Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η ποιότητα της φωτογραφίας είναι δραματικά υπέρ της διπλής κάμερας? Με χαμηλό φωτισμό βοηθάει πολύ?

 

Με χαμηλο φωτισμό η διπλή κάμερα δεν βοηθάει.. Την μέρα κάνει τη διαφορά η διπλή κάμερα στο 2χ ζουμ κ στο θόλωμα πίσω απτό πορτραίτο. Αν είναι να πας στα μικρά πήγαινε στο s8 αν είναι να πας στο plus κοίτα για το s9 plus

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συμφουρίτες. Μια βοήθεια θα ήθελα. Είναι πολλές οι διαφορές μεταξύ s8 και s9? H διαφορά των 300 ευρώ αξίζει να προβεί κανένας στην αγορά του s9? Υπόψιν ότι γίνεται μετάβαση από s6 edge όπου πάει η όθόνη του:mad:...

 

Τα 300ευρω απο που προκυπτουν?

https://www.skroutz.gr/s/11140429/Samsung-Galaxy-S8-64GB.html

https://www.skroutz.gr/s/13784463/Samsung-Galaxy-S9-Dual-64GB.html

 

Γυρω στα 210ευρω διαφορα βλεπω εγω.

Link to comment
Share on other sites

Nokia 3510-->Sony Ericsson k700-->Sony Ericsson W550i-->Sony Ericsson U1 Sation-->Lg G2-->S9+
Link to comment
Share on other sites

Το skroutz δεν έχει πολλά καταστήματα. Στα κινητά κυρίως οι διαφορές είναι μεγάλες. Έχετε και το best price αρκετά πιο τίμιο περισσότερα καταστήματα πιο φθηνά αξιόπιστα.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά όντως δεν είναι τόσο μεγάλη γιατί συνέκρινα το + με το κανονικό. Στα 'μικρά' η διαφορά πέφτει στα 140 Ε. Και στο bestprice είναι ακόμα χαμηλότερα το s9+ όπως λέει και ο βασιλιάς2009. Άρα βλέπουμε για προς ποιό θα πάμε. Σας ευχαριστώ όλους για τον κόπο που μπήκατε να μου απαντήσετε.!!:up::up::thanks::thanks: Edited by nickale
Συντακτικο
Link to comment
Share on other sites

Θέλω με gcam για πορτραίτο για s9 plus exynos υπάρχει κάποιο λινκ;;

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους . Πήρα το τηλεφωνο του τιτλου απο τον κωτσοβολο την παρασκευη . Προέρχομαι αππ iphone 8+ . Αρχικά να ρωτήσω αν έχω το δικαίωμα να το επιστρέψω την δευτέρα και να πάρω πίσω τα χρήματα μου. Ξέρεο κανείς?

Επίσης κατι πκυ με προβληματισε παρα πολυ ειναι το touch τησ συσκευης . Μου βαλανε μιανπροστασια panzer στον κωτσοβολο και εχω ενεργοποιηση και την ευαισθησια οθονης αλλα παρολα αυτα πολλες φορες πρεπει να πατησω κατι 2-3 φορες για νς πιασει. Υπαρχρι περιπτωση να εχει προβλημα το τηλεφωνο?

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους . Πήρα το τηλεφωνο του τιτλου απο τον κωτσοβολο την παρασκευη . Προέρχομαι αππ iphone 8+ . Αρχικά να ρωτήσω αν έχω το δικαίωμα να το επιστρέψω την δευτέρα και να πάρω πίσω τα χρήματα μου. Ξέρεο κανείς?

Επίσης κατι πκυ με προβληματισε παρα πολυ ειναι το touch τησ συσκευης . Μου βαλανε μιανπροστασια panzer στον κωτσοβολο και εχω ενεργοποιηση και την ευαισθησια οθονης αλλα παρολα αυτα πολλες φορες πρεπει να πατησω κατι 2-3 φορες για νς πιασει. Υπαρχρι περιπτωση να εχει προβλημα το τηλεφωνο?

 

Καταρχάς η νανοτεχνολογια την θεωρώ μεγάλο ψέμα.. Δεν βοηθάει ούτε από θέμα σπάσιμο ούτε καν από γρατσουνιες το είχα σε s7 edge κ μου έκανε σούπερ γρατσουνιες άσε που δεν γλιστρούσε το δάχτυλο ποτέ πάνω στην οθόνη.. Καλύτερα να έβαζες ασφάλεια συσκευής απτό ίντερνετ με 35 ευρώ γιατί στον κωτσοβολο θα σου ζητούσαν κάνα 80αρι.. Να σου αλλάξουνε συσκευή με καινούργια έχεις το δικαίωμα αν υπάρχει όντως πρόβλημα να σου γυρίσουν τα λεφτά δεν νομίζω.. Όσο για την μετάβαση σου ήταν έξυπνη κίνηση γιατί το iPhone 8 + με εμφάνιση 4ετιας δεν το έλεγες κ σούπερ ούτε κ από δυνατότητες.. Αν πας σε iPhone καλύτερα σε x

Αλλά τι άλλο δεν σου άρεσε πέρα απτην αφή.. Γιατί το s9 plus είναι κορυφή σε όλα.. Έβαλες 4k hdr βιντεακι με ανοιχτά τα dolby ηχεία κ είπες ας το γυρίσω πίσω; δεν σε κοροϊδεύω απλά ρωτάω.

