Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα δοκιμασα και δεν δουλεύουν καθόλου σωστά.

Έβγαλα τα gesture navigation σε OP και δοκίμασα τα 2 app.

Στο ενα δεν δούλευε καν στο άλλο μέρα με τη νύχτα σε σχέση με stock υλοποίηση oxygen.

 

Τα δοκίμασα και σε AOSP extended και RR rom και ούτε εκεί.

 

Συμπέρασμα μονο stock υλοποίηση αξίζει οτιδήποτε third party ειναι για τα σκουπίδια.

 

Παλι καλα εχουν το 2ωρο refund.

Μάλιστα. Προσωπικά δεν έχω άποψη καθώς δεν τα έχω δοκιμάσει απλά τα πρότεινα στον φίλο καθώς έχω δει reviews που φαινόταν να δουλεύουν καλά. Εγώ πάντως δεν νομίζω να πηγαινα σε τέτοια μέθοδο. Τα onscreen buttons ειναι πιο άμεσα. Επίσης έχω καραβολευτει την κουκίδα στην navigation bar του s9+ που μου δίνει την δυνατότητα να κρύβω την μπάρα κατά βούληση.
Link to comment
Share on other sites

βαλε σονυ πληκτρολογιο να σωθεις.

Περα απο την πλακα, στο πληκτρολογιο εχει ενα κουμπι με εναν τονο μονο δεξια απο το Λ. πατα το..αυτο εχεις πατησει κατα λαθος

Ισχύει!

Ευχαριστώ!

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Navigation gestures από XDA το έβαλα άλλα η υλοποίηση του είναι άσχημη. Δε δουλεύει καθόλου σωστά. Ή βασικά δε δουλεύει καθόλου να είμαι ειλικρινής.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να δούμε για ποια χώρα προορίζεται μια συσκευή μέσω ΙΜΕΙ ή Serial number ;

Τηλεφωνο στην σαμσουνγκ. Θα σου απαντησουν αμεσως.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα μεταφορα καποια αρχεια απο την παλια συσκευη (S4) στο S9+ αλλα αντιμετωπιζω προβλημα ταξινομησης με τις εικονες. Οταν μπαινω στην συλλογη, υπαρχει τροπος να εμφανιζει στην 1η στηλη "Εικονες" μονο οσες φωτογραφιες ανηκουν στο Αλμπουμ "Καμερα";
Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθώ και το θέμα OnePlus 6 επειδή ήμουν μεταξύ αυτού και του s9+ και βλέπω πολύ γκρίνια. Από κάμερα, ηχείο, δόνηση, αδιάβροχοποίηση, ασυρματη φόρτιση κλπ. Τελικά μόνο flagship killer δεν είναι το τηλέφωνο. Αγοράζοντας το πρέπει να κάνεις πολλές παραχωρήσεις. Κρίμα γιατί τα προηγούμενα ήταν πολύ αξιόλογα. Έχοντας το 3t δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα και ήταν πολύ καλύτερο από το s7 το οποίο αντικατέστησε. Τελικά είνμαι πολυ χαρούμενος για την επιλογή μου. Το μόνο που έχω παράπονο από το s9+ είναι το face unlock το οποίο ούτε γρήγορο είναι ούτε αξιόπιστο σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού. Βλέπετε έχω συνηθίσει το fingerprint μπροστά και το πίσω ακόμα δεν το έχω συνηθίσει.
Link to comment
Share on other sites

:D2

Εκανα μεταφορα καποια αρχεια απο την παλια συσκευη (S4) στο S9+ αλλα αντιμετωπιζω προβλημα ταξινομησης με τις εικονες. Οταν μπαινω στην συλλογη, υπαρχει τροπος να εμφανιζει στην 1η στηλη "Εικονες" μονο οσες φωτογραφιες ανηκουν στο Αλμπουμ "Καμερα";

 

Κρατάς πατημένο ενα από τα άλμπουμ και σου βγάζει επιλογή για τακτοποίηση όλων των άλμπουμ... Πιστεύω έτσι να βρεις αυτό που θες

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

:D2

 

Κρατάς πατημένο ενα από τα άλμπουμ και σου βγάζει επιλογή για τακτοποίηση όλων των άλμπουμ... Πιστεύω έτσι να βρεις αυτό που θες

 

Ευχαριστω για την απαντηση σου. Δυστυχως η αλλαγη της σειρας των αλμπουμ δεν αλλαξε κατι σχετικα με το τι εμφανιζεται στις "Εικονες" στην διπλα στηλη. Υπαρχει κατι αλλο που μπορω να κανω;

Link to comment
Share on other sites

Βλέπετε έχω συνηθίσει το fingerprint μπροστά και το πίσω ακόμα δεν το έχω συνηθίσει.

 

Οποτε πιανω το J5 της γυναικας ψαχνω πισω με το δακτυλο να βρω τον αισθητηρα.

Μονο του παει απο συνηθεια.

 

Καλοριζικο καλοδουλευτο και μη σε ανησυχει ολα μια συνηθεια ειναι!

