Jump to content

Samsung Galaxy S9


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα επειδή πούλησα το S9 μου σε έναν φίλο τι κινητό θα πέρνατε σήμερα με 600 ευρώ? S10e? ή κάτι άλλο.
Link to comment
Share on other sites

Θα σε συμβούλευα να περιμένεις λίγο ακόμα μιας και το s10 είναι στα 680 ήδη και φαντάζομαι σύντομα θα είναι γύρο στα 600.

Ίδιο μέγεθος συσκευής με το s9, αλλά μέγεθος μπαταρίας και οθόνης σαν το s9+.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω με μεγάλη οθόνη θέλω να είναι μικρό και βολικό!!! Το είδα και το S10

 

Θα σε συμβούλευα να περιμένεις λίγο ακόμα μιας και το s10 είναι στα 680 ήδη και φαντάζομαι σύντομα θα είναι γύρο στα 600.

Ίδιο μέγεθος συσκευής με το s9, αλλά μέγεθος μπαταρίας και οθόνης σαν το s9+.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μα το s10 είναι ίδιο μέγεθος με το s9, απλά αντί για άχρηστα bezel, έχεις ωφέλιμη οθόνη.

Όπως την βρίσκει ο καθένας βέβαια.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το s10e παρά είναι μικρό κι '' αντί εμπορικό '' με πιο δύσκολη μεταπώληση. Ότι σου έγραψε ο Νίκος συμφωνώ κι επαυξάνω, βέβαια πάνω από όλα τι αρέσει και βολεύει τον καθένα... It's up to you.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Sorry για το offtopic σε σχέση με τα πιο πάνω ποστ, αλλά θέλω να πω, "χάλια" μπαταρία το S9. 6h 11min SOT στο 16% και 7h 10min SOT στο 5%. Δυστυχώς έχασα το screenshot στο 5%.

J4cxO0T.jpg

Link to comment
Share on other sites

Απλο S9 ??

Εχεις κανει καποια ρυθμιση απ τον οδηγο ??

Ειναι μονο wifi νομιζω εε ??

 

Επισης... Το πρόγραμμα αυτο για την μπαταρια τι λεει ?? Καιει πολυ στο παρασκήνιο??

Εχει πιο αναλυτικά απ την φροντιδα της Samsung...

Swind..... Τοποθέτηση θέλω για ολα....

Link to comment
Share on other sites

Πανεύκολο HSP.

Κλείσε τα πάντα, disable όλα, greenify, autotarts, φωτεινότητα στο απόλυτο μηδέν, wifi μόνο και θα βγάλεις και λίγο παραπάνω.

Κατά τα υπόλοιπα, για μια ρεαλιστική χρήση όλων των λειτουργιών τις συσκευής, δεν βγάζεις ούτε το μισό.

Για του λόγου το αληθές, 95% wifi, φωτεινότητα πολύ χαμηλά, φωτεινότητα aod τέρμα χαμηλά, σχεδόν τίποτα από κλήσεις.9078f1bc87a6291b1723b8ab51240403.jpg

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Απλο S9 ??

Εχεις κανει καποια ρυθμιση απ τον οδηγο ??

Ειναι μονο wifi νομιζω εε ??

 

Επισης... Το πρόγραμμα αυτο για την μπαταρια τι λεει ?? Καιει πολυ στο παρασκήνιο??

Εχει πιο αναλυτικά απ την φροντιδα της Samsung...

Swind..... Τοποθέτηση θέλω για ολα....

 

 

Ε βρε τρελε ετσι ειναι το σοτ του S9...

Εγω απο τελη Νοεμβριου του 18 που το εχω Μετα απο Α8 , S9 πηγα Note 9 και ξαναγυρισα S9 πηρα την εκδοση 256Gb απο γερμανια , κατω απο 6 ωρες σοτ μεχρι 10% δεν ειχα ποτε μεχρι τωρα.

