Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

+1 στα S9+

Παρελήφθη προ λίγων ωρών

 

2 πράγματα έχω να πώ ... Εξαιρετική οθόνη αλλά λίγο Βαρύ :lol:

Όποιος έχει κάνα χάρτη προς ναυτιλλομένους, συστάσεις τι κάνουμε, τι δεν κάνουμε ... είμαι όλος αυτιά :D

 

Και πάλι καλώς σας βρήκα :D

Την καλύτερη επιλογή έκανες, όσο για το βάρος σε 2-3 μέρες θα το συνηθίσεις, εμένα μου είχε φανεί μεγάλο σαν μέγεθος, μέσα σε μια εβδομάδα το είχα συνηθίσει και απ' ότι φαίνεται δύσκολα να πάω ξανά σε μικρότερες inches, καλορίζικο

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όποιος έχει κάνα χάρτη προς ναυτιλλομένους, συστάσεις τι κάνουμε, τι δεν κάνουμε ... είμαι όλος αυτιά :D

 

Πλέον οι συσκευές είναι out-of-the-box σωστά στημένες και δεν υπάρχει οδηγός με to-do list. Δούλεψε τη συσκευή σου και για ότι χρειαστείς οι κάτοχοι εδώ θα σε κατατοπίσουν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα .πριν μερες μερικες πηρα το s9+ μεταχειρισμενο αλλα μολις σημερα ανακαλυψα ενα προβλημα στη σελφι.μια κουκίδα αρκετή μεγάλη.που υπήρχε από την αρχή όπως παρατήρησα στις πρωτο φωτο που είχα τραβήξει. Καθάρισα φακό έκανα επαναφορά αλλά τίποτα. Απόδειξη έχω εννοείται θα έχω πρόβλημα με τη smartec?Πρώτη φορά που θα χρειαστεί να πάω σερβις

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα .πριν μερες μερικες πηρα το s9+ μεταχειρισμενο αλλα μολις σημερα ανακαλυψα ενα προβλημα στη σελφι.μια κουκίδα αρκετή μεγάλη.που υπήρχε από την αρχή όπως παρατήρησα στις πρωτο φωτο που είχα τραβήξει. Καθάρισα φακό έκανα επαναφορά αλλά τίποτα. Απόδειξη έχω εννοείται θα έχω πρόβλημα με τη smartec?Πρώτη φορά που θα χρειαστεί να πάω σερβις

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι τι πρόβλημα να έχεις?

Θα εξυπηρετηθείς κανονικά.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Το S7 edge μου πήρε ενημέρωση Ιουλίου με firmware Cosmote, και το S9+ ακόμα τίποτα...

Όχι ότι έχει σημασία ιδιαίτερη, απλά δείχνει ότι με τόσα διαφορετικά μοντέλα, firmware ανά χώρα και σε πολλές χώρες με 3-4 διαφορετικά λόγω παρόχων, είναι δύσκολο το πράγμα για την Samsung

 

SM-G965F

Link to comment
Share on other sites

Το S7 edge μου πήρε ενημέρωση Ιουλίου με firmware Cosmote, και το S9+ ακόμα τίποτα...

Όχι ότι έχει σημασία ιδιαίτερη, απλά δείχνει ότι με τόσα διαφορετικά μοντέλα, firmware ανά χώρα και σε πολλές χώρες με 3-4 διαφορετικά λόγω παρόχων, είναι δύσκολο το πράγμα για την Samsung

 

SM-G965F

Όταν εισπράττει τα λεφτά από την πώληση είναι σίγουρα πιο εύκολο
Link to comment
Share on other sites

καλημερα, καποιο προγραμμα πλοηγησης που να μην χρειαζεται internet υπαρχει για το κινητο?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα, καποιο προγραμμα πλοηγησης που να μην χρειαζεται internet υπαρχει για το κινητο?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.here.app.maps&hl=el

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος Samsung Galaxy S9+ G965F/DS από 25/7/2018 μετά απο 5+ χρόνια με Samsung Note 3 .

Πολύ καλό ομολογώ το κινητό χωρίς να τρελαίνομαι κι όλας.

Την Edge οθόνη δεν την συμπάθησα ποτέ, αλλά όπως γνωρίζετε δεν υπάρχουν και πολλά Super Premium Τούμπανα κινητά χωρίς. Ευτυχώς που δεν είχε Notch γιατί θα έψαχνα για άλλο.

Οι φωτογραφίες του είναι φυσικά αρκετά καλές και κατά πάσα πιθανότητα είναι όντως ίσως το δεύτερο κινητό μετά το Huawei P20 Pro σε φωτογραφίες.

