Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Ε ρε και να σκασει 1 μηνα μετα τιποτα απο S9 σε black friday,ξενερα που θα φαει ο κοσμος που τα πηρε νωριτερα.

 

Σαν τιμη παντως ειναι αψογη για τον πολυ απλο λογο οτι τοσο πανω κατω τα δινουν και στις αγγελιες.

 

Μ εψηνε και εμενα αλλα δυστηχως η μπαταρια του με προβληματιζει και ξερω οτι μονο στο Note 9 θα απολαυσω την οθονη λογω της 4000αρας μπαταριας.

 

Δεν ειναι τυχαιο οτι και απο γνωστους/φιλους μου που εχουν S8/S9 και τα plus μοντελα,σχεδον ολοι εχουν γυρισει σε full hd αναλυση για λιγοτερη καταναλωση και ειναι και κριμα για τετοιες οθοναρες.

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου κανονικά, το δικό μου (note 8) δίπλα τους παίζει σε 4g+ ενώ αυτά σε H+. Έχουμε μιλήσει και με cosmote και θεωρούν απίθανο να είναι και οι δύο sim ελλατωματικες. Εγώ ότι και αν δοκίμασα δεν πιάνουν

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Να πας στα δίκτυα σε 2g μετά 3 μετά 4 αλλά να μείνεις 10 λεπτά στο κάθε ένα δοκίμασες ? Και να τα κλείσεις και κάνα 10λεπτό ?

Είχε φάει σκαλωμα κάποια στιγμή ένα δικό μου και κάτι τέτοια μου είπαν να κάνω και δούλεψε αν και το θεώρησα χαζό, όμως έπαιξε

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Να πας στα δίκτυα σε 2g μετά 3 μετά 4 αλλά να μείνεις 10 λεπτά στο κάθε ένα δοκίμασες ? Και να τα κλείσεις και κάνα 10λεπτό ?

Είχε φάει σκαλωμα κάποια στιγμή ένα δικό μου και κάτι τέτοια μου είπαν να κάνω και δούλεψε αν και το θεώρησα χαζό, όμως έπαιξε

Δοκίμασα εναλλαγές στα δίκτυα αλλά δεν εμένα για ώρα. Ουσιαστικά με το που έμπαινε το άλλαζα. Θα τι δοκιμάσω. Ευχαριστώ πολύ

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ε ρε και να σκασει 1 μηνα μετα τιποτα απο S9 σε black friday,ξενερα που θα φαει ο κοσμος που τα πηρε νωριτερα.

 

Σαν τιμη παντως ειναι αψογη για τον πολυ απλο λογο οτι τοσο πανω κατω τα δινουν και στις αγγελιες.

 

Mιλάμε για το Ελληνικό Black Friday που κάθε φορά βάζουν σε προσφορά -10€ το xiaomi mi τάδε lite και κάτι samsung Α3 του 2015; :p

Μακάρι, αλλά...

Καλή ερώτηση η παραπάνω όπως και το στοκ που θα έχουν στα κινητά. Με τιμολόγιο τα 580 γίνονται 470 για το S9+. Πολύ λίγα και μου φαίνεται ότι θα έχουν ένα στοκ 5 συσκευών και τέλος.

 

Το κινητό το ψωνίζεις με τα γυαλιά vr αλλά το παραλαμβάνεις από το φυσικό κατάστημα και το στοκ που έχουν εκεί. Στο πρώτο event της Αθήνας και μετά στη Θεσσαλονίκη είχε αρκετό στοκ

Edited by il_tifosi

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι τυχαιο οτι και απο γνωστους/φιλους μου που εχουν S8/S9 και τα plus μοντελα,σχεδον ολοι εχουν γυρισει σε full hd αναλυση για λιγοτερη καταναλωση και ειναι και κριμα για τετοιες οθοναρες.

 

Και τo s8 που είχα παλιότερα, αλλά & το s8 plus που έχω 9 μήνες περίπου, μόνο 2Κ+ χρησιμοποιώ και το απολαμβάνω! Στο 8+ μάλιστα η oreo έχει εξαιρετική διαχείριση της μπαταρίας και βγάζει πάρα πολύ άνετα όλη την ημέρα με πολύ browsing, πολλές δεκάδες φωτογραφίες, πάνω από 2 ώρες ομιλίας κατά μ.ο. παιχνίδια δεν παίζω. Απρόσμενα ευχαριστημένος με διάρκεια η μπαταρία, αρκετή περισσότερη από το 7edge, η μικρότερη λιθογραφία του επεξεργαστή του s8 plus κάνει θαύματα προσωπικά στην δική μου συσκευή πράγμα που δεν το περίμενα εξ αρχής.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το ψωνίζεις με τα γυαλιά vr αλλά το παραλαμβάνεις από το φυσικό κατάστημα και το στοκ που έχουν εκεί. Στο πρώτο event της Αθήνας και μετά στη Θεσσαλονίκη είχε αρκετό στοκ

