Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το μόνο αρνητικό που έχω δει μια βδομάδα τώρα με το τηλέφωνο είναι η λήψη σήματος. Με το mate δεν είχα ποτέ τέτοιο θέμα. Παρά πολλές φορές όταν μιλάω κάνει διακοπή δεν ακούω ούτε με ακούνε και μετά από λίγο επανέρχεται. Το έχει αντιμετωπίσει κάποιος;

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Τα Huawei σε σήμα δεν παίζονται...κόστος το υψηλό sar..

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι γνωστό πρόβλημα. Λέγεται ότι με την τελευταία αναβάθμιση λύνεται. Σε ιταλικό forum παραπονιούνται πολλοί γι'αυτό ακόμη και μετά την τελευταία αναβάθμιση...

 

Από amazon ιταλίας το έχω πάρει και επιβεβαιώνω ότι ύστερα από την τελευταία αναβάθμιση δεν λύθηκαν τα προβλήματα με τα dropped calls. Ουσιαστικά εκεί που μιλάς γίνεται μία διακοπή γύρω στα 5 δεύτερα και μετά επανέρχεται. Καμιά φορά βέβαια κλείνει τελείως η κλήση.

 

Ελπίζω να το φτιάξουν.

Link to comment
Share on other sites

Από amazon ιταλίας το έχω πάρει και επιβεβαιώνω ότι ύστερα από την τελευταία αναβάθμιση δεν λύθηκαν τα προβλήματα με τα dropped calls. Ουσιαστικά εκεί που μιλάς γίνεται μία διακοπή γύρω στα 5 δεύτερα και μετά επανέρχεται. Καμιά φορά βέβαια κλείνει τελείως η κλήση.

 

Ελπίζω να το φτιάξουν.

 

Εγώ πάντως δεν έχω κανένα πρόβλημα με κλήσεις. Ισπανικό s9+

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ δεν έχω θέμα μετά την τελευταία αναβάθμιση και καμιά 100στη κλήσεις.

Κάντε format όσοι έχετε ακόμα θέμα κι αφού φυσικά αναβαθμίσατε σε ARCC.

100% όμως είναι θέμα λογισμικού καθώς τα πάντα ξεκίνησαν μετά την πρώτη αναβάθμιση και εδώ και στο εξωτερικό.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω κάνει την χτεσινή αναβάθμιση αλλά έχω αυτό το θέμα. Ίσως πάω σε hard reset αν και βαριέμαι την διαδικασία πολύ. Μόλις το έστησα.

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν είχα κανένα θέμα από day one που το εχω... Έκανα το χθεσινό update και σήμερα είχα το πρώτο drop call μετά από 15 δευτερόλεπτα ομιλίας έκλεισε ξαφνικά η σύνδεση (μου έκανε εντύπωση που έκανε και την δόνηση και τον ήχο κλεισίματος της κλήσης)

Τι να πω...Ισως ήταν τυχαίο...θα το παρακολουθώ και βλέπουμε

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι πιστεύω ότι εξαρταται και απο το δίκτυο.

Πριν παρω το S9+ είχα βολευτεί για διάστημα περιπου 2 μηνών με ένα S4 το οποίο είχε το θεματάκι που αναφέρεται το οποίο συνεχίστηκε και με το S9+ το οποιο το διάβαζα στο εν λογο θέμα οτι προκειται για πρόβλημα.

Στην αναβαθμιση που πηρα διάβασα για βελτίωση σηματος(δεν θυμάμαι να το ξαναεκανε...και αν το εκανε μπορεί να ηταν μια φορά) αλλά και πάλι πιστευω ότι δεν είναι θέμα 100% λειτουργικού κςι τηλεφωνου αλλά και δικτύου.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι πιστεύω ότι εξαρταται και απο το δίκτυο.

Πριν παρω το S9+ είχα βολευτεί για διάστημα περιπου 2 μηνών με ένα S4 το οποίο είχε το θεματάκι που αναφέρεται το οποίο συνεχίστηκε και με το S9+ το οποιο το διάβαζα στο εν λογο θέμα οτι προκειται για πρόβλημα.

Στην αναβαθμιση που πηρα διάβασα για βελτίωση σηματος(δεν θυμάμαι να το ξαναεκανε...και αν το εκανε μπορεί να ηταν μια φορά) αλλά και πάλι πιστευω ότι δεν είναι θέμα 100% λειτουργικού κςι τηλεφωνου αλλά και δικτύου.