Τελευταίο που μου έχει μείνει είναι η απενεργοποίηση της Brixby και το Remaping του κουμπιού αν και θα ήθελα να γινόταν χωρίς την εγκατάσταση extra app.

Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν γνωρίζετε περί Wi-Fi Calling γιατί πήρα την συσκευή από Vodafone και της έβαλα Cosmote κάρτα και μου κάνει εντύπωση που στο Settings/Connections/More Connections Settings θα έπρεπε να υπήρχε επιλογή Wi-Fi Calling η οποία δεν υπάρχει στη δική μου συσκευή.

Εντομεταξύ επειδή έχω κάνει την αναβάθμιση στη τελευταία έκδοση, τσέκαρα τα release notes και γράφει:

- VoLTE, VoWIFI

- Dual VoLTE/VoWIFI service is available for both of the SIM cards in the dual SIM slots.

H ROM θεωρητικά είναι συμβατή λοιπόν, κάτι άλλο παίζει...

Current: Samsung Galaxy S9+ G965F/DS

Armory: Samsung Galaxy Note 3 N9005 | Samsung Galaxy S I9000 | HTC P3650 Touch Cruise | HTC V1240 [Qtek 8310]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και συγγνώμη αν δεν είναι επιτρεπτό αυτό που θα πω (μόλις έγινα μέλος του φόρουμ και δεν είδα πουθενά σχετικό κανονισμό). Ξέρει κανείς αν κι από που μπορώ να βρω το Galaxy S9+ αλλά με τον Snapdragon μέσα; Έψαξα amazon αλλά πάει κοντά στα 850 ευρώ και δε συμφέρει μιας και Ελλάδα βρίσκω το dual 670 ευρώ αλλά με exynos.
Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος Samsung Galaxy S9+ G965F/DS από 25/7/2018 μετά απο 5+ χρόνια με Samsung Note 3 .

Πολύ καλό ομολογώ το κινητό χωρίς να τρελαίνομαι κι όλας.

Την Edge οθόνη δεν την συμπάθησα ποτέ, αλλά όπως γνωρίζετε δεν υπάρχουν και πολλά Super Premium Τούμπανα κινητά χωρίς. Ευτυχώς που δεν είχε Notch γιατί θα έψαχνα για άλλο.

Οι φωτογραφίες του είναι φυσικά αρκετά καλές και κατά πάσα πιθανότητα είναι όντως ίσως το δεύτερο κινητό μετά το Huawei P20 Pro σε φωτογραφίες.

Τελευταίο που μου έχει μείνει είναι η απενεργοποίηση της Brixby και το Remaping του κουμπιού αν και θα ήθελα να γινόταν χωρίς την εγκατάσταση extra app.

Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν γνωρίζετε περί Wi-Fi Calling γιατί πήρα την συσκευή από Vodafone και της έβαλα Cosmote κάρτα και μου κάνει εντύπωση που στο Settings/Connections/More Connections Settings θα έπρεπε να υπήρχε επιλογή Wi-Fi Calling η οποία δεν υπάρχει στη δική μου συσκευή.

Εντομεταξύ επειδή έχω κάνει την αναβάθμιση στη τελευταία έκδοση, τσέκαρα τα release notes και γράφει:

- VoLTE, VoWIFI

- Dual VoLTE/VoWIFI service is available for both of the SIM cards in the dual SIM slots.

H ROM θεωρητικά είναι συμβατή λοιπόν, κάτι άλλο παίζει...

Καλορίζικο φίλε μου. Αν έχεις ακόμα το note 3 μπορείς να το βάλεις δίπλα δίπλα με το s9 να βάλεις κάποια εικόνα από zedge και στα 2 να συγκρίνεις τις οθόνες?

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε μου. Αν έχεις ακόμα το note 3 μπορείς να το βάλεις δίπλα δίπλα με το s9 να βάλεις κάποια εικόνα από zedge και στα 2 να συγκρίνεις τις οθόνες?

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει κανένας λόγος σύγκρισης. Το note 3 θα χάσει από τα αποδυτήρια.

 

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κανένας λόγος σύγκρισης. Το note 3 θα χάσει από τα αποδυτήρια.

 

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

2 λεπτά είναι δεν χάνουμε τίποτα. Με s8 που το συγκρίναμε πολλές φορές και ο φίλος που το έχει και 5 6 άτομα ακόμα δεν είδαν καμία διαφορά απολύτως ούτε στα χρώματα ούτε πουθενά. Ας το συγκρίνει με τέρμα φωτεινότητα και τα 2 και κινηματογράφος amoled και στα 2.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και συγγνώμη αν δεν είναι επιτρεπτό αυτό που θα πω (μόλις έγινα μέλος του φόρουμ και δεν είδα πουθενά σχετικό κανονισμό). Ξέρει κανείς αν κι από που μπορώ να βρω το Galaxy S9+ αλλά με τον Snapdragon μέσα; Έψαξα amazon αλλά πάει κοντά στα 850 ευρώ και δε συμφέρει μιας και Ελλάδα βρίσκω το dual 670 ευρώ αλλά με exynos.

