Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παλικάρια μια βοήθεια. Μια φίλη έχει το s9+. Της το έχουν φέρει δώρο από Κατάρ. Είναι εκτός εγγύησης (ξέρει ότι δεν ισχύει Ελλάδα). Κατά την φόρτιση της φούσκωσε η μπαταρία και η οθόνη. Μπορεί να κάνει κάτι η πάει για καινούργιο.

 

παει smartec Και πληρωνει αλλαγη, νομιζω οτι δε θα δωσει πανω απο 50 ευρω και θεωρω οτι μπορουν να την αλλαξουν, δεν ειναι διαφορετικες λογικα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

εχει ομως εγγυηση στο Καταρ. Αν το στειλει με κουριερ εκει που το αγορασαν, λογικα θα της το αντικαταστησουν.
Link to comment
Share on other sites

παει smartec Και πληρωνει αλλαγη, νομιζω οτι δε θα δωσει πανω απο 50 ευρω και θεωρω οτι μπορουν να την αλλαξουν, δεν ειναι διαφορετικες λογικα.

Δεν νομίζω θα αναλάβουν καν ακόμα και με χρέωση Νικο.

Ουτε καν θα παραλάβουν τη συσκευή με το που δουν οτι δεν ειναι Ευρωπαϊκή version.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Για να ρωτησουν εαν εξυπηρετει η smartec να παρουν ενα τηλεφωνο εφοσον ειναι συσκευη που δεν καλυπτει η Ελληνικη εταιρια .
Link to comment
Share on other sites

Ρώτησε αλλά δεν αναλαμβάνει η smarter

Επίσης ρώτησε πόσο θα της περνάνε και της είπαν 450 ευρώ περιπου

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησε αλλά δεν αναλαμβάνει η smarter

Επίσης ρώτησε πόσο θα της περνάνε και της είπαν 450 ευρώ περιπου

 

Α φιλε μου πολυ ακριβα . Δεν εχει αποδειξη απο κει που το πηρε ? Ως δωρο της το δωσαν ετσι ? Χμ μα καλα πως εγινε αυτο με την μπαταρια ? Το φορτιζε στον ηλιο σε κανα αυτοκινητο και τοπαθε ? Με μαμα-φορτιστη η εβαλε να το φορτισει με κανα κινεζικο και το εψησε σαν μπριζολα ? Τελος παντων πρεπει να το πακεταρει να το στειλει πισω .

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Ήμουν χτες στο συγκεκριμένο δίλημμα καθώς βρέθηκα για πολλοστή φορά με τα 2 παραπάνω τηλέφωνα και έπρεπε να αποφασίσω με ποιο θα συνεχίσω μεχρι να βγει Note 9 και Mate 20 Pro.

Η αλήθεια είναι ότι τα 2 κινητά είναι πολύ κοντά, τόσο σε απόδοση όσο και σε φωτογραφική. Σε μερικά σενάρια μάλιστα φωτογραφίας το Note μπορεί να αποδίδει και καλύτερα. Overall όμως το s9+ κερδίζει στις μικρολεπτομέρειες καθώς συνολικά διαθέτει συνολικά καλύτερο camera setup, καλύτερη μπαταρία, ποιοτικότερα στερεοφωνικά ηχεία, ισχυρότερο SOC και είναι περισσότερο future proof.

Νομίζω ότι αν κάποιος δεν χρησιμοποιεί το spen έστω 1 φορά την ημέρα δεν υπάρχει λόγος να πάει στο Note 8 καθώς και οι τιμές είναι πολύ κοντά πλέον.

 

Απολυτως ευστοχο ποστ. Ακριβως το ιδιο σκεφτομουν τις τελευταιες μερες (κι αφου δοκιμασα και πουλησα τα P20 pro, Oneplus 6) και με το ιδιο ακριβως σκεπτικο πηρα s9+ (για 4η φορα :lol: ). Αναμονη, τωρα, μεχρι τα 2 που ανεφερες (Note 9, mate 20 pro, αλλά και το δικαρτο (?) iPhone X Plus).

