Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω πάλι άλλαξα την σειρά που εμφανίζονται οι φωτογραφίες απο "κατά ημερομηνία" σε "κατά ονομα" σε ενα άλμπουμ στην Συλλογη με 250 φωτογραφίες και μετά την αλλαγή κάποιες μου τις εμφανίζει λευκά τετραγωνα που δεν μπορώ να τις ανοίξω ούτε να κάνω τίποτα άλλο... Απλά υπάρχουν εκεί αναμεσα στις υπόλοιπες φωτογραφίες... Κάποιο πρόβλημα λογικά με την δημιουργία μικρογραφιων... Έκανα διαγραφή cache στην εφαρμογή, επανάκινηση αλλα τίποτα... Με την εφαρμογή αρχεία τις βλέπει όλες... Οταν ξανά επαναφέρω στο "κατά ημερομηνία" τις εμφανίζει όλες κανονικά

Δοκιμασε κάνεις να μου πει αν το κάνει?

Επίσης τραβιξα βίντεο σε full hd 60 ft εξαιρετικό, σε 4κ 60 ft εξαιρετικό και εδω.... Εκανα μια Δοκιμή και σε απλό 4k... Τραγικό ολο σπασίματα....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

iPhone X vs iPhone 8 vs iPhone 8 Plus Screen Size

Width: 2.46 inches (62.4 mm) | 2.30 inches (58.44 mm) | 2.69 inches (68.41 mm).

Height: 5.32 inches (135.1 mm) | 4.09 inches (103.94 mm) | 4.79 inches (121.62 mm).

 

 

 

Αυτα τα ξερω. Για s9+ ρωταω.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

You'll never walk alone.
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα και καλό μήνα!!Θέλω να ρωτήσω πως μπορώ να βάλω ήχο κλήσης ένα mp3 στο s9+ μου γιατί έχω κάνει όλα τα στάνταρ αλλά δεν το κάνει με τίποτα.Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα και καλό μήνα!!Θέλω να ρωτήσω πως μπορώ να βάλω ήχο κλήσης ένα mp3 στο s9+ μου γιατί έχω κάνει όλα τα στάνταρ αλλά δεν το κάνει με τίποτα.Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?
Θα το βάλεις στο folder notifications και θα εμφανιστεί στη λίστα με τα ringtones. Εάν δεν υπάρχει folder θα δημιουργήσεις ένα.
Link to comment
Share on other sites

Navigation gestures από XDA το έβαλα άλλα η υλοποίηση του είναι άσχημη. Δε δουλεύει καθόλου σωστά. Ή βασικά δε δουλεύει καθόλου να είμαι ειλικρινής.

 

Καλήμερα και καλό μήνα, για εφαρμογή gestures εβαλα το gesture bar και με εχει βολέψει αρκετά. Δεν εχω κανει οριστικη απόκρυψη της nav bar (αν και γινεται εύκολα με adb εντολή) μόνο με διπλο κλικ στην κουκιδα και εχω βάλει την μπαρα της εφαρμογής αόρατη στην δεξια πλευρά ωστε να μην ενεργοποιεί κατα λαθος τα soft keys. Πχ. Με edge swipe προς τα αριστερά back, προς τα κατω home και προς το πανω recents. Στην pro εκδοση υποστηριζονται και παρατεταμενα swipe οποτε οι επιλογες ειναι πολλές. Το αναφερω γιατι δοκιμασα πολλα αντίστοιχα app και τα διεγραφα στο μισαωρο. Είναι δυνατη η ταυτόχρονη τοποθέτηση και μπάρας στα αριστερά για χρηση με το αριστερό. Εκεί που δεν βολεύει είναι οταν είναι ανοιχτο το πληκτρολόγιο, αλλα σε αυτη την περίπτωση εμφανίζεται ουτως η αλλως η κλασσική nav bar οποτε κανω τους χειρισμούς απο εκεί.

 

Είναι ότι πλησιέστερο εχω βρει για full screen εμπειρία και μαζι με εφαρμογές οπως bxactions για remap του Bixby button και SABS για απενεργοποίηση των εφαρμογων της Sammy και διαφημίσεων, το S9+ έχει γίνει πολύ πιο χρηστικό.

 

Edit: για το φίλο που ρωτάει αν μπορεί νσ παραμείνει η οθόνη ανοιχτή κατα την φόρτιση, πρέπει να ενεργοποιήσεις τις επιλογές προγραμματιστή (με πολλαπλά κλικ στην έκδοση kernel αν θυμάμαι καλά) και οταν σου εμφανίσει το αντίστοιχο μενού κάτω κάτω στις ρυθμίσεις, είναι απο τις πρώτες επιλογές.

Edited by spyro80
Το κανάλι μου στο Youtube για unboxings & reviews και το blog μου για deals.
Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζετε μηκος/πλατος μονο οθονης s9+; Το πλατος (μονο οθονης) ειναι μεγαλυτερο ή μικροτερο απο iphone 8 plus;

 

Εδώ για σύγκριση μεγέθους οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κάνεις να λείπουν στα καλά καθούμενα συντομεύσεις από την αρχική οθόνη;
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Εδώ για σύγκριση μεγέθους οθόνης.

 

 

 

Ουτε αυτο βοηθαει, δεν εχει aspect του s9+.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

You'll never walk alone.
Link to comment
Share on other sites

Το aspect ratio του S9+ το έχει (18.5:9). Την edge οθόνη δεν έχει.

