Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λεβέντες έχω το duos, ποιός είναι ο καλύτερος τρόπος ρύθμισης των καρτών sim για να μην χάνουμε κλήσεις; Έχω Cosmote με Vodafone

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αrouti, βγες εξω απο το σωμα του ddr2!!! :p
Lol

 

Τον κέρδισε και αυτόν η SAMSUNG

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς το τελευταίο update να μας πει εντυπώσεις?

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Μια χαρά κανένα πρόβλημα

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Lol

 

Τον κέρδισε και αυτόν η SAMSUNG

 

Παρε και εσυ note και θα δεις

:lol::lol::lol:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παρε και εσυ note και θα δεις

:lol::lol::lol:

Α ρε Γιάννη, πού καταντήσαμε!! Πάντως από τη στιγμή που έφτιαξε η Samsung το Cloud της σωστά, αλλαξοπίστησα δίχως δισταγμό :) Δε μπορούσα με τις micro SD και τις συνδέσεις με υπολογιστή

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Α ρε Γιάννη, πού καταντήσαμε!! Πάντως από τη στιγμή που έφτιαξε η Samsung το Cloud της σωστά, αλλαξοπίστησα δίχως δισταγμό :) Δε μπορούσα με τις micro SD και τις συνδέσεις με υπολογιστή

 

Sent from my SM-G930F

Το περα δωθε παντα μου αρεσε. Αλιμονο σε αλλους που αγοραζουν 10 χρονια τα ιδια..

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα αγόρασα το s9+ κι εχω μερικές απορίες....

Μου βγαζει συνεχεια ένα OM customize που δεν φευγει και ζηταει να κατεβασω ενα app της VF

To AOD καταναλώνει ενέργεια? βοηθάει στο burn in? η να το απενεργοποιησω?

Yπάρχει κάτι να κάνω(ρυθμισεις) ώστε να μην παρουσιάσει burn in?

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα αγόρασα το s9+ κι εχω μερικές απορίες....

Μου βγαζει συνεχεια ένα OM customize που δεν φευγει και ζηταει να κατεβασω ενα app της VF

To AOD καταναλώνει ενέργεια? βοηθάει στο burn in? η να το απενεργοποιησω?

Yπάρχει κάτι να κάνω(ρυθμισεις) ώστε να μην παρουσιάσει burn in?

 

H aod οπως και τα 3 κατω εικονικα κουμπια αλλαζουν θεσεις, οποτε δεν τιθεται θεμα burn it σε αυτα.

Η aod καιει καπου στο 1% / ωρα, δηλαδη αν δεν βαλεις aod στο 10ωρο αναμονη, θα εχεις 10% παραπανω μπαταρια.

Αυτο που λες στην αρχη δεν το ξερω... ειναι vodafone branded η συσκευη;

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Παρε και εσυ note και θα δεις

:lol::lol::lol:

Παππούδες και αμπελοχωραφα ...
Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Παππούδες και αμπελοχωραφα ...
Μπα... Ξεχνας οτι ειχα και το αρχαιο νοτε 2.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, είχα το S8+ μέχρι που μου το έκλεψαν. Ήμουν πολύ ευχαριστημένος από την συσκευή εκτός από την μπαταρία που θα την χαρακτήριζα μέτρια. Επίσης θεωρώ αξεπέραστες τις ευκολίες που παρέχει το Samsung experience. Ναι είμαι από αυτούς που χρησιμοποιούσαν την bixby επίσης. Έχω μπει στην διαδικασία να σκέφτομαι το S9+ (μακάρι να μπορούσα και το note 9). Αυτό όμως που με αποτρέπει είναι ότι αν δεν κάνω κάπου λάθος η Samsung απαξιώνει τις πανάκριβες ναυαρχίδες της για να προωθήσει το λίγο πιο καινούργιο μοντέλο. Παράδειγμα βγαίνει τώρα το note 9 με κάποιες βελτιώσεις στην κάμερα που είναι καθαρά θέμα software, επίσης αναβάθμιση στην bixby. Ούτε κουβέντα όμως να πάρει αυτές τις βελτιώσεις το S9+ , καλά για το S8+ δεν το συζητάω. Απο αυτά που έχουν πέσει στην αντίληψη μου ούτε πρόκειται να τα πάρουν με κάποια αναβαθμιση. Πολύ άσχημη πολιτική αυτή και είναι λόγος να με κρατήσει μακριά από Samsung και μια τόσο καλή συσκευή όπως το S9+. Η Huawei για παράδειγμα ότι καινούργια δυνατότητα είχε το P20 pro π.χ. σε κάμερα ότι ήταν εφικτό το έδωσε και στο mate 10. Κάνω κάπου λάθος; Αν ναι διορθώσετε με, πολύ θα το ήθελα...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Α ρε Γιάννη, πού καταντήσαμε!! Πάντως από τη στιγμή που έφτιαξε η Samsung το Cloud της σωστά, αλλαξοπίστησα δίχως δισταγμό :) Δε μπορούσα με τις micro SD και τις συνδέσεις με υπολογιστή

