Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η χαρά του να μην έχεις θήκη στην επαρχία και να περιμένεις την παραλαβή της...πήγα να βγω από το αμάξι και το γυμνό S9+ γλύστρισε από τη τσέπη του μπουφάν μου.

Το περιμετρικό bezel εγ@μήθει!!!! :cry::cry::cry:

Από τη Smartec μου είπαν ότι πάει ολόκληρο μαζί με την οθόνη, ανταλλακτικό μόνο με παραγγελία, και κόστος ~240€...

 

20180312_125339.jpg

Αφού είναι φτηνότερη από τα ~270 του note 8 πρέπει να λέμε και ευχαριστώ....

 

Αν δεν είσαι "ψυχακιας" με την εμφάνιση του κινητού σου και δεν αλλάζεις συσκευές κάθε λίγους μήνες άστο όπως είναι είναι η γνώμη μου.

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε μου τα λέει καλά το S9 plus...

7cd293cca04bf81d21162be5636e6d0c.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ποιο απ όλα εννοείς, δώσε λίνκ αν θες γιατί δοκίμασα αυτά στο κύκλο αλλά μόνο εμένα ηχογραφούν όπως και το ACR 28e5de50a28c70ca0d579976e9d4f73b.jpg

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό εδώ. Μη το δοκιμάσετε μου έκλεινε τις κλήσεις συνέχεια. cb54796535a81cec5022168e1c97d685.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πω ρε φιλε τι πικρα ειναι αυτη....πονεσε η καρδια μου που το ειδα.... :(

 

240 ευρω?Δεν παμε καλα...

Φίλε σε καταλαβαίνω, 3 φορές μου έχει συμβεί με το S8+, στις 2 κατέληξε ευτυχώς μέσα στο αυτοκίνητο αλλά στην 3η έξω με παρόμοιο αποτέλεσμα.
Αφού είναι φτηνότερη από τα ~270 του note 8 πρέπει να λέμε και ευχαριστώ....

 

Αν δεν είσαι "ψυχακιας" με την εμφάνιση του κινητού σου και δεν αλλάζεις συσκευές κάθε λίγους μήνες άστο όπως είναι είναι η γνώμη μου.

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Γενικά είμαι ο ορισμός του ψυχαναγκασμού και της τελειότητας σε ότι έχω/κάνω.

Θα την κρατήσω τη συσκευή μέχρι του χρόνου που θα βγει το S10 (όπως κράτησα κι 1 χρόνο το S8+).

Τώρα που δεν έχει θήκη το γ@μημένο το μάτι πέφτει συνέχεια πάνω στο χτύπημα.

Όταν έρθει η θήκη στο Public και τη βάλω δε θα φαίνεται τίποτα.

Και γενικά το έπιανα αυτές τις μέρες σα να ήταν γενικά, απαλά πολύ, χαχα!!

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Δε μου τα λέει καλά το S9 plus...

7cd293cca04bf81d21162be5636e6d0c.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κάτσε γιατί θα τρελαθούμε. Μιλάμε για 40 ώρες λειτουργία και με 2 κάρτες αν βλέπω καλά και 3,5 ώρες οθόνη.

Τι περιμένεις, να βγάλει 1 βδομάδα σε λειτουργία και 10 ώρες οθόνη;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε γιατί θα τρελαθούμε. Μιλάμε για 40 ώρες λειτουργία και με 2 κάρτες αν βλέπω καλά και 3,5 ώρες οθόνη.

Τι περιμένεις, να βγάλει 1 βδομάδα σε λειτουργία και 10 ώρες οθόνη;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μάλλον κανει πλακα ο φίλος

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε μου τα λέει καλά το S9 plus...

7cd293cca04bf81d21162be5636e6d0c.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μια χαρά χρόνοι είναι....

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε ή είχατε και note 8, είναι μεγάλη η διαφορά στο πιάσιμο λόγω μικρότερου μεγέθους του 9? Ενοοω στην καθημερινότητα αν είναι αξιοσημείωτη η διαφορά στην παρκατικοτητα λόγω μεγέθους

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by artant
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ στην κάμερα, στο αυτόματο, οτι θολώνει τόσο εύκολα ότι βρίσκεται δίπλα από το κεντρικό κάδρο, που πχ τραβάω τον παπαγάλο μου και του θολωνει τα πόδια και την ουρά.

