Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χθες βράδυ έκανα ακριβώς το ίδιο πράγμα.Απο Vodafone πήγα σε EUR .Όχι πως είχα κάποιο θέμα απλά γιατί ήθελα καθαρή ρομ.όλα καλά ως τώρα κανένα θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι απολυτο αυτο. Το ιδιο widget, σεαλλες συσκευες δεν δημιουργει προβληματα. Ποιος ειναι λοιπον ο κακογραμμενος;;

Η εφαρμογή που δεν είναι συμβατή με όλες τις συσκευές

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

 

Καλύτερη δεν είναι, πιστεύω 0 διαφορές. Δεν είναι όπως κάποτε που από χώρα σε χώρα έβλεπες εμφανή διαφορά τόσο στη χρήση, όσο και στην απόδοση της μπαταρίας, πλέον παντού είναι τα ίδια, δεν επεμβαίνουν στον κώδικα στο βαθμό που το έκαναν στο λογισμικό παλαιότερων συσκευών.

 

Εγώ δυστυχώς δεν κατάφερα να ενεργοποιήσω το Smart Call ούτε με την Πολωνική (με βγαλμένη SIM Card ό,τι δοκίμασα) οπότε κάπου εδώ σταματάω, γυρνάω σε EUR και στήνω να τελειώνω.. κρίμα και με είχε βολέψει πραγματικά η συγκεκριμένη δυνατότητα.

 

Έχεις δίκιο πιστεύω γιατί είχα ένα s9 plus με την ελληνική unbranded rom και δεν έχω δει κάποια διαφορά με την branded Vodafone που έχω τώρα.

Μάλλον θα το αφήσω ήσυχα το κινητό

 

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή που δεν είναι συμβατή με όλες τις συσκευές

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Επειδη η εφαρμπγη ειναι της google, κραταω επιφυλαξεις.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως δεν γινεται ανακοινωση απο την samsung τι συμφωνει με την καθε χωρα και σε συγκεκριμενα επισης δικτυα αλλα.και για καθε μοντελο συσκευης διαφορετικα ..

Ενα παραδειγμα εαν δειτε στο θεμα του Α8 το οποιο εχω το λειτουργικο μου ειναι ATO με αποτελεσμα οταν κανω hard reset να μου δινει την επιλογη εαν θελω να βαλω εφαρμογες της sammy και google. Το δικτυο της Open Austria για το A8 εχει συμφωνησει να μην μπαινουν default αρκετες εφαρμογες γιατι δεν θελει . Εαν δεν τις βαλω υπαρχουν στο play να τις κατεβασω . Ενω αλλα παιδια που εχουν ΕUR δεν τους δινει αυτη την επιλογη.μπαινουν ολες οι εφαρμογες στο system . Ειναι θεμα τυχης και πρεπει να παρεις σβαρνα ολα τα λειτουργικα πιασε ταυγο και κουρευτο.:p

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

AP, CP και HOME_CSC αν θες να κάνεις "ανέμακτα" την αλλαγή χωρίς να χάσεις δεδομένα, ρυθμίσεις κλπ.

Αν περάσεις το απλό CSC θα σου κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

.

το csc τι ακριβως ειναι; αν κατεβασω την rom GR (EUR) G965FXXU2BRGΑ πρεπει να κανω κατι με το csc;

Link to comment
Share on other sites

Το calendar widget της Google δε μου εχει δημιουργησει ποτέ lag και το βαζω παντα σε όποια συσκευη κι αν εχω...

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως δεν γινεται ανακοινωση απο την samsung τι συμφωνει με την καθε χωρα και σε συγκεκριμενα επισης δικτυα αλλα.και για καθε μοντελο συσκευης διαφορετικα ..

Ενα παραδειγμα εαν δειτε στο θεμα του Α8 το οποιο εχω το λειτουργικο μου ειναι ATO με αποτελεσμα οταν κανω hard reset να μου δινει την επιλογη εαν θελω να βαλω εφαρμογες της sammy και google. Το δικτυο της Open Austria για το A8 εχει συμφωνησει να μην μπαινουν default αρκετες εφαρμογες γιατι δεν θελει . Εαν δεν τις βαλω υπαρχουν στο play να τις κατεβασω . Ενω αλλα παιδια που εχουν ΕUR δεν τους δινει αυτη την επιλογη.μπαινουν ολες οι εφαρμογες στο system . Ειναι θεμα τυχης και πρεπει να παρεις σβαρνα ολα τα λειτουργικα πιασε ταυγο και κουρευτο.:p

