Και εδω σταματάει να λειτουργεί και κάνω επανεκκίνηση

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά το τελευταίο update Νοεμβρίου, ενώ ήμουν σε κλήση, σταμάτησε να ακούγεται ο συνομιλητής και έκανε restart το τηλέφωνο
Link to comment
Share on other sites

Με την pie beta, πιθανό bug; δεν ξέρω ,

αλλά στο netflix και δοκιμάζοντας τα test patterns που έχει , την ευκρίνεια δεν την ανεβάζει παραπάνω από 720p.

Στην oreo έπαιζε κανονικά 1080p

Link to comment
Share on other sites

Αν το πάρω από Γερμανό, υπάρχει ένδειξη στην ετικέτα αν είναι cosmote η unbrand; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πρέπει να τους πεις να σου πουν το IMEI και να ρωτήσεις στο τηλέφωνο την Samsung...αλλά λογικά κόσμοτε θα είναι.

Βέβαια δεν αλλάζει κάτι ,1 εφαρμογή έχει έξτρα αλλά έχει WiFi calling (αν έχεις κόσμοτε),επίσης αλλαζει ευκλλα χωρίς θέμα στην εγγύηση...

Link to comment
Share on other sites

Λίγα μηνύματα πιο πίσω αναφέρουν 2 τρόπους..

Εγώ μπήκα στο sammobile κατέβασα την Ρομ και ακολούθησα τις οδηγίες που γράφει δίπλα...

 

Αναλυτικό οδηγό κάπου μου είχαν στείλει αλλά είμαι εκτός σπιτιού και δεν μπορώ να το βρω τώρα..

Link to comment
Share on other sites

Βοηθήστε με λίγο.

Άλλαξα sd αλλα ειχα ξεχασει στη παλια 2 εφαρμογες.

Δεν μπορώ να τις κανω απεγκατάσταση (αφου δεν ειναι καν μεσα αφου τα αρχεια ηταν στην παλια sd) ουτε απο το play store τιποτα. Δεν με αφηνει να τις κανω εγκατασταση ξανα..

Στη παλια sd τα εσβησα ολα.

Καμια λυση;

 

Εγραψα κατα λάθος το ιδιο ποστ και στο νημα του S9, εδω ηθελα να γραψω. Οχι οτι αλλαζει κατι!

Ντίνος
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς σας αν μετά το 15% η μπαταρία αποφορτιζεται σε ελάχιστο χρόνο?

Εμένα με το που πέσει στο 15% ζήτημα να μου κρατάει 10 λεπτά με ανοιχτή οθόνη.

Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

Λίγα μηνύματα πιο πίσω αναφέρουν 2 τρόπους..

Εγώ μπήκα στο sammobile κατέβασα την Ρομ και ακολούθησα τις οδηγίες που γράφει δίπλα...

 

Αναλυτικό οδηγό κάπου μου είχαν στείλει αλλά είμαι εκτός σπιτιού και δεν μπορώ να το βρω τώρα..

 

Σταματήστε να μπαίνετε στο sammobile μωρέ που κάνουν 300 ώρες να κατέβουν τα αρχεία.

Υπάρχει το samfirm για αυτή τη δουλειά και δεν χρειάζετε να πληρώνετε το κάθε χαζοsite.

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έβγαλαν νέα beta διάβασα??

 

Όταν λες νεα beta;

Τι διάβασες και που; Λινκ.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και έχω δουλέψει μόνο με sammobile,το πρότεινα γιατί ξέρω ότι δουλεύει..το samfirm δεν το έχω δουλέψει και για αυτό δεν το πρότεινα...

 

No offense και τελείως φιλικα

Link to comment
Share on other sites

Μιας και έχω δουλέψει μόνο με sammobile,το πρότεινα γιατί ξέρω ότι δουλεύει..το samfirm δεν το έχω δουλέψει και για αυτό δεν το πρότεινα...

 

No offense και τελείως φιλικα

 

Τέσταρε το την επόμενη φορά. Πολλοί από δω μέσα το δουλεύουμε. Θα το λατρέψεις !

Link to comment
Share on other sites

Σταματήστε να μπαίνετε στο sammobile μωρέ που κάνουν 300 ώρες να κατέβουν τα αρχεία.

Υπάρχει το samfirm για αυτή τη δουλειά και δεν χρειάζετε να πληρώνετε το κάθε χαζοsite.

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Μιας και έχω δουλέψει μόνο με sammobile,το πρότεινα γιατί ξέρω ότι δουλεύει..το samfirm δεν το έχω δουλέψει και για αυτό δεν το πρότεινα...

 

No offense και τελείως φιλικα

 

Έτσι είναι ακριβώς , όπως τα λέει ο UsualSuspect.

 

Πολύ βολικό το samfirm. Kατεβάζεις τη ρομ που θέλεις σε χρόνο ντε-τε. Καμία σχέση με το free sammobile ή το updato που είναι "τα ζώα μου αργά".

 

Ήθελα την τελευταία oreo του νοεμβρίου για να γυρίσω πίσω , αφού δοκίμασα την beta pie , και έκανα την διαδικασία κατέβασμα από samfirm - φλασάρισμα με odin , μέσα σε 1 ώρα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...