Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εν ολίγοις η διπλή κάμερα βοηθάει μόνο σε καλύτερο ζουμ x2 και να θολώνει το background όταν εστιάζεις σε ένα αντικείμενο. Πουθενά αλλού.

 

Παίρνεις και δύο φώτο ταυτόχρονα όταν τραβάς σε εστίαση πραγματικού χρόνου ενώ βγάζεις κοντά για πορτραίτο μετά την κρατάει κ σε μακρινή και την λέει ευρυγωνιο κ είναι φοβερες φώτο. Εμένα μαρεσει πολύ που έχει διπλή κάμερα κ ότι κάνει.. Αν και θα ήθελα να βγάζω τέτοιες φώτο κ με φλας το βράδυ

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Απογοητευικό bokeh τραβάει πάντως. Για παράδειγμα στο P20 Pro το παρτραίτο του είναι επαγγελματικού επιπέδου.
Link to comment
Share on other sites

Απογοητευικό bokeh τραβάει πάντως. Για παράδειγμα στο P20 Pro το παρτραίτο του είναι επαγγελματικού επιπέδου.

 

Εισαι λιγαααακι υπερβολικός κ για τα δύο που λες.. Έχω τραβήξει εκπληκτικά πορτραίτα επίσης μπορείς να την κρατήσεις κ σε ευρυγωνιο που είναι επίσης φοβερό..

Για το p20 τα έχουμε ξαναπεί σούπερ από μπαταρία μέτρια φάτσα λόγω νοτς κ κουμπιού κ αντιγραφή κ μέτρια οθόνη κ μικρό μέγεθος κ καλή κάμερα που φτάνει το s9 plus κ υπό συνθήκες μπορεί να βγάλει κ πιο καλές .μέτρια σελφι Και αν σκεφτείς ότι απτό πουθενά η Huawei έφτασε να είναι προς το παρών Τρίτη πάει πολύ καλά

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Απογοητευικό bokeh τραβάει πάντως. Για παράδειγμα στο P20 Pro το παρτραίτο του είναι επαγγελματικού επιπέδου.
Απογοητευτικό bokeh έχει η Oneplus.

 

Samsung και Huawei έχουν το καλύτερο bokeh στο Android.

Εξαιρετικά και στα δύο.

Μπορώ να ανεβάσω δείγμα που μένεις speechless με το bokeh αλλά είναι όλα φίλων γυναικείου γένους που τις ήθελαν για Facebook profile pic.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Το έγραψα "πολιτικά ορθά" για να μη τσιγκλήσω κάποιους, αλλά δεν χρειαζόταν, όπως φάνηκε.

Θα το γράψω όπως θα προτιμούσα.

Bokeh για τα πανηγύρια.

Link to comment
Share on other sites

Λογικό είναι να έχει καλύτερο bokeh το Huawei...απλα κι ωραία για να μαθαίνουμε κιόλας...

Το P20 pro υποστηρίζει χ3 ζουμ στα 82mm με το ίδιο διάφραγμα 2.4 f

Camera specs Huawei P20 pro:

CAMERAPrimaryTriple: 40 MP (f/1.8, 27mm, 1/1.7") + 20 MP B/W (f/1.6, 27mm) + 8 MP (f/2.4, 80mm), OIS, Leica optics, 3x optical zoom, phase detection and laser autofocus, LED flash,*

 

Ενώ το Samsung s9 plus έχει ίδια τιμή διαφράγματος στα 52mm

 

Camera specs s9 plus Dual: 12 MP (f/1.5-2.4, 26mm, 1/2.55", 1.4µm, Dual Pixel PDAF) + 12MP (f/2.4, 52mm, 1/3.6", 1µm, AF), OIS, phase detection autofocus, 2x optical zoom, LED flash

 

Να τονίσουμε ότι στο s9 plus η τιμή του αισθητήρα που εκμεταλλεύεται ο "τηλεφακός " είναι μόλις 1/3.6" ..!!!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει κανεις θεμα με τις ειδοποιησεις στο fb? εμενα δεν μου εμφανιζει στο εικονιδιο τις ειδοποιησεις τους αριθμους εννοω
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει κανεις θεμα με τις ειδοποιησεις στο fb? εμενα δεν μου εμφανιζει στο εικονιδιο τις ειδοποιησεις τους αριθμους εννοω
Πότε δεν τους εμφάνιζε δυστυχώς και δεν μπορώ να καταλάβω το γιατί. Μόνο στο fb το κάνει αυτό.

