Jump to content

Samsung Galaxy S9


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στα μηνιάτικα security patch, κάποιες φορές υπάρχει μια καθυστέρηση σε παρόχους.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Οκ εγινε, σε ευχαριστω :)!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Άμα θες πάντως να το κάνεις full ελληνικό (όχι cosmote, θα καταλάβεις μετά την διαφορά)

υπάρχει οδηγός. Προφανώς θα πρέπει να γίνει wipe κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Και μετά θα πρέπει να βάζει συνέχεια με το Odin κάθε νέα έκδοση γιατί δεν θα παίρνει αναβαθμίσεις αυτόματα.

Εφόσον ήταν branded Γερμανική η συσκευή, γύρισε αυτόματα σε branded Ελληνική. Δεν μπορείς να κάνεις κάτι και δεν είναι κακό.

Κατά τα άλλα, δεν χάνει τίποτα ούτε με csc eur, ούτε με dtm, ούτε με cos κλπ.

Τώρα αν κάποιος έχει χρόνο για παιχνίδια με το κινητό, ας ασχοληθεί με custom rom και μόντες τουλάχιστον που έχει και μια ουσία αντί να αλλάζει csc!

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άμα θες πάντως να το κάνεις full ελληνικό (όχι cosmote, θα καταλάβεις μετά την διαφορά)

υπάρχει οδηγός. Προφανώς θα πρέπει να γίνει wipe κλπ.

Ενδιαφερων αλλα δεν εχω χρονο για τοσο ψαξιμο !!

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και μετά θα πρέπει να βάζει συνέχεια με το Odin κάθε νέα έκδοση γιατί δεν θα παίρνει αναβαθμίσεις αυτόματα.

Εφόσον ήταν branded Γερμανική η συσκευή, γύρισε αυτόματα σε branded Ελληνική. Δεν μπορείς να κάνεις κάτι και δεν είναι κακό.

Κατά τα άλλα, δεν χάνει τίποτα ούτε με csc eur, ούτε με dtm, ούτε με cos κλπ.

Τώρα αν κάποιος έχει χρόνο για παιχνίδια με το κινητό, ας ασχοληθεί με custom rom και μόντες τουλάχιστον που έχει και μια ουσία αντί να αλλάζει csc!

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Αυτο φοβαμαι, θα πρεπει συνεχεια να ασχολουμαι με το κινητο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει καμία ουσία να ασχολείσαι με σύγχρονες ναυαρχίδες φίλε μου.

Είναι εργαλεία που δουλεύουν άψογα και πάντα έτοιμα για ό,τι χρειαστείς, δεν χρειάζονται μόντες φροντίδα και προδερμ :lol:

Απλά απόλαυσε την συσκευή και αν και όταν υπάρξουν θέματα, εδώ είμαστε να τα λύσουμε!

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει καμία ουσία να ασχολείσαι με σύγχρονες ναυαρχίδες φίλε μου.

Είναι εργαλεία που δουλεύουν άψογα και πάντα έτοιμα για ό,τι χρειαστείς, δεν χρειάζονται μόντες φροντίδα και προδερμ :lol:

Απλά απόλαυσε την συσκευή και αν και όταν υπάρξουν θέματα, εδώ είμαστε να τα λύσουμε!

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Αυτο ακριβως !!:):)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια επειδη εκανα μια ερωτηση για τα google pay και samsung pay πριν κανα δυο βδομαδες, ειπα να σας ενημερωσω μιας και πλεον μου δουλευει κανονικα το google pay.

ειχα παρατησει την προσπαθεια τοτε καθως δεν μου δουλευε τιποτα σημερα ειδα ενα update σε εφαρμογη pay η billing και ειπα να ξανα δοκιμασω απο περιεγια και πλεον μου δουλευει κανονικα το google pay.

Ειμαι κατοικος μαλτας αλλα μεχρι πριν λιγες μερες δεν μου δεχοτανε καμια καρτα ουτε ιρλανδικες ουτε ελληνικες αλλα ουτε καν την revolut Που υποστηριζε google pay εδω και πολυ καιρο.

 

Απο σημερα με τις παρακατω ρυθμισεις μου δουλευει κανονικα το google pay.

