Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

samsung-galaxy-s9-plus-r3.jpg

 

Network Technology

GSM / HSPA / LTE

Launch Announced Not announced yet

Status Rumored

Body Dimensions 157.7 x 73.8 x 8.5 mm (6.21 x 2.91 x 0.33 in)

Weight -

Build Front/back glass (Gorilla Glass 5), aluminum frame

SIM Single SIM (Nano-SIM) or Hybrid Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)

- Samsung Pay (Visa, MasterCard certified)

- IP68 certified - dust/water proof over 1.5 meter and 30 minutes

Display Type Super AMOLED capacitive touchscreen, 16M colors

Size 6.2 inches, 97.6 cm2 (~83.8% screen-to-body ratio)

Resolution 1440 x 2960 pixels, 18.5:9 ratio (~531 ppi density)

Multitouch Yes

Protection Corning Gorilla Glass 5

- 3D Touch (home button only)

- Always-on display

Platform OS Android 8.0 (Oreo)

Chipset Exynos 9810 Octa - EMEA

Qualcomm MSM8998 Snapdragon 845 - USA & China

CPU Octa-core (4x2.9 GHz Mongoose M3 & 4x1.9 GHz Cortex-A55) - EMEA

Octa-core (4x2.8 GHz Kryo 385 Gold & 4x1.8 GHz Kryo 385 Silver) - USA & China

GPU Mali-G72 MP18 - EMEA

Adreno 630 - USA & China

Memory Card slot microSD, up to 256 GB (uses SIM 2 slot) - dual SIM model only

Internal 128 GB, 6 GB RAM or 64 GB, 4 GB RAM

Camera Primary Dual: 12 MP (f/1.6, 26mm, 1/2.55", 1.4 µm, Dual Pixel PDAF) + 12MP (f/2.4, 52mm, 1/3.6", 1 µm, AF), OIS, phase detection autofocus, 2x optical zoom, LED flash

Features Geo-tagging, simultaneous 4K video and 9MP image recording, touch focus, face/smile detection, Auto HDR, panorama

Video 2160p@30fps, 1080p@60fps, HDR, dual-video rec.

Secondary 8 MP, f/1.6, autofocus, 1440p, dual video call, Auto HDR

Sound Alert types Vibration; MP3, WAV ringtones

Loudspeaker Yes, with stereo speakers

3.5mm jack Yes

- 32-bit/384kHz audio

- Active noise cancellation with dedicated mic

Comms WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot

Bluetooth 5.0, A2DP, LE, aptX

GPS Yes, with A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO

NFC Yes

Radio FM radio (USA & Canada only)

USB 3.1, Type-C 1.0 reversible connector

Features Sensors Iris scanner, fingerprint (rear-mounted), accelerometer, gyro, proximity, compass, barometer, heart rate, SpO2

Messaging SMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM

Browser HTML5

- Samsung DeX (desktop experience support)

- Fast battery charging

- Qi wireless charging

- ANT+ support

- Bixby natural language commands and dictation

- MP4/DivX/XviD/H.265 player

- MP3/WAV/eAAC+/FLAC player

- Photo/video editor

- Document editor

Battery Non-removable Li-Ion 3500 mAh battery (13.48 Wh)

Misc Colors Black

 

ΠΗΓΗ GSMARENA.

Edited by myphone
Link to comment
Share on other sites

Ενα εχω να πω, επιτελους, ηρθε πισω το ΜΑΤ σασι!

Νομιζω οτι τα πιο πληρη τηλεφωνα εγιναν ακομα καλυτερα. Αν δεν κρυβει καμια δυσαρεστη εκπληξη η καμερα, νομιζω μιλαμε για ο,τι καλυτερο κυκλοφορει συνολικα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

κυκλοφορει σε μονοκαρτο και δικαρτο οπως το note.προσοχη σε οσους κανουν προπαραγγελια.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει 2 ηχεία η ένα?

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει 2 ηχεία η ένα?

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

απο την samsung:

Ηχεία στέρεο προρυθμισμένα από την AKG.

Ακούστε τη δράση πιο καθαρά και δυνατά με ηχεία στέρεο ρυθμισμένα από την AKG.Προσφέρουν καθαρό ήχο που είναι 1,4 φορά πιο δυνατός από τα προηγούμενα τηλέφωνα Galaxy.