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Πότε δεν τους εμφάνιζε δυστυχώς και δεν μπορώ να καταλάβω το γιατί. Μόνο στο fb το κάνει αυτό.

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

 

με το note 8 που ειχα τους εμφανιζε κανονικα αλλα εχθες το πηρα το κινητο αλλα τωρα διαπιστωσα οτι δεν το εμφανιζει

Link to comment
Share on other sites

@corolla πες μας εντυπώσεις +,- μεταξύ των δύο συσκευών όταν δουλέψεις το S9 plus λιγάκι...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

@corolla πες μας εντυπώσεις +,- μεταξύ των δύο συσκευών όταν δουλέψεις το S9 plus λιγάκι...

 

Ok θα γράψω αν και διαπίστωσα πάνω κάτω δεν έχουν τεράστιες διαφορές απλά το s9 έχει το διπλό ηχείο και λίγο πιστεύω καλύτερη Καμερουλα. Με το note 8 και την oreo δεν είχα κανένα θέμα με τις ειδοποιήσεις αλλά εδώ με το s9 βλέπω έχουμε κάτι θεματάκια. Θα φτιάξει πιστεύω ιδομεν. Παντός και τα 2 κινητά είναι τούμπανο και μου φαίνεται αυτό είναι ένα κλικ λίγο ποιό σπυρτοζικο .

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχετε να προτείνετε κάποιο bluetooth ακουστικό για την ώρα της οδήγησης που να συνεργάζεται όσο το δυνατόν καλύτερα με το S9+ και να έχει εξαιρετική ποιότητα ήχου στο αυτί;

Κόστος δε με απασχολεί αρκεί να κάνω τη δουλειά μου σωστά.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχετε να προτείνετε κάποιο bluetooth ακουστικό για την ώρα της οδήγησης που να συνεργάζεται όσο το δυνατόν καλύτερα με το S9+ και να έχει εξαιρετική ποιότητα ήχου στο αυτί;

Κόστος δε με απασχολεί αρκεί να κάνω τη δουλειά μου σωστά.

 

Plantronics Explorer 50 φιλε μου το εχω περιπου 3 μηνες και ειναι παρα πολυ καλο και με δυνατο ηχο και με καλει μπαταρια εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενος βαλτο στο skroutz να δεις και κριτικες

Link to comment
Share on other sites

Ειχα 2 Plantronics M70 και τωρα το M75.

Εδω και 3-4 χρονια εχω μεινει στα Plantronics σε αυτη τη σειρα.

Επαγγελματιας οδηγος (ταξι γαρ) οποτε μονο με BT μιλαω και μιλαω αρκετα ολη μερα.

Στο χρονο, αντε εναμιση παω για καινουριο.

 

Πολυ καλη ποιοτητα ηχου, καλο μικροφωνο (δεν μου γκρηνιαζει κανενας οτι δεν με ακουει, ισα ισα που με χαμηλωνουν κι ολας) πολυ καλη αυτονομια, φορτιζει γρηγορα και αν σε ενδιαφερει μπορεις να ακουσεις εκτος απ τις κλησεις και multimedia ηχο (μουσικη youtube κλπ)

Επισης πολυ καλη εμβελια, εχω το κινητο στο αμαξι εχω βγει κ πιανει σε αρκετα καλη αποσταση χωρις παρατραγουδα.

Το κερασακι το αφηνω για το τελος, παναλαφρο και με εκεινο το σιλικονακι καθετε φοβερα στο αυτι κ δεν καταλαβαινεις οτι το φορας.

 

Ουτε διαφημιση να του εκανα!

 

Οταν ερθει η ωρα να αλλαξω λογικα το ιδιο θα ξαναπαρω..

(Μ70 ή Μ75)

Edited by Ntinlanden
Ντίνος
Link to comment
Share on other sites

Ειχα 2 Plantronics M70 και τωρα το M75.

Εδω και 3-4 χρονια εχω μεινει στα Plantronics σε αυτη τη σειρα.

Επαγγελματιας οδηγος (ταξι γαρ) οποτε μονο με BT μιλαω και μιλαω αρκετα ολη μερα.

Στο χρονο, αντε εναμιση παω για καινουριο.

