Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γενικά θα διαβάσεις ακόμα πολλές βλακείες από άτομα που τις αναπαράγουν, μη δίνεις σημασία.

Μπαίνε απευθείας xda και διάβαζε από εκεί.

 

100% Σωστός!!!

Link to comment
Share on other sites

Λύση για πρωτη ερωτηση NOVA launcher ή καποιος αλλος launcher με τον μαμα δεν μπορεις να κανεις και πολλά πράγματα.

Τωρα σχετικα με ειδοποιήσεις για τις δύο Sim υπάρχει λυση...λιγο ψαξιμο θελει.

Ευχαριστώ !

 

Σήμερα στο μενού ρυθμίσεων άνοιξε κανονικά η δυνατότητα να βάλω ήχο κλήσης ξεχωριστά για τις δυο σιμ, οπότε το θέμα αυτό λύθηκε.

 

Στο άλλο, δυστυχώς όντως φαίνεται ότι η μόνη λύση είναι η αλλαγή σε νόβα, ή κάποιον άλλο ικανό launcher...

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sammy S9+
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να αλλάξεις το μέγεθος προβολής οθόνης από τις ρυθμισεις.

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!!! 2 Ερωτήσεις έχω σας παρακαλώ πολύ, αν μπορείτε να με βοηθήσετε..

1) αξίζει το κινητό, να το αγοράσω δλδ.? Και

2) Από που να το αγοράσω? Phonegallery με ευρωπαϊκή εγγύηση, υπάρχει θέμα?

Ευχαριστώ πολύ!!!

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1) αξίζει το κινητό, να το αγοράσω δλδ.?

2) Από που να το αγοράσω? Phonegallery με ευρωπαϊκή εγγύηση, υπάρχει θέμα?

 

1) Διάβασε στο παρόν θέμα τις απόψεις των κατόχων και θα καταλάβεις αν αξίζει ή όχι.

2) Αρκεί να είναι ευρωπαϊκό και δεν θα έχεις θέμα με την εγγύηση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!!!

1) αξίζει το κινητό, να το αγοράσω δλδ.? Και

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Καλησπέρα.

Προσδιόρισε το ερώτημα σου.

Αξίζει σε σχέση με τί; Με ποιο; Για ποια χρήση;

 

Τι σε ενδιαφέρει πρωτίστως;; Οθόνη; Εμφάνιση; Ταχύτητα; Μπαταρία; Φωτογραφική;

 

Κι όπως λέει ο έμπειρος:

 

1) Διάβασε στο παρόν θέμα τις απόψεις των κατόχων και θα καταλάβεις αν αξίζει ή όχι.

2) Αρκεί να είναι ευρωπαϊκό και δεν θα έχεις θέμα με την εγγύηση.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστά. Ευχαριστώ!! Η χρήση που κάνω είναι η τυπική..λίγο fb, κανένα παιχνιδάκι, YouTube και καμιά φωτογραφία την βγάζω πότε πότε.. με ανοιχτά wifi & bluetooth όλη μερα. Σαν ποιότητα το έχω δει πολύ όμορφο, το Bixby κατ' εμέ αχρείαστο και από κάμερα μια χαρά είναι. Το βασικό λοιπόν που ρωτάω σαν μια συσκευή των 700+ € αξίζει τα λεφτά της? Σαν αναβάθμιση από S7 είμαι σίγουρος πως αξίζει, απλά είπα να ρωτήσω για τυχόν σημαντικά προβλήματα. Και κάτι που μου προκαλεί ερωτήματα είναι η ίδια μπαταρία με το S7 σε mha σε μεγαλύτερη οθόνη. Ευχαριστώ πολύ!!!