Φιλε μου δεν ειναι ετσι αλλα και εγω τυχαια το ανακαλυψα για να μην κανω και τον εξυπνο η λυση συατο που λες ειναι να κανεις reset χωρις να εχεις στο κινητο ουτε σιμ ουτε ενεργοποιημενο το wifi τοτε δεν θα σου βγαλει το μηνυμα για τις εφαρμογες που λες εφοσον βεβαια κανεις πρωτα απεγκατασταση ολες οσες γινονται και μετα κανεις reset.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δεν ειναι ετσι αλλα και εγω τυχαια το ανακαλυψα για να μην κανω και τον εξυπνο η λυση συατο που λες ειναι να κανεις reset χωρις να εχεις στο κινητο ουτε σιμ ουτε ενεργοποιημενο το wifi τοτε δεν θα σου βγαλει το μηνυμα για τις εφαρμογες που λες εφοσον βεβαια κανεις πρωτα απεγκατασταση ολες οσες γινονται και μετα κανεις reset.

 

Εγω εχω κανει hard reset και με την σιμ και χωρις .

Μιλησα γενικα για διαφορα μοντελα samsung.

Δεν ισχυει για ολες τις κατηγοριες.

Δεν υπαρχει η ιδια πολιτικη για ολες δεν ειναι στο χερι της samsung ουτε μπορει να επιβληθει στην καθε χωρα .

 

Υπαρχει κρατος που πηγε στα δικαστηρια γιατι δεν ηθελε μεσα τον samsung browser κτλ.

Αλλο κρατος ζητα να εχει καποιες επιπλεον εφαρμογες κτλ.

Αλλο κρατος δεν θελει να εχει εγκατεστημενο το facebook.

Αλλο κρατος θελει το call recorder αλλο οχι.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Έπειτα από 10+ μέρες χρήσης και όντας κάτοχος τον προηγούμενο χρόνο του S8 και για 1 μήνα του Huawei P20 Prο, μπορώ να κάνω ένα αρχικό review:

 

Tι μου αρέσει:

1) Η εξαιρετικής ανάλυσης και απόδοσης χρωμάτων curved οθόνη.

2) Το εξαιρετικό design (μπράβο στη Samsung που δεν υιοθέτησε το notch design).

3) Η πολύ καλή πίσω κάμερα για λήψεις στο αυτόματο. Στις λήψεις ημέρας τη θεωρώ κορυφαία και χαίρομαι που η Samsung μείωσε το sharpening σε σχέση με το S8. Θετική επίσης η βελτίωση του 2Χ zoom.

4) Η ύπαρξη audio jack.

5) Ο πολύ δυνατός επεξεργαστής.

 

Τι δεν μου αρέσει:

1) Η μπαταρία.

2) Στις λήψεις το βράδυ θα ήθελα καλύτερο dynamic range στα φώτα.

3) Θα ήθελα 5Χ οπτικό zoom.

Aυτά είναι ουσιαστικά τα 3 σημεία στα οποία το P20 Pro υπερτερεί.

 

Στην ουσία το S9+ είναι ένα S8+ με 4 βελτιώσεις ( 2Χ zoom, sharpening, chipset, stereo speakers) και 1 διόρθωση (θέση του αισθητήρα δαχτυλικών αποτυπωμάτων). Στο S10+ θα ήθελα να δω βελτίωση στα 3 σημεία που προανέφερα.

Link to comment
Share on other sites

Τουλαχιστον για την μπαταρια αλλα και με την ραμ συμφωνα με πληροφοριες τελος του ετους το android αλλαζει σε σχεση με τον ελεγχο των εφαρμογων στο παρασκηνιο με συνεπεια να εχουμε μεγαλη βελτιωση τοσο στην μπαταρια αλλα και στην ραμ ο ερχομος του PIXEL 3 ΜΕ ΜΟΝΟ 6 GB RAM νομιζω δεν ειναι τυχαιο οταν ο ανταγωνισμος εφθασε στα 8 GB ram. Edited by zorbas100
Link to comment
Share on other sites

Κάτι περίεργο. Ορισμένες φορές τα πλήκτρα έντασης είναι clicky και άλλες φορές όχι και υπάρχει η αίσθηση ότι είναι κολλημένα και σχεδόν δεν καταλαβαίνω ότι τα πατάω (αλλά δεν υπάρχει πρόβλημα, πάντα αποκρίνονται). Πολύ περίεργο αυτό. Μπορώ να κάνω κάτι;
Link to comment
Share on other sites

Την κατεβάζω και εγώ. Είναι από τις μικρές 269mb που ενσωματώνει τα security της google και λέει και κάτι για τον game launcher που προσωπικά δεν χρησιμοποιώ.