Ζήστε την εμπειρία μίας νέας διάστασης στον ήχο.Το Dolby Atmos σάς περιβάλλει με τρισδιάστατο ήχο, τοποθετώντας σας στο επίκεντρο μιας κινηματογραφικής εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Από κοντά δεν έχει καμία απολύτως διαφορά με τα s8. Το πλαίσιο σαφώς καλύτερο χρώμα από την γυφτιά που ήταν. Ταχύτατο, λογικό όμως γιατί ήταν άδειο. 96b75f40325fb5d31f3b607ed145181d.jpg51e3b98eaeee9d605ea7d4ae5e958f09.jpg2fdb50c803e987a0c9798731b82a2cd8.jpg

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι αν κατάφερε η Samsung να εξαλείψει τα lag και τα redraw των εφαρμογων που ταλανίζουν το S8+ και το Note 8 ή πάμε και πάλι για του χρόνου.
:)
Link to comment
Share on other sites

806c092c8418805921d896990a70e24d.jpgd4a178596355b8dccf33b8641c702d84.jpg

Σήμερα στο public Πειραιά.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Πες εντυπώσεις από σασί λίγο, ήταν το σημείο που δε μου άρεσε καθόλου και το έφτιαξαν. Το έχει σε άλλα χρώματα ?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το είχε σε μαύρο. Ίδιο με το νοτε 8 είναι σαν χρώματα. Το S9 είχε σε μαύρο Και λιλά. Ωραίο σαν αίσθηση στο χέρι και η οθόνη πολύ καλύτερη από το Χ που είχα μαζί μου. Για λίγο που το έψαξα δουλεύει νερό χωρίς λαγκ. Είχε ντέμο λογισμικό το μενού στη κάμερα έγινε πια σαν του iPhone. Τα έχει όλα σε μια οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Το public το έχει δικαρτο?

 

Μου είπαν ναι χωρίς να είναι απόλυτα σίγουρο. Είχα κάνει παραγγελία μέσω σελίδας του public την επόμενη μέρα πήρα τηλ στα κεντρικά , μου είπαν δεν θα έχουν δικαρτο και ακύρωσα την παραγγελία. Σήμερα μια κοπέλα στο κατάστημα μου είπε θα έχουν. Μια άλλη κοπέλα που έστηνε τις συσκευές είπε στην Ελλάδα δεν θα έρθει δικαρτο. Αυτή πρέπει να ήταν από τη Samsung. Τα συμπεράσματα δικά σας.

Edited by manolis
Link to comment
Share on other sites

Το είχε σε μαύρο. Ίδιο με το νοτε 8 είναι σαν χρώματα. Το S9 είχε σε μαύρο Και λιλά. Ωραίο σαν αίσθηση στο χέρι και η οθόνη πολύ καλύτερη από το Χ που είχα μαζί μου. Για λίγο που το έψαξα δουλεύει νερό χωρίς λαγκ. Είχε ντέμο λογισμικό το μενού στη κάμερα έγινε πια σαν του iPhone. Τα έχει όλα σε μια οθόνη.

 

Ναι τα χρώματα είναι ίδια γενικά αλλά το σασί από γυαλιστερό που λέει ότι έγινε ματ, αν ήταν ωραίο στο μαύρο ή στα άλλα ?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα χρώματα είναι ίδια γενικά αλλά το σασί από γυαλιστερό που λέει ότι έγινε ματ, αν ήταν ωραίο στο μαύρο ή στα άλλα ?

 

Το μαύρο δεν μου άρεσε. Το λιλά πολύ γυναικείο μου φάνηκε Εγώ θα πάρω μπλε αν και δεν το έχω δει ακόμα. Τελικά με μια θήκη όλα μαύρα είναι μπροστά εκτός αν βάλεις διαφανή θήκη.

Link to comment
Share on other sites

Το μαύρο δεν μου άρεσε. Το λιλά πολύ γυναικείο μου φάνηκε Εγώ θα πάρω μπλε αν και δεν το έχω δει ακόμα. Τελικά με μια θήκη όλα μαύρα είναι μπροστά εκτός αν βάλεις διαφανή θήκη.

