Jump to content

Samsung Galaxy S9


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βρε παιδιά έχω μια ερώτηση γιατί έχω μπερδεύφτει.

ποια η διάφορα του ασφαλούς φακέλου από τον ιδιωτικό φάκελο.τι διαφορετικό προσφέρει ι μια λειτουργία π την άλλη.

επίσης η κρυπτογράφηση κάρτας sd τι κάνει στα δεδομένα ?.ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Το είδα σήμερα σε ΟΛΕΣ τις φωτογραφίες που προσπάθησα να βγάλω αλλά με αυτό το ratio και μόνο. 16:9, 3:4 και full το αποτέλεσμα είναι κανονικό.

 

Τί μπορεί να είναι και λες δεν είναι καλό σημάδι;

 

Και στο δικό μου το κανει....

Οποτε το software εινα αδερφε....

Τουλάχιστον μην ανησυχείς για το κινητό σου....

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα κι εγώ στο δικό μου S9 Plus να βγάλω selfie με την μπροστινή κάμερα σε 1:1 και κάνει ακριβώς το ίδιο.

Άρα μην ανησυχείς, δεν είναι πρόβλημα hardware, αλλά κάποιο software bug.

Αν γυρίσεις την μπροστινή κάμερα σε wide mode (εικονίδιο με τα δύο δεντράκια), θα πρέπει να λειτουργήσει κανονικά.

(μετά το τελευταίο update, η μπροστινή κάμερα μπαίνει από default σε ελαφρύ zoom και εκεί παρουσιάζεται το πρόβλημα)

 

Και στο δικό μου το κανει....

Οποτε το software εινα αδερφε....

Τουλάχιστον μην ανησυχείς για το κινητό σου....

 

Τί παράξενη βλακεία είναι αυτή ρε παίδες; Πάντως ευχαριστώ που το δοκιμάσατε και με ξαλαφρώσατε λίγο. Πάντως τώρα που το δοκιμάζω, παρατηρώ κι εγώ αυτό που γράφει ο ged για το "ζουμ"

Phone History:

1) Sony Ericsson K700 2) Sony Ericsson W610 3) Sony Ericsson C902 4) Sony Ericsson Xperia Ray 5) Nokia Lumia 925 6) Samsung Galaxy S5+ 7) Samsung Galaxy S9

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα κι εγώ στο δικό μου S9 Plus να βγάλω selfie με την μπροστινή κάμερα σε 1:1 και κάνει ακριβώς το ίδιο.

Άρα μην ανησυχείς, δεν είναι πρόβλημα hardware, αλλά κάποιο software bug.

Αν γυρίσεις την μπροστινή κάμερα σε wide mode (εικονίδιο με τα δύο δεντράκια), θα πρέπει να λειτουργήσει κανονικά.

(μετά το τελευταίο update, η μπροστινή κάμερα μπαίνει από default σε ελαφρύ zoom και εκεί παρουσιάζεται το πρόβλημα)

 

Δεν εχω περάσει το patch Απριλιου αλλα παλι η κάμερα μπαινει σε ελαφρύ ζουμ .... Οποτε ειναι κατι απο πιο παλια...

Άλλωστε αν δεν το έλεγε καποιος, δεν θα το καταλάβαινε κανεις μας....

Link to comment
Share on other sites

2-3 φορές ενώ είχα 4G το ιντερνετ ήταν κομμένο (δεν έπαιζε καμία εφαρμογή). Εχθές δεν μου έρχονταν και SMS.

Φταίει το κινητό, η κάρτα SIM ή η Vodafone?

Link to comment
Share on other sites

2-3 φορές ενώ είχα 4G το ιντερνετ ήταν κομμένο (δεν έπαιζε καμία εφαρμογή). Εχθές δεν μου έρχονταν και SMS.

Φταίει το κινητό, η κάρτα SIM ή η Vodafone?

 

Το πιο πιθανό είναι το δίκτυο......

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα κι εγώ στο δικό μου S9 Plus να βγάλω selfie με την μπροστινή κάμερα σε 1:1 και κάνει ακριβώς το ίδιο.

Άρα μην ανησυχείς, δεν είναι πρόβλημα hardware, αλλά κάποιο software bug.

Αν γυρίσεις την μπροστινή κάμερα σε wide mode (εικονίδιο με τα δύο δεντράκια), θα πρέπει να λειτουργήσει κανονικά.

(μετά το τελευταίο update, η μπροστινή κάμερα μπαίνει από default σε ελαφρύ zoom και εκεί παρουσιάζεται το πρόβλημα)

 

Εμένα στο απλό S9 δεν μου κάνει το ίδιο. Μόλις το δοκίμασα και έχω το τελευταίο update πάνω με security patch Απριλίου.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στο απλό S9 δεν μου κάνει το ίδιο. Μόλις το δοκίμασα και έχω το τελευταίο update πάνω με security patch Απριλίου.

 

Εμένα το κάνει... Είσαι προφανώς απο τις τυχερές εξαιρέσεις :)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Εμένα στο απλό S9 δεν μου κάνει το ίδιο. Μόλις το δοκίμασα και έχω το τελευταίο update πάνω με security patch Απριλίου.

