Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάνε κάποιο συγκριτικό και σαν συσκευες και κάνα vs φωτογραφικά.

Άμα μπορείς βέβαια. :)

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Με την μπαταρία να σε δω και με το 18.5:9 φορμά + οθονούλα edge...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ έχω εξοικειωθεί για τα καλά διότι λόγω της πιο "στενής" μακρόστενης γραμμής με τις θήκες η συσκευή παραμένει πολύ εύκολη στο κράτημα και μαζεμένη ταυτόχρονα

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Κάνε κάποιο συγκριτικό και σαν συσκευες και κάνα vs φωτογραφικά.

Άμα μπορείς βέβαια. :)

 

Mate the 10 pro be with you

 

Καλά για φωτό δεν είμαι και ο πιο ιδανικός. Μόνο αυτόματο χρησιμοποιώ φαντάσου. Αλλά θα προσπαθήσω να βγάλω διάφορες και θα κρίνω με βάση τα μάτια μου. :p

 

Με την μπαταρία να σε δω και με το 18.5:9 φορμά + οθονούλα edge...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ έχω εξοικειωθεί για τα καλά διότι λόγω της πιο "στενής" μακρόστενης γραμμής με τις θήκες η συσκευή παραμένει πολύ εύκολη στο κράτημα και μαζεμένη ταυτόχρονα

 

Η αλήθεια είναι ότι δεν είμαι fan του στενόμακρου. Ο λόγος που δεν πήγα στο Note (πέρα από την μπαταρία) είναι και αυτό το πολύ στενόμακρο σχήμα. Βέβαια και το Mate 18:9 έχει αλλά λίγο το 0,5, λίγο η edge πλευρές και είναι πολύ έντονο. Είναι πάντως πάρα πολύ όμορφη συσκευή και η Sammy κατάφερε να το κάνει να μοιάζει όλο οθόνη όταν αυτή είναι κλειστή. Κάτι που μου αρέσει πολύ ενώ στο Μate τα bezels ξεχωρίζουν. Άσε που έχει και το λογότυπο πάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς Κωνσταντίνε ,εύχομαι να σε καλύψει και να το ευχαριστηθείς... μέχρι το επόμενο :) ✌
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς Κωνσταντίνε ,εύχομαι να σε καλύψει και να το ευχαριστηθείς... μέχρι το επόμενο :) ✌
Ευχαριστώ αγαπητέ μου. Το επόμενο θα είναι το Note 9 με τέτοια μπαταρία! :)

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάνε κάποιο συγκριτικό και σαν συσκευες και κάνα vs φωτογραφικά.

Άμα μπορείς βέβαια. :)

 

Mate the 10 pro be with you

 

Γιάννη αν έχεις το Flickr μου έχω πολλές φωτογραφίες σε άμεση σύγκριση μεταξύ S9+ note 8 mate 10 pro και v30..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη αν έχεις το Flickr μου έχω πολλές φωτογραφίες σε άμεση σύγκριση μεταξύ S9+ note 8 mate 10 pro και v30..
Θα ρίξω μια ματιά Νίκο. Πρέπει να το έχω αλλά δεν είμαι σίγουρος

Σε ευχαριστώ πολύ.

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα...Αντιμετωπίζω ένα πολύ παράξενο social media πρόβλημα... Όταν πάω να σχολιάσω μια φωτο η ένα post στο facebook app τρεμοπαιζει ένα μικρό μέρος από το κείμενο που πληκτρολογώ στην οθόνη...Το πρόβλημα εμφανίζεται μόνο εκεί... Σε οποιαδήποτε άλλη εφαρμογή που χρησιμοποιεί πληκτρολόγιο δεν το κάνει... Καμιά ιδέα κάποιος;;;
Never give up
Link to comment
Share on other sites

Το μονοκαρτο ή τι δικαρτο έχει ο γερμανός; Δουλεύει κανονικά φαντάζομαι το wificalling;

 

Δικαρτο είναι του Γερμανού.Wifi calling δε δοκίμασα είναι παλιά η σιμ μου.

Link to comment
Share on other sites

Δικαρτο είναι του Γερμανού.Wifi calling δε δοκίμασα είναι παλιά η σιμ μου.

 

Εγώ πήρα ένα δικαρτο από Vodafone και του έβαλα την EUR rom (Ελλάδα) για μονόκαρτο και να σας ενημερώσω για όποιον ενδιαφέρεται ότι δουλεύουν Όλα άψογα. Και το wificall και οι 2 κάρτες. Και φυσικά χωρίς root και κανένα πρόβλημα με τον knox

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η προσφορά ισχύει σε όλα τα καταστήματα Vodafone? Και πόσο βγαίνει η τελική τιμή με την έκπτωση (δίχως τιμολόγιο) ;
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η προσφορά ισχύει σε όλα τα καταστήματα Vodafone? Και πόσο βγαίνει η τελική τιμή με την έκπτωση (δίχως τιμολόγιο) ;
Φίλε Γιώργο όχι. Ισχυε μόνο για το καταστημα στο Golden Hall για λίγες ημέρες. Τώρα θα ανέβει Θεσσαλονίκη αυτή η προωθητική ενέργεια και τον Σεπτέμβρη θα ξαναγυρίσει Αθήνα αλλά στο κατάστημα του Mall όπου θα στήσουν μια καρέκλα που θα κάθεσαι, θα σου φοράν γυαλιά VR και θα επιλέγεις διαδραστικά το κινητό που θες. Μόλις το επιλέξεις θα πηγαίνεις στο συγκεκριμένο φυσικό κατάστημα και θα παραλαμβάνεις τη συσκευή σου. 40% έκπτωση ακόμα και στα αξεσουάρ. Θήκες, φορτιστές κλπ. Απο, τι άκουσα μπορείς να κόψεις και τιμολογιο οπότε εκεί μιλάμε για ακόμα χαμηλότερη τιμή. Ενώ η Vodafone δίνει το δικαίωμα για 12-24-36 δόσεις.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Α,καλά το θυμόμουν τότε, σε ευχαριστώ πολύ Κωνσταντίνε, καλό βράδυ φίλε μου
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα ένα δικαρτο από Vodafone και του έβαλα την EUR rom (Ελλάδα) για μονόκαρτο και να σας ενημερώσω για όποιον ενδιαφέρεται ότι δουλεύουν Όλα άψογα. Και το wificall και οι 2 κάρτες. Και φυσικά χωρίς root και κανένα πρόβλημα με τον knox