Link to comment
Share on other sites

Απολυτως ευστοχο ποστ. Ακριβως το ιδιο σκεφτομουν τις τελευταιες μερες (κι αφου δοκιμασα και πουλησα τα P20 pro, Oneplus 6) και με το ιδιο ακριβως σκεπτικο πηρα s9+ (για 4η φορα :lol: ). Αναμονη, τωρα, μεχρι τα 2 που ανεφερες (Note 9, mate 20 pro, αλλά και το δικαρτο (?) iPhone X Plus).

 

4η φορα λεει:p:lol: :lol::lol: ωχ μανα μου...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, δεν εχουμε γιατρεια, δυστυχως. Ουτε μετα από χρονια στο σπορ... :lol:

 

Οχι καλα κανεις Βαγγελη . Εσυ πχ. σε σχεση με μενα εισαι πιο "ελπιδοφορος" .Δεν βλεπω φως στον οριζοντα απο καμια αλλη εταιρια εσυ ομως ελπιζεις γιαυτο και το αλλαξες 4 φορες:p:lol:

Link to comment
Share on other sites

Οχι καλα κανεις Βαγγελη . Εσυ πχ. σε σχεση με μενα εισαι πιο "ελπιδοφορος" .Δεν βλεπω φως στον οριζοντα απο καμια αλλη εταιρια εσυ ομως ελπιζεις γιαυτο και το αλλαξες 4 φορες:p:lol:

 

Σχεδόν εθιμοτυπικα πλέον δοκιμάζω ότι αξιόλογο κινείται, αλλά... Φευ... Όλο εδώ (Samsung) καταλήγω...

Στα του θέματος τώρα, έβαλα tempered glass full glue στον extreme mobile. Μόνο που δε ρώτησα το Νικόλα τι brand είναι :lol: Τόσο τυφλή εμπιστοσύνη του έχω... Άψογο, όπως και το xone που είχα στο note 8. Αν δε σας ενοχλεί η απώλεια 2 χιλιοστών οθόνης εκατέρωθεν, λόγω του μαύρου πλαισίου, επιλέξτε το άφοβα. Άψογο touch και αίσθηση στην αφή...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν εθιμοτυπικα πλέον δοκιμάζω ότι αξιόλογο κινείται, αλλά... Φευ... Όλο εδώ (Samsung) καταλήγω...

Στα του θέματος τώρα, έβαλα tempered glass full glue στον extreme mobile. Μόνο που δε ρώτησα το Νικόλα τι brand είναι :lol: Τόσο τυφλή εμπιστοσύνη του έχω... Άψογο, όπως και το xone που είχα στο note 8. Αν δε σας ενοχλεί η απώλεια 2 χιλιοστών οθόνης εκατέρωθεν, λόγω του μαύρου πλαισίου, επιλέξτε το άφοβα. Άψογο touch και αίσθηση στην αφή...

Θα σου ήταν εύκολο μια φωτογραφία να δούμε πως είναι το tempered glass (αν και έχω εμπιστοσύνη στον Νίκο και γω ,αλλά ειμαι στο τσακ να βάλω το Whitestone dome που είχα στο προηγούμενο s9 plus αλλά κολλάω πάλι στα χρήματα αν και είναι ότι πιο τοπ μπορείς να βαλεις ,αλλά με βαλές στην πρίζα γιατί έβαλες στο Νίκο που είναι εγγύηση

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απολυτως ευστοχο ποστ. Ακριβως το ιδιο σκεφτομουν τις τελευταιες μερες (κι αφου δοκιμασα και πουλησα τα P20 pro, Oneplus 6) και με το ιδιο ακριβως σκεπτικο πηρα s9+ (για 4η φορα :lol: ). Αναμονη, τωρα, μεχρι τα 2 που ανεφερες (Note 9, mate 20 pro, αλλά και το δικαρτο (?) iPhone X Plus).
Πως σου φανηκε το op6;;;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, δεν εχουμε γιατρεια, δυστυχως. Ουτε μετα από χρονια στο σπορ... :lol:

Το αρρώστια είναι λίγο. Εγω έπεσα στην κατηγορία junkie πλέον . :)

Σε ένα μήνα μέσα εχω πάρει ενα s8, ενα note 8, δύο p20 pro και δύο s9 plus. Και από τύχη δεν πήρα και ένα iPhone x την προηγούμενη εβδομάδα.