Ντίνος
Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθώ και το θέμα OnePlus 6 επειδή ήμουν μεταξύ αυτού και του s9+ και βλέπω πολύ γκρίνια. Από κάμερα, ηχείο, δόνηση, αδιάβροχοποίηση, ασυρματη φόρτιση κλπ. Τελικά μόνο flagship killer δεν είναι το τηλέφωνο. Αγοράζοντας το πρέπει να κάνεις πολλές παραχωρήσεις. Κρίμα γιατί τα προηγούμενα ήταν πολύ αξιόλογα. Έχοντας το 3t δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα και ήταν πολύ καλύτερο από το s7 το οποίο αντικατέστησε. Τελικά είνμαι πολυ χαρούμενος για την επιλογή μου. Το μόνο που έχω παράπονο από το s9+ είναι το face unlock το οποίο ούτε γρήγορο είναι ούτε αξιόπιστο σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού. Βλέπετε έχω συνηθίσει το fingerprint μπροστά και το πίσω ακόμα δεν το έχω συνηθίσει.

 

 

Εγώ δεν έχω κανένα παράπονο ξεκλειδώνει πόλη γρήγορα και στο σκοτάδι κ στον ήλιο με την ιριδα και το αποτύπωμα κομπλέ είναι. Σίγουρα με αποτύπωμα στην οθόνη θα είναι καλύτερο αλλά έχουμε καιρό ως τότε..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω κανένα παράπονο ξεκλειδώνει πόλη γρήγορα και στο σκοτάδι κ στον ήλιο με την ιριδα και το αποτύπωμα κομπλέ είναι. Σίγουρα με αποτύπωμα στην οθόνη θα είναι καλύτερο αλλά έχουμε καιρό ως τότε..
Εγώ χρησιμοποιώ face unlock μαζί με το fingerprint. Μήπως με την ίριδα πιάνει καλύτερα σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού?
Link to comment
Share on other sites

Γενικα ποια ειναι η καλυτερη επιλπγη για face unlock;;ιριδα;;εξυπνη αποτυπωση;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το κινητο πρόσφατα και έχω προσεξει πως όταν ακούω μουσική ή βλέπω βιντεάκια νιώθω την πλάτη του κινητού σα να δονείται από τον ήχο είμαι φυσιολογικό αυτο; Γιατί το s7 που είχα δεν το ένιωθα αυτο
Link to comment
Share on other sites

Πήρα το κινητο πρόσφατα και έχω προσεξει πως όταν ακούω μουσική ή βλέπω βιντεάκια νιώθω την πλάτη του κινητού σα να δονείται από τον ήχο είμαι φυσιολογικό αυτο; Γιατί το s7 που είχα δεν το ένιωθα αυτο

 

Ναι φυσιολογικό μιας και έχει τόση ένταση.... Το κάνει και σε μένα

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Πήρα το κινητο πρόσφατα και έχω προσεξει πως όταν ακούω μουσική ή βλέπω βιντεάκια νιώθω την πλάτη του κινητού σα να δονείται από τον ήχο είμαι φυσιολογικό αυτο; Γιατί το s7 που είχα δεν το ένιωθα αυτο

Ναι ειναι λογικο να δονειται η πλατη γιατι εχουμε δυο ηχεια πλεον στη συσκευη μας.:):):)

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάλι άλλαξα την σειρά που εμφανίζονται οι φωτογραφίες απο "κατά ημερομηνία" σε "κατά ονομα" σε ενα άλμπουμ στην Συλλογη με 250 φωτογραφίες και μετά την αλλαγή κάποιες μου τις εμφανίζει λευκά τετραγωνα που δεν μπορώ να τις ανοίξω ούτε να κάνω τίποτα άλλο... Απλά υπάρχουν εκεί αναμεσα στις υπόλοιπες φωτογραφίες... Κάποιο πρόβλημα λογικά με την δημιουργία μικρογραφιων... Έκανα διαγραφή cache στην εφαρμογή, επανάκινηση αλλα τίποτα... Με την εφαρμογή αρχεία τις βλέπει όλες... Οταν ξανά επαναφέρω στο "κατά ημερομηνία" τις εμφανίζει όλες κανονικά
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζετε μηκος/πλατος μονο οθονης s9+; Το πλατος (μονο οθονης) ειναι μεγαλυτερο ή μικροτερο απο iphone 8 plus;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

You'll never walk alone.
Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζετε μηκος/πλατος μονο οθονης s9+; Το πλατος (μονο οθονης) ειναι μεγαλυτερο ή μικροτερο απο iphone 8 plus;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Με ενα απλό χάρακα που εχω στο γραφείο το πλάτος της πραγματικής οθόνης ειναι στα 71 ή 72mm

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Με ενα απλό χάρακα που εχω στο γραφείο το πλάτος της πραγματικής οθόνης ειναι στα 71 ή 72mm

 

 

Αρα κανα 2mm πιο πλατυ απο 8 plus.. thanx

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

You'll never walk alone.
Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζετε μηκος/πλατος μονο οθονης s9+; Το πλατος (μονο οθονης) ειναι μεγαλυτερο ή μικροτερο απο iphone 8 plus;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

http://www.gsmarena.com
Link to comment
Share on other sites

 

 

Thanx το ξερω το site αλλα δεν εχει αυτο που εψαχνα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

You'll never walk alone.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...