 

Sent from my SM-G930F

Το Samsung cloud πως το χρησιμοποιείς και που;;;;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Το Samsung cloud πως το χρησιμοποιείς και που;;;;

 

 

 

Έχω το πακέτο με τα 50Gb, αποθηκεύει φωτογραφίες, εφαρμογές, αρχικές οθόνες κλπ, τα επαναφέρει επ´ακριβώς έπειτα από restore ή σε έτερη συσκευή Samsung. Δεν είναι κάτι που δε γίνεται και αλλιώς, αλλά προσωπικά έχω λόξα να μη χρησιμοποιώ micro sd και συνδέσεις σε PC. Βοηθάει και το Vdsl που έχω

Link to comment
Share on other sites

H aod οπως και τα 3 κατω εικονικα κουμπια αλλαζουν θεσεις, οποτε δεν τιθεται θεμα burn it σε αυτα.

Η aod καιει καπου στο 1% / ωρα, δηλαδη αν δεν βαλεις aod στο 10ωρο αναμονη, θα εχεις 10% παραπανω μπαταρια.

Αυτο που λες στην αρχη δεν το ξερω... ειναι vodafone branded η συσκευη;

 

Eυχαριστω για τις απαντησεις

Πως θα δω αν ειναι branded η συσκευη?

 

edit: Δεν εχει καποιο αυτοκόλλητο το κουτί η δεν βγάζει καποιο logo οταν ανοιγεί (εκτός απ το samsung)

Edited by dvamv
Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω για τις απαντησεις

Πως θα δω αν ειναι branded η συσκευη?

Πας εδω και ελεγχεις το firmware που γραφει στις πληροφοριες τηλεφωνου αν συμβαδιζει με καποιο απο αυτα (παιξε με τις επιλογες (Greece, Vodafone, Cosmote). Της vodafone που ειχα εγω ειχε μεσα μαμισια εφαρμoγη my vodafone που δε γινοταν απεγκατασταση αλλα απενεργοποιηση. Της EUR που περασα εχει αναλογο το facebook. Της COS δε γνωριζω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Α ρε Γιάννη, πού καταντήσαμε!! Πάντως από τη στιγμή που έφτιαξε η Samsung το Cloud της σωστά, αλλαξοπίστησα δίχως δισταγμό :) Δε μπορούσα με τις micro SD και τις συνδέσεις με υπολογιστή

Sent from my SM-G930F

To cloud απο που κι ως που ειναι σωστα φτιαγμενο; Ειναι απαραδεκτο να μη μπορεις να το χειριστεις μεσα απο υπολογιστη. Λειτουργιες που μεχρι και η Xiaomi τις εχει χρονια τωρα. Ασε που διεγραψα μερικες φωτος απο την gallery και μου τις επανεφερε παροτι μπηκα και μεσα απο την εφαρμογη cloud του τηλεφωνου για να τις διαγραψω απο εκει (τις διεγραψα και απο τις 2 εφαρμογες και επανεμφανισθηκαν). Ο μονος τροπος να διαγραφουν εντελως ειναι οταν διεγραψα πληρως το backup, διεγραψα τις φωτο απο το gallery και εκανα νεο backup. Κοινως γελαει ο κοσμος.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά λειτουργεί για μένα, όταν στην MM γελάγαν και οι πέτρες που δε συγχρόνιζε καν...η μόνη παρασπονδία είναι ότι μετά από restore μπορεί να καθυστερήσει ακόμα και 24 ώρες για να εμφανίσει όλες τις φώτο. Όντως δεν έχει ακόμα λειτουργία PC, ποσώς με ενδιαφέρει προσωπικά