 

Το ιδιο εκανα και εγω .....κανενα προβλημα μεχρις στιγμης:):):):):)

Phone: Iphone 13 pro - Samsung s21 fe 5G

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο εκανα και εγω .....κανενα προβλημα μεχρις στιγμης:):):):):)

Δουλεύει το vowifi και volte στην vodafone? η έβαλες κάρτα cosmote?

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει το vowifi και volte στην vodafone? η έβαλες κάρτα cosmote?

 

Δεν δουλεύει στην Vodafone γι'αυτό και λέμε πως αλλάξαμε την ROM σε EUR που είναι η Ελληνική χωρίς brand.

Ο φόβος μας ήταν αν η rom του μονοκαρτου δούλευε στο δικαρτο μας αλλά από ότι φαίνεται είναι η ίδια rom

Edited by pchrono
Link to comment
Share on other sites

παντως και με το wificalling εξακολοθουν να μου λενε μερικοι οτι δεν με ακουν καλα τι να πω

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος πώς δουλεύει το WiFi calling; βάζω το κινητό σε λειτουργία πτήσης, ανοίγω το WiFi, συνδέομαι στο router πχ του σπιτιού μου και δέχομαι/πραγματοποιω κλήσεις; μπορώ να έχω κάρτα sim cosmote χωρίς υπόλοιπο (έχοντας φυσικά ενεργοποίησει το WiFi calling) και να κάνω κλησεις;

Ευχαριστώ

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος πώς δουλεύει το WiFi calling; βάζω το κινητό σε λειτουργία πτήσης, ανοίγω το WiFi, συνδέομαι στο router πχ του σπιτιού μου και δέχομαι/πραγματοποιω κλήσεις; μπορώ να έχω κάρτα sim cosmote χωρίς υπόλοιπο (έχοντας φυσικά ενεργοποίησει το WiFi calling) και να κάνω κλησεις;

Ευχαριστώ

Όχι....

 

Με απλά λόγια, όταν βρίσκεσαι πχ σε ένα υπόγειο που δεν έχει καλό σήμα κινητής αλλά υπάρχει wifi, το σήμα ενισχύεται και η κλήση περνά μέσω wifi. Είναι δηλαδή ενίσχυση σήματος μέσω wifi.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος πώς δουλεύει το WiFi calling; βάζω το κινητό σε λειτουργία πτήσης, ανοίγω το WiFi, συνδέομαι στο router πχ του σπιτιού μου και δέχομαι/πραγματοποιω κλήσεις; μπορώ να έχω κάρτα sim cosmote χωρίς υπόλοιπο (έχοντας φυσικά ενεργοποίησει το WiFi calling) και να κάνω κλησεις;

Ευχαριστώ

Σε λειτουργία πτήσης κάνει κανονικά αυτό που λες, μιλάς σαν να έχεις σήμα από κυψέλη

 

SM-G965F

Link to comment
Share on other sites

Σε λειτουργία πτήσης κάνει κανονικά αυτό που λες, μιλάς σαν να έχεις σήμα από κυψέλη

 

SM-G965F

Εμένα δε κάνει αυτό που λες.. Μου βγάζει μήνυμα αν θέλω να απενεργοποιήσω τη λειτουργία πτήσης για να πραγματοποιήσω τη κλήση.

Πρέπει και η κυψέλη να είναι ανοιχτή. Δε γίνεται μόνο με το wifi.

 

Είναι κάτι σαν τη συσκευή "τέλειο σήμα" της Cosmote που υπάρχει κάποια χρόνια και το συνδέεις στο router του σπιτιού και δυναμώνει το σήμα.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δε κάνει αυτό που λες.. Μου βγάζει μήνυμα αν θέλω να απενεργοποιήσω τη λειτουργία πτήσης για να πραγματοποιήσω τη κλήση.

Πρέπει και η κυψέλη να είναι ανοιχτή. Δε γίνεται μόνο με το wifi.

 

Είναι κάτι σαν τη συσκευή "τέλειο σήμα" της Cosmote που υπάρχει κάποια χρόνια και το συνδέεις στο router του σπιτιού και δυναμώνει το σήμα.

και ομως σε λειτουργία πτησης δουλευει κανονικα....χωρις την λειτουργια κυψελης (το εχω δοκιμασει προσωπικα) εξαλλου τι νοημα θα ειχε αν επιανε εστω και λιγο σημα.....!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

και ομως σε λειτουργία πτησης δουλευει κανονικα....χωρις την λειτουργια κυψελης (το εχω δοκιμασει προσωπικα) εξαλλου τι νοημα θα ειχε αν επιανε εστω και λιγο σημα.....!!!!!!!!

 

Μπορεί να έχετε δίκιο... Θα το δοκιμάσω.

 

Θα είχε νόημα αυτό που λες... Σπίτι έχω ελάχιστο σήμα κινητής και έχω και το "τέλειο σήμα" της Cosmote που μου το κάνει full μέσω WiFi.

 

Αλλά προφανώς δουλεύει διαφορετικά. Anyway.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...