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Πως θα καταλαβω αν εχει προβλημα το touch ? Πρεπει να βγαλω το γυαλι. Λογικα θα σπασει αν παω να το βγαλω. Γιατι να μην μου δωσουν πισω χρηματα? Νομιζω το λεει και η νομοθεσια
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Μπορείς να το επιστρέψεις αρκεί η συσκευασία να είναι πλήρης και το τηλέφωνο σε άριστη κατασταση.

Αυτό γνώριζα εγώ, 15 χρόνια που εργαζόμουν στον Κωτσοβολο.

Τώρα, το συγκεκριμένο τζαμί που σου έβαλαν είναι κάκιστης ποιότητας.

Άμεσα να το αφαιρέσεις και θα δεις άλλο τηλεφωνο!

Το μόνο tempered glass που πλησιάζει σε αίσθηση την οθόνη, είναι το Whitestone Dome.

iMac 27 - MacBook Pro - iPad Pro 12.9 - Iphone 11 pro max
Link to comment
Share on other sites

Θέλω με gcam για πορτραίτο για s9 plus exynos υπάρχει κάποιο λινκ;;
https://apkquick.com/google-apk-files/google-hdr-camera-for-galaxy-s9-or-any-android/

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως θα καταλαβω αν εχει προβλημα το touch ? Πρεπει να βγαλω το γυαλι. Λογικα θα σπασει αν παω να το βγαλω. Γιατι να μην μου δωσουν πισω χρηματα? Νομιζω το λεει και η νομοθεσια

 

Διάβασα λάθος ότι έβαλες νανοπροστασια αν είναι τζάμι λογικό να φταίει στην αφή. Δεν απάντησες τι άλλο σε χάλασε σε αυτή τη συσκευή;

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ θα το δοκιμάσω

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ θα το δοκιμάσω

Το είχα ξαναβάλει κομπλέ δούλευε μ δουλεύει απλά ήθελα να βάλω τη ρύθμιση ώστε να βγάζω και πορτραίτο γιατί με το s9 plus δεν μπορώ να βγάλω φώτο με φλας κ να θολώνει πίσω ενώ με gcam το έκανα σε s8 plus

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Με χαλασε που κολλαει στην αφη βασικα αυτο νομιζω ειναι το μεγαλυτερο προβλημα γιατι μου δημιουργεί προβλημα και στην γραφη. Άραγε το γυαλί μπορώ να το γυρίσω πίσω και να μου δώσουν τα 30 ευρώ που έχει αν τελικά πω να κρατήσω την συσκευή?
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Με χαλασε που κολλαει στην αφη βασικα αυτο νομιζω ειναι το μεγαλυτερο προβλημα γιατι μου δημιουργεί προβλημα και στην γραφη. Άραγε το γυαλί μπορώ να το γυρίσω πίσω και να μου δώσουν τα 30 ευρώ που έχει αν τελικά πω να κρατήσω την συσκευή?
Η έπεσες σε προβληματική συσκευή (δύσκολα) η φταίει το γυαλί. Το Touch του s9+ είναι μέσα στα 3 κορυφαία αν όχι το κορυφαίο που υπάρχει. Ιδικά σύγκριση με iPhone δεν υπάρχει.

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Απο τα κορυφαια touch τα samasung.ακομα και με γαντι.σιγουρα φταιει το tempered glass 100%

Θα ειναι στον αερα..

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Με χαλασε που κολλαει στην αφη βασικα αυτο νομιζω ειναι το μεγαλυτερο προβλημα γιατι μου δημιουργεί προβλημα και στην γραφη. Άραγε το γυαλί μπορώ να το γυρίσω πίσω και να μου δώσουν τα 30 ευρώ που έχει αν τελικά πω να κρατήσω την συσκευή?

 

Πεταξε το γυαλι. Ναι αν πας και κανεις παραπονα μπορει να στα δωσουν.

Link to comment
Share on other sites

Με χαλασε που κολλαει στην αφη βασικα αυτο νομιζω ειναι το μεγαλυτερο προβλημα γιατι μου δημιουργεί προβλημα και στην γραφη. Άραγε το γυαλί μπορώ να το γυρίσω πίσω και να μου δώσουν τα 30 ευρώ που έχει αν τελικά πω να κρατήσω την συσκευή?

 

Το γυαλί φταιει 100% πέταξε το.