 

Sent from my SM-G930F

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Μπα... Ξεχνας οτι ειχα και το αρχαιο νοτε 2.
Το οποίο είχα και εγώ.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Το οποίο είχα και εγώ.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Αρα, μεταξυ μας δεν χωρει η φραση με τα αμπελοχωραφα. Δεν ειμαι κανενας καινουριος σε σχεση με εσενα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παίδες θέλω το feedback σας.

 

Δείτε αυτό το βίντεο σε φουλ ανάλυση 1440p HDR.

 

 

Σας τρεμοπαίζει η φωτεινότητα;

 

Σε εμένα ναι, είτε έχω ενεργό το video enhancer είτε όχι.

Το ίδιο γίνεται και σε άλλα 1440p HDR videos που δοκίμασα.

Η φωτεινότητα της συσκευής μου είναι στο αυτόματο.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ok φταίει το YouTube app. Το ίδιο συμβαίνει και σε άλλους κατόχους, όπως και σε αυτούς με LG V30.

 

https://forum.xda-developers.com/lg-v30/help/flicker-brightness-lower-youtube-hdr-t3757452/page1

 

https://www.google.gr/amp/s/forums.androidcentral.com/samsung-galaxy-s9-s9-plus/878827-youtube-hdr-videos-issue.html%3famp

 

Edited by bill_viper

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

οπως τα ειπες, το ιδιο συμβαινει κ στο δικο μου.

το αλλο κουφο που παρατηρησα ειναι οτι αν το εχεις σταθερο χωρις μετακινησεις, δεν κανει το τρεμοπαιγμα. αν το φερεις πιο κοντα στο προσωπο σου ή το απομακρυνεις τοτε ξεκινα παλι να τρεμοπαιζει.

ολα αυτα, μονο σε 4Κ HDR 1440 και χωρις αυτοματη φωτεινοτητα.

Link to comment
Share on other sites

οπως τα ειπες, το ιδιο συμβαινει κ στο δικο μου.

το αλλο κουφο που παρατηρησα ειναι οτι αν το εχεις σταθερο χωρις μετακινησεις, δεν κανει το τρεμοπαιγμα. αν το φερεις πιο κοντα στο προσωπο σου ή το απομακρυνεις τοτε ξεκινα παλι να τρεμοπαιζει.

ολα αυτα, μονο σε 4Κ HDR 1440 και χωρις αυτοματη φωτεινοτητα.

 

Εμένα στο S9 το μικρό, δεν μου το κάνει αυτό.

Το βίντεο παίζει τέλεια χωρίς ιστορίες.

Δοκίμασα και σε FHD+ και σε max ανάλυση μήπως φταίει αυτό.

 

Έχω την youtube version 13.32.52.

 

ΥΓ. Έβαλα και φίλο μου να δει σε περίπτωση που είμαι γκαβός αλλά και αυτός μια χαρά λέει πως είναι.

Link to comment
Share on other sites

Πως και δεν χρησιμοποιείτε όλοι το Youtube Vanced που μπορεί να παίζει και στο παρασκήνιο με κλειστή την οθόνη και έχει και μαύρο θέμα και κόφτη διαφημίσεων;

https://forum.xda-developers.com/android/apps-games/app-youtube-vanced-edition-t3758757

Ίσως σας λύσει και το πρόβλημα που αναφέρατε. Προσωπικά το να μπορώ να έχω κλειστή την οθόνη, το να μην έχω διαφημίσεις και το να το έχω με μαύρο θέμα, τα θεωρώ σημαντικότερα.

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν βρισκω απάντηση ας ρωτήσω μήπως ξέρει κάποιος.

Υποτίθεται για να λειτουργήσουν Volte και wificall σε cosmote πρέπει να έχουμε δική της Rom.

Ισχύει αυτό ή αν περάσω την EUR της Ελλάδος θα παίζουν κανονικά wifi call και volte;

Γιατί η Cosmote δύο μήνες τώρα δεν λέει να δώσει updates.

Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...