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και μόλις παρατήρησα πως το S7 που έχω γράφει CSC COUNTRY: Switzerland/CH που σημαίνει πως δεν έχει ευρωπαϊκή εγγύηση... Ωχ

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστά. Ευχαριστώ!! Η χρήση που κάνω είναι η τυπική..λίγο fb, κανένα παιχνιδάκι, YouTube και καμιά φωτογραφία την βγάζω πότε πότε.. με ανοιχτά wifi & bluetooth όλη μερα. Σαν ποιότητα το έχω δει πολύ όμορφο, το Bixby κατ' εμέ αχρείαστο και από κάμερα μια χαρά είναι. Το βασικό λοιπόν που ρωτάω σαν μια συσκευή των 700+ € αξίζει τα λεφτά της? Σαν αναβάθμιση από S7 είμαι σίγουρος πως αξίζει, απλά είπα να ρωτήσω για τυχόν σημαντικά προβλήματα. Και κάτι που μου προκαλεί ερωτήματα είναι η ίδια μπαταρία με το S7 σε mha σε μεγαλύτερη οθόνη. Ευχαριστώ πολύ!!!

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και μόλις παρατήρησα πως το S7 που έχω γράφει CSC COUNTRY: Switzerland/CH που σημαίνει πως δεν έχει ευρωπαϊκή εγγύηση... Ωχ

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Προβλήματα δεν έχει σε γενικές γραμμές.

Η μπαταρία ίσως είναι ένα 10%-15% από το s7 edge.

To csc σου ευρωπαϊκό είναι φίλε μου... Μια χαρά εγγύηση έχεις.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Πώς αφού η Ελβετία δεν είναι στην ΕΕ?

 

Πήγαινε κάτω δεξιά στο Warranty Policy - European και θα δεις ότι λέει "European Economic Area and Switzerland (“Europe”) "

https://www.samsung.com/ie/support/warranty/

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ πολύ και πάλι. Αν και λήγει σε ένα μήνα.

Η μπαταρία είναι πιο πάνω ή πιο κάτω από το S7edge?

Και μια τελευταία ερώτηση. Και συγνώμη που ρωτάω συνέχεια!! Το S7 απλό όχι edge που έχω αν και 2 χρόνων πλέον σε υπεραριστη κατάσταση τι τιμή λέτε να πιάνει? Γιατί θα το πουλήσω για να πάρω το S9+... Αμήν και πότε!!!

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ πολύ και πάλι. Αν και λήγει σε ένα μήνα.

Η μπαταρία είναι πιο πάνω ή πιο κάτω από το S7edge?

Και μια τελευταία ερώτηση. Και συγνώμη που ρωτάω συνέχεια!! Το S7 απλό όχι edge που έχω αν και 2 χρόνων πλέον σε υπεραριστη κατάσταση τι τιμή λέτε να πιάνει? Γιατί θα το πουλήσω για να πάρω το S9+... Αμήν και πότε!!!

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Ε σκέψου πως το edge το πουλάνε μεταχειρισμένο και 250 που είχε πάρει το μάτι μου σε κάτι αγγελίες σε γνωστό forum.

Κανα 200ρι πιστεύω το δίνεις το απλό, ψάξε βέβαια μπας και άλλαξαν τα πράγματα, γιατί πριν κανα 2μηνο έβλεπα αυτές τις τιμές.

Link to comment
Share on other sites

Ε σκέψου πως το edge το πουλάνε μεταχειρισμένο και 250 που είχε πάρει το μάτι μου σε κάτι αγγελίες σε γνωστό forum.

Κανα 200ρι πιστεύω το δίνεις το απλό, ψάξε βέβαια μπας και άλλαξαν τα πράγματα, γιατί πριν κανα 2μηνο έβλεπα αυτές τις τιμές.

 

Ok ευχαριστώ πολύ!!! Κάποιο σκρουτζομαγαζο εμπιστοσύνης ή απο κάπου αλλού σε καλή τιμή ξέρετε? Γιατί εδώ Χανιά είναι μόνο τα μεγάλα. Ξέρω όλο ερωτήσεις είμαι!!! χαχαχα

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ok ευχαριστώ πολύ!!! Κάποιο σκρουτζομαγαζο εμπιστοσύνης ή απο κάπου αλλού σε καλή τιμή ξέρετε? Γιατί εδώ Χανιά είναι μόνο τα μεγάλα. Ξέρω όλο ερωτήσεις είμαι!!! χαχαχα

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Υπάρχει ξεχωριστό θέμα για τέτοιες συζητήσεις... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=465839

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ξεχωριστό θέμα για τέτοιες συζητήσεις... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=465839

 

Ευχαριστώ πολύ, να είστε όλοι καλά..

