Jump to content

Samsung Galaxy S9


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η αναβαθμιση αξιζει... Την εχω απο 11 ιουνιου... Φοβερη προσθηκη το night mode... Ενω στην αρχη με χαλασε επαιξα αρκετα τις επόμενες μερες κ ειναι ενα θετικο στην καμερα....

Μπαταρια μενει στα πολυ καλα επιπεδα, δεν ειδα διαφορα... Κανα 2 προσθηκες αισθητικες εντόπισα....

Ολα καλα!

Link to comment
Share on other sites

Τι αγχωνεστε ρε παιδια θα ερθει η αναβαθμιση , εκτος απο τις συσκευες με snapdragon για S9-S9+ εκει δεν μπηκε το βραδυνο mode σε ολες τις συσκευες με exynos μπηκε ολα καλα .

 

Τωρα κατι αλλο για οσους βαζουν Ota το κανουμε εγκατασταση στην επαναφορα το Ota συνεχιζεται περιμενουμε να μας βγαλει μηνυμα οτι τελιωσε .Στην συνεχεια μπαινουμε recovery mode κανουμε wipe cache partition για να μην υπαρχουν προβληματα με το framework του συστηματος .

 

Τελος στην πρωτη φορτιση μετα απο Ota το βραδυ που θα πεσουμε για υπνο το βαζουμε στην αργη φορτιση.Οταν το πρωι το βγαλουμε και γραψει 100% "αμεσως" παμε στο πληκτρολογιο τηλεφωνου και γραφουμε *#0228# . Παταμε quick start και ολα καλα θα εχετε μια ομορφη και τρυφερη διαχειριση μπαταριας :p

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

το εκανα το update και η ηδη πολυ καλη καμερα εγινε αριστη.η νυχτερινη λειτουργια ειναι το "κερασακι" .τωρα αλλες επιπλεον λειτουργιες δεν μπορω να διακρινω.,μεγεθος αρχειου 534 mb
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει τρόπος κατά την εγγραφή βίντεο να κάνουμε αλλαγή από την πίσω στην μπροστά κάμερα και αντίστροφα? Νομίζω παλιότερα γινόταν
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει τρόπος κατά την εγγραφή βίντεο να κάνουμε αλλαγή από την πίσω στην μπροστά κάμερα και αντίστροφα? Νομίζω παλιότερα γινόταν

 

 

Οχι δεν γίνεται... Ούτε διπλή φωτογραφία γίνεται όπως γινόταν... Ούτε selfie με την πίσω κάμερα γίνεται που όταν έβρισκε πρόσωπο έβγαζε φώτο η πίσω κάμερα κ ήταν βολική...

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Δεν μου εχει ερθει ακομα η ενημερωση.Διαβαζω θετικα σχολια.Δεν ειναι μια απλη ενημερωση ασφαλειας απ οτι καταλαβα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν γίνεται... Ούτε διπλή φωτογραφία γίνεται όπως γινόταν... Ούτε selfie με την πίσω κάμερα γίνεται που όταν έβρισκε πρόσωπο έβγαζε φώτο η πίσω κάμερα κ ήταν βολική...

 

Κρίμα και ήταν πολύ βολικά

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει τρόπος κατά την εγγραφή βίντεο να κάνουμε αλλαγή από την πίσω στην μπροστά κάμερα και αντίστροφα? Νομίζω παλιότερα γινόταν
Δες στα modes της καμερας αν ειναι διαθεσιμο το 'Dual Camera'. Αν δε στο δειχνει, τσεκαρε με το '+' αν ειναι διαθεσιμο για download

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Δες στα modes της καμερας αν ειναι διαθεσιμο το 'Dual Camera'. Αν δε στο δειχνει, τσεκαρε με το '+' αν ειναι διαθεσιμο για download

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Δυστυχώς όχι δεν υπάρχει δυνατότητα

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όχι δεν υπάρχει δυνατότητα

 

Έχεις δίκιο. το έγραψα πριν τσεκάρω....

ψάνχοντας λίγο, διάβασα για μια εφαρμογή "Duovision".... αν τη δοκιμάσει κάποιος ας μας ενημερώσει...

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

 

Σχετικα με το wifi calling της Vodafone......

 

Όταν βάζω το τηλέφωνο σε airplane mode και ενεργοποιώ wifi και wifi calling, μετά οταν προσπαθώ να κάνω μια κλήση μου ζητάει να απενεργοπoιησει το airplane mode....

