Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά να ρωτήσω έδωσα στον αδερφό μου το s8 plus είχε iPhone παραπονιέται ότι κάνει κάτι σπασίματα η οθόνη καμία φορά στο Facebook και στο insta όχι κάπου αλλού. Να φταίνε οι εφαρμογές η να έχει θέμα η οθόνη; όταν του λέω δείξε μ δεν έχει κάτι. Μου έχει κάνει κ μένα κάτι περίεργα κ στο messenger εκεί στο πληκτρολόγιο αλλά κατάλαβα ότι είναι η εφαρμογή. Δεν ξέρω να κάνω για να δω αν φταίει η οθόνη του s8 plus εγώ 4 μήνες που το είχα δεν είχα κανένα θέμα

 

Και εμένα μου κάνει σπασίματα την ώρα που κάνω scrolling στο facebook....όχι όμως πάντα. Θα πρέπει να είναι το κινητό σε full φωτεινότητα και κάτω από τον ήλιο. Δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα ή φυσιολογικό λόγο ανάλυσης & φωτεινότητας.....Πάντως σε normal συνθήκες δεν το κάνει....δοκίμασε το κάτω από την ήλιο αν μπορείς και ενημέρωσε....εγώ έχω το s9 plus....

Link to comment
Share on other sites

Για τι σπασιματα λετε βρε παιδια δοκιμασα ξανα και ξανα ουτε στο s9 plus εχω ουτε στο A8 2018 λεω μπας και φταιει κατι στο software .Τι θελετε να πειτε λεγοντας "σπασιμο" μηπως λετε στο σκρολ κανα ψιλοχοροπηδημα που κανει οταν κατεβαζει δεδομενα???
Link to comment
Share on other sites

Για τι σπασιματα λετε βρε παιδια δοκιμασα ξανα και ξανα ουτε στο s9 plus εχω ουτε στο A8 2018 λεω μπας και φταιει κατι στο software .Τι θελετε να πειτε λεγοντας "σπασιμο" μηπως λετε στο σκρολ κανα ψιλοχοροπηδημα που κανει οταν κατεβαζει δεδομενα???

 

Κατά το scrolling (όχι σε ακίνητη εικόνα) βλέπεις τα χρώματα στις εικόνες να αλλάζουν και να σταθεροποιούνται μόνο όταν σταματάει το scrolling.

Τσέκαρε φωτογραφίες στο facebook όχι τα κείμενα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έμαθα για το black crush που έχουμε... Αν δεν το διάβαζα δεν θα το καταλάβαινα αλλα για περίπου 1000€ κινητό τα νέα δεν είναι ευχάριστα.

https://www.theandroidsoul.com/galaxy-s9-display-issue-fix-black-crush-and-gradient-banding/

 

εχει να κανει με τις επαφες τηλεφώνου που ανέφερα παραπάνω που δεν φαινιντουσαν σε θεμα black???

Link to comment
Share on other sites

Πήρα ένα τζάμι από eshop με 7.40 από προστασία καλο φαίνεται κ καλά έκατσε αλλά στην αφή μέχρι στιγμής είναι μέτριο δεν ξέρω αν στρώνει. Να γυρίζουν άραγε σε τζάμι λεφτά πίσω χα χα

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Πήρα ένα τζάμι από eshop με 7.40 από προστασία καλο φαίνεται κ καλά έκατσε αλλά στην αφή μέχρι στιγμής είναι μέτριο δεν ξέρω αν στρώνει. Να γυρίζουν άραγε σε τζάμι λεφτά πίσω χα χα

 

Υπαρχει επιλογη μεσα στις ρυθμισεις που αυξανει την ευαισθησια της οθονης...

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει επιλογη μεσα στις ρυθμισεις που αυξανει την ευαισθησια της οθονης...

 

Ακριβως. Κι ακομα και τα φτηνα τζαμια των 7 ευρω παιζουν αξιοπρεπως, πλεον, με αυτη τη ρυθμιση...

