Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα έχω mate 10 pro & ψήνομαι να το δώσω & να πάρω το s9+ αξίζει?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και γω αυτή την αλλαγή έκανα και θα συμφωνήσω με τον χρήστη πριν από εμένα.

Σίγουρα η κάμερα, ο ήχος, η οθόνη και η θύρα ακουστικών ήταν αρκετά για να με αλλάξουν

Και το λογισμικό της Huawei που στον λαιμό μου κάθονταν με τα microbugs, ήταν ένας από τους λόγους

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.

Σήμερα ξαφνικά κ μετά από μιάμιση βδομάδα χρήσης, ενώ ξεκλειδωνε κανονικά με fingerprint και intelligent scan, άρχισε να μου ζητάει περιοδικά ξεκλείδωμα με pattern. Μπορεί να μου ζητήσει ξεκλείδωμα δύο φορές συνεχόμενα pattern(αντί να ξεκλειδώσει με τους υπόλοιπους τρόπους) η μετά από αρκετή ώρα. Έσβησα όλα τα βιομετρικά και τα ξαναπέρασα, συνεχίζει να μου ζητάει περιστασιακά εναλλακτικό τρόπο ξεκλείδωμα τις. Καμία ιδέα για το τι μπορεί να φταίει? Ευχαριστώ

 

 

Αν σου ζητάει κωδικό έτσι στο άκυρο όπως κάνει μετά από επανεκκίνηση κ δεν σε αφήνει να ξεκλειδώσεις αλλιώς είναι μέσα στη νέα αναβάθμιση γίνεται για περισσότερο ασφάλεια το γράφει κ όταν κάνεις την αναβάθμιση σαν νέο χαρακτηριστικό

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Και γω αυτή την αλλαγή έκανα και θα συμφωνήσω με τον χρήστη πριν από εμένα.

Σίγουρα η κάμερα, ο ήχος, η οθόνη και η θύρα ακουστικών ήταν αρκετά για να με αλλάξουν

Και το λογισμικό της Huawei που στον λαιμό μου κάθονταν με τα microbugs, ήταν ένας από τους λόγους

Πόσο το δώσατε αν επιτρέπεται. Έχω βάλει αγγελία για ανταλλαγή αλλά αν δω ότι δεν βρίσκω ενδιαφερόμενο θα το γυρίσω σε πόσο.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Πόσο το δώσατε αν επιτρέπεται. Έχω βάλει αγγελία για ανταλλαγή αλλά αν δω ότι δεν βρίσκω ενδιαφερόμενο θα το γυρίσω σε πόσο.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν σε βοηθαει ριξε μια ματια σε αυτο.. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7540203#post7540203

 

Οσο για το ποσο.. απο 500-550 απ οτι εχω δει φευγει ακομα η συσκευη.. εκτος αν βιαζεσαι και το ριξεις πιο κατω.

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Αν σου ζητάει κωδικό έτσι στο άκυρο όπως κάνει μετά από επανεκκίνηση κ δεν σε αφήνει να ξεκλειδώσεις αλλιώς είναι μέσα στη νέα αναβάθμιση γίνεται για περισσότερο ασφάλεια το γράφει κ όταν κάνεις την αναβάθμιση σαν νέο χαρακτηριστικό

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Τελικά μετά από αρκετό ψάξιμο βρήκα ότι ήταν το greenify...κ πάλι καλά που το βρηκα γιατί δεν πρόκειται να ηρεμουσα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα έχω mate 10 pro & ψήνομαι να το δώσω & να πάρω το s9+ αξίζει?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είχα το mate 10 pro και πήρα αυτό. Το μετάνιωσα, το έδωσα και πήρα το Ρ20. Όπως σου είπε και το άλλο παιδί, έχει υπέρ και κατά. Αν μάλιστα σε ενδιαφέρει το πρόγραμμα ηχογράφησης κλήσης, ξέχνα το s9. Ένας άλλος λόγος, είναι η μπαταρία. Με αρκετή χρήση το mate το βράδυ είχε πάνω από 20% μπαταρία, ενώ με το s9 έψαχνα τον φορτιστή το απόγευμα. Για την φωτογραφική, δεν είναι ξεκάθαρο για το πιο είναι καλύτερο. Η λειτουργία του mate να επιλέγω μετά στην φωτογραφία, το βάθος πεδίου μου αρέσει ιδιαίτερα, και δεν το έχει το s9. Στην οθόνη το s9 είναι καλύτερο άλλα δεν θεωρώ ότι αυτή η διαφορά καλύπτει τις άλλες.