Τράβηξα και μια γάτα μέσα σε ένα κουτί με τα γατάκια, σε δύσκολες συνθήκες γιατί στη γάτα έπεφτε έντονος ήλιος ενώ τα γατάκια δίπλα της ήταν σε σκιά, η γάτα βγήκε τέλεια και τα γατάκια ήταν out of focus.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μήπως τραβούσες με εστίαση πραγματικού χρόνου?

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως τραβούσες με εστίαση πραγματικού χρόνου?

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι, στο αυτόματο πάντα.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Διόρθωσε λίγο το λίνκ αν θες να την δοκιμάσω εγώ.

Με ACR υπάρχει θέμα όπως μου απάντησε ο δημιουργός και έγραψα λίγο παραπάνω 1e87f0184002508163071e8f96360ed7.jpg

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.boldbeast.recorder

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα τη θήκη σιλικόνης της Samsung.

Αν και έχει ωραία αίσθηση στο χέρι, αυτό που παρατηρώ είναι ότι στο κάτω μέρος προστατεύει μόνο τις γωνιές. Όλο το υπόλοιπο είναι εκτεθειμένο. Επίσης δεξιά κι αριστερά στην edge οθόνη φαίνεται να είναι σχεδόν στο ίδιο ύψος και δεν ξέρω πόσο την προστατεύει.

Είχα προσωρινά μία διάφανη σιλικόνης από το πλαίσιο με 5,90 και δεν το κάλυπτε παντού, αν και λεπτή.

Αχρείαστες να είναι!!

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήγα public η συσκευή μ είπαν είναι κομπλέ για το 500αρικο. Δεν θέλουν τπτ από τα παρελκόμενα. Μόνο συσκευή και το κουτι αλλά πρέπει να κάνω προπαραγγελια φυσικά για να το έχουν στο μαγαζί κ να γίνει η ανταλλαγή για να έρθω στο νήμα σας..

Έχω την gcam κ μπορώ κ θολωνω με πορτραίτο είτε με φλας είτε χωρίς με το s8 plus ..

Γιατί με το note 8 γίνεται θόλωμα μόνο χωρίς φλας κ σε δωμάτιο φωτισμένο; φαντάζομαι έτσι είναι κ στο s9 plus

Κανονικά το πορτραίτο δεν πρέπει να δουλεύει με όλες τις συνθήκες;;

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Πήγα public η συσκευή μ είπαν είναι κομπλέ για το 500αρικο. Δεν θέλουν τπτ από τα παρελκόμενα. Μόνο συσκευή και το κουτι αλλά πρέπει να κάνω προπαραγγελια φυσικά για να το έχουν στο μαγαζί κ να γίνει η ανταλλαγή για να έρθω στο νήμα σας..

Έχω την gcam κ μπορώ κ θολωνω με πορτραίτο είτε με φλας είτε χωρίς με το s8 plus ..

Γιατί με το note 8 γίνεται θόλωμα μόνο χωρίς φλας κ σε δωμάτιο φωτισμένο; φαντάζομαι έτσι είναι κ στο s9 plus

Κανονικά το πορτραίτο δεν πρέπει να δουλεύει με όλες τις συνθήκες;;

ποια gcam έχεις? ενα λινκ φίλε?

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

ποια gcam έχεις? ενα λινκ φίλε?

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera

Εγώ έχω βάλει του s7 edge με exynos συνήθως δουλεύει κομπλέ με κάνα σκάλωμα αραιά κάνει καλή δουλειά στο θόλωμα..

 

Θα κάνω προπαραγγελια σε παμπλικ αν κ δεν είμαι σίγουρος ότι πρέπει να το πάρω για την μετάβαση αλλά τα 500 είναι πολλά που μου το κρατάνε..

