Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γίνεται με κάποιο τρόπο me wifi μόνο ανοιχτό, εκτός από τις κλήσεις, να μπορώ να στελνω και να λαμβάνω sms;
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω σας έχω πρήξει αλλά έχω ένα μικρό άγχος...το κινητό είχε Vodafone ROM και του έβαλα EUR μέσω Odin ...βέβαια μόλις είδα ότι δεν λέει EUR αλλά xeu...μήπως για αυτό δεν εχω πάρει το update??

 

Να κάνω το factory reset που μου λέει μετά από κάθε restart? Ή θα μου βάλει την cos? Προτιμώ την EUR λόγω έλλειψης προεγκατεστημένων my cosmote/vodafone

 

Ευχαριστώ 65998d95a6f7e23ea0199783f5b2ac2c.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω σας έχω πρήξει αλλά έχω ένα μικρό άγχος...το κινητό είχε Vodafone ROM και του έβαλα EUR μέσω Odin ...βέβαια μόλις είδα ότι δεν λέει EUR αλλά xeu...μήπως για αυτό δεν εχω πάρει το update??

 

Να κάνω το factory reset που μου λέει μετά από κάθε restart? Ή θα μου βάλει την cos? Προτιμώ την EUR λόγω έλλειψης προεγκατεστημένων my cosmote/vodafone

 

Ευχαριστώ 65998d95a6f7e23ea0199783f5b2ac2c.jpg

 

Αυτή που έχεις μέσα τώρα είναι rom της Ιρλανδίας. ΧΕU (United Kingdom / Ireland)

Κάνε factory reset και αν δεν γίνει EUR/EUR/EUR/VGR ξανά πέρνα την EUR, όχι με το HOME csc, αλλά με το άλλο.

Edited by UsualSuspect
Link to comment
Share on other sites

Επίσης να σημειώσω(λόγω πρόσφατης εμπειρίας), το S9+ υπερτερεί και λόγω της ύπαρξης στο δίκτυο after sale service της Samsung, της εταιρείας Smartec.

"Δεν υπάρχουν" οι άνθρωποι, πολύ μπροστά στην δουλειά τους!

 

τι εννοεις ακριβως?:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμενα είναι πορτογαλικο αν κάνω factory reset θα γυρίσει σε EUR?

Επίσης υπάρχει κάποιος τρόπος να το κάνω φορματ χωρίς να χάσω τα Προγράμματα μου και όπως το έχω στήσει?

Link to comment
Share on other sites

Αυτή που έχεις μέσα τώρα είναι rom της Ιρλανδίας. ΧΕU (United Kingdom / Ireland)

Κάνε factory reset και αν δεν γίνει EUR/EUR/EUR/VGR ξανά πέρνα την EUR, όχι με το HOME csc, αλλά με το άλλο.

Τέλεια σε ευχαριστώ...δεν το έκανα γιατί νόμιζα ότι θα βάλει την cos..και δεν ήθελα.... ευχαριστώ πολυ
Link to comment
Share on other sites

Εκανα το ρισετ και εβγαλε αυτο..νταξει ειναι; (το update ακομα δεν το βλεπει)

 

010a11b5416f6156ca3fcf9225fb16d2.jpg

 

 

Update: εκανε ενημερωση στο october patch τελικα

Edited by kongeo1994
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενα περίεργο πρόβλημα που εχω...εχω περάσει πριν κανα διμηνο 20 τραγούδια στο κινητό κ τα ακουω μ ακουστικα...τα εχω περασει παιρνοντας τα με ενα μετατροπέα απο το YouTube κ κάνοντας τα mp3...

Παω εδω κ 2 μερες να κάνω την ιδια διαδικασι για αλλα 20 κομματια,τα παιρνω κανονικα στον υπολογιστή οπου κ παίζουν,τα βαζω στο κινητό,τα βλεπει κανονικα κ με όσους player κ αν δοκιμάσω δεν τα παιζει...

Τι μπορει να φταιει;;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενα περίεργο πρόβλημα που εχω...εχω περάσει πριν κανα διμηνο 20 τραγούδια στο κινητό κ τα ακουω μ ακουστικα...τα εχω περασει παιρνοντας τα με ενα μετατροπέα απο το YouTube κ κάνοντας τα mp3...

Παω εδω κ 2 μερες να κάνω την ιδια διαδικασι για αλλα 20 κομματια,τα παιρνω κανονικα στον υπολογιστή οπου κ παίζουν,τα βαζω στο κινητό,τα βλεπει κανονικα κ με όσους player κ αν δοκιμάσω δεν τα παιζει...

Τι μπορει να φταιει;;;

 

Σταματήστε να χρησιμοποιείτε τους μετατροπείς που είναι γεμάτοι ιούς και από ποιότητα μουσικής είναι σκουπίδια. Ψάξε στο reddit/telegram το deezloader remix και βρες μουσική από εκεί...

 

Αν και μιας και η δουλειά μου είναι τέτοια, την μουσική πρέπει να την πληρώνεις. Φτιάξε ένα spotify και αποθήκευσε ότι θες στο κινητό για offline. Δυο καφέδες τον μήνα είναι ή ακόμα φθηνότερο αν κάνεις οικογενειακό.

Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω το firmware cosmote και κατεβασα της EUR αλλα οταν βαζω στο odin τα AP CL BL CSC και παταω start μετα μου βγαζει faile το bootlaoder με κοκκινα γραμματα στο κινητο ξερετε τι να φταιει? και δεν την περναει Edited by corolla001975
Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω την τελείως χαζή ερώτηση αλλά σίγουρα κατέβασες τα σωστά;

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω την τελείως χαζή ερώτηση αλλά σίγουρα κατέβασες τα σωστά;

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

ναι φιλε μου απλα κατεβασα του μαρτιου to firmware( μολις κατεβασα του σεπτεμβριου και την παιρνει την πρωτη πρωτη που υπηρχε που την κατεβασα δεν την περναγε μου εβγαζε σφαλμα την περναω ειδη:worry::worry::worry::worry::worry::worry:

Edited by corolla001975
Link to comment
Share on other sites

Κάπου είχα δει χωρίς να είμαι σίγουρος ότι μετα το ανδροιντ 8 δεν μπορεις να κάνεις downgradeστο Odin...δοκίμασε του oκτωβρη

 

ναι φιλε μου απλα κατεβασα του μαρτιου to firmware( μολις κατεβασα του σεπτεμβριου και την παιρνει την πρωτη πρωτη που υπηρχε που την κατεβασα δεν την περναγε μου εβγαζε σφαλμα την περναω ειδη:worry::worry::worry::worry::worry::worry:

 

αρα τελικα μαλλον αυτο ηταν

Edited by kongeo1994
Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου σωστα αυτο φταιει την περασα κανονικα και τωρα περιμενω να ανοιξει και να το στήσω Edited by corolla001975
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ανοίξει άμα σου πει να κάνει ρισετ για να περάσει κάτι κάντο...εγώ δεν το έκανα και μου πέρασε την ιρλανδική.σημερα έκανα φακτορι ρισετ και με το που άνοιξε (εκεί που διαλέγεις γλώσσα) μου είπε να κάνω ρισταρτ για να περάσει κάτι ,το έκανα και μου πέρασε την EUR...

 

 

Μην στηνεις άδικα....

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει σε κάποιον από εσάς το iris scanner; Πιο παλιά δούλευε κανονικά και τώρα ξαφνικά σταμάτησε. Βλέπω και άλλους να έχουν το ίδιο πρόβλημα, απλά δεν υπάρχει προς το παρόν λύση
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα factory reset και τελικά τζάμπα κόπος

Δε γύρισε σε EUR... και είχα κάρτα σιμ μέσα

 

κατεβασε την EUR και βαλτην φιλε μου μονο ετσι

Link to comment
Share on other sites

Sammobile...βρες το firmware και έχει οδηγίες δεξιά πως το κάνεις...

 

Μην τρομάξεις κατεβάζει πολύ πολύ αργά...

Επίσης με το που το κάνεις ,στις πρώτες ρυθμίσεις (γλώσσα,WiFi κλπ) μπορεί να σου πει να κάνεις restart για να περάσει τα αρχεία του παρόχου...κάντο..δεν το έκανα και έμεινα με την ιρλανδική ,οπότε ξαναέκανα φακτορι ρισετ και μου είπε να κάνει το ρισταρτ το έκανα και EUR...πιο πάνω μου είχε στείλει κάποιος μια σελίδα με οδηγίες αλλά είναι πιο περίπλοκες από οτι πραγματικά....ότι λέει στο sammobile είναι αρκετο

Link to comment
Share on other sites

Sammobile...βρες το firmware και έχει οδηγίες δεξιά πως το κάνεις...

 

Μην τρομάξεις κατεβάζει πολύ πολύ αργά...

Επίσης με το που το κάνεις ,στις πρώτες ρυθμίσεις (γλώσσα,WiFi κλπ) μπορεί να σου πει να κάνεις restart για να περάσει τα αρχεία του παρόχου...κάντο..δεν το έκανα και έμεινα με την ιρλανδική ,οπότε ξαναέκανα φακτορι ρισετ και μου είπε να κάνει το ρισταρτ το έκανα και EUR...πιο πάνω μου είχε στείλει κάποιος μια σελίδα με οδηγίες αλλά είναι πιο περίπλοκες από οτι πραγματικά....ότι λέει στο sammobile είναι αρκετο

 

 

 

Υπάρχει και το SamFirm, είναι πρόγραμμα που κατεβάζει ότι ρομ θες με υψηλές ταχύτητες.

Δεν χρειάζεται να μας πιάνει κορόιδα το Sammobile.

Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και το SamFirm, είναι πρόγραμμα που κατεβάζει ότι ρομ θες με υψηλές ταχύτητες.

Δεν χρειάζεται να μας πιάνει κορόιδα το Sammobile.

 

Το φοβούνται πολλοί, δεν ξέρω γιατί.

Τους το χω προτείνει εδώ μέσα 300 φορές.

Link to comment
Share on other sites

εχω προβλημα με τα nοtifications του gmail αλλα και του yahoo.αργουν πολυ να ερθουν η δεν ερχονται και ποτε.εννοειται πως αν μπω μετα στην εφαρμογη τα μαιλ εχουν ερθει κανονικα.

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...