 

Μηπως εχουν πιασει βρωμια;

Link to comment
Share on other sites

Κάτι περίεργο. Ορισμένες φορές τα πλήκτρα έντασης είναι clicky και άλλες φορές όχι και υπάρχει η αίσθηση ότι είναι κολλημένα και σχεδόν δεν καταλαβαίνω ότι τα πατάω (αλλά δεν υπάρχει πρόβλημα, πάντα αποκρίνονται). Πολύ περίεργο αυτό. Μπορώ να κάνω κάτι;
Έχεις θήκη;

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάτι περίεργο. Ορισμένες φορές τα πλήκτρα έντασης είναι clicky και άλλες φορές όχι και υπάρχει η αίσθηση ότι είναι κολλημένα και σχεδόν δεν καταλαβαίνω ότι τα πατάω (αλλά δεν υπάρχει πρόβλημα, πάντα αποκρίνονται). Πολύ περίεργο αυτό. Μπορώ να κάνω κάτι;

 

και σε μενα συμβαινει καποιες φορες, (χωρις θηκη)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ο dialer της Samsung συνεχίζει να παραμένει χάλια, όπως και επί S7 εποχές. Η αναζήτηση στα ονόματα με T9, μέσω των τηλεφωνικών πλήκτρων που με είχε σώσει με το Huawei, στο S9 δεν λειτουργεί. Δουλεύει μόνο σε ονόματα με λατινικούς χαρακτήρες. Αν έχει κανείς καμιά λύση, (εκτός exdialer), είναι ευπρόσδεκτη...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ο dialer της Samsung συνεχίζει να παραμένει χάλια, όπως και επί S7 εποχές. Η αναζήτηση στα ονόματα με T9, μέσω των τηλεφωνικών πλήκτρων που με είχε σώσει με το Huawei, στο S9 δεν λειτουργεί. Δουλεύει μόνο σε ονόματα με λατινικούς χαρακτήρες. Αν έχει κανείς καμιά λύση, (εκτός exdialer), είναι ευπρόσδεκτη...
Try this

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hb.dialer.free

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

 

Σε ευχαριστώ, αν και έλεγα να αποφύγω third party dialers. Ίσως και να το δοκιμάσω όμως. Από κατανάλωση πως πάει;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ, αν και έλεγα να αποφύγω third party dialers. Ίσως και να το δοκιμάσω όμως. Από κατανάλωση πως πάει;
Κανενα θεμα. Ειναι η καλυτερη εφαρμογη του ειδους.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αυτον τον dialer εβαζε ο Γιαννης στο Ζ5 που λαγκαρε σαν τρελο στο native phone app, οποτε ειναι αξιοπιστος!!!:D

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτον τον dialer εβαζε ο Γιαννης στο Ζ5 που λαγκαρε σαν τρελο στο native phone app, οποτε ειναι αξιοπιστος!!!:D
Ακριβως. Ενω ο native της samsung ειναι πολυ καλος. Μπορει να μην εχει το χαρακτηριστικο που θελει ο φιλος, αλλα απο ρολλαρισμα τα σπαει.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως. Ενω ο native της samsung ειναι πολυ καλος. Μπορει να μην εχει το χαρακτηριστικο που θελει ο φιλος, αλλα απο ρολλαρισμα τα σπαει.

 

Αrouti, βγες εξω απο το σωμα του ddr2!!! :p

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Κάτι περίεργο. Ορισμένες φορές τα πλήκτρα έντασης είναι clicky και άλλες φορές όχι και υπάρχει η αίσθηση ότι είναι κολλημένα και σχεδόν δεν καταλαβαίνω ότι τα πατάω (αλλά δεν υπάρχει πρόβλημα, πάντα αποκρίνονται). Πολύ περίεργο αυτό. Μπορώ να κάνω κάτι;

 

Βεβαίως και μπορείς. Πάρε μια μπατονέτα. Βάλε οινόπνευμα και τρίψε έντονα όλα τα κουμπιά του κινητού.

Όταν λέω έντονα, εννοώ ακόμη και να τα ζουλάς με τη μπατονέτα και να ακούγεται το κλικ του.

 

Είσαι έτοιμος. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Αrouti, βγες εξω απο το σωμα του ddr2!!! :p
Ξου ξου ξου!!!!

Και φτου φτου φτου!! :p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...