Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά περιμένω να αποκτήσω τη συσκευη μέσω της προσφοράς της vodafone στο Mall.

 

Υπάρχει κατι που πρέπει να ξερω πριν? Πχ η μπαταρία δεν ειναι δυνατό του σημείο αλλα αν κάποιος λείπει ενα 8ωρο απο το σπίτι του κι έχει ανοιχτά δεδομένα χωρίς να κάνει χρήση συνέχεια, τον βγάζει ή γυρνάει με 3% τσίμα τσίμα ?

 

Έχω α5 2017 αυτή τη στιγμη που έχει εξαιρετική αυτονομία, περιμένω ενα δωρεάν α8 που θα έχω ως μπακαπ συσκευη και θέλω το s9+ λόγω κάμερας και οθόνης.

Τι λέτε ?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά περιμένω να αποκτήσω τη συσκευη μέσω της προσφοράς της vodafone στο Mall.

 

Υπάρχει κατι που πρέπει να ξερω πριν? Πχ η μπαταρία δεν ειναι δυνατό του σημείο αλλα αν κάποιος λείπει ενα 8ωρο απο το σπίτι του κι έχει ανοιχτά δεδομένα χωρίς να κάνει χρήση συνέχεια, τον βγάζει ή γυρνάει με 3% τσίμα τσίμα ?

 

Έχω α5 2017 αυτή τη στιγμη που έχει εξαιρετική αυτονομία, περιμένω ενα δωρεάν α8 που θα έχω ως μπακαπ συσκευη και θέλω το s9+ λόγω κάμερας και οθόνης.

Τι λέτε ?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Μια χαρά επιλογή έκανες και μια χαρά μπαταρία έχει. Θα σε βγάζει δηλαδή εκτός αν το λιώνεις. Απλά δεν έχει τέρας μπαταρία όχι όμως και κακή. Κατά τα άλλα πλήρες σε όλα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, ευχαριστώ παιδιά για τα σχόλιά σας,

οπότε αντικατάσταση κινητού την ξεχνάω , το στέλνω πάλι smartec , για 3η αλλαγή οθόνης λοιπόν.

Ωραία ξεκίνησα με το s9+ ...:(

 

Γράψε ένα χαρτί με την ιστορία σου και βάλτο μέσα στη συσκευασία και πες τους να είναι πιο προσεκτικοι και να το ελεχξουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, ευχαριστώ παιδιά για τα σχόλιά σας,

οπότε αντικατάσταση κινητού την ξεχνάω , το στέλνω πάλι smartec , για 3η αλλαγή οθόνης λοιπόν.

Ωραία ξεκίνησα με το s9+ ...:(

 

Σε περίπτωση φίλου που είχε πρόβλημα η οθόνη(παλιές εποχές σε Nexus), μία-δύο-τρεις, τους είπε οτι δνε γίνεται κάθε φορά να στέλνει το κινητό για το ίδιο πρόβλημα να ξαναεμφανίζεται μετά και να μην κινητό για 15 μέρες. Χώρια που όταν τελειώσει η εγγύηση δεν θα μπορείς να το επισκευάσεις πάλι. Και το ανάφερε αυτό και του έκοψαν πιστωτικό(η Samsung Hellas) στο Πλαίσιο που το είχε αγοράσει.

Link to comment
Share on other sites

Γράψε ένα χαρτί με την ιστορία σου και βάλτο μέσα στη συσκευασία και πες τους να είναι πιο προσεκτικοι και να το ελεχξουν.

 

Ναι αυτό θα κάνω , θα γράψω αναλυτικά την ιστορία με την οθόνη.

Παρήγορο είναι οτι θα καλύψουν τώρα , από τη smartec , τα έξοδα αποστολής-επιστροφής με acs , τα οποία δεν είναι και λίγα. Την πρώτη φορά έδωσα 17 ευρω.

 

Σε περίπτωση φίλου που είχε πρόβλημα η οθόνη(παλιές εποχές σε Nexus), μία-δύο-τρεις, τους είπε οτι δνε γίνεται κάθε φορά να στέλνει το κινητό για το ίδιο πρόβλημα να ξαναεμφανίζεται μετά και να μην κινητό για 15 μέρες. Χώρια που όταν τελειώσει η εγγύηση δεν θα μπορείς να το επισκευάσεις πάλι. Και το ανάφερε αυτό και του έκοψαν πιστωτικό(η Samsung Hellas) στο Πλαίσιο που το είχε αγοράσει.

 

Αυτό το κακό έχει να σου παρουσιαστεί πρόβλημα σε κάτι αξίας που αγόρασες και να μένεις επαρχία , όπως εγώ. Αν ζούσα Αθήνα ή πχ. Θεσ/νικη, ξέρω πώς θα το χειριζόμουν και τι θα τους έλεγα, αυτοπροσώπως .