 

εχουμε και λεμε: κινητο ελληνικο, csc ελληνικο, google account και payment profile ελληνικο, εφαρμογη google pay εγκατεστημενη με sideload, καρτα revolut και δηλωμενη διευθυνση κατοικιας της καρτας revolut στην Μαλτα. (ελληνικη καρτα δεν δοκιμασα να βαλω μαλλον δεν θα την δεχετε)

 

οποτε αν ενδιαφερεται να το δοκιμασει καποιος, μπορει αν εχει καρτα revolut να αλλαξει στο προφιλ του στην ρεβολουτ την χωρα και διευθυνση κατοικιας (πολυ ευκολα) στην Μαλτα και ισος να του δουλεψει!

 

Προσοχη αν εχετε ενεργοποιημενη ασφαλιση ταξιδιου απο την ρεβολουτ, εαν αλλαξετε χωρα κατοικιας στο προφιλ σας η ασφαλεια ακυρωνετε απευθειας και περνετε πισω το υπολοιπο πληρομης της ασφαλισης για τους μηνες που εμεναν στο συμβολαιο σας.

Έκανα όλα αυτά που αναφέρεις αλλά δεν μου δούλεψε η κάρτα στο Google pay. Όταν πάω να την ρυθμίσω για ανέπαφες πληρωμές δεν το δέχεται.

Link to comment
Share on other sites

Και μετά θα πρέπει να βάζει συνέχεια με το Odin κάθε νέα έκδοση γιατί δεν θα παίρνει αναβαθμίσεις αυτόματα.

Εφόσον ήταν branded Γερμανική η συσκευή, γύρισε αυτόματα σε branded Ελληνική. Δεν μπορείς να κάνεις κάτι και δεν είναι κακό.

Κατά τα άλλα, δεν χάνει τίποτα ούτε με csc eur, ούτε με dtm, ούτε με cos κλπ.

Τώρα αν κάποιος έχει χρόνο για παιχνίδια με το κινητό, ας ασχοληθεί με custom rom και μόντες τουλάχιστον που έχει και μια ουσία αντί να αλλάζει csc!

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Τι λες μωρέ;

Εγώ πως παίρνω δηλαδή;

Θα παίρνει κάθε φορά που βγαίνει η Ελληνική.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ενδιαφερων αλλα δεν εχω χρονο για τοσο ψαξιμο !!

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτο φοβαμαι, θα πρεπει συνεχεια να ασχολουμαι με το κινητο.

 

Δεν χρειάζεται να ασχολείσαι καν με το κινητό.

Το έχουμε αναφέρει χιλιάδες φορές το συγκεκριμένο πράγμα και είναι λίγα λεπτά δουλειά.

Όταν κάνεις αυτό που σου λέω γυρίζει το κινητό σε EUR/EUR/EUR και το τελευταίο είναι η χώρα προέλευσης που δεν σε νοιάζει καν.

Τα update θα τα παίρνεις κανονικά όταν θα βγαίνουν.

 

The end.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει καποιος να μου βρει απο που αλλαζω την ενταση φωτεινοτητας στον φακο πισω.καπου τον αλλαξα και δεν φεγγει καθολου και το θελω πιο φωτεινο.ψαχνω ωρες σημερα και δεν μπορω να το βρω με τιποτα.. :confused:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει καποιος να μου βρει απο που αλλαζω την ενταση φωτεινοτητας στον φακο πισω.καπου τον αλλαξα και δεν φεγγει καθολου και το θελω πιο φωτεινο.ψαχνω ωρες σημερα και δεν μπορω να το βρω με τιποτα.. :confused:

 

 

Θα κατεβάσεις την κουρτίνα κ εκεί που λέει φακός θα το πατήσεις πάνω στα γράμματα εννοώ φακός όχι να τον ανάψεις κ θα σε πάει εκεί που είναι να ανεβοκατεβασεις την φωτεινότητα

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Θα κατεβάσεις την κουρτίνα κ εκεί που λέει φακός θα το πατήσεις πάνω στα γράμματα εννοώ φακός όχι να τον ανάψεις κ θα σε πάει εκεί που είναι να ανεβοκατεβασεις την φωτεινότητα

Οοο ναι ρε φιλε.σε ευχαριστω πολυ!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι λες μωρέ;

Εγώ πως παίρνω δηλαδή;

Θα παίρνει κάθε φορά που βγαίνει η Ελληνική.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν χρειάζεται να ασχολείσαι καν με το κινητό.

Το έχουμε αναφέρει χιλιάδες φορές το συγκεκριμένο πράγμα και είναι λίγα λεπτά δουλειά.

Όταν κάνεις αυτό που σου λέω γυρίζει το κινητό σε EUR/EUR/EUR και το τελευταίο είναι η χώρα προέλευσης που δεν σε νοιάζει καν.