 

Μακάρι. Και μακάρι να το έκαναν και Πάτρα που είμαι γιατί το να πάω Αθήνα και να έχει και καμία ουρά θα είναι πρόβλημα.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι. Και μακάρι να το έκαναν και Πάτρα που είμαι γιατί το να πάω Αθήνα και να έχει και καμία ουρά θα είναι πρόβλημα.
Χωσε κανέναν Αθήναιο φίλο σου. Βαλτου και 10 ευρω στην τραπεζα για βενζινες και καφέδες και εισαι κομπλε. :p

 

Galaxy S9+ & Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χωσε κανέναν Αθήναιο φίλο σου. Βαλτου και 10 ευρω στην τραπεζα για βενζινες και καφέδες και εισαι κομπλε. :p

 

Galaxy S9+ & Tapatalk Pro

 

Καλά δεν χρειάζεται αυτό. Άμα βρω φίλο θα πάει. Το θέμα είναι αν υπάρχει θέμα με φυσική παρουσία για την έκδοση τιμολογίου.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως η κοπέλα έκανε περίπου 40' για να εκδώσει το τιμολόγιο με 0% ΦΠΑ το κινητό και με 24% ΦΠΑ την Alcadara θήκη.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Έχει μια διαδικασία, λογικό είναι όμως θεωρώ υπερβολικά μεγάλο το χρονικό διάστημα 40 λεπτά!!! Το χειμώνα εγώ σε ένα κατάστημα Vodafone της περιοχής μου σε ένα τέταρτο το πολύ αν θυμάμαι καλά είχα ξεμπερδέψει με την όλη διαδικασία της έκδοσης.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στη παρέα, σε δυο διαφορετικά κινητά s9+ duos έχουμε το ίδιο θέμα με κάρτες καινούργιες cosmote, δεν έχουν 4g ενώ είναι ενεργοποιημένα κανονικά. Τι ίδιο ισχύει και για τις συσκευές οι οποιές είναι ρυθμισμένες στο αυτόματο 4G. ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει?

 

Αν μιλάμε για καρτοκινητη cosmote στείλε 4G στο 1333 και μετά κάνε επανεκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Έχει μια διαδικασία, λογικό είναι όμως θεωρώ υπερβολικά μεγάλο το χρονικό διάστημα 40 λεπτά!!! Το χειμώνα εγώ σε ένα κατάστημα Vodafone της περιοχής μου σε ένα τέταρτο το πολύ αν θυμάμαι καλά είχα ξεμπερδέψει με την όλη διαδικασία της έκδοσης.

 

Ναι ήταν υπερβολικό διάστημα. Έπρεπε η κοπέλα να συνδυάσει το έτοιμο τιμολόγιο από το VR shop και να το κάνει με 0% ΦΠΑ στη συσκευή. Είχε διαδικασία, επειδή τους έρχονται τα τιμολόγια απευθείας από το VR και μετά έπρεπε να επέμβει η κοπέλα. Εγώ είχα πει στο VR ότι θέλω τιμολόγιο. Τα υπόλοιπα ήταν από το σύστημα τιμολόγησης της Vodafone.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

https://forum.xda-developers.com/galaxy-s9/help/record-4k-60-fps-videos-sd-card-update-t3830987

 

Ισχύει αυτό παιδιά;

Εγώ δεν έχω τώρα sd για να το δοκιμάσω.

Αγόρασα μια samsung evo 128 στα 20 ευρώ από προσφορά και θα έρθει σε κανα 20ημερο..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Υποψήφιος αγαραστής μέτα από σκέψη. Ελπίζω να μην το μετανιώσω σχετικά με την μπαταρία. Απέρριψα OnePlus και p20 pro. Μερικές απορίες έχω και θέλω την βοήθεια σας.

-Black list έχει σε κλήσεις κι SMS από την Samsung;

-bxActions δουλεύει κανονικά;

-Night mode υπάρχει στις ρυθμίσεις ή πρέπει να βάλω μαύρο θέμα;

-Το AdGuard premium κόβει όλες τις διαφημίσεις; Περισσότερο στον Chrome με ενδιαφέρει.

-Ειδοποιήσεις έρχονται όλες κανονικά μετά τις απαραίτητες ρυθμίσεις βέλτιστοποίησης; Έρχομαι από mate 9 και είχα κάποια θέματα που και που.

Ευχαριστώ για τις οποίες απαντήσεις.

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Υποψήφιος αγαραστής μέτα από σκέψη. Ελπίζω να μην το μετανιώσω σχετικά με την μπαταρία. Απέρριψα OnePlus και p20 pro. Μερικές απορίες έχω και θέλω την βοήθεια σας.