Μην πιάνεστε κορόιδα με τα χαζά που τάχα προσφέρουν αλυσίδες για προστασία οθόνης.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!επειδη δεν εχω ασχοληθει ιδιαιτερα με την καμερα η διπλη καμερα που εχει οταν βγαζεις φωτο ειναι ηδη ενεργοποιημενη η πρεπει να την ρυθμισεις?:X επισης σε τι χρησιμευει?σε καλυτερη ανλυση στις φωτο να υποθεσω?:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!επειδη δεν εχω ασχοληθει ιδιαιτερα με την καμερα η διπλη καμερα που εχει οταν βγαζεις φωτο ειναι ηδη ενεργοποιημενη η πρεπει να την ρυθμισεις?:X επισης σε τι χρησιμευει?σε καλυτερη ανλυση στις φωτο να υποθεσω?:rolleyes:

 

Είναι ενεργοποιημενη αν δεν την έχεις πειράξει. Όταν είσαι στο αυτόματο καπου δεξιά γράφει χ2 όταν το πατάς κάνει ζουμ ΧΩΡΙΣ να χάνει σε ποιότητα όπως το παλιό το κλασικό που κάνεις όσο θες κ χάνει σε ποιότητα αυτή είναι η μία λειτουργία της διπλής κάμερας. Όταν είσαι στην κάμερα σέρνεις το δάχτυλο σου αριστερά να βρεις εστίαση πραγματικού χρόνου είναι πιο πολύ για πορτραίτο. Αλλά κάνε δοκιμή βάλε ένα μπουκάλι στο τραπέζι κάτσε στο 1μιση μέτρο θα σου γράψει ότι μπορείς να βγάλεις φώτο κ να θολώσει το background. Ρυθμίζεις πόσο θόλωμα θέλεις να έχει πίσω. Βγάζεις κ όταν πας να την δεις πάνω θα λέει κοντινό κ ευρυγωνιο αν το πατήσεις θα έχει πάρει φώτο μεγάλο μέρος του δωματίου χωρίς θόλωμα. Επίσης στο κοντινό μπορείς πάλι να ρυθμίσεις το θόλωμα αν θες να το έχεις. Έτσι θα μπορείς να βγάζεις όταν θα έχεις καλό φωτισμό αλλιώς θα βγαίνουν πολύ μέτριες σε χαμηλό φωτισμό. Ελπίζω να σε βοήθησα καλή σου μέρα

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!επειδη δεν εχω ασχοληθει ιδιαιτερα με την καμερα η διπλη καμερα που εχει οταν βγαζεις φωτο ειναι ηδη ενεργοποιημενη η πρεπει να την ρυθμισεις?:X επισης σε τι χρησιμευει?σε καλυτερη ανλυση στις φωτο να υποθεσω?:rolleyes:
Εν ολίγοις η διπλή κάμερα βοηθάει μόνο σε καλύτερο ζουμ x2 και να θολώνει το background όταν εστιάζεις σε ένα αντικείμενο. Πουθενά αλλού.
Link to comment
Share on other sites

Είναι ενεργοποιημενη αν δεν την έχεις πειράξει. Όταν είσαι στο αυτόματο καπου δεξιά γράφει χ2 όταν το πατάς κάνει ζουμ ΧΩΡΙΣ να χάνει σε ποιότητα όπως το παλιό το κλασικό που κάνεις όσο θες κ χάνει σε ποιότητα αυτή είναι η μία λειτουργία της διπλής κάμερας. Όταν είσαι στην κάμερα σέρνεις το δάχτυλο σου αριστερά να βρεις εστίαση πραγματικού χρόνου είναι πιο πολύ για πορτραίτο. Αλλά κάνε δοκιμή βάλε ένα μπουκάλι στο τραπέζι κάτσε στο 1μιση μέτρο θα σου γράψει ότι μπορείς να βγάλεις φώτο κ να θολώσει το background. Ρυθμίζεις πόσο θόλωμα θέλεις να έχει πίσω. Βγάζεις κ όταν πας να την δεις πάνω θα λέει κοντινό κ ευρυγωνιο αν το πατήσεις θα έχει πάρει φώτο μεγάλο μέρος του δωματίου χωρίς θόλωμα. Επίσης στο κοντινό μπορείς πάλι να ρυθμίσεις το θόλωμα αν θες να το έχεις. Έτσι θα μπορείς να βγάζεις όταν θα έχεις καλό φωτισμό αλλιώς θα βγαίνουν πολύ μέτριες σε χαμηλό φωτισμό. Ελπίζω να σε βοήθησα καλή σου μέρα

 

το δοκιμασα!ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

Εν ολίγοις η διπλή κάμερα βοηθάει μόνο σε καλύτερο ζουμ x2 και να θολώνει το background όταν εστιάζεις σε ένα αντικείμενο. Πουθενά αλλού.

 

Έτσι, αυτό είναι κι Ο λόγος ύπαρξης της. Ουσιαστικά παίζει τον ρόλο του τηλεφακου για πιο μακρινές λήψεις και του bokeh για πορτραίτο Π.χ. ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...