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι με απορίες, έχει double tap η συσκευή ;

Επίσης πως γίνεται να ενεργοποιητε η οθόνη όταν έρχονται ειδοποιήσεις;

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι με απορίες, έχει double tap η συσκευή ;

Επίσης πως γίνεται να ενεργοποιητε η οθόνη όταν έρχονται ειδοποιήσεις;

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

 

Για να ενεργοποιηθεί η οθόνη όταν έρχονται ειδοποιήσεις θα πρέπει να βάλεις την εφαρμογή glimpse notification... Διάβασε το πρώτο θέμα και για όποιες απορίες γράψε σε εκείνο το θέμα...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=466290

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Είχα το mate 10 pro και πήρα αυτό. Το μετάνιωσα, το έδωσα και πήρα το Ρ20. Όπως σου είπε και το άλλο παιδί, έχει υπέρ και κατά. Αν μάλιστα σε ενδιαφέρει το πρόγραμμα ηχογράφησης κλήσης, ξέχνα το s9. Ένας άλλος λόγος, είναι η μπαταρία. Με αρκετή χρήση το mate το βράδυ είχε πάνω από 20% μπαταρία, ενώ με το s9 έψαχνα τον φορτιστή το απόγευμα. Για την φωτογραφική, δεν είναι ξεκάθαρο για το πιο είναι καλύτερο. Η λειτουργία του mate να επιλέγω μετά στην φωτογραφία, το βάθος πεδίου μου αρέσει ιδιαίτερα, και δεν το έχει το s9. Στην οθόνη το s9 είναι καλύτερο άλλα δεν θεωρώ ότι αυτή η διαφορά καλύπτει τις άλλες.
Γιατί το acr δεν δουλεύει στο s9?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί το acr δεν δουλεύει στο s9?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καμία τέτοια εφαρμογή. Είναι κλειδωμένο από την samsung. Δες μερικές σελίδες πίσω, και θα καταλάβεις. Το αναφέρουν και στα φορουμ του acr & boldbeast. Γράφουν μόνο την φωνή σου.

Link to comment
Share on other sites

Έχω θέμα με τις ειδοποιήσεις σημάτων του Facebook. Ενώ τα έχω όλα ενεργοποιημενα δεν μου βγάζει ποτέ σήματα. Όταν ανοίγω την εφαρμογή έχω ειδοποιήσεις αλλά σήματα δεν έχει ποτέ το εικονίδιο. Καμία ιδέα;

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Καμία τέτοια εφαρμογή. Είναι κλειδωμένο από την samsung. Δες μερικές σελίδες πίσω, και θα καταλάβεις. Το αναφέρουν και στα φορουμ του acr & boldbeast. Γράφουν μόνο την φωνή σου.
Στο s7 που είχα δούλευε κανονικά. Τώρα τι άλλαξε?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Στο s7 που είχα δούλευε κανονικά. Τώρα τι άλλαξε?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Με την αναβάθμιση σε oreo σε s8 κ στο s9 που την έχει σταμάτησε να λειτουργεί αυτή η τεχνολογία.. Είναι κ στους νόμους κάθε χώρας η ηχογράφηση δίχως να το ξέρει ο άλλος είναι παράνομο..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να επισυνάψω αρχείο στο Gmail και δεν μου τα στέλνει με τίποτα το αφήνει σε εκκρεμότητα έχει κανένας το ίδιο πρόβλημα.

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Με την αναβάθμιση σε oreo σε s8 κ στο s9 που την έχει σταμάτησε να λειτουργεί αυτή η τεχνολογία.. Είναι κ στους νόμους κάθε χώρας η ηχογράφηση δίχως να το ξέρει ο άλλος είναι παράνομο..
Εμένα στο mate 10 pro δουλεύει κανονικά παρότι oreo, αλλά το emui την αναγνωρίζει ως ενεργοβόρα εφαρμογή & την κλείνει μετά από κάποιες ώρες λειτουργίας.