Με κόβω να το παίρνω τέλος του μήνα και μέχρι τότε ίσως βρω κάτι!!

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ, να είστε όλοι καλά..

Με κόβω να το παίρνω τέλος του μήνα και μέχρι τότε ίσως βρω κάτι!!

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Το Σεπτέμβριο η προσφορά της Vodafone 580e θα βρίσκεται στο Mall

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό ακούγεται αλλά τη διαφορά, πιθανώς και παραπάνω θα τη φάω στο ταξίδι από Χανιά!! :D

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απλά άλλο ερώτημα μου γεννήθηκε εδώ μέσα.. Να ψάχνω με SD ή με τον exypnos που είναι παντού Ελλάδα?

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει ερώτημα, Exynos εισάγεται επίσημα. Αν δώσεις τόσα λεφτά και δε σε ενδιαφέρει η εγγύηση...

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει ερώτημα, Exynos εισάγεται επίσημα. Αν δώσεις τόσα λεφτά και δε σε ενδιαφέρει η εγγύηση...
Οκ και πάλι ευχαριστώ!!! Καλημέρα σε όλους!!

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Εδώ και λίγες μέρες είμαι κάτοχος κι εγώ του κινητού. Το αγόρασα από μέλος του φόρουμ πολύ αξιόπιστο, σφραγισμένο από βονταφον. Προέρχομαι από s8+, οπότε μπορώ να κάνω συγκρίσεις. Ναι παιδιά το κινητό έχει διαφορές, τουλάχιστον στην καθημερινή χρήση όπως το βιώνω εγώ. Είναι πιο σβέλτο, ανταποκρίνεται πιο άμεσα σε ότι κάνω, ίσως επειδή είναι η αρχή αλλά εμένα η διαφορά πάντως φαίνεται. Το ακουστικό του είναι κι αυτό βελτιωμένο, ακούγεται καθαρότερα και δυνατότερα μπορώ να πω. Καλά για τα ηχεία οκ, πολύ καλύτερα δεν το συζητάμε. Έχω επίσης την αίσθηση, αν και το έχω λίγες μέρες μόνο, ότι και η μπαταρία θα κρατάει λίγο πιο πολύ. Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος. Επίσης ευχαριστήθηκε που πήρα και μια θήκη της spigen που περιέργως ταιριάζει με την original μεμβράνη της σάμσουνγκ έστω κι αν σηκώνω κανά χιλιοστό τη θήκη, ενώ στο s8+, ο συνδυασμός ήταν απαγορευτικός. Τέλος ένα άλλο ευχάριστο για μένα σαν λεπτομέρεια, επιτέλους μετά από καιρό σε ναυαρχίδα της σάμσουνγκ το ledaκι ειδοποιήσεων είναι δυνατό και φαίνεται καθαρά και δεν επηρεάζεται από αισθητήρες κτλ. Γενικά μια καλύτερη εμπειρία χρήσης, αν κάποιος διαθέτει τα λεφτά και το βρεί σε προσφορά πιστεύω πλέον πως αξίζει με τα 1000, ειδικά αν δώσει το παλιό και συμπληρώσει μια διαφορά.