Αλλά τώρα με τηλέφωνο , άντε να βρεις υπεύθυνο πού και ποιόν απ'όλους και να καταφέρεις να πειστεί από αυτά που θα του πείς ...

Link to comment
Share on other sites

Παρήγορο είναι οτι θα καλύψουν τώρα , από τη smartec , τα έξοδα αποστολής-επιστροφής με acs , τα οποία δεν είναι και λίγα. Την πρώτη φορά έδωσα 17 ευρω

...

Αν το πάρεις από τη επίσημα κανάλια διανομής πάλι πληρώνεις μεταφορικά?

 

 

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στον ασφαλη φακελο πχ σε ενα αρχειο εχει χαθει η επιλογη μετακινηση εκτος ασφαλους φακελου, ξερουμε κατι γι αυτο, καμια βοηθεια;

Να μεταφερω αρχεια στον ασφαλη φακελο μπορω, αλλα δεν μπορω να τα ξαναμετακινησω απο εκει.

Ενω ειχα την επιλογη παλια, για καποιο λογο δεν την ξαναβγαζει..

Ντίνος
Link to comment
Share on other sites

Αν το πάρεις από τη επίσημα κανάλια διανομής πάλι πληρώνεις μεταφορικά?

 

 

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

 

Τι εννοεις; να αγορασεις το κινητο ή να το στειλεις για service οπως εγω;

 

Για αγορα , αναλογα την πολιτικη του μαγαζιου.

 

Για το service απο smartec, χρεωνεσαι τα μεταφορικα πηγαινε-ελα.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις; να αγορασεις το κινητο ή να το στειλεις για service οπως εγω;

 

Για αγορα , αναλογα την πολιτικη του μαγαζιου.

 

Για το service απο smartec, χρεωνεσαι τα μεταφορικα πηγαινε-ελα.

Από τις γνωστές αλυσιδες,όχι από σκρουτζομαγαζο,στην lg ήταν (ειναι?) Δωρεάν τα πάντα και αυτοί έστελναν courrier,άσχετα από πού αγόραζες

 

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Από τις γνωστές αλυσιδες,όχι από σκρουτζομαγαζο

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

 

απο mediamarkt που το πηρα εγω, τηλεφωνικα μου ειπαν, ευχαριστως να μας το φερετε και θα το προωθησουμε για σερβις.

Μολις τους ειπα, "παιδια εντο επαρκια, ντεν εκει κοντα μαγκαζι σας", μου εδωσαν τηλ. της samsung και της smartec για να συνενοηθω εγω μαζι τους.

Τα υπολοιπα εναι γνωστα...

Edited by lakgav2
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ παιδιά πλέον 3 ώρες οθόνη βγάζω!!! Πρέπει να φτιαχτεί λίγο η μπαταρία ...εκτός αν υπάρχει τρόπος να μην τρέχουν εφαρμογές από πίσω...αυτό δεν το γνωρίζω
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εμενα μου ερχονται κανονικα οι ειδοποιησεις οταν χρησιμοποιω το τηλεφωνο.

 

Το προβλημα μου ειναι οτι οταν αφησω την συσκευη για πανω απο ενα χρονικο διαστημα με σβηστη οθονη (κατασταση αδρανειας ισως; ), τοτε σταματανε να ερχονται οι ειδοποιησεις. Την στιγμη που θα πατησω απλα το κουμπι και θα ενεργοποιηθει η οθονη, σκανε ολες μαζι. Εχω πειραξει καθε πιθανη και απιθανη ρυθμιση των εφαρμογων (γραφω πιο αναλυτικα μερικα μηνυματα πιο πισω).

 

Πριν απο λιγο π.χ, εχω το κινητο σβηστο για αρκετη ωρα και σκαει μια ειδοποιηση και βλεπω οτι ειναι με 20 λεπτα καθυστερηση, ε τι να το κανω;

Πατάς wifi επιλέγεις από πάνω σύνθετες

Πας κάτω πατάς προβολή περισσοτέρων

και ενεργοποίησε στο διατήρησε ενεργοποιημένο wifi το πάντα

 

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό θα κάνω , θα γράψω αναλυτικά την ιστορία με την οθόνη.

Παρήγορο είναι οτι θα καλύψουν τώρα , από τη smartec , τα έξοδα αποστολής-επιστροφής με acs , τα οποία δεν είναι και λίγα. Την πρώτη φορά έδωσα 17 ευρω.

 

 

 

Αυτό το κακό έχει να σου παρουσιαστεί πρόβλημα σε κάτι αξίας που αγόρασες και να μένεις επαρχία , όπως εγώ. Αν ζούσα Αθήνα ή πχ. Θεσ/νικη, ξέρω πώς θα το χειριζόμουν και τι θα τους έλεγα, αυτοπροσώπως .

Αλλά τώρα με τηλέφωνο , άντε να βρεις υπεύθυνο πού και ποιόν απ'όλους και να καταφέρεις να πειστεί από αυτά που θα του πείς ...