 

Πολυ καλη ποιοτητα ηχου, καλο μικροφωνο (δεν μου γκρηνιαζει κανενας οτι δεν με ακουει, ισα ισα που με χαμηλωνουν κι ολας) πολυ καλη αυτονομια, φορτιζει γρηγορα και αν σε ενδιαφερει μπορεις να ακουσεις εκτος απ τις κλησεις και multimedia ηχο (μουσικη youtube κλπ)

Επισης πολυ καλη εμβελια, εχω το κινητο στο αμαξι εχω βγει κ πιανει σε αρκετα καλη αποσταση χωρις παρατραγουδα.

Το κερασακι το αφηνω για το τελος, παναλαφρο και με εκεινο το σιλικονακι καθετε φοβερα στο αυτι κ δεν καταλαβαινεις οτι το φορας.

 

Ουτε διαφημιση να του εκανα!

 

Οταν ερθει η ωρα να αλλαξω λογικα το ιδιο θα ξαναπαρω..

(Μ70 ή Μ75)

 

 

Δεν θα χωράει μέσα από κράνος φαντάζομαι...

Link to comment
Share on other sites

Το έγραψα "πολιτικά ορθά" για να μη τσιγκλήσω κάποιους, αλλά δεν χρειαζόταν, όπως φάνηκε.

Θα το γράψω όπως θα προτιμούσα.

Bokeh για τα πανηγύρια.

 

Δεν σου αξίζει να έχεις ούτε φωτογραφία για προφίλ σου εδώ το s9 plus . Ε ρε κάτι τύποι πως μιλάνε για την καλύτερη συσκευή στον κόσμο.

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου αξίζει να έχεις ούτε φωτογραφία για προφίλ σου εδώ το s9 plus . Ε ρε κάτι τύποι πως μιλάνε για την καλύτερη συσκευή στον κόσμο.
:D :D :D Φαντάζομαι τρολαρεις ε;

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

@anastasiah

Παω να κανω ενα τεστ, κανω τροποποιηση κ σου λεω.

Λογικα χωραει.

 

Λοιπον, σε full face που ειναι τοσο σφιχτα τα πραγματα δε περναει, ουτε με το να το φορας και να βαλεις το κρανος ουτε μετα να χωσεις χερι εκει μεσα να το βαλεις.

Σε shoei nxr small και shoei XR1000 medium ολα αυτα.

Σε ανοικτα δε ξερω δεν εχω να σου πω..

Edited by Ntinlanden
Ντίνος
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα σε ένα review για το s9 plus κ δεν ξέρω πως το κάνει αυτό..

 

ακόμα να δημιουργήσουμε τα δικά μας πορτραίτα όπου μαυρίζει ολόκληρη η φωτογραφία εκτός από το περίγραμμα του κεφαλιού μας, μια λειτουργία που είναι εντυπωσιακή όταν δουλεύει όμως χρειάζεται καλό φωτισμό αφού αλλιώς υπάρχουν σημαντικές ατέλειες

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Το γυαλί φταιει 100% πέταξε το.

Μην πιάνεστε κορόιδα με τα χαζά που τάχα προσφέρουν αλυσίδες για προστασία οθόνης.

Μόλις έβγαλα το τζάμι για να δούμε τι θα γίνει. Νομίζω αυτό φταίει γιατί με το που το σήκωσα λίγο από την οθόνη βγήκε κατευθείαν χωρίς να σπάσει

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο Post ανέβηκε και στο topic του ΧΖ2!

Καλησπέρα σε όλους!*

Λόγω μιας εξαιρετικής περίπτωσης επίδοτησης από τη Cosmote μόνο για Samsung S9 εντός της ημέρας θα πέσει στα χέρια μου... Θα το κρατήσω για λίγες από περιέργεια να δω τι εστί παρ' όλα αυτά.. Όποιος έχει Sony XZ2 και θέλει να το κάνουμε τράμπα είμαι διαθετημενος μιας και δε ψηνομουνα ποτέ για το S9... Απλά για 10 με 15 μέρες θα το δουλέψω από περιέργεια να το δω...*

Αυτά από εμένα και συγγνώμη αν είμαι off!

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

Απαντάς στον εαυτό σου?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Plantronics Explorer 50 φιλε μου το εχω περιπου 3 μηνες και ειναι παρα πολυ καλο και με δυνατο ηχο και με καλει μπαταρια εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενος βαλτο στο skroutz να δεις και κριτικες

 

 

 

AirPods... ότι καλύτερο. Τα έχει η γυναίκα μου στο s9+

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...