 

Το θέμα προκαλείται από το transition από κυψέλη σε κυψέλη. Πχ από 4g σε H+

Από την εμπειρία μου το παρατήρησα κι είμαι πεπεισμένος ότι έκανε κάποια πατάτα η σαμμυ με το Modem στην αναβάθμιση στα μέσα Μαρτίου (η πρώτη αναβάθμιση που δόθηκε στο κοινό). Μέχρι εκείνο το σημείο δεν είχε αναφερθεί το παραμικρό από κανέναν σε όλο τον κόσμο.

Στην περίπτωση μου λύθηκε με αναβάθμιση στην ARCC κι επαναφορά. Έκτοτε έχω κάνει δεκάδες κλήσεις και παίζει άψογα...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως όταν μου το έκανε ήμουν όπως πάντα σε 2ο υπόγειο και γυρισμένο σε 3g,2g για να έχω σήμα 2 γραμμές....
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως όταν μου το έκανε ήμουν όπως πάντα σε 2ο υπόγειο και γυρισμένο σε 3g,2g για να έχω σήμα 2 γραμμές....

 

Κώστα εσένα μάλλον ήταν απώλεια σήματος προσωρινή. Δε νομίζω ότι χρήζει προβληματισμου στην περίπτωση σου :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το έκανε να μ. Κοπεί η γραμμή δύο φορές κ να γράψει welcome Vodafone.. Αλλά δεν μου το έχει ξανακάνει κ μετά από μέρες σήμερα πήρα και το update

 

Μου γράψατε όταν κουνάω τη συσκευή ακούγεται κάτι πίσω απτις κάμερες κ ότι ;είναι το ois το κάνει σε όλους σας αυτό ;

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Κακά τα ψέμματα οσα χρονια να περασουν ολο υστερει η Sammy σε αυτο το τομεα.

Ακομα και στη s9 σειρά που το εβαλε σε πιο νορμάλ θεση σε σχεση με το αποκαρδιωτικο Note 8/s8 σειρά παλι υστερεί οχι μονο σε ταχύτητα και ακριβεια/αξιοπιστία αλλα παραμένει πιο αβολο η θέση σε σχέση με v30/mate 10/oneplus

Από ταχύτητα δεν έχει μα κανένα πρόβλημα όμως...

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Είναι γνωστό πρόβλημα. Λέγεται ότι με την τελευταία αναβάθμιση λύνεται. Σε ιταλικό forum παραπονιούνται πολλοί γι'αυτό ακόμη και μετά την τελευταία αναβάθμιση...

 

Πράγματι πριν από λίγο μου ήρθε αναβάθμιση όπου έκανε αναφορά τη σταθερότητα του σήματος.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ δεν έχω θέμα μετά την τελευταία αναβάθμιση και καμιά 100στη κλήσεις.

Κάντε format όσοι έχετε ακόμα θέμα κι αφού φυσικά αναβαθμίσατε σε ARCC.

100% όμως είναι θέμα λογισμικού καθώς τα πάντα ξεκίνησαν μετά την πρώτη αναβάθμιση και εδώ και στο εξωτερικό.

 

Τι είναι το ARCC?

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τη δεύτερη σιμ κοσμοτε το έχω για let αλλά 4 g δεν βλέπω ενώ ο αδερφός μου στο s8 plus έχει κανονικα 4g plus τι γίνεται ρε μάγκες;

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Περασα το EUR firmware και σε σχεση με της cosmote μου φαινεται καλυτερο σε μπαταρια...

Ισως μπορει να ειναι και λογω του τελευταιου update.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

H εφαρμογη Accubattery μου έβγαλε 3209 mAh στην πρώτη φόρτιση.Στο S7 edge ειχα αλλάξει μπαταρια και την έβγαζε στα 3150 με την πρώτη φορτιση,άντε 3200 μετά απο λιγες φορτίσεις (εναντι των 3600mAh της ονομαστικής τιμής).Στο J5 δείχνει μονίμως 3105mAh (παραπάνω δηλαδη απο την ονομαστική τιμή 3100 της μπαταρίας).

Με τα δεδομένα αυτά δεν μπορώ να λάβω σοβαρά τις ενδείξεις της εφαρμογής αυτής.

Πάντως για μενα που μεταπήδησα απο το S7edge στο S9+,η αλλαγή δειχνει μεγάλη:

Πολύ βελτιωμένη οθόνη,καλύτερες φωτογραφίες,βελτιωμένη αυτονομία ακομη και με την πρώτη φόρτιση και τέλος ακαριαίες επιδόσεις!

 

Μιας και το εχω απορια, ο Panos Που λεει οτι ολα τα κινητα τα εδειχνε σωστα και μονο στο σ9 του βρισκει προβλημα, ποια εφαρμογη εχει ? την ιδια ή αλλη? γιατι δε γινεται να εχεις εσυ τοση αστοχια σε ολες τις συσκευες με την ιδια εφαρμογη και στον πανο να δουλευει αριστα.

