Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάγκες υπάρχει τρόπος με το IMEI η με το serial number να μάθουμε ποτέ ενεργοποιήθηκε για πρώτη φορά η συσκευή;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Βεβαια σου τρωει μπαταρια.ο launcer ειναι ο εκκινητης!να αφησεις το δικο του,ειναι ο καλυτερος μαζι με του pixel
Τρολάρεις προφανώς για το καλύτερος ...

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Προέρχομαι από s7 και εκεί μπορούσα να κάνω βιντεοκλήση πχ στο messenger σε μικρό εικονίδιο και ταυτόχρονα στην υπόλοιπη οθόνη να έχω άλλη εφαρμογή. Στο s9 γίνεται με κάποιον τρόπο;

 

Σας ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά. πρέπει να έχεις ενεργό το minimaze σε μικρό παράθυρο όταν κατεβάζεις με το δάκτυλο από πάνω αριστερά
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά. πρέπει να έχεις ενεργό το minimaze σε μικρό παράθυρο όταν κατεβάζεις με το δάκτυλο από πάνω αριστερά

υπάρχει περίπτωση να έχω πειράξει καμιά ρύθμιση και γι αυτο να μη το πετυχαινω;:O

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν καταλαβαίνω γιατί να το κάνεις αυτό, ο καθένας κάνει την χρήση του. Η περίπτωση να τρώνε μπαταρία και μνήμη θα είναι σε ανεπαίσθητο βαθμό. Θεωρητικά κάθε εφαρμογή τρώει μνήμη. Τώρα στην θεωρία το σύστημα διαβάζει την χρήση σου και προσαρμόζεται ανάλογα, κλείνοντας εφαρμογές που δεν χρησιμοποιείς συχνά ή καθόλου για να απελευθερώσει πόρους. Οπότε εγώ δεν θα ανησυχούσα για αυτό το πράγμα. Εξάλλου δεν έχουν αναφερθεί ποτέ θέματα αυτονομίας γιατί χρησιμοποιεί κάποιος Nova για παράδειγμα. Τουλάχιστον μία 10ετία που χρησιμοποιώ εγώ δεν έχω διαβάσει ή δει κάτι τέτοιο.

 

Έτσι από περιέργεια πάντως, τι τους θες τους 3 όταν τους 2 δεν θα τους ακουμπάς καν?

 

Έχω τον μαμά που δε μου αρέσει πολύ αν και είναι πολύ γρήγορος . Έχω τον squere κάπως έτσι λέγεται είναι σαν τα windows και έχω τον smartlauncher 5 που χρησιμοποιώ.

Link to comment
Share on other sites

Έχω τον μαμά που δε μου αρέσει πολύ αν και είναι πολύ γρήγορος . Έχω τον squere κάπως έτσι λέγεται είναι σαν τα windows και έχω τον smartlauncher 5 που χρησιμοποιώ.
Ο μαμά γρήγορος? Λολ! Ο μαμά νομίζω έτσι και αλλιώς δεν μπορεί να απεγκατασταθει ούτε να απενεργοποιηθει. Οποτε μονόδρομος αν θες άλλον να έχεις 2. Για τον τρίτο αρκούν δεν τον χρησιμοποιείς, γιατί τον έχεις? Γιατί να έχεις στο κινητό σου μια εφαρμογή που δεν χρησιμοποιείς?

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια...εφαγε την 1 τουμπα το s9+...ειζα θηκη spigen και τζαμι..εσπασε το τζαμι αλλα η οθονη ειναι κομπλε και η καμερα...αλλα καθως το κουναω ακουγετε κατι μεσα...τα πληκτρα ειναι? η γενικα ακουγετε και το παρατηρισα τωρα μετα την τουμπα? ακουγετε στο μικροφωνο η στην καμερα απο πισω...εφυγε καμια βιδουλα?

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω από πότε μου το γράφει αλλά όταν κατεβάζω την κουρτίνα μ γράφει το δίκτυο ενδέχεται να παρακολουθεί τα κ τέρμα δεξιά έχει ένα σαν θαυμαστικό κ το Πατάω και μ γράφει πιστοποιητικα CA μια αρχη έκδοση πιστοποιητικων ........ η ασφαλής επισκεψημοτητα μπορεί να παρακολουθείται τι είναι αυτό ρε παιδιά; έχω κάποιο θέμα;;

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω από πότε μου το γράφει αλλά όταν κατεβάζω την κουρτίνα μ γράφει το δίκτυο ενδέχεται να παρακολουθεί τα κ τέρμα δεξιά έχει ένα σαν θαυμαστικό κ το Πατάω και μ γράφει πιστοποιητικα CA μια αρχη έκδοση πιστοποιητικων ........ η ασφαλής επισκεψημοτητα μπορεί να παρακολουθείται τι είναι αυτό ρε παιδιά; έχω κάποιο θέμα;;