 

Τα περί νομοθεσίας όταν την βάζεις σου λέει ότι είναι παράνομο οπότε το βάζεις με την συγκατάθεση σου.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Έχω θέμα με τις ειδοποιήσεις σημάτων του Facebook. Ενώ τα έχω όλα ενεργοποιημενα δεν μου βγάζει ποτέ σήματα. Όταν ανοίγω την εφαρμογή έχω ειδοποιήσεις αλλά σήματα δεν έχει ποτέ το εικονίδιο. Καμία ιδέα;

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

 

Πραγματικά και εγώ το έχω παρατηρήσει ότι στο Facebook όταν κάποιος κάνει like σε κάποια δημοσίευση μου δεν λειτουργεί το badge number δηλαδή ο αριθμός στο εικονίδιο του Facebook ενώ αν σχολιάσει κάποιος μια δημοσίευση μου το βγάζει κανονικά....

Επίσης το ίδιο συμβαίνει και με το Twitter... Μόλις μπω στην εφαρμογή τις βλέπω έτσι ακριβώς και στο Facebook.

Σε όλους τους άλλους λειτουργεί κανονικά?

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μην ασχολείστε με τα notifications του Facebook, ήταν, είναι, και θα είναι glitchy.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά και εγώ το έχω παρατηρήσει ότι στο Facebook όταν κάποιος κάνει like σε κάποια δημοσίευση μου δεν λειτουργεί το badge number δηλαδή ο αριθμός στο εικονίδιο του Facebook ενώ αν σχολιάσει κάποιος μια δημοσίευση μου το βγάζει κανονικά....

Επίσης το ίδιο συμβαίνει και με το Twitter... Μόλις μπω στην εφαρμογή τις βλέπω έτσι ακριβώς και στο Facebook.

Σε όλους τους άλλους λειτουργεί κανονικά?

Έτσι ακριβώς, αν κάποιος έχει λύσει ας ποσταρει. Πριν με το mate και με nova και με στοκ ποτέ κανένα Θέμα τέτοιου είδους με καμία εφαρμογή.

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Με Nova λειτουργεί παντα αξιόπιστα είτε dots ειτε numeric badges με όλες τις εφαρμογές.

stock δεν δουλεύω για να έχω άποψη.

 

Αλλα δεν μου κανει εντυπωση να μην δουλευει κατι stock.

 

Εδω το edge lighting θέλει τρίτη εφαρμογή glimpse notification να δουλεύει απρόσκοπτα και πάντα.

 

Βάζει ωραία feature η Sammy αλλά στην υλοποίηση πάσχει.

 

Μια αλλη ηλιθιότητα πατώντας το valume button δεν σου εμφανιζει το μενου διαχειρησης ηχου σε lock screen.

 

Ηθελα να ηξερα ποιος αμπαλος κορεατης της sammy το σκεφτηκε αυτο.

 

Μερικως το ελυσα με volume remapping μεσω bxaction.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αλεξ πως το βλέπεις γενικά σε σχέση με το 5τ;πες; κάνα δυο λόγια. εγω γενικά σε σχέση με το mate βλέπω κάποια θετικά όπως οθόνη ήχο αλλά από δακτυλικο και μπαταρία λίγα πράγματα.

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα σαν συνολικό πακέτο ειναι σαφώς πιο πλήρες και ολοκληρωμένο στην αγορα αυτη τη στιγμή.

Από εκει και περα σίγουρα δεν φτάνει την αυτονομία του mate 10 pro και ο αναγνώστης αποτυπωμάτων ειναι λιγότερο αξιόπιστος,ακαριαίος και σε χειρότερη θεση εργονομικά απο τον ανταγωνισμό.

 

Τα ηχεια τα βρίσκω εξαιρετικά και καλύτερα απο του mate 10 ενω τα περίμενα στα ιδια η χειρότερα επίπεδα.

Έκανε πολύ καλη δουλειά η Sammy σε αυτο το τομέα.

 

Στο τομεα του λογισμικού σαφως πιο καλαίσθητο και μοντερνο UI και δινει περισσότερα feature και customazation.

 

Βέβαια εχει και καποιες τρανταχτές ελλείψεις πχ μη υποστήριξη gesture navigation και γενικότερα gesture στην δομη του UI επισης σαφώς λιγότερο customization σε status και navigation bar που παρέχει ο ανταγωνισμός βλεπε oneplus οπως γενικα είναι 1-2 κλικ κάτω σε σπιρτάδα.