-Black list έχει σε κλήσεις κι SMS από την Samsung;

-bxActions δουλεύει κανονικά;

-Night mode υπάρχει στις ρυθμίσεις ή πρέπει να βάλω μαύρο θέμα;

-Το AdGuard premium κόβει όλες τις διαφημίσεις; Περισσότερο στον Chrome με ενδιαφέρει.

-Ειδοποιήσεις έρχονται όλες κανονικά μετά τις απαραίτητες ρυθμίσεις βέλτιστοποίησης; Έρχομαι από mate 9 και είχα κάποια θέματα που και που.

Ευχαριστώ για τις οποίες απαντήσεις.

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

1. Ναι, υπάρχει στις κλήσεις και στα μηνύματα.

2. Το είχα χρησιμοποιήσει παλαιότερα και δούλευε κανονικά.

3. Μαύρο θέμα. Θα υπάρχει επιλογή στις ρυθμίσεις στο Android P.

4. Δε το γνωρίζω.

5. Οι ειδοποιήσεις έρχονται κανονικά.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μόνο που οι ειδοποιήσεις ακούγονται χαμηλά σε σχέση με το p20 pro που είχα. Υπάρχουν αρκετές αναφορές για το θέμα αυτό. Google it

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1. Ναι, υπάρχει στις κλήσεις και στα μηνύματα.

2. Το είχα χρησιμοποιήσει παλαιότερα και δούλευε κανονικά.

3. Μαύρο θέμα. Θα υπάρχει επιλογή στις ρυθμίσεις στο Android P.

4. Δε το γνωρίζω.

5. Οι ειδοποιήσεις έρχονται κανονικά.

Μόνο που οι ειδοποιήσεις ακούγονται χαμηλά σε σχέση με το p20 pro που είχα. Υπάρχουν αρκετές αναφορές για το θέμα αυτό. Google it

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σας ευχαριστώ και τους δύο :)

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

-Το AdGuard premium κόβει όλες τις διαφημίσεις; Περισσότερο στον Chrome με ενδιαφέρει.

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι κοβει ολα και browser και app.

Υποψη Samsung browser εχει adguard extension που κοβει διαφημισεις απο τον browser της αν δεν κάνεις η δεν θες θέλεις χρήση adguard app.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι κοβει ολα και browser και app.

Υποψη Samsung browser εχει adguard extension που κοβει διαφημισεις απο τον browser της αν δεν κάνεις η δεν θες θέλεις χρήση adguard app.

Ευχαριστώ :)

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν θέλω πχ να έχω 3 launchers αλλά εγώ έχω ως προεπιλογή τον έναν και τους άλλους δε τους ακουμπάω καν. Υπάρχει περίπτωση να τρώνε μπαταρία ή μνήμη ? Edited by Aneroll
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν θέλω πχ να έχω 3 launchers αλλά εγώ έχω ως προεπιλογή τον έναν και τους άλλους δε τους ακουμπάω καν. Υπάρχει περίπτωση να τρώνε μπαταρία ή μνήμη ?

 

Αν και δεν καταλαβαίνω γιατί να το κάνεις αυτό, ο καθένας κάνει την χρήση του. Η περίπτωση να τρώνε μπαταρία και μνήμη θα είναι σε ανεπαίσθητο βαθμό. Θεωρητικά κάθε εφαρμογή τρώει μνήμη. Τώρα στην θεωρία το σύστημα διαβάζει την χρήση σου και προσαρμόζεται ανάλογα, κλείνοντας εφαρμογές που δεν χρησιμοποιείς συχνά ή καθόλου για να απελευθερώσει πόρους. Οπότε εγώ δεν θα ανησυχούσα για αυτό το πράγμα. Εξάλλου δεν έχουν αναφερθεί ποτέ θέματα αυτονομίας γιατί χρησιμοποιεί κάποιος Nova για παράδειγμα. Τουλάχιστον μία 10ετία που χρησιμοποιώ εγώ δεν έχω διαβάσει ή δει κάτι τέτοιο.

 

Έτσι από περιέργεια πάντως, τι τους θες τους 3 όταν τους 2 δεν θα τους ακουμπάς καν?

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν θέλω πχ να έχω 3 launchers αλλά εγώ έχω ως προεπιλογή τον έναν και τους άλλους δε τους ακουμπάω καν. Υπάρχει περίπτωση να τρώνε μπαταρία ή μνήμη ?

 

Βεβαια σου τρωει μπαταρια.ο launcer ειναι ο εκκινητης!να αφησεις το δικο του,ειναι ο καλυτερος μαζι με του pixel

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το bxActions;

 

Εφαρμογή που διαφοροποιεί τις ενέργειες των φυσικών πλήκτρων.

Πχ με το volume να αλλάζει κομμάτια όταν ακούς μουσική ή με bixby button να ανάβει ο φακός.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...