 

Αν έχεις βάλει adquard (ίσως και κάποιο άλλο παρόμοιο) είναι από αυτό.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια...εφαγε την 1 τουμπα το s9+...ειζα θηκη spigen και τζαμι..εσπασε το τζαμι αλλα η οθονη ειναι κομπλε και η καμερα...αλλα καθως το κουναω ακουγετε κατι μεσα...τα πληκτρα ειναι? η γενικα ακουγετε και το παρατηρισα τωρα μετα την τουμπα? ακουγετε στο μικροφωνο η στην καμερα απο πισω...εφυγε καμια βιδουλα?

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι φίλε μου μην ανησυχείς. Τo OIS είναι

 

Galaxy S9+ & Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την Δευτέρα θα πάω να τσιμπήσω το κινητό. Υπάρχει κάποιος που προήλθε από Mate 10 Pro να μου πει εντυπώσεις - συγκριτικά των δύο συσκευών.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη το εκανε και πριν την τουμπα και δεν το ειχα καταλαβει;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι, σωστά.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

παιδια παιζω στο κινητο το pubg αλλα ζεστενετε παρα πολυ το τηλεφωνο και η οθονη...το εχετε παθει και εσεις? samsung galaxy s9+...υπαρχει καποια εφαρμογη να μην ζεστενευε τοσο? λετε να υπαρξει καποιο θεμα στο τηλεφωνο,;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια παιζω στο κινητο το pubg αλλα ζεστενετε παρα πολυ το τηλεφωνο και η οθονη...το εχετε παθει και εσεις? samsung galaxy s9+...υπαρχει καποια εφαρμογη να μην ζεστενευε τοσο? λετε να υπαρξει καποιο θεμα στο τηλεφωνο,;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κατά πάσα πιθανότητα η θερμοκρασία που νιώθεις είναι φυσιολογική. 40-50 ακόμα και 60+ με ''βαριά'' παιχνίδια είναι φυσιολογικές τιμές.

Δες με κάποια εφαρμογή τη θερμοκρασία της συσκευής σου, πχ με το cpu-z.

Kαι όχι, εφαρμογή να ρίχνει τη θερμοκρασία δεν υπάρχει.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την Δευτέρα θα πάω να τσιμπήσω το κινητό. Υπάρχει κάποιος που προήλθε από Mate 10 Pro να μου πει εντυπώσεις - συγκριτικά των δύο συσκευών.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

καλυτερη οθονη, καμερα και βιντεο το σ9+ , καλυτερη μπαταρια το ματε περιπου 20%.

μου αρεσε που το ματε ηταν λιγο πιο τετραγωνο.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη το εκανε και πριν την τουμπα και δεν το ειχα καταλαβει;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Άκου εδώ τι θα κάνεις για να σου φύγει αυτή η βαβούρα που έχεις στο κεφάλι σου τώρα και νομίζεις πως έχεις πρόβλημα.

Άνοιξε το camera app, βάλε να τραβάει βίντεο και κούνα το κινητό.

Θα δεις πως δεν θα κάνει τον θόρυβο.

 

Thank me later.

 

ΥΓ. Έτυχε να το παρατηρήσω και εγώ προχθές το βράδυ και φρίκαρα λίγο και δεν μου έχει πέσει ποτέ κάτω :p

Link to comment
Share on other sites

Τρολάρεις προφανώς για το καλύτερος ...

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

στο υπογραφω κιολας οτι ειναι ο καλυτερος.τι θα μου πεις για το emui τις huawei..ενα κακογραμμενο apk!

Edited by ernesto1983
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Άκου εδώ τι θα κάνεις για να σου φύγει αυτή η βαβούρα που έχεις στο κεφάλι σου τώρα και νομίζεις πως έχεις πρόβλημα.

Άνοιξε το camera app, βάλε να τραβάει βίντεο και κούνα το κινητό.

Θα δεις πως δεν θα κάνει τον θόρυβο.

 

Thank me later.

 

ΥΓ. Έτυχε να το παρατηρήσω και εγώ προχθές το βράδυ και φρίκαρα λίγο και δεν μου έχει πέσει ποτέ κάτω :p

αν βαλω να τραβαει καμερα και το κουνησω πανω κατω το κινητο δεν ακουγετε τοσο πολυ ακουγετε ελαχιστα

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά την καταστροφή του αγαπημένου μου s8+ (ασύμφορη επισκευή) αμφιταλαντευτηκα (τσιγκουνευτηκα) να πάρω αρχικά πάλι Samsung.