Τα update θα τα παίρνεις κανονικά όταν θα βγαίνουν.

 

The end.

 

Δεν νομιζω οτι ισχυει αυτο με τις OTA. Ειχα s9+ που ηταν Ελβετικο (ΑUT) και ηταν AUT/EUR,EUR/AUT.

To φλασαρα μεσω Odin με το ελληνικο firmware (ΕUR/EUR,EUR/AUT) και σταματησε να παιρνει OTA.

Νομιζω οτι το active csc code πρεπει να συμφωνει με το product code δηλ να ειναι πχ EUR/XXX,XXX/EUR ή AUT/XXX,XXX/AUT για να παιρνει αυτοματα ενημερωσεις ασφαλειας.

Link to comment
Share on other sites

Τι λες μωρέ;

 

Εγώ πως παίρνω δηλαδή;

 

Θα παίρνει κάθε φορά που βγαίνει η Ελληνική.

 

Που να ξέρω ρε; Τη συσκευή σου έχω ή σε κοιτούσα όταν το φλάσαρες;

Έχεις κι εσύ branded συσκευή της telekom που φλάσαρες eur και πήρες ota;

 

Δεν νομιζω οτι ισχυει αυτο με τις OTA. Ειχα s9+ που ηταν Ελβετικο (ΑUT) και ηταν AUT/EUR,EUR/AUT.

To φλασαρα μεσω Odin με το ελληνικο firmware (ΕUR/EUR,EUR/AUT) και σταματησε να παιρνει OTA.

Νομιζω οτι το active csc code πρεπει να συμφωνει με το product code δηλ να ειναι πχ EUR/XXX,XXX/EUR ή AUT/XXX,XXX/AUT για να παιρνει αυτοματα ενημερωσεις ασφαλειας.

 

Το active csc θα γυρίσει αυτόματα στην εθνικότητα της sim αν γίνει ενεργοποίηση με sim μέσα στη συσκευή, εκτός αν μιλάμε για branded συσκευή που συνήθως γυρνάει σε κάποιο πάροχο της χώρας της sim.

Δηλαδή μια συσκευή Ελβετική που ενεργοποιήθηκε με Ελληνική sim, θα έχει csc eur/eur,eur/aut και θα αναβαθμίζεται μαζί με τα Ελληνικά.

Πριν το φλασαρισμα που είχες active csc aut, απλά δεν το ενεργοποίησες με sim ή δεν έκανες επαναφορά όταν ζήτησε, οπότε έμεινε το Ελβετικό (active) csc και αναβαθμιζόταν μαζί με τα Ελβετικά. Και εδώ μερικές φορές παρουσιάζονται προβλήματα βέβαια με κάποιους παρόχους, αλλά ποιός βγάζει άκρη με τη samsung.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έκανα όλα αυτά που αναφέρεις αλλά δεν μου δούλεψε η κάρτα στο Google pay. Όταν πάω να την ρυθμίσω για ανέπαφες πληρωμές δεν το δέχεται.

 

Φιλε μου ημουν διακοπες και μολις τωρα ειδα το μηνυμα σου, τι καρτα χρησιμοποιησες?

εγραψα για οσους εχουν καρτες revolut, αν εβαλες καρτα ελληνικης τραπεζας αμφιβαλω πολυ για το αν θα την δεχτει.

Αν θες οπως δηποτε να το κανεις να δουλεψει μπορεις να κατεβασεις το app της revolut και να παραγγειλεις μια καρτα τους

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχω συνδεδεμένα τα handsfree ο ήχος κλήσης ίσα που ακούγεται από τα ακουστικά. Παλιά δεν συνέβαινε αυτό. Τι έχω πειράξει και που μπορεί να βρίσκεται?

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Τελικα η αναβαθμιση Ιουλιου μου ηρθε στις 7 Αυγουστου.Υποθετω οτι επειδη δεν το ειχα ανοιχτο ολη μερα το κινητο αλλα μερικες ωρες μεσα στην μερα και οταν τελικα το αφησα ανοιχτο για 3 μερες συνεχομενες χωρις sim μεσα(δεν παιζει ρολο αλλα το αναφερω)τελικα η αναβαθμιση ηρθε.Τα συμπερασματα δικα σας.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έφτασε και του Αυγούστου...Πάντα δύο βδομάδες κάνει να μου έρθει η αναβάθμιση του μήνα.