Έβαλα. Πληρωμή στο μαγαζί αν και θα το πάρω με δόσεις αλλά αφού είναι με ανταλλαγή δεν θέλω να βάλω από τώρα την πιστωτική μου

Μου είπαν ότι αν δεν προλάβω την ανταλλαγή ίσως μπορέσω να το πάρω με το - 20 της euro Bank την παρακάτω εβδομάδα κ έτσι θα είναι καλή προσφορά αν πουλήσει κάποιος το s8 plus μια καλή τιμή αλλά μ φαίνεται δύσκολο να το βάλουν κ για το s9 στο καπάκι..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τίποτα..

Εύχομαι να βρουν άκρη σύντομα..

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το θέμα με τον αισθητήρα δαχτ. αποτυπωμάτων που σταματούσε να αποκρίνεται και επανερχόταν με επανεκκίνηση λύθηκε οριστικά με hard reset. Γλυτώσαμε τις επιστροφές... :p
Link to comment
Share on other sites

Έκανα προπαραγγελια στο μπλε αν κ δεν ξέρω αν θα πάω να το πάρω σίγουρα.. Μια σκέφτομαι στο ναι μια στο δεν αξίζει μετάβαση από s8 plus... Θα δείξει αν θα επικρατησει η λογική η όχι... Το ποσό είναι μεγάλο...

Να ρωτήσω είναι δικαρτο χωρίς κάρτα μνήμης και κάρτα μνήμης με μια κάρτα sim λογικά ναι; αν κ Είναι τραγικό έτσι..

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά το θέμα με τον αισθητήρα δαχτ. αποτυπωμάτων που σταματούσε να αποκρίνεται και επανερχόταν με επανεκκίνηση λύθηκε οριστικά με hard reset. Γλυτώσαμε τις επιστροφές... :p

 

Μακάρι να λύθηκε μητσαρα αν κ μου φαίνεται περίεργο γιατί σκαλώνε έτσι σε κάποιους στην αρχή. Θα το πάρω από κοντινή πόλη ααααν πάω να το κάνω ανταλλαγή κ φυσικά δεν θα ήθελα να μου βγει με ελάττωμα κ να τρέχω

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Δίκαρτο χωρίς κάρτα μνήμης

Αλλιώς 1 σιμ και κάρτα μνήμης

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το θέμα με τον αισθητήρα δαχτ. αποτυπωμάτων που σταματούσε να αποκρίνεται και επανερχόταν με επανεκκίνηση λύθηκε οριστικά με hard reset. Γλυτώσαμε τις επιστροφές... :p
Από τη στιγμή που είναι bug σημαίνει ότι κάποιο λάθος υπάρχει στον κώδικα εξαρχής.

ΔΕ μπορεί να λυθεί με hard reset παρά μόνο με update για να γίνει η αλλαγή εκεί που χρειάζεται.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera

Εγώ έχω βάλει του s7 edge με exynos συνήθως δουλεύει κομπλέ με κάνα σκάλωμα αραιά κάνει καλή δουλειά στο θόλωμα..

 

Θα κάνω προπαραγγελια σε παμπλικ αν κ δεν είμαι σίγουρος ότι πρέπει να το πάρω για την μετάβαση αλλά τα 500 είναι πολλά που μου το κρατάνε..

Έβαλα. Πληρωμή στο μαγαζί αν και θα το πάρω με δόσεις αλλά αφού είναι με ανταλλαγή δεν θέλω να βάλω από τώρα την πιστωτική μου

Μου είπαν ότι αν δεν προλάβω την ανταλλαγή ίσως μπορέσω να το πάρω με το - 20 της euro Bank την παρακάτω εβδομάδα κ έτσι θα είναι καλή προσφορά αν πουλήσει κάποιος το s8 plus μια καλή τιμή αλλά μ φαίνεται δύσκολο να το βάλουν κ για το s9 στο καπάκι..

ευχαριστώ φιλε μου!!

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Δίκαρτο χωρίς κάρτα μνήμης

Αλλιώς 1 σιμ και κάρτα μνήμης

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αναρρωτιέμαι αν γίνεται να κάνουμε την γνωστή πατέντα να έχουμε 2 sim & sd ...:cool: Δεν ξέρω κατά πόσο επίφοβο είναι για την υποδοχή αλλά ίσως να το ρισκάρω και να το δοκιμάσω.