Αν θελει ας μας πει, δε ρωταω ειρωνικα αλλα πραγματικα ειμαι περιεργος να καταλαβω τι γινεται.

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Περασα το EUR firmware και σε σχεση με της cosmote μου φαινεται καλυτερο σε μπαταρια...

Ισως μπορει να ειναι και λογω του τελευταιου update.

 

Σωτηρη καλησπερα, μιας και εχεις και το Χ λυσε μια απορια. Εχω 2 φιλους που απο Χ πηγαν σε s9+ Και μου λενε οτι το s9+ εχει πολυ καλυτερη μπαταρια.

Εσυ βλεπεις το ιδιο? γιατι δεν τους εχω και πολλη εμπιστοσυνη αλλα επεμεναν και οι 2 και απορησα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Νίκο αν το X έχει καλύτερη αυτόνομια από το S8+ τότε έχει και από το S9+... Αν έχει χειρότερη τότε χειρότερη και από το S9+...
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

To ringtone του viber σας χτυπάει δυνατά?? Εμένα ακούγεται μόνο από το πάνω ηχείο και πολύ σιγά σε σχέση με το κανονικό ringtone του κινητού.....
Link to comment
Share on other sites

Νίκο αν το X έχει καλύτερη αυτόνομια από το S8+ τότε έχει και από το S9+... Αν έχει χειρότερη τότε χειρότερη και από το S9+...

 

χμμ, δεν εχω αποψη για το Χ, για το μονο που εχω ειναι το 7plus που το ειχα 1,5 μηνα και ηταν περιπου στα ιδια με s8+ αλλα οι 2 αυτοι που ειχαν 7 plus πιο πριν μου λενε οτι με το Χ χρειαζονται powerbank για να βγαλουν τη μερα ενω με s9 plus και με 7 plus δεν τιθεται θεμα.

Εχω εναν φιλο που θελει να παει απο Mate σε Χ και κωλωνει λογω μπαταριας. και σκεφτεται το s9+

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

To ringtone του viber σας χτυπάει δυνατά?? Εμένα ακούγεται μόνο από το πάνω ηχείο και πολύ σιγά σε σχέση με το κανονικό ringtone του κινητού.....

 

Έχει ξανασυζητηθεί παραπάνω...όλοι οι ήχοι ειδοποιήσεων ακούγονται χαμηλά. Σε σύγκριση που έκανα με s8+ , του s9+ ακούγονται ένα τσικ χαμηλότερα.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

χμμ, δεν εχω αποψη για το Χ, για το μονο που εχω ειναι το 7plus που το ειχα 1,5 μηνα και ηταν περιπου στα ιδια με s8+ αλλα οι 2 αυτοι που ειχαν 7 plus πιο πριν μου λενε οτι με το Χ χρειαζονται powerbank για να βγαλουν τη μερα ενω με s9 plus και με 7 plus δεν τιθεται θεμα.

Εχω εναν φιλο που θελει να παει απο Mate σε Χ και κωλωνει λογω μπαταριας. και σκεφτεται το s9+

 

Επειδή ταυτόχρονα με το s9+ έχω και το Mate 10, το Mate 10 έχει καλύτερη αυτόνομια από το s9+ 10 με 15%... Περίπου 1,5 ώρα οθόνη παραπάνω παίρνω με το Mate 10...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ταυτόχρονα με το s9+ έχω και το Mate 10, το Mate 10 έχει καλύτερη αυτόνομια από το s9+ 10 με 15%... Περίπου 1,5 ώρα οθόνη παραπάνω παίρνω με το Mate 10...

 

Αυτη ειναι και η δικη μου εικονα μιας και ειχα μεχρι και πριν λιγες μερες το Mate στη κατοχη μου. Βεβαια ηξερα εξαρχης οτι ειναι καλυτερο το Mate σε αυτο το τομεα αλλα εφοσον βγαζω την μερα, μου ειναι αδιαφορο το αν θα κρατουσε και την επομενη μιση μερα..

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Έχει ξανασυζητηθεί παραπάνω...όλοι οι ήχοι ειδοποιήσεων ακούγονται χαμηλά. Σε σύγκριση που έκανα με s8+ , του s9+ ακούγονται ένα τσικ χαμηλότερα.

 

Όχι δεν είναι αυτό, τουλάχιστον σ' εμένα. Ενώ σε κανονική κλήση το ringtone ακούγεται πολύ δυνατά, όταν έχω κλήση στο viber, το ringtone του viber (δεν έχω βάλει στο viber να χρησιμοποιεί system ringtone), ακούγεται μόνο από το ηχείο στο ακουστικό και όχι και στα 2 και αρκετά χαμηλά παρότι όλοι οι ήχοι είναι στο τέρμα...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...