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει επιλογη μεσα στις ρυθμισεις που αυξανει την ευαισθησια της οθονης...
Που βρίσκεται αυτή η ρύθμιση ?

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Που βρίσκεται αυτή η ρύθμιση ?

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

Settings -> Advanced Features -> Touch Sensitivity: ON

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Settings -> Advanced Features -> Touch Sensitivity: ON

 

Ευχαριστώ παιδιά νόμιζα την είχα ενεργοποιήσει αλλά τώρα που το έβαλα δουλεύει τέλεια. Αν κ αγουγεται κρακ κρακ σαν να ξεκολλάει καμία φορά αλλά δεν με πειράζει.

 

Στο νετφλιξ έχω καταλάβει σαν ναμην παίζει καλά το μαύρο μερικές σκηνές ίσως φταίει κ η ποιότητα του.. Αν καταλάβω ότι έχει θέμα θα το πάω του χρόνου για αλλαγή πρώτα ο Θεός αν κ θα μ κάνει κάνα burn in. Όταν πατάω να ανοίξει η οθόνη με την ιριδα και εκεί βλέπω κάπως να κάνει η οθόνη μαυρίζει κάπως η εικόνα που έχω για κλείδωμα οθόνης.

 

Του αδερφού μ στο s8 plus του κανει ένα σαν αναβοσβήνει πολύ γρήγορα η οθόνη η δεν ξέρω αν αναβοσβήνουν τα εικονίδια όπως έκανε μερικές φορές σε όλους μας το nova . Εγώ είχα στημένο το κινητό μου με αγορασμένο το nova prime κ έβγαλα το email μου έβαλα του αδερφού μ και το έχει κ αυτός τώρα.

Αυτο το σπασίματακι του το κάνει όταν πάει να μπει στο instagram αλλά το έκανε κ στις επαφές αραιά το κάνει . Αν είχε θέμα η οθόνη δεν θα το έδειχνε συνέχεια;

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια εβδομάδα συμβίωσης με το s9+ θεωρώ ότι τελικά άξιζε η μετάβαση απο το s8+:)

Τα +2GB ram, οι 2 sim, τα 2 ηχεία και η καλύτερη θέση του δακτ. αποτυπώματος είναι αρκετά!

 

Βαλε και την καμερα, βαλε και την καμερα :).

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Φυσιολογικό δεν είναι σε καμία περίπτωση.

Κάνε πρώτα clear cache partition από recovery και άστο 1-2 ημέρες και παρακολουθα το και αν δεν στρώσει τότε κάνε επαναφορα.

 

Από κλειστό κινητο πατάνε bixby+ volume up+ power button να σου βγάλει το μενού στο recovery.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Ευχαριστώ πού φίλε μου...το έκανα το πρωί.

Απλά μετά από πλήρη φόρτιση και για να είμαι πιο σίγουρος δεν άντεξα και λόγο ημερών μιας και έχω λίγο παραπάνω χρόνο τελικά ξεκίνησα διαδικασία επαναφοράς.

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

Έχω πελαγώσει πάλι με την δόνηση. Δεν έχει ρυθμίσεις στα apps για να φεύγει η δόνηση σε αυτό το λειτουργικό? Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν βάζουν μία ρύθμιση να απενεργοποιεί την δόνηση εντελώς και από παντού μία και καλή. Ξέρει κανείς πως μπορώ να κάνω τα viber/messenger κλπ να μην δονούνται?
Link to comment
Share on other sites

Έχω πελαγώσει πάλι με την δόνηση. Δεν έχει ρυθμίσεις στα apps για να φεύγει η δόνηση σε αυτό το λειτουργικό? Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν βάζουν μία ρύθμιση να απενεργοποιεί την δόνηση εντελώς και από παντού μία και καλή. Ξέρει κανείς πως μπορώ να κάνω τα viber/messenger κλπ να μην δονούνται?