 

Κατάλαβα. Μάλλον ασημί θα δω ή μαύρο τότε. Και έλεγε για γκρι ασημί ότι θα έχει αν κατάλαβα καλά

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα. Μάλλον ασημί θα δω ή μαύρο τότε. Και έλεγε για γκρι ασημί ότι θα έχει αν κατάλαβα καλά

 

Και εγώ παιδιά το έχω δώσει από προχθές μετά την παρουσίαση προ-παραγγελία στα public μαζί με την alcadara μιας και δεν την είχα ποτέ έτσι για διάφορα.... Εύχομαι να ισχύει ότι και με το NOTE 8 και να έχουν δίκαρτο αν και δεν πρόκειται να το χρησιμοποιήσω τουλάχιστον για την ώρα... Δεν είμαι τόσο σίγουρος για την αγορά του... Ούτε στο 30% από ότι ήμουν με το Note 8...αλλα anyway θα το πάρω έτσι για το μικρόβιο... Έχω δει αρκετά βίντεο στο YouTube προσωπικά δεν νομίζω ένας χρήστης χωρίς γνώσεις στο θέμα φωτογραφίας να δει ατρανταχτες διάφορες με το Note 8... Εύχομαι να διαψευστώ και να έχουμε να κάνουμε με μια νέα εποχή στο θέμα κάμερας (χλομότατο)

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ παιδιά το έχω δώσει από προχθές μετά την παρουσίαση προ-παραγγελία στα public μαζί με την alcadara μιας και δεν την είχα ποτέ έτσι για διάφορα.... Εύχομαι να ισχύει ότι και με το NOTE 8 και να έχουν δίκαρτο αν και δεν πρόκειται να το χρησιμοποιήσω τουλάχιστον για την ώρα... Δεν είμαι τόσο σίγουρος για την αγορά του... Ούτε στο 30% από ότι ήμουν με το Note 8...αλλα anyway θα το πάρω έτσι για το μικρόβιο... Έχω δει αρκετά βίντεο στο YouTube προσωπικά δεν νομίζω ένας χρήστης χωρίς γνώσεις στο θέμα φωτογραφίας να δει ατρανταχτες διάφορες με το Note 8... Εύχομαι να διαψευστώ και να έχουμε να κάνουμε με μια νέα εποχή στο θέμα κάμερας (χλομότατο)

 

Μην είσαι πολυ σίγουρος οτι θα πάρεις δικαρτο, δες το ξανά, πήγα απόψε πάλι το είδα μαζί με ενα φίλο που έχει νοτε 8 δικαρτο και δεν ειχε στις ρυθμίσεις το μενου για δυο σιμ στο S9+. Οσο το βλέπω τόσο σκέφτομαι οτι τελικά δεν αξίζει τα 979, περίμενα καιρό να πάρω ενα καλο δικαρτο μια και το mate 10 pro δεν μου έκατσε καλά, τώρα με βλέπω για νοτε πιο πολυ. Τα emoji στη κάμερα είναι για παιδάκια γυμνασίου. :confused:

Link to comment
Share on other sites

Μην είσαι πολυ σίγουρος οτι θα πάρεις δικαρτο, δες το ξανά, πήγα απόψε πάλι το είδα μαζί με ενα φίλο που έχει νοτε 8 δικαρτο και δεν ειχε στις ρυθμίσεις το μενου για δυο σιμ στο S9+. Οσο το βλέπω τόσο σκέφτομαι οτι τελικά δεν αξίζει τα 979, περίμενα καιρό να πάρω ενα καλο δικαρτο μια και το mate 10 pro δεν μου έκατσε καλά, τώρα με βλέπω για νοτε πιο πολυ. Τα emoji στη κάμερα είναι για παιδάκια γυμνασίου. :confused:

 

Καλά ναι... Το ότι έδωσα προπαραγγελια δεν σημαίνει ότι όταν έρθει η ώρα θα το πάρω κιόλας...

Αν και πολύ νωρίς και αμφιβόλου ποιότητας σε βίντεο στο YouTube με συγκριτικά κάμερας με το Note 8 οι διαφορές είναι τόσο μεγάλες όσο ήταν του S8+ με το Note 8....δηλαδη ελάχιστες για έναν μέσο χρήστη που απλά θέλει να τραβάει πολύ όμορφες φωτογραφίες όλες τις ώρες της ημέρας....Παντως μέχρι τελευταία στιγμή θα το παρακολουθώ....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αυτό με την προπαραγγελια και την επιστροφή του παλιού κινητού για να σου δώσει πίστωση 500 για αγορά του s9, το έψαξε κάνεις;; για ποια κινητά ισχύει;;;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αυτό με την προπαραγγελια και την επιστροφή του παλιού κινητού για να σου δώσει πίστωση 500 για αγορά του s9, το έψαξε κάνεις;; για ποια κινητά ισχύει;;;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η Samsung το αφήνει στους συνεργάτες τις δηλαδή (public, κοτσοβολο κτλ).