Edited by alexgiak
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Εδώ και λίγες μέρες είμαι κάτοχος κι εγώ του κινητού. Το αγόρασα από μέλος του φόρουμ πολύ αξιόπιστο, σφραγισμένο από βονταφον. Προέρχομαι από s8+, οπότε μπορώ να κάνω συγκρίσεις. Ναι παιδιά το κινητό έχει διαφορές, τουλάχιστον στην καθημερινή χρήση όπως το βιώνω εγώ. Είναι πιο σβέλτο, ανταποκρίνεται πιο άμεσα σε ότι κάνω, ίσως επειδή είναι η αρχή αλλά εμένα η διαφορά πάντως φαίνεται. Το ακουστικό του είναι κι αυτό βελτιωμένο, ακούγεται καθαρότερα και δυνατότερα μπορώ να πω. Καλά για τα ηχεία οκ, πολύ καλύτερα δεν το συζητάμε. Έχω επίσης την αίσθηση, αν και το έχω λίγες μέρες μόνο, ότι και η μπαταρία θα κρατάει λίγο πιο πολύ. Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος. Επίσης ευχαριστήθηκε που πήρα και μια θήκη της spigen που περιέργως ταιριάζει με την original μεμβράνη της σάμσουνγκ έστω κι αν σηκώνω κανά χιλιοστό τη θήκη, ενώ στο s8+, ο συνδυασμός ήταν απαγορευτικός. Τέλος ένα άλλο ευχάριστο για μένα σαν λεπτομέρεια, επιτέλους μετά από καιρό σε ναυαρχίδα της σάμσουνγκ το ledaκι ειδοποιήσεων είναι δυνατό και φαίνεται καθαρά και δεν επηρεάζεται από αισθητήρες κτλ. Γενικά μια καλύτερη εμπειρία χρήσης, αν κάποιος διαθέτει τα λεφτά και το βρεί σε προσφορά πιστεύω πλέον πως αξίζει με τα 1000, ειδικά αν δώσει το παλιό και συμπληρώσει μια διαφορά.

 

Μια χαρά υπάρχουν διαφορές, απλά οι περισσότεροι δεν θέλουν να τις δουν και κατάλαβες τι εννοώ. Ειδικά αυτοί που έρχονται από s8 :p

Υπάρχουν βέβαια και αυτοί που θα είναι 100% αντικειμενικοί όπως εσύ καλή ώρα.

 

Καλορίζικο !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Κάτοχος του nexus 6p είμαι και σκέφτομαι να πάω σε s9 plus. Το μόνο που με τρομάζει είναι αυτά από ακούγονται για το lag της samsung. Τι λέτε εσείς;

 

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω, αν το πάρω από vodafone, θα πρέπει να περάσω άλλη rom για να έχω wificall με την cosmote; Και αν ναι τι γίνεται με την εγγύηση σε αυτήν την περίπτωση. Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά υπάρχουν διαφορές, απλά οι περισσότεροι δεν θέλουν να τις δουν και κατάλαβες τι εννοώ. Ειδικά αυτοί που έρχονται από s8 :p

Υπάρχουν βέβαια και αυτοί που θα είναι 100% αντικειμενικοί όπως εσύ καλή ώρα.

 

Καλορίζικο !

 

Για τη μπαταρία διαφωνώ, κατά τα άλλα έχουν διαφορά..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Κάτοχος του nexus 6p είμαι και σκέφτομαι να πάω σε s9 plus. Το μόνο που με τρομάζει είναι αυτά από ακούγονται για το lag της samsung. Τι λέτε εσείς;

 

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω, αν το πάρω από vodafone, θα πρέπει να περάσω άλλη rom για να έχω wificall με την cosmote; Και αν ναι τι γίνεται με την εγγύηση σε αυτήν την περίπτωση. Ευχαριστώ πολύ.

Που ακούγονται τα lag;

 

Αγάπη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Κάτοχος του nexus 6p είμαι και σκέφτομαι να πάω σε s9 plus. Το μόνο που με τρομάζει είναι αυτά από ακούγονται για το lag της samsung. Τι λέτε εσείς;

 

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω, αν το πάρω από vodafone, θα πρέπει να περάσω άλλη rom για να έχω wificall με την cosmote; Και αν ναι τι γίνεται με την εγγύηση σε αυτήν την περίπτωση. Ευχαριστώ πολύ.

 

Δεν υπάρχει lag. Εδώ δεν laggaroun τα S8, θα laggaroun τα s9;

Lag έχουν μόνο αυτά απ την σειρά J, A κλπ και αυτά μετά από μήνες.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...