 

Και εγώ για επαρχία μιλάω(Πάτρα) και νομίζω εκείνη την περίοδο δεν είχε σερβις εδώ, άρα το έστελναν Αθήνα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά περιμένω να αποκτήσω τη συσκευη μέσω της προσφοράς της vodafone στο Mall.

 

Υπάρχει κατι που πρέπει να ξερω πριν? Πχ η μπαταρία δεν ειναι δυνατό του σημείο αλλα αν κάποιος λείπει ενα 8ωρο απο το σπίτι του κι έχει ανοιχτά δεδομένα χωρίς να κάνει χρήση συνέχεια, τον βγάζει ή γυρνάει με 3% τσίμα τσίμα ?

 

Έχω α5 2017 αυτή τη στιγμη που έχει εξαιρετική αυτονομία, περιμένω ενα δωρεάν α8 που θα έχω ως μπακαπ συσκευη και θέλω το s9+ λόγω κάμερας και οθόνης.

Τι λέτε ?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

τι προσφορά;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, μια ερώτηση πόσα giga ram σας αφήνει ελεύθερα? Εμένα απο 1.9 έως 1.7. Ενώ στο mote 8 που είχα αφηνε 2.4 έως 2. Μιλάμε απο διαχείριση ραμ απαράδεκτη

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by giannismal
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω βγήκε ΒRI3 για Vodafone και BRI4 για άλλες χώρες. Ήρθε σε κανέναν;;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, μια ερώτηση πόσα giga ram σας αφήνει ελεύθερα? Εμένα απο 1.9 έως 1.7. Ενώ στο mote 8 που είχα αφηνε 2.4 έως 2. Μιλάμε απο διαχείριση ραμ απαράδεκτη

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εφόσον δε πέφτει κάτω από 1gb η ραμ δεν βλέπω να υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Όσο πιο πολύ ελεύθερη ραμ υπάρχει τόσο χειρότερο είναι το multitasking. Έχεις δει κάτι στην απόδοση της συσκευής, που έχει να κάνει με την ραμ, που σε δυσαρεστεί;; Και μένα καπου εκεί είναι η ελεύθερη μνήμη αλλά δεν αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα .

Οι καλύτεροι είναι αυτοί με τα iPhone που δε μπορούν να δουν πόση ελεύθερη μνήμη έχουν και δεν ψυχαναγκάζονται όπως εμείς.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον δε πέφτει κάτω από 1gb η ραμ δεν βλέπω να υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Όσο πιο πολύ ελεύθερη ραμ υπάρχει τόσο χειρότερο είναι το multitasking. Έχεις δει κάτι στην απόδοση της συσκευής, που έχει να κάνει με την ραμ, που σε δυσαρεστεί;; Και μένα καπου εκεί είναι η ελεύθερη μνήμη αλλά δεν αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα .

Οι καλύτεροι είναι αυτοί με τα iPhone που δε μπορούν να δουν πόση ελεύθερη μνήμη έχουν και δεν ψυχαναγκάζονται όπως εμείς.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οχι δεν βλέπω κάτι... Μια χαρά δουλεύει.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Η Vodafone θα γυρίσει όλη την Ελλάδα και θα παρουσιάζει κάθε φορά το 1ο VR κατάστημα; Μετά τη Θεσσαλονίκη και την Αθήνα σειρά θα έχει το 1ο VR κατάστημα στην Πάτρα και το Ηράκλειο;

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Καλή ερώτηση η παραπάνω όπως και το στοκ που θα έχουν στα κινητά. Με τιμολόγιο τα 580 γίνονται 470 για το S9+. Πολύ λίγα και μου φαίνεται ότι θα έχουν ένα στοκ 5 συσκευών και τέλος.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πατάς wifi επιλέγεις από πάνω σύνθετες

Πας κάτω πατάς προβολή περισσοτέρων

και ενεργοποίησε στο διατήρησε ενεργοποιημένο wifi το πάντα

 

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το έχω ήδη ρυθμισμένο έτσι. Δες και το αρχικό ποστ μου #3423 για το πρόβλημα μου, μηπως έχεις να μου προτείνεις κάτι άλλο μπας και γίνει τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στη παρέα, σε δυο διαφορετικά κινητά s9+ duos έχουμε το ίδιο θέμα με κάρτες καινούργιες cosmote, δεν έχουν 4g ενώ είναι ενεργοποιημένα κανονικά. Τι ίδιο ισχύει και για τις συσκευές οι οποιές είναι ρυθμισμένες στο αυτόματο 4G. ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχει η περιοχή 4g; Παράξενο να συμβαίνει αυτό

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι φίλε μου κανονικά, το δικό μου (note 8) δίπλα τους παίζει σε 4g+ ενώ αυτά σε H+. Έχουμε μιλήσει και με cosmote και θεωρούν απίθανο να είναι και οι δύο sim ελλατωματικες. Εγώ ότι και αν δοκίμασα δεν πιάνουν

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...