 

Τσεκαρε εξισου κατω τερμα στην σελιδα.

https://support.viber.com/customer/en/portal/articles/1354554-personalize-your-viber-settings---android-phones#notifications

Αντίστοιχα θα κοιτάξεις σε messenger.

 

Το καλύτερο είναι μεσώ κάθε εφαρμογής να το ρυθμίζεις,οχι λογική πονάει κεφάλι κόψε κεφάλι.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η ρύθμιση δεν απενεργοποιεί την δόνηση τελείως. Στο λειτουργικό του S8 είχαμε επιλογή στα apps, τώρα ή χάθηκε ή εγώ στραβώθηκα!
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η ρύθμιση δεν απενεργοποιεί την δόνηση τελείως. Στο λειτουργικό του S8 είχαμε επιλογή στα apps, τώρα ή χάθηκε ή εγώ στραβώθηκα!

Στις ρυθμισεις ηχου τοτε για οτιδηποτε αλλο.

Settings-sounds-vibration intensity-notifications

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα.Με αφορμη παραπανω ποστ μη παιρνετε αυτες τις σαχλες τα τζαμια που ειναι 0.3 .Αυτα εχουν μεινει αποθεματα στοκαριες σε αποθηκες τα κοβουν και τα λανσαρουν για πουλημα.Μονο κακο κανουν στην ευαισθησια της οθονης και προβληματα στο χειρισμο.Να προτιματε ζελατινες η pet για περισσοτερη προστασια ελαστικα προστατευτικα μεχρι 0.15 παχος νανοτεχ τεχνολογιας που δεν δημιουργουν κανενα προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Είδα ότι στις ρυθμίσεις του s8 plus δεν έχει αυτήν την ρύθμιση που έχει σε μας να δουλεύει η αφή καλύτερα όταν βάζεις τζαμακι από πάνω. Εμένα πάντως με έσωσε γιατί θα το έβγαζα το τζαμακι πριν πατήσω να στο on τη τη ρύθμιση.

Έχω βάλει στα αξεσουάρ την θήκη και το τζάμι για να τα δείτε. 8 το βράδυ χθες και τράβηξα με αργή κίνηση σκοτάδι δεν είχε ακόμα αλλά η εικόνα ήταν τραγική . Σήμερα στις 7 το πρωί ήταν κάπως καλύτερα τα πράγματα.. Προφανώς και θέλει τέρμα φως...

 

Έπιασα σήμερα το s8 plus του αδερφού το είχα εγώ πριν.. Μετά τα update δεν είχα κάνει ποτέ επαναφορά εργοστασιακων.

Πήγα να μπω σήμερα στο ινστα κ έκανε αυτό που του φαίνεται περίεργο για ένα δευτερόλεπτο αντί να κάνει το εφέ που έχω βάλει με το nova prime έκανε ένα περίεργο τρεμόπαιγμα κ μπήκε δεν μου φάνηκε για πρόβλημα της οθόνης αλλά τι μπορεί να ειναι αυτό ρε παιδιά; θέμα της εφαρμογής; να φταίει το nova?

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια καλημερα.Με αφορμη παραπανω ποστ μη παιρνετε αυτες τις σαχλες τα τζαμια που ειναι 0.3 .Αυτα εχουν μεινει αποθεματα στοκαριες σε αποθηκες τα κοβουν και τα λανσαρουν για πουλημα.Μονο κακο κανουν στην ευαισθησια της οθονης και προβληματα στο χειρισμο.Να προτιματε ζελατινες η pet για περισσοτερη προστασια ελαστικα προστατευτικα μεχρι 0.15 παχος νανοτεχ τεχνολογιας που δεν δημιουργουν κανενα προβλημα.