 

Το κάνει σε χαμηλό φωτισμό, στο φως της μέρας δεν το κάνει. Τουλάχιστον το δικό μου τηλέφωνο.....

Link to comment
Share on other sites

και εμενα μου το κανει.πω..πω..τι bug ειναι αυτο!! :mad:

επισης εχω παρατηρησει και το εξης..ανοιγωντας την καμερα πατωντας το κουμπι λειτουργιας 2 φορες..πολλες φορες μου βγαζει μαυρη οθονη.μπαινει σε περιβαλλον καμερας.αλλα μαυρη οθονη.πρεπει να κλεισω την εφαρμογη και αν την ανοιξω απο το εικονιδιο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι,απο χθες οταν παταω το κουμπι "τρεις γραμμες" που ανοιγουν οι εφαρμογες που εχουμε ανοιχτες ,οταν κανω εωαλλαγη δεξια αριστερα παει πολυ γρηγορα...πριν εκανα ενα σταματημα ανα εφαρμογη και ηταν πιο ευκολο...θυμαμαι οτι ειχε αναφερθει παλιοτερα οτι αλλαζει απο καπου αλλα δε θυμαμαι απο που
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας σήμερα δημιουργήθηκε ένα μικρο προβλημματάκι και χρειάζομαι την βοηθεια σας

 

ενώ συνδεόταν κανονικά σε modem σήμερα αρνείται, όλα τα modem μου τα βγαζει χωρις internet δοκιμάζω να ανοίξω σελίδες με τα δεδομένα τίποτα. αλλα μέσω fb messenger εχω κανονικα δίκτυο

το μοναδικο πράγμα που έκανα σε σχέση με χθες ήταν ενημέρωση λογισμικού που και αυτο το εκανα χθες μεσημερι. έχει κανεις ιδεα τι μπορει να φταίει

Link to comment
Share on other sites

ακριβως το ιδιο επαθα και γω πριν λιγο....

 

χωρις να κανω τιποτα, δεν συνδεομαι με κανενα modem....μονο ο messanger λειτουργει....

 

Τι κουλο ειναι αυτο τωρα??

Link to comment
Share on other sites

ακριβως το ιδιο επαθα και γω πριν λιγο....

 

χωρις να κανω τιποτα, δεν συνδεομαι με κανενα modem....μονο ο messanger λειτουργει....

 

Τι κουλο ειναι αυτο τωρα??

 

και σε μενα με Mate 20 pro το ιδιο,,δευτερη φορα σε δυο εβδομαδες!! πολυ περιεργα πραγματα

Link to comment
Share on other sites

ακριβως το ιδιο επαθα και γω πριν λιγο....

 

χωρις να κανω τιποτα, δεν συνδεομαι με κανενα modem....μονο ο messanger λειτουργει....

 

Τι κουλο ειναι αυτο τωρα??

 

δεδομένα???

Link to comment
Share on other sites

Το κάνει σε χαμηλό φωτισμό, στο φως της μέρας δεν το κάνει. Τουλάχιστον το δικό μου τηλέφωνο.....

 

Το θεμα της καμερας φτιαχνει με το patch του Μαιου... Το πηρα προχθες... Ολα καλα μετα !!

Link to comment
Share on other sites

το wifi δεν δουλευει γενικως....με data μονο messenger...

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και σε μενα με Mate 20 pro το ιδιο,,δευτερη φορα σε δυο εβδομαδες!! πολυ περιεργα πραγματα

 

και πως το εφτιαξες??

Link to comment
Share on other sites

το wifi δεν δουλευει γενικως....με data μονο messenger...

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

και πως το εφτιαξες??

 

δεν εχει φτιαχτει μεχρι τωρα,,μονο καντηλια φευγουν για την ωρα ;)

Link to comment
Share on other sites

αρα δεν ειναι θεμα συσκευης...

 

μηπως εισαι με vodafone?

 

ειναι πολυ περιεργο και σε διαφορετικες συσκευες γινεται! οχι cosmote ειμαι φιλε μου! ελπιζω μεχρι το βραδυ να εχει λυθει!

Link to comment
Share on other sites

ειπες σου συνεβει 2 φορες.....δηλ την πρωτη φορα εφτιαξε μονο του??

 

μηπως χρησιμοποιεις ασυρματη φορτιση?

Edited by nikosnt74
Link to comment
Share on other sites

Μολις και εγω τωρα το παρατήρησα αυτό με το δίκτυο και το WiFi. Αλλα επειδη είχα χρησιμοποιήσει κάποια tips από τον φίλο s_wind είχα βάλει και dns. Μόλις το έκανα ανενεργό ξεκόλλησε.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΑΥΤΟ ΦΤΑΙΕΙ..... το adguard μας την εκανε!!!

 

Φιλε kouf εισαι αστερι!!!

 

που πηγε εκει το μυαλο σου βρε αθεοφοβε???

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...