 

 

 

Correct!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

You'll never walk alone.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω βρει καμια gesture εφαρμογή που να μ εχει ικανοποιήσει μεχρι τωρα.οσες εχουν προταθει μεχρι τωρα κατι δεν κανουν καλα κ στο 15λεπτο τις βγαζω...μια ρημαδα να κανει με διπλο tap ενα screenshot δεν βρισκω....
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω βρει καμια gesture εφαρμογή που να μ εχει ικανοποιήσει μεχρι τωρα.οσες εχουν προταθει μεχρι τωρα κατι δεν κανουν καλα κ στο 15λεπτο τις βγαζω...μια ρημαδα να κανει με διπλο tap ενα screenshot δεν βρισκω....

Samsung και gestures support ειναι έννοιες που δεν συμβαδίζουν.

Ειτε αλλάζεις συσκευή ειτε rooταρεις(με οτι αρνητικό συνεπάγεται-εγγύηση) αν θες gestures βαζοντας custom kernel η custom rom.

Αλλιως οτι σου παρεχει Nova Launcher ως επιλογες που καλυπτει εως ενα βαθμο την ελλειψη gestures μαμα rom

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω εδω και μερες αυτη την εφαρμογη για gestures και με εχει βολεψει πολυ. επισης εχει και αλλα καλουδια οπως να αλλαζεις το χρωμα του nοtification bar και καποιες παραπανω οθονες always on display κ.α.

 

https://forum.xda-developers.com/galaxy-s9-plus/themes/app-t3805967

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω βρει καμια gesture εφαρμογή που να μ εχει ικανοποιήσει μεχρι τωρα.οσες εχουν προταθει μεχρι τωρα κατι δεν κανουν καλα κ στο 15λεπτο τις βγαζω...μια ρημαδα να κανει με διπλο tap ενα screenshot δεν βρισκω....
Το smart select δεν σου κάνει ? Είναι φανταστικό.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά ψάχνω το θέμα με τις αγγελίες και δε το βρησκω μπορει κάποιος να στείλει λινκ?

 

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=39

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Από χθες στην παρέα σας και εγώ. Μέχρι στιγμής εντυπωσιασμένος (προερχόμενος από LG G4). :)
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι άμεσα την αγορά του S9 plus απλά με προβληματίζουν 2 σημεία, το ένα είναι η μπαταρία και το δεύτερο το μέγεθος.

Προέρχομαι από S7 το 5.1.

 

Τι λέτε ?

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι άμεσα την αγορά του S9 plus απλά με προβληματίζουν 2 σημεία, το ένα είναι η μπαταρία και το δεύτερο το μέγεθος.

Προέρχομαι από S7 το 5.1.

 

Τι λέτε ?

Απο το s7 έχει καλύτερη μπαταρία. Όσο για το μεγεθος αυτό είναι μόνο στις δικές σου προτιμήσεις. Μην ακούσεις κανέναν και πήγαινε σε κάποιο κατάστημα να το δουλέψεις και να αποφασίσεις.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 87 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Απο το s7 έχει καλύτερη μπαταρία. Όσο για το μεγεθος αυτό είναι μόνο στις δικές σου προτιμήσεις. Μην ακούσεις κανέναν και πήγαινε σε κάποιο κατάστημα να το δουλέψεις και να αποφασίσεις.

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου, τα έχω δει σε καταστημα και θα ήθελα μέγεθος s9 απλού με μπαταρία s9+ καθώς έχω ακούσει ότι απο μπαταρία είναι χχάλια το s9 το απλό. Επίσης έχω διαβάσει διάφορα άρθρα και παρατηρώ ότι πολλόι πάνε επίησς στο s8 ή στo S8+, επειδή μου έχει βγει η επιδότηση μου και υπάρχει τρέχουσα προσσφορά για τα S9/S9+ για αυτό το σκέφτομαι ένα από τα δύο.

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 87 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου, τα έχω δει σε καταστημα και θα ήθελα μέγεθος s9 απλού με μπαταρία s9+ καθώς έχω ακούσει ότι απο μπαταρία είναι χχάλια το s9 το απλό. Επίσης έχω διαβάσει διάφορα άρθρα και παρατηρώ ότι πολλόι πάνε επίησς στο s8 ή στo S8+, επειδή μου έχει βγει η επιδότηση μου και υπάρχει τρέχουσα προσσφορά για τα S9/S9+ για αυτό το σκέφτομαι ένα από τα δύο.

 

Εγώ έρχομαι από απλό s7 και δηλώνω εντυπωσιασμενος 2η ημέρα λειτουργίας. Μπαταρία είναι καλύτερη στο s9+ ναι. Θα σου πρότεινα να μην πας s9 απλό λόγω κάμερας, ram και μπαταρίας. Παρ όλα αυτά το απλό s9 έχει νομίζω το καλύτερο μέγεθος για εμένα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έρχομαι από απλό s7 και δηλώνω εντυπωσιασμενος 2η ημέρα λειτουργίας. Μπαταρία είναι καλύτερη στο s9+ ναι. Θα σου πρότεινα να μην πας s9 απλό λόγω κάμερας, ram και μπαταρίας. Παρ όλα αυτά το απλό s9 έχει νομίζω το καλύτερο μέγεθος για εμένα

 

Πολύ σωστά αυτά που αναφέρεις γιατί όντως κερδίζεις πράγματα επιπλέον σε σχέση με το S7, ωστόσο το μέγεθος το έχεις ξεπεράσει?

Πως σου κάθεται στο χέρι, είναι αρκετά πιο βαρύ?

Στα κατασήματα που το έχω δει δεν το έχω βρει ελευθερο στο χέρι για να έχω πλήρη άποψη, εννοώ τα έχουν πάνω σε stand.

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Κανένας παιδιά να ήρθε απο 1+6 να μας πει διαφορές ;;

Σκέφτομαι να τη κάνω προς s9+ , κατι με χάλασε φέτος στη 1+.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...