 

 

Φίλε μ εγώ έβαλα. Τζαμακι ο.3 π γράφει 3d το έχω βάλει στα αξεσουάρ ενεργοποίησα κ την ευαισθησία αφής κ δουλεύει υποδειγματικα δεν έχω ξαναβάλει ποτέ τζάμι σε συσκευή καθότι τις προσέχω και δεν μου πέφτουν αλλά με την ζελατίνα δεν έχεις καμία ασφάλεια αν σ πέσει ενώ με το τζάμι μειώνεις τις πιθανότητες να σ σπάσει η οθονη όχι 100% αλλά σε μεγάλο ποσοστό. Σίγουρα είναι κλεψιά τζάμια του ενός ευρώ να το πουλάνε 7 αλλά σε πιάνουν στην ανάγκη

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα η καμερα με απογοητευσε.

Την περιμενα πολυ καλυτερη αλλα το variable f αποδειχτηκε gimmick.

 

Σε συγκριτικο με iPhone X, ενω το X ηταν consistent σε ολα τα shots, το S9+ αλλοτε ειχε καλυτερα shots και αλλοτε τελειως χαλια.

 

Κριμα η sammy εφτιαξε ηχεια, πανεμορφο και ταχυτατο UI, αλλα στην καμερα τα σκατωσε και θα ξεπεραστει (ηδη ξεπεραστηκε απο p20pro) πολυ γρηγορα απο τον ανταγωνισμο.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτα ειναι πολυ καλυτερα και με αριστη αισθηση υφης.Πχ.εδω--->>> https://cosmomarket.gr/index.php?p=4&item_id=188790&skr=skr15946&a=2&cat_id=00860612

 

Και επισης δειτε ενα 0.15 παχος στο youtube εδω --- >>>

 

Και εδω --->>> https://www.mythiki.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=18310&virtuemart_category_id=964

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Παιδια, απο οσους ειχαν θεματα με drop calls ή παυσεις κατα τη διαρκεια των κλησεων, εχουν επιλυθει σε ολους οριστικα μετα την τελευταια ΟΤΑ????

https://eu.community.samsung.com/t5/Galaxy-S9-S9/S9-speaker-phone-cutting-out-on-call/m-p/486676#M1234

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προσωπικα η καμερα με απογοητευσε.

Την περιμενα πολυ καλυτερη αλλα το variable f αποδειχτηκε gimmick.

 

Σε συγκριτικο με iPhone X, ενω το X ηταν consistent σε ολα τα shots, το S9+ αλλοτε ειχε καλυτερα shots και αλλοτε τελειως χαλια.

 

Κριμα η sammy εφτιαξε ηχεια, πανεμορφο και ταχυτατο UI, αλλα στην καμερα τα σκατωσε και θα ξεπεραστει (ηδη ξεπεραστηκε απο p20pro) πολυ γρηγορα απο τον ανταγωνισμο.

 

Δεν θα το ελεγα. Για την ωρα το Ρ20 προ θελει αναβαθμιση για να δειξει αυτα που μπορει. τιποτα σπουδαιο με την πρωτη εκδοση λογισμικου του τηλεφωνου αυτου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Παιδια, απο οσους ειχαν θεματα με drop calls ή παυσεις κατα τη διαρκεια των κλησεων, εχουν επιλυθει σε ολους οριστικα μετα την τελευταια ΟΤΑ????

https://eu.community.samsung.com/t5/Galaxy-S9-S9/S9-speaker-phone-cutting-out-on-call/m-p/486676#M1234

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν θα το ελεγα. Για την ωρα το Ρ20 προ θελει αναβαθμιση για να δειξει αυτα που μπορει. τιποτα σπουδαιο με την πρωτη εκδοση λογισμικου του τηλεφωνου αυτου.

Μετά από επανεκκίνηση για 4-5 μέρες δεν είχα κανένα drop call. Σήμερα άρχισε πάλι δυστυχώς.

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι με wind και εννοείται χωρίς wifi call ή Volte δεν είχα ούτε έχω ποτέ....
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Μήπως παίζει ρόλο στο πρόβλημα αν χρησιμοποιείς 2 κάρτες; εγώ είμαι με κύρια Vodafone και 2η cosmote. Tsigla είσαι με 2 σιμ;

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...