 

Έκανα προπαραγγελια στο μπλε αν κ δεν ξέρω αν θα πάω να το πάρω σίγουρα.. Μια σκέφτομαι στο ναι μια στο δεν αξίζει μετάβαση από s8 plus... Θα δείξει αν θα επικρατησει η λογική η όχι... Το ποσό είναι μεγάλο...

Να ρωτήσω είναι δικαρτο χωρίς κάρτα μνήμης και κάρτα μνήμης με μια κάρτα sim λογικά ναι; αν κ Είναι τραγικό έτσι..

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μακάρι να λύθηκε μητσαρα αν κ μου φαίνεται περίεργο γιατί σκαλώνε έτσι σε κάποιους στην αρχή. Θα το πάρω από κοντινή πόλη ααααν πάω να το κάνω ανταλλαγή κ φυσικά δεν θα ήθελα να μου βγει με ελάττωμα κ να τρέχω

Αν ήταν θα το έκανε σε 24 ώρες όπου να'ναι κλείνει 72 ώρες ανοιχτό χωρίς κανένα θέμα.

Πάντως μπορώ να σου πω ότι τα 6GB RAM κάνουν δουλειά. Καλή δουλειά. Χθες ενθουσιάστηκα με το πόσες εφαρμογές μπορεί να κρατήσει ανοιχτές. Και αυτά τα micro lags που υπήρχα στο S8+ όταν έφταναν στα όρια τους τα 4GB εδώ δεν υπάρχουν. Εν τω μεταξύ, 6GB RAM, Dual SIM, Stereo speakers δεν νομίζω να υπάρχει λόγος να αλλάξω κινητό για τα επόμενα 2 χρόνια. Η μπαταρία του σε μένα είναι παρόμοια (ή λίγο καλύτερη) με του S8+. Χθες μου έβγαλε όλη τη μέρα 6 ώρες οθόνη (1 ώρα έπαιζε σε 80-100% λόγω ήλιου), 3 ώρες 4g+, bluetooth μόνιμα συνδεδεμένο με το amazfit όλη τη μέρα & 2 ώρες μουσική/v-radio. Θεωρώ ότι θα δώσει και άλλα η μπαταρία με μελλοντικά updates. Νομίζω ότι μιλάμε για ένα ολοκληρωμένο S8+ φέτος .

Από τη στιγμή που είναι bug σημαίνει ότι κάποιο λάθος υπάρχει στον κώδικα εξαρχής.

ΔΕ μπορεί να λυθεί με hard reset παρά μόνο με update για να γίνει η αλλαγή εκεί που χρειάζεται.

Όσο απίστευτο και να σου φαίνεται και όσο κι αν δεν στέκει, ναι λύθηκε. Από τη στιγμή που έκανα φορμάτ (3 μέρες πριν) δεν έκλεισα καθόλου το κινητό και ακόμα το αποτύπωμα δουλεύει σωστά και γρήγορα. Πριν το φορμάτ μέσα σε 24 ώρες θα το έκανε σίγουρα.

:)

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα παιδιά έχει να μου το κάνει από την Παρασκευή το πρωί και δουλεύει τέλεια μιας και χρησιμοποιώ μόνο αυτό με μόνη διαφορά ότι απενεργοποιησα την επιλογή για gesture στο δακτύλικο τα έσβησα, τα ξαναπέρασα, έκανα επανάκινηση και από τότε (πάνε 4 μέρες) λειτουργεί τέλεια.
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει τόσο μεγάλο πρόβλημα με διαθεσιμότητα? Έχω παραγγείλει από 1/3 στο Public Mall και ακόμη τίποτα.

Παίρνω και κάθε μέρα τηλέφωνο και μου λένε δεν μπορούν να κάνουν τίποτα και να περιμένω. Μόνο από ακύρωση αν προκύψει κάτι.

Έχω παραγγείλει το μαύρο S9 plus οπότε αν ακυρώσει κάποιος από το Public του Mall ας μου στείλει ένα πριβέ.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...