Jump to content

Samsung Galaxy S9


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα μονιμος πια, μου βγάζει ότι υπάρχει υγρασία στο usb.

Ξέρετε αν υπάρχει λύση για αυτό?

 

Το στέλνεις σμαρτεκ δωρεάν με την acs αν δεν μένεις Αθήνα κ στο κάνουν καινούργιο

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Το στέλνεις σμαρτεκ δωρεάν με την acs αν δεν μένεις Αθήνα κ στο κάνουν καινούργιο

 

Δεν έχω εγγύηση ούτε χαρτιά τίποτα. Το φτιάχνουν?

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω εγγύηση ούτε χαρτιά τίποτα. Το φτιάχνουν?

Μπορείς να τσεκάρεις αν είσαι εντός εγγύησης μέσω imei. Από κει και πέρα, αν είναι να το απολαύσεις με χρέωση, δεν χρειάζεσαι τίποτα. Απλά πηγαίνεις τη συσκευή και στη φτιάχνουν.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να τσεκάρεις αν είσαι εντός εγγύησης μέσω imei. Από κει και πέρα, αν είναι να το απολαύσεις με χρέωση, δεν χρειάζεσαι τίποτα. Απλά πηγαίνεις τη συσκευή και στη φτιάχνουν.

 

Και τι χρεώνουν για να το φτιάξουν αυτό?

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μονίμως πια, μου βγάζει ότι υπάρχει υγρασία στο usb.

Ξέρετε αν υπάρχει λύση για αυτό?

 

Σε ρύζι αρκετές ώρες το έβαλες;

Link to comment
Share on other sites

Σε ρύζι αρκετές ώρες το έβαλες;

 

Όχι δεν το έβαλα. Αν είναι να φτιάξει να το βάλω.

Πάντως έχω να το χρησιμοποιήσω πριν 6 μήνες (τότε είχε βγάλει πρώτη φορά μήνυμα υγρασίας) και τώρα μόλις το φορτισα φουλ έβγαλε πάλι στο άκυρο άκυρο μήνυμα υγρασίας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πήρα την smartec και μου είπαν 60 ευρώ αν δεν έχει εγγύηση.

Δηλαδή θα πληρώσω για μία δυσλειτουργια της συσκευής που ήδη έχω πληρώσει 600 ευρώ

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Βάρεσες δηλαδή στο Google μερικές λέξεις κλειδιά όπως "moisture detected s9 fix", που έχει αρκετά workarounds, τα δοκίμασες και δεν βρήκες λύση που να δουλεύει;
Link to comment
Share on other sites

Βάρεσες δηλαδή στο Google μερικές λέξεις κλειδιά όπως "moisture detected s9 fix", που έχει αρκετά workarounds, τα δοκίμασες και δεν βρήκες λύση που να δουλεύει;

 

Ναι βάρεσα και δοκίμασα μερικά και τίποτα, αλλά μετά πήρα 6Τ και το άφησα. Ε λέω 6 μήνες τώρα θα έχει στεγνώσει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξανά googlara για moisturisation fix όπως είπε ο φίλος και βρήκα ένα καινούργιο βίντεο που κάνει bypass και τελικά φορτίζει.

Δεν ξερω όμως αν λειτουργεί γιατί όταν πήγα να το δοκιμάσω δεν μου έβγαλε μήνυμα υγρασίας.

Βέβαια είναι σίγουρο κάποια στιγμή θα ξανα βγάλει και καλό είναι να υπάρχει.

Αυτά για όποιον ενδιαφέρεται

Ευχαριστώ για τις βοήθειες

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος στο θέμα που αντιμετωπίζω; Σε προηγούμενες εκδόσεις του Android , σε κάποιες εφαρμογές άνοιγες τις Ρυθμίσεις της εκάστοτε εφαρμογής πατώντας το αριστερό πλήκτρο αφής του κινητού.Στο android 10 δεν το βλέπω αυτό πουθενά και δεν μπορώ να μπω στις ρυθμίσεις της εφαρμογής.Το κάτω μέρος του κινητού έχει 3 κουμπιά.Το μεσαίο σε πάει στην κεντρική οθόνη , το δεξιό σε πάει ένα βήμα πίσω από εκεί που ήσουν , και το αριστερό δείχνει όλες τις εφαρμογές που είναι στο παρασκήνιο.Δεν υπάρχει πουθενά κουμπί για τα settings.

Και για να σας προλάβω , δεν έχουν όλες οι εφαρμογές εικονίδιο με το κλασικό γραναζάκι (ή τις 3 τελίτσες) επί της οθόνης να το πατήσεις και να μπεις στις ρυθμίσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Όποια εφαρμογή δεν έχει έχει εικονίδιο για ρυθμίσεις, εικονίδιο hamburger menu, εικονίδιο επιλογών (3 τελείες), απλά δεν έχει άλλες επιλογές.