 

Τσέκαρε bestprice, είναι κάποια μαγαζιά που δεν γράφουν το κλασικό "F" δίπλα στις συσκευές και υποθέτω πως δεν είναι τα ευρωπαικά μοντέλα χωρίς να κόβω και το κεφάλι μου.

Για δες και πάρτους τηλ να ρωτήσεις τι παίζει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Προτού σκεφτώ να προχωρήσω σε μετάβαση από p10 σε s9, θα ήθελα λίγο τη βοήθειά σας. Ο "μαμά" dialer υποστηρίζει αναζήτηση ελληνικών επαφών με τ9? Δηλαδή θέλω να μου δείξει τους Κωστάδες. Μπορώ απλά και γρήγορα να πατήσω "5,9,7..." και μου φέρει τις ανάλογες επαφές μου?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Προτού σκεφτώ να προχωρήσω σε μετάβαση από p10 σε s9, θα ήθελα λίγο τη βοήθειά σας. Ο "μαμά" dialer υποστηρίζει αναζήτηση ελληνικών επαφών με τ9? Δηλαδή θέλω να μου δείξει τους Κωστάδες. Μπορώ απλά και γρήγορα να πατήσω "5,9,7..." και μου φέρει τις ανάλογες επαφές μου?

 

Ναι, το δοκίμασα τώρα μιας και δεν το είχα τεστάρει. Καλά που το είπες.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το δοκίμασα τώρα μιας και δεν το είχα τεστάρει. Καλά που το είπες.

 

Άψογα! Είναι από τα πρώτα πράγματα που κοιτάζω σε ένα κινητό μιας και με βολεύει απίστευτα αυτή η λειτουργία. Δεν θέλω να αλλάζω dialer, και το προηγούμενο samsung μου (s7) δεν το υποστήριζε. Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το δοκίμασα τώρα μιας και δεν το είχα τεστάρει. Καλά που το είπες.
Σε μένα δεν το κάνει πάντως....

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

S9+, εχω την "Ληξη χρονικου οριου οθονης" στα 15 δευτερολεπτα. Απο τοτε που εχω ενεργοποιησει την "Εξυπνη αναμονη" οπου δεν σβηνει η οθονη οσο υποθετικα χρησιμοποιεις την συσκευη και την κοιτας, εχω παρατηρησει οτι πολυ συχνα, μολις αφησω το τηλεφωνο κατω, η οθονη δεν σβηνει παντα οπως θα επρεπε.

 

Δηλαδη κανω καποιες ενεργειες στην συσκευη και το αφηνω σε μια επιφανεια, καποιες φορες το κανει ας πουμε σωστα και απενεργοποιειται γυρω στα 30 δευτερολεπτα, εχω παρατηρησει να χρειαζεται 2 λεπτα, αλλη φορα 5 λεπτα, μια αλλη 10 λεπτα. Πριν απο λιγο ηταν στα 15 λεπτα ενεργοποιημενη και δεν ειχε σβησει ακομη! Εκανα μια-δυο ενεργειες, το αφησα και εν τελει εσβησε.

 

Εχει παρατηρησει κανεις κατι παρομοιο;

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δεν το κάνει πάντως....
Το έχεις με αγγλικό μενού? Ίσως να θέλει επιλογή γλώσσες μενού κινητού τα ελληνικά.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και συγγνώμη αν δεν είναι επιτρεπτό αυτό που θα πω (μόλις έγινα μέλος του φόρουμ και δεν είδα πουθενά σχετικό κανονισμό). Ξέρει κανείς αν κι από που μπορώ να βρω το Galaxy S9+ αλλά με τον Snapdragon μέσα; Έψαξα amazon αλλά πάει κοντά στα 850 ευρώ και δε συμφέρει μιας και Ελλάδα βρίσκω το dual 670 ευρώ αλλά με exynos.

 

S9+G9650 με (snap845).νομιζω δεν πρεπει να υποστηριζει ελληνικη γλωσσα.

s9-G9600(snap845)

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Και ίσως γιατί αυτό πουλάνε οι μεγάλες αλυσίδες οπότε εκεί χρειάζεται τα σκουτζομάγαζα να κάνουν καλύτερη προσφορά.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...