 

Έψαξα με τα xiaomi να βρω άκρη, αλλά φρίκαρα. Όχι είναι κινέζικο rom, όχι δεν παίζει netflix, όχι να βάλεις χώρα Ινδία για να έχει ήχο... στο διαολο να πάει, δεν είναι για εμένα αυτά.

 

Οπότε κατέληξα με s9+. Δεν θα πω πόσο καλό είναι, το ξέρετε όλοι. Άσε που ήμουν πολύ ευχαριστημένος με το s8+, με εξαίρεση την αναγνώριση προσώπου.

 

Είπα λοιπόν ότι στο s9+ θα είναι καλύτερα, αλλά τρίχες. Για ποιο διαολεμένο λόγο είναι τόσο δύσκολο να δουλέψει; Στις γυναίκας μου το iPhone x δουλεύει άψογα σε κάθε συνθήκη. Εδώ αν έχει αντηλια, ή σκιά ή είμαι ξάπλα δεν δουλεύει. Πείτε κάνα τρικ...

Link to comment
Share on other sites

Ο μαμά γρήγορος? Λολ! Ο μαμά νομίζω έτσι και αλλιώς δεν μπορεί να απεγκατασταθει ούτε να απενεργοποιηθει. Οποτε μονόδρομος αν θες άλλον να έχεις 2. Για τον τρίτο αρκούν δεν τον χρησιμοποιείς, γιατί τον έχεις? Γιατί να έχεις στο κινητό σου μια εφαρμογή που δεν χρησιμοποιείς?

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Μπορείς να τον αφαιρέσεις με adb εντολή.

Σε Note 9 ήταν “com.sec.android.app.launcher” η εντολή για αφαίρεση του.

Λογικά ίδια εντολή θα ισχύει για s9+

 

https://www.xda-developers.com/uninstall-carrier-oem-bloatware-without-root-access/

 

Εγώ σουτάρω εντελώς stock launcher από όλα τα κινητά.

Δεν κάνω χρήση του δεν έχει νόημα να είναι μέσα.

 

Μετά αν θες να επαναφερεις γίνεται με επαναφορά τηλεφώνου εργοστασιακές ρυθμίσεις(hard reset)ίσως και με εκ νέου εγκατάσταση μέσω play store η apk αρχείο.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα !

Γνωρίζει κανείς, εάν έχει βγει port από το ΝΟΤΕ 9 του live message για το S9+ ;

Ευχαριστώ

Ο διάλογος μεταξύ ετεροφρόνων είναι αδύνατος και μεταξύ ομοδόξων περιττός..
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να τον αφαιρέσεις με adb εντολή.

Σε Note 9 ήταν “com.sec.android.app.launcher” η εντολή για αφαίρεση του.

Λογικά ίδια εντολή θα ισχύει για s9+

 

https://www.xda-developers.com/uninstall-carrier-oem-bloatware-without-root-access/

 

Εγώ σουτάρω εντελώς stock launcher από όλα τα κινητά.

Δεν κάνω χρήση του δεν έχει νόημα να είναι μέσα.

 

Μετά αν θες να επαναφερεις γίνεται με επαναφορά τηλεφώνου εργοστασιακές ρυθμίσεις(hard reset)ίσως και με εκ νέου εγκατάσταση μέσω play store η apk αρχείο.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Ωραίος. Δεν το είχα σκεφτεί να το ψάξω για απεγκατάσταση μεω adb. Θα το δω. Αν και πάλι δεν νομίζω ότι τραβάει τρελούς πόρους για να μπω σε αυτή την διαδικασία αφού έτσι και αλλιώς δεν το χρησιμοποιώ και δεν το βλέπω και πουθενά μπροστά μου.

 

στο υπογραφω κιολας οτι ειναι ο καλυτερος.τι θα μου πεις για το emui τις huawei..ενα κακογραμμενο apk!

Αν το καλύτερος πάει σε σύγκριση με τους launchers άλλων εταιρειών τότε ΟΚ, αν και δεν γνωρίζω τότε θα πάω πάσω. Αλλά σαν Nova για μένα δεν υπάρχει. Όσο για "κακογραμμένο" όπως λες. Το TW δεν πάει πίσω με την έννοια που το λες. Ότι έχει κάνει βήματα εμπρός έχει κάνει αλλά έχει πάρα πολύ δρόμο ακόμα. Η απόσταση με τους top launchers είναι χαοτική. Όπως φυσικά και του συνολικού UI σε σχέση με το stock android της Google. Δυστυχώς αυτά είναι τα κακά του οικοσυστήματος που προσπαθεί κάθε εταιρεία να φτιάξει για να σε κάνει να νιώθεις την αλλαγή σε διαφορετικό δύσκολη ή άβολη.

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...