 

Same Sh1t...Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Από χθες διαπίστωσα ένα πολύ κουλό πρόβλημα. Χωρίς να πειράξω κάτι χάθηκαν εντελώς κάποιες από τις επαφές μου ή κάποιες έχασαν ορισμένα στοιχεία (όπως πχ τη φωτογραφία που είχαν), ενώ μερικές μου τις εμφανίζει μεν αλλά δεν μου επιτρέπεται καμία τροποποίηση.. Γενικά μου έχει χαλάσει ολόκληρος ο τηλεφωνικός κατάλογος και δεν έχω backup πρόσφατο:(. Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο;;

Edited by xaxanoula
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Από χθες διαπίστωσα ένα πολύ κουλό πρόβλημα. Χωρίς να πειράξω κάτι χάθηκαν εντελώς κάποιες από τις επαφές μου ή κάποιες έχασαν ορισμένα στοιχεία (όπως πχ τη φωτογραφία που είχαν), ενώ μερικές μου τις εμφανίζει μεν αλλά δεν μου επιτρέπεται καμία τροποποίηση.. Γενικά μου έχει χαλάσει ολόκληρος ο τηλεφωνικός κατάλογος και δεν έχω backup πρόσφατο:(. Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο;;

 

Εκανες καποια αλλαγη ?? Μήπως έβαλες κάποιο Update?? Δοκίμασες να κανεις clear cache ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν εκανα καμια αλλαγη στο τηλεφωνο.. απλα οταν πηγα να τηλεφωνησω σε πολυ δικο μου ανθρωπο διαπιστωσα οτι ελειπε το ονομα απο τον καταλαογο κ ετσι ξεκινησε το ψαξιμο.. πως κανουμε clear cache?
Link to comment
Share on other sites

Δεν εκανα καμια αλλαγη στο τηλεφωνο.. απλα οταν πηγα να τηλεφωνησω σε πολυ δικο μου ανθρωπο διαπιστωσα οτι ελειπε το ονομα απο τον καταλαογο κ ετσι ξεκινησε το ψαξιμο.. πως κανουμε clear cache?

 

Στις επαφές πατά Τις παύλες και θα σου ανοίξει από αριστερά ένα μενού όπου φαίνεται με ποιο λογαριασμό έχει συγχρονίσει.. Δες μήπως έχεις απο-επιλέξει κάποιον και αν ναι επέλεξε τον εκ νέου.. π.χ gmail.

Τώρα αν για κάποιο λόγο έχουν διαγραφεί οι επαφές, δοκίμασε να κάνεις επαναφορά από το gmail account σου.

Edited by xlidas

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Είμαι κάτοχος του S8+, εδώ και ενάμιση χρόνο. Είμαι πολύ ευχαριστημένος από τη συσκευή, σε όλα της. Για τις ανάγκες μου και την χρήση που κάνω είναι άψογη.

Σκέφτομαι, όσο είναι εντός εγγύησης, να τη δώσω και να πάω σε ένα νεότερο μοντέλο. Αξίζει να πάρω το S9+; Τι λέτε εσείς που είναι πιθανόν να τις ξέρετε και τις δύο συσκευές;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Είμαι κάτοχος του S8+, εδώ και ενάμιση χρόνο. Είμαι πολύ ευχαριστημένος από τη συσκευή, σε όλα της. Για τις ανάγκες μου και την χρήση που κάνω είναι άψογη.

Σκέφτομαι, όσο είναι εντός εγγύησης, να τη δώσω και να πάω σε ένα νεότερο μοντέλο. Αξίζει να πάρω το S9+; Τι λέτε εσείς που είναι πιθανόν να τις ξέρετε και τις δύο συσκευές;

 

Επειδή τις είχα όλες τις ναυαρχίδες της σαμι. Αν θες να δεις όντως μεγαλύτερη διαφορά πήγαινε στο s10 η στο s10 plus. Γιατί με το 9 ναι μεν έχει δεύτερη κάμερα κ δεύτερο ηχείο δεν θα καταλάβεις κάποια άλλη διαφορά κ λίγο στις φώτο χωρίς φλας. Ενώ το δεκάρι έχει πολύ καλύτερη σελφι πολύ καλύτερο stereo ήχο. 3 κάμερες που η τρίτη κάνει τη τη διαφορά με τον υπερευρυγωνιο..

Μεγαλύτερη μπαταρία. Μπροστά δαχτυλικο αποτύπωμα. Ραμ θα έχει διπλάσια αλλά δε θα καταλάβεις τρελή διαφορά 2 κάρτες σιμ κ στο δεκάρι διπλό χώρο αποθήκευσης 128gb. Αρκετή διαφορά σε χαμηλό φωτισμό φωτογραφιών

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...