 

Αρα δεν δουλεύει σωστά. Υπάρχει κάποια άλλη ρύθμιση που χρειάζεται να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Τι αγχωνεστε ρε παιδια θα ερθει η αναβαθμιση , εκτος απο τις συσκευες με snapdragon για S9-S9+ εκει δεν μπηκε το βραδυνο mode σε ολες τις συσκευες με exynos μπηκε ολα καλα .

 

Τωρα κατι αλλο για οσους βαζουν Ota το κανουμε εγκατασταση στην επαναφορα το Ota συνεχιζεται περιμενουμε να μας βγαλει μηνυμα οτι τελιωσε .Στην συνεχεια μπαινουμε recovery mode κανουμε wipe cache partition για να μην υπαρχουν προβληματα με το framework του συστηματος .

 

Τελος στην πρωτη φορτιση μετα απο Ota το βραδυ που θα πεσουμε για υπνο το βαζουμε στην αργη φορτιση.Οταν το πρωι το βγαλουμε και γραψει 100% "αμεσως" παμε στο πληκτρολογιο τηλεφωνου και γραφουμε *#0228# . Παταμε quick start και ολα καλα θα εχετε μια ομορφη και τρυφερη διαχειριση μπαταριας :p

Καλέ μου φίλε καλησπέρα, μια ερώτηση παρακαλώ.. Τώρα κατεβάζω το update και θα ήθελα σε παρακαλώ να μάθω...

Το *#0228# quick start διάβαζα στο xda πως σε πολλούς χάλασε τη μπαταρία, ή ότι με το που το έτρεξαν, από το 100% έπεσε αμέσως στο 23%... Είναι recalibration της μπαταρίας? Πρέπει να το κάνουμε?

Ευχαριστώ πολύ και συγνώμη και πάλι που ενοχλώ. Καλό μεσημέρι σε όλους!!!

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Η ενημερωση δεν μου εχει ερθει ακομα..Το κινητο ειναι ''Γερμανικο΄΄.(csc country: Germany/DE)

Παιδια μια ερωτηση.Χρησιμοποιει καποιος εδω το nova ??Εχω ενα θεμα.Παρατηρησα οτι ο nova sto s9 και σε A10 δεν λειτουργει το ''γρηγορο ανοιγμα πινακα ειδοποιησεων''Δλδ κανω σαρωση απο χαμηλα στο κινητο αλλα δεν λειτουργει.Το κανει μονο αν το σαρωσω απο την κορυφη του κινητου.Εδω να πω οτι σε note 8 λειτουργει κανονικα.

Edited by jtgiannis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια επειδη εκανα μια ερωτηση για τα google pay και samsung pay πριν κανα δυο βδομαδες, ειπα να σας ενημερωσω μιας και πλεον μου δουλευει κανονικα το google pay.

ειχα παρατησει την προσπαθεια τοτε καθως δεν μου δουλευε τιποτα σημερα ειδα ενα update σε εφαρμογη pay η billing και ειπα να ξανα δοκιμασω απο περιεγια και πλεον μου δουλευει κανονικα το google pay.

Ειμαι κατοικος μαλτας αλλα μεχρι πριν λιγες μερες δεν μου δεχοτανε καμια καρτα ουτε ιρλανδικες ουτε ελληνικες αλλα ουτε καν την revolut Που υποστηριζε google pay εδω και πολυ καιρο.

 

Απο σημερα με τις παρακατω ρυθμισεις μου δουλευει κανονικα το google pay.

 

εχουμε και λεμε: κινητο ελληνικο, csc ελληνικο, google account και payment profile ελληνικο, εφαρμογη google pay εγκατεστημενη με sideload, καρτα revolut και δηλωμενη διευθυνση κατοικιας της καρτας revolut στην Μαλτα. (ελληνικη καρτα δεν δοκιμασα να βαλω μαλλον δεν θα την δεχετε)

 

οποτε αν ενδιαφερεται να το δοκιμασει καποιος, μπορει αν εχει καρτα revolut να αλλαξει στο προφιλ του στην ρεβολουτ την χωρα και διευθυνση κατοικιας (πολυ ευκολα) στην Μαλτα και ισος να του δουλεψει!