Στο public υπάρχει και λίστα με τις συσκευές που δέχεται και πόσο τις παίρνει... Στον κοτσοβολο δεν υπάρχει τέτοια Λίστα και αναφέρει ότι ισχύει η Οδηγία της Samsung για συσκευές από 10€ το ίδιο και πλαίσιο, Γερμανό δεν αναφέρουν συγκεκριμένες συσκευές.....Αντε να βρεις άκρη....

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Πηγα στο πλαισιο σημερα και μου δινουν 482 για το s8+. Το αφησα καμια ωρα να τοο εκτημησουν. Το πηρα πησω να το καθαρισω να το δωσω αυριο για να δωσω την παραγγελια. Για το S9+ black. 1 ερωτηση μονο, μου εχει περισσεψει ενα screen protector απο το s8+, λετε να κανει στο s9 αφου απο μπροστα δεν εχουν διαφορες?
Link to comment
Share on other sites

Η Samsung το αφήνει στους συνεργάτες τις δηλαδή (public, κοτσοβολο κτλ).

Στο public υπάρχει και λίστα με τις συσκευές που δέχεται και πόσο τις παίρνει... Στον κοτσοβολο δεν υπάρχει τέτοια Λίστα και αναφέρει ότι ισχύει η Οδηγία της Samsung για συσκευές από 10€ το ίδιο και πλαίσιο, Γερμανό δεν αναφέρουν συγκεκριμένες συσκευές.....Αντε να βρεις άκρη....

Ξέρουμε πόσο δίνουν για s8 καινούργιο 2 μηνών;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε πόσο δίνουν για s8 καινούργιο 2 μηνών;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Προσοχή, ρωτήστε σε παραπάνω από δύο ή και τρεις από τις γνωστές αλυσίδες που έχουν το πρόγραμμα επιστροφής.

Από περιέργεια μπήκα προχθές σε μία ιντερνετικά ( δε γράφω επωνυμίες αλυσίδων για να μη παρεξηγηθώ ) και είδα ότι παίρνει το δικό μου S7 edge 32 gb 319,00 € και βρέθηκα σε άλλη μία χθες για άλλο λόγο και ρώτησα να δω τι ισχύει και μου έδωσαν 100,00€ λιγότερα

. Όταν τους είπα τη διαφορά και το που το βρήκα σε πιο καλό deal , μου έλεγαν μάλλον λάθος ή σε αυτούς ή στους άλλους και να το πάρω από εκεί που με συμφέρει και πως αυτό τους τα δίνει η Samsung k.a. .....

Ψάξτε το καλά όσοι ενδιαφέρονται, μάλλον δεν ισχύουν παντού τα ίδια και έχει να κάνει με τη κάθε αλυσίδα τι έχει βγάλει σα πρόγραμμα και όχι μέσα από τη Samsung.

Τα παραπάνω όλα από προσωπική εμπειρία, όπως είπα. Τώρα αν έγιναν μπερδέματα στην αγορά λόγω αρχής της διάθεσης του κινητού και του προγράμματος επιστροφής και <<στρώσει>> μετά , δε το ξέρω, αλλά καλού κακού ερευνήστε το.

Link to comment
Share on other sites

Καλά ναι... Το ότι έδωσα προπαραγγελια δεν σημαίνει ότι όταν έρθει η ώρα θα το πάρω κιόλας...

Αν και πολύ νωρίς και αμφιβόλου ποιότητας σε βίντεο στο YouTube με συγκριτικά κάμερας με το Note 8 οι διαφορές είναι τόσο μεγάλες όσο ήταν του S8+ με το Note 8....δηλαδη ελάχιστες για έναν μέσο χρήστη που απλά θέλει να τραβάει πολύ όμορφες φωτογραφίες όλες τις ώρες της ημέρας....Παντως μέχρι τελευταία στιγμή θα το παρακολουθώ....

 

Εγω ενα εχω να πω. Καλοριζικο φιλε Κωστα, την αλλη Παρασκευη περιμενουμε εντυπωσεις :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...