Δυστυχώς καμια εταιρεία δεν έφτιαξε το τέλειο φέτος. Την μεγαλυτερη βελτίωση απο ολους την είχε η Huawei. Άγγιξε το τέλειο αλλά μου το χάλασε με κάτι μικρολεπτομερειες. Ειδικά στην κάμερα με τέτοιο hardware έπρεπε να είχε αφήσει τον ανταγωνισμό μίλια μακριά.

Όπως και να έχει να φύγει το καλοκαίρι και θα γίνει χαμός. Note 9 , mate 20 pro, iPhone XL. Ειδικά για το iPhone αν τα μισά από αυτά που ακούγονται είναι αληθινά , θα ξεσκίσει τα πάντα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα, εχω το S9+ εδω και λιγες μερες και παρατηρω οτι το AOD δεν σβηνει οταν ειναι καλυμμένη η συσκευή. Στο mate 10 pro σβήνει με το που καλύπτεις τον αισθητήρα εγγύτητας, γεγονος βου βοηθάει στην εξοικονόμηση ενέργειας. Κοιταξα στις ρυθμίσεις αλλα δεν βλέπω κάτι, μηπως ξέρει κανείς κάτι σχετικά;

Update: το εψαξα λίγο, σβήνει εαν καλύπτεται αλλά μετά απο 30 δευτερόλεπτα.

Edited by spyro80
Το κανάλι μου στο Youtube για unboxings & reviews και το blog μου για deals.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ενώ με το s7 edge κ με το s8 έβλεπα κανονικά βίντεο που είχα τραβήξει με το. Κινητό μ στην τηλεόραση τώρα δεν μπορώ ούτε στην ίδια τηλεόραση που είχα ούτε σε αυτή που πήρα τώρα ενώ φωτογραφίες βλέπω κανονικά τι να γίνεται άραγε;

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ενώ με το s7 edge κ με το s8 έβλεπα κανονικά βίντεο που είχα τραβήξει με το. Κινητό μ στην τηλεόραση τώρα δεν μπορώ ούτε στην ίδια τηλεόραση που είχα ούτε σε αυτή που πήρα τώρα ενώ φωτογραφίες βλέπω κανονικά τι να γίνεται άραγε;

 

μηπως τραβας σε μεγαλυτερη αναλυση απο αυτη που σηκωνει σε βιντεο?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

μηπως τραβας σε μεγαλυτερη αναλυση απο αυτη που σηκωνει σε βιντεο?

 

Ισχύει, απο την Συλλογή, τα 4Κ δεν τα παίζει εαν δεν υποστηρίζει η τηλεόραση.

Μπορεί να τα παίξει (downscaled λογικά) με screen mirroring (smart view).

Το κανάλι μου στο Youtube για unboxings & reviews και το blog μου για deals.
Link to comment
Share on other sites

Μπας και ξέρει κανείς...τώρα με το face recognition, έχει καμιά ρύθμισή η συσκευή να ανοίγει η οθόνη με το που το σηκώνουμε από το τραπέζι, όπως πχ τα iphone?
Link to comment
Share on other sites

Μπας και ξέρει κανείς...τώρα με το face recognition, έχει καμιά ρύθμισή η συσκευή να ανοίγει η οθόνη με το που το σηκώνουμε από το τραπέζι, όπως πχ τα iphone?
Μπορείς να πατάς το home button που είναι πάντα ενεργό και ευαίσθητο στην πίεση. Εγώ αυτό κάνω.
Link to comment
Share on other sites

Μπας και ξέρει κανείς...τώρα με το face recognition, έχει καμιά ρύθμισή η συσκευή να ανοίγει η οθόνη με το που το σηκώνουμε από το τραπέζι, όπως πχ τα iphone?
Όχι, δε λειτουργεί το δικό μας face recognition όπως το face id.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δε λειτουργεί το δικό μας face recognition όπως το face id.
Μα και στο iPhone για να λειτουργήσει το face recognition πρέπει πρώτα να έχεις ξυπνήσει την οθόνη. Δεν το σηκώνεις το κοιτάς και ανοίγει με σβηστή οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...