 

Αμα βάλουμε μεσα και το ελεύθερο root εκει χανει κατακρατος και ολοκληρωτικά διοτι μπορεις να μεταμορφωσεις και να βάλεις extra πινελιές σε UI σε άπειρες παραμέτρους και να καλύψει και τους πιο απαιτητικούς.

 

Γενικά ενω στο τομεα του hardware με υπερκαλύπτει(λιγο ερωτηματικό η αυτονομία διοτι λιγες ημερες την εχω την συσκευή) και ενω εχει και αρκετα καλούδια στο software που μου αρέσουν και με καλύπτουν αλλά παράλληλα εχει και τρανταχτές ελλείψεις η και featute που η υλοποίηση δεν είναι η καλύτερη βλέπε edge lighting η βλακώδες επιλογές πχ σε lock screen να μην σε αφήνει διαχείριση ήχων να κάνεις.

 

Το bloatware εξίσου ειναι με διαφορα το περισσότερο απο οποιονδήποτε άλλον OEM με δεκαδες άχρηστες εφαρμογές η υπηρεσίες που day one πρέπει να παγώσεις η αφαιρέσεις οπου σε αφήνει βέβαια.

 

Επίσης έχει και το σπαστικό bug να σβήνει η οθόνη πολύ γρήγορα σε lock screen και να θες οπωσδήποτε να βάλεις τρίτη εφαρμογή να το λύσεις.

 

Αυτα σε γενικές γραμμές οπως τα βλεπω και παρατηρώ και απο τη δικη μου οπτική γωνία.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Eλα βρε Αλεξ, ποιο υπερβολικο bloat;

Της MS εχει τα apps, το Linkedin και κατι δικα της τα οποια ειναι λιγα και απενεργοποιουνται/καταργουνται μεσα σε 1 λεπτο!

 

Μηπως δεν εχει η Apple στο iOS? Ή μηπως δεν εχει η huawei; Μην τρελαθουμε κιολας.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Eλα βρε Αλεξ, ποιο υπερβολικο bloat;

Της MS εχει τα apps, το Linkedin και κατι δικα της τα οποια ειναι λιγα και απενεργοποιουνται/καταργουνται μεσα σε 1 λεπτο!

 

Μηπως δεν εχει η Apple στο iOS? Ή μηπως δεν εχει η huawei; Μην τρελαθουμε κιολας.

Μακράν το περισσότερο εχει δεν χωρά αμφιβολία σε αυτο.

Ας μην εχει καθολου και οτι θελει ο καθενας ας το κατεβαζει απο play store.

 

Βαλε και στυλ bixby,knox,s health συν ενα σκασμό άλλες samsung experiance,smart switch,note app,360 photo editor,game tool και άλλα άπειρα αν αρχιζω να τα απαριθμώ θα γεμίσω 2 σελιδες :lol:

 

Η Apple εχει δεν εχει ζητημα 10 maximum.

 

Μην το συζητας οσα χρονια να περασουν παραμενει η Sammy πρωταθλητης στο bloatware.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μακράν το περισσότερο εχει δεν χωρά αμφιβολία σε αυτο.

Ας μην εχει καθολου και οτι θελει ο καθενας ας το κατεβαζει απο play store.

 

Βαλε και στυλ bixby,knox,s health συν ενα σκασμό άλλες samsung experiance,smart switch,note app,360 photo editor,game tool και άλλα άπειρα αν αρχιζω να τα απαριθμώ θα γεμίσω 2 σελιδες :lol:

 

Η Apple εχει δεν εχει ζητημα 10 maximum.

 

Μην το συζητας οσα χρονια να περασουν παραμενει η Sammy πρωταθλητης στο bloatware.

 

Αλεξ επιτρεψε μου να διαφωνήσω στα μισά. Δηλαδή, ένα samsung το παίρνεις και για τα s health κλπ. Αν θες απλά specs και τίποτα άλλο παίρνεις 5Τ. Για μένα bloat είναι κάνα ms app που σίγουρα πολλοί το χρειάζονται και αυτό αλλά σε γενικές γραμμές υποτίθεται ότι θες ένα πλήρες λειτουργικό και να βγάλεις ότι εσύ δε δουλεύεις. Κατά τα άλλα σίγουρα όλοι να είμαστε ευχαριστημένοι δε γίνεται. Εγώ προτιμώ να βγάζω 10 πάρα να βάζω 50..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...