 

Προσοχη αν εχετε ενεργοποιημενη ασφαλιση ταξιδιου απο την ρεβολουτ, εαν αλλαξετε χωρα κατοικιας στο προφιλ σας η ασφαλεια ακυρωνετε απευθειας και περνετε πισω το υπολοιπο πληρομης της ασφαλισης για τους μηνες που εμεναν στο συμβολαιο σας.

Edited by jimacid
Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια επειδη εκανα μια ερωτηση για τα google pay και samsung pay πριν κανα δυο βδομαδες, ειπα να σας ενημερωσω μιας και πλεον μου δουλευει κανονικα το google pay.

ειχα παρατησει την προσπαθεια τοτε καθως δεν μου δουλευε τιποτα σημερα ειδα ενα update σε εφαρμογη pay η billing και ειπα να ξανα δοκιμασω απο περιεγια και πλεον μου δουλευει κανονικα το google pay.

Ειμαι κατοικος μαλτας αλλα μεχρι πριν λιγες μερες δεν μου δεχοτανε καμια καρτα ουτε ιρλανδικες ουτε ελληνικες αλλα ουτε καν την revolut Που υποστηριζε google pay εδω και πολυ καιρο.

 

Απο σημερα με τις παρακατω ρυθμισεις μου δουλευει κανονικα το google pay.

 

εχουμε και λεμε: κινητο ελληνικο, csc ελληνικο, google account και payment profile ελληνικο, εφαρμογη google pay εγκατεστημενη με sideload, καρτα revolut και δηλωμενη διευθυνση κατοικιας της καρτας revolut στην Μαλτα. (ελληνικη καρτα δεν δοκιμασα να βαλω μαλλον δεν θα την δεχετε)

 

οποτε αν ενδιαφερεται να το δοκιμασει καποιος, μπορει αν εχει καρτα revolut να αλλαξει στο προφιλ του στην ρεβολουτ την χωρα και διευθυνση κατοικιας (πολυ ευκολα) στην Μαλτα και ισος να του δουλεψει!

 

Προσοχη αν εχετε ενεργοποιημενη ασφαλιση ταξιδιου απο την ρεβολουτ, εαν αλλαξετε χωρα κατοικιας στο προφιλ σας η ασφαλεια ακυρωνετε απευθειας και περνετε πισω το υπολοιπο πληρομης της ασφαλισης για τους μηνες που εμεναν στο συμβολαιο σας.

 

Η εφαρμογή Google pay πως την κατέβασες αφού στο play store το ελληνικό δεν υπάρχει. Τι είναι το sideload?

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή Google pay πως την κατέβασες αφού στο play store το ελληνικό δεν υπάρχει. Τι είναι το sideload?

 

την κατέβασα στον υπολογιστη μου ανεπισημα οχι απο το google play store και την εγκατεστησα στο κινητο manually.

αν εχεις καρτα revolut, θελεις να το δοκιμασεις και σου λειπει μονο η εφαρμογη μπορω να στην ανεβασω καπου να την κατεβασεις

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια καλημερα.Μια βοηθεια σας παρακαλω.Ανοιξα το κινητο(το κραταω κλειστο την νυχτα)και εχει κολλησει εδω και 40 λεπτα περιπου στην οθονη που δειχνει το ''Welcome to Vodafone''...επανεκκινηση με το power button δεν κανει..Καμια ιδεα κανεις??

Παιδια ακυρο, οκ εστρωσε τελικα με το κλασικο συνδιασμο πληκτρων ....

Edited by jtgiannis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Επειγον. Υπηρχε ενας τροπος να κανει μηδενισμο εργοστασιακων δεδομενων με τα πληκτα εντασης ενεργοποιησης; θυμάται κανεις
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Επειγον. Υπηρχε ενας τροπος να κανει μηδενισμο εργοστασιακων δεδομενων με τα πληκτα εντασης ενεργοποιησης; θυμάται κανεις

 

Με. Το κουμπί που κλειδώνει κ το κουμπί το κάτω της έντασης παίρνει screenshot οπότε με το πάνω κουμπί έντασης κ το κουμπί ενεργοποίησης/κλειδωματος λογικά θα γίνεται πατημένο..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Με. Το κουμπί που κλειδώνει κ το κουμπί το κάτω της έντασης παίρνει screenshot οπότε με το πάνω κουμπί έντασης κ το κουμπί ενεργοποίησης/κλειδωματος λογικά θα γίνεται πατημένο..

 

Σβηστο η αναμενο;

Edited by komias2
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...