Το πλήκτρο επιλογών αντί για το multitasking μας έχει χαιρετήσει εδώ και μια 10ετια σχεδόν. Πως σου ήρθε στο μυαλό;

Link to comment
Share on other sites

Όποια εφαρμογή δεν έχει έχει εικονίδιο για ρυθμίσεις, εικονίδιο hamburger menu, εικονίδιο επιλογών (3 τελείες), απλά δεν έχει άλλες επιλογές.

Το πλήκτρο επιλογών αντί για το multitasking μας έχει χαιρετήσει εδώ και μια 10ετια σχεδόν. Πως σου ήρθε στο μυαλό;

Έχω την εφαρμογή RealCalc η οποία στο Galaxy S4 που έχει Android 4.4.4 έχει τις ρυθμίσεις σε αυτο το κουμπί που αναφέρω.

Την έκανα εγκατάσταση στο Galaxy S9 με Android 10 και δεν μπορώ να μπω στις ρυθμίσεις για το λόγο που προανέφερα.Καμιά ιδέα;

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εφαρμογή RealCalc η οποία στο Galaxy S4 που έχει Android 4.4.4 έχει τις ρυθμίσεις σε αυτο το κουμπί που αναφέρω.

Την έκανα εγκατάσταση στο Galaxy S9 με Android 10 και δεν μπορώ να μπω στις ρυθμίσεις για το λόγο που προανέφερα.Καμιά ιδέα;

 

Μάλλον τότε φταίει η εφαρμογή, γιατί απ ότι είδα είναι παρατημένη από το 2015.

Εφόσον είναι επί πληρωμή, στείλε ένα mail στον dev να του πεις το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Αν κρατήσεις πατημένο το εικονίδιο της εφαρμογής,δε σου βγάζει κάποιες επιλογες;

Μου βγάζει επιλογές που είναι άσχετες με το ζητούμενο δηλαδή τις ρυθμίσεις.Συγκεκριμένα βγάζει τις επιλογές : Επιλογή στοιχείων,Κατάργηση απο Αρχικη οθόνη, Κατάργηση εγκατάστασης και Πληροφορίες εφαρμογής.

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον τότε φταίει η εφαρμογή, γιατί απ ότι είδα είναι παρατημένη από το 2015.

Εφόσον είναι επί πληρωμή, στείλε ένα mail στον dev να του πεις το πρόβλημα.

Επί πληρωμή από το θείο είναι οπότε μάλον θα ψάξω για άλλη εφαρμογή απότι βλέπω....

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Μια φίλη έκανε την αναβάθμιση προχθές και από τότε δε συνδέεται σε διάφορες συσκευές. Πχ ζυγαριά huawei και σε ρολόι huawei. Κάποια λύση; Ευχαριστώ πολύ

 

Στάλθηκε από το ELE-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καμία ιδέα;

 

Στάλθηκε από το ELE-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχει να κανει με τον αποκλεισμο της huawei απο την google?

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε android 10 μου κρατάει κλειδωμένες σχεδόν όλες τις εφαρμογές όταν πατάω το πλήκτρο συντομεύσεων. Είναι κάποια ρύθμιση;

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
...πόσο χαίρομαι που έχω αδιάβροχο τηλέφωνο και μπορώ να του ρίχνω και ένα σαπούνισμα ανά 2-3 μέρες!!!
Link to comment
Share on other sites

Αντοχή στο νερό και υπό προϋποθέσεις όπως όλα, όχι αδιάβροχο.

Αν τύχει και περάσει υγρασία βέβαια ακόμα και από ατμό, δεν σε καλύπτει η εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Αντοχή στο νερό και υπό προϋποθέσεις όπως όλα, όχι αδιάβροχο.

Αν τύχει και περάσει υγρασία βέβαια ακόμα και από ατμό, δεν σε καλύπτει η εγγύηση.

 

Έχεις απόλυτο δίκιο. Προφανώς με προσοχή, όχι κάτω από τη βρύση να πέφτει νερό πάνω του με δύναμη...

(Και όπου να'ναι λήγει και η διετής εγγύηση...)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν έχω δει ακόμα την αναβάθμιση Φεβρουαρίου ή Μαρτίου? Παίζει ρόλο ότι ακόμα δεν έχω εγκαταστήσει την αναβάθμιση Ιανουαρίου?
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρατήρησα ότι στο Apps screen, χάθηκαν σχεδόν όλα τα groups που είχα φτιάξει να ομαδοποιήσω apps. Πλέον τα περισσότερα apps είναι χύμα!!

Πως έγινε αυτό??

Το απόγευμα που άνοιξα ένα app (Lens) από app screen, όλα ήταν στη θέση τους. Μετά έμεινα από μπαταρία, ήρθα σπίτι το φόρτισα και πριν λίγο που πήγα να ανοίξω ένα app από app screen, είδα πως απλά χάθηκαν σχεδόν όλα τα groups!!

 

Edit: Το Power save mode τα πείραξε απ'οτι διαβάζω εδώ

https://eu.community.samsung.com/t5/Galaxy-S9-S9/Change-power-saving-mode-erases-my-home-screen-apps/td-p/1109051/page/2

περίεργο bug

Edited by costini
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...