Δεν εχω χρησιμποιησει ποτε Wifi εδω και 3 χρονια ειμαι μονιμα 4G , κλησεις με Bt Ενεργοι μονιμα συγχρονισμοι κλειστο Aod και εδω και τρεις εβδομαδες το εχω και μονιμα στον αυτοματο φωτισμο.

 

Υπαρχουν διαφορα προγραμματα στο play με πληροφοριες για μπαταρια.

Εγω δεν τα βαζω ποτε δεν με ενδιαφερουν αλλα νταξει απλα προγραμματακια ειναι μπορει να τα βαλει ο καθενας.

Link to comment
Share on other sites

Ε βρε τρελε ετσι ειναι το σοτ του S9...

Εγω απο τελη Νοεμβριου του 18 που το εχω Μετα απο Α8 , S9 πηγα Note 9 και ξαναγυρισα S9 πηρα την εκδοση 256Gb απο γερμανια , κατω απο 6 ωρες σοτ μεχρι 10% δεν ειχα ποτε μεχρι τωρα.

Δεν εχω χρησιμποιησει ποτε Wifi εδω και 3 χρονια ειμαι μονιμα 4G , κλησεις με Bt Ενεργοι μονιμα συγχρονισμοι κλειστο Aod και εδω και τρεις εβδομαδες το εχω και μονιμα στον αυτοματο φωτισμο.

 

Υπαρχουν διαφορα προγραμματα στο play με πληροφοριες για μπαταρια.

Εγω δεν τα βαζω ποτε δεν με ενδιαφερουν αλλα νταξει απλα προγραμματακια ειναι μπορει να τα βαλει ο καθενας.

 

Εσυ βγάζεις τέτοια sot γιατί εισαι της δουλειάς κ ξερεις... Τωρα αν ο μέσος χρηστης, οπως εγω, που δεν ξερει κ δεν εχει κανει ρυθμιση βγαλει τετοιες τιμές, καπως φαίνεται ρε συ..

Καταλαβαίνεις τι εννοω?

Ο φιλος απο κατω εχει εκπομπή κυψελης 25% κ αναρωτιέται γιατι εχει τετοιο σοτ ...

Σε πηγαδι μενεις ρε συ ?? Συγνωμη κι ολας για την φραση...

 

* θα με ενδιαφερε να βλεπω πόση ωρα εχω ανοιχτο το wifi κ ποσο τα data ρε συ.. Κυριως αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Απλο S9 ??

Εχεις κανει καποια ρυθμιση απ τον οδηγο ??

Ειναι μονο wifi νομιζω εε ??

 

Επισης... Το πρόγραμμα αυτο για την μπαταρια τι λεει ?? Καιει πολυ στο παρασκήνιο??

Εχει πιο αναλυτικά απ την φροντιδα της Samsung...

Swind..... Τοποθέτηση θέλω για ολα....

Ναι το απλό. Όντως δεν έχει σχεδόν καθόλου χρήση δεδομένων στο συγκεκριμένο κύκλο εκφόρτισης. Τον οδηγό δεν τον είχα ανακαλύψει ακόμα. Το πρόγραμμα που χρησιμοποιώ είναι το GSam Battery Monitor. Δεν θα έλεγα ότι έχει αντιληπτό αντίκτυπο στην μπαταρία. Στην παρούσα φάση δεν έχει πολλές αναλυτικές πληροφορίες γιατί δεν έχει το κατάλληλο permission. Πρέπει να του το δώσω μέσω adb αλλά δεν έχω ιδέα αν αυτό επηρεάζει την εγγύηση. Αυτά που δείχνει στην φροντίδα συσκευής δεν τα δείχνει το GSam χωρίς το permission.

Τη συσκευή ακόμα την σκαλίζω για να την μάθω. Έχω απενεργοποιήσει κάθε εφαρμογή και λειτουργία που δεν χρησιμοποιώ. Δεν χρησιμοποιώ always on display και βασικά σχεδόν κανένα φανταχτερό feature που να τρώει μπαταρία. Τη συσκευή μου τη θέλω όσο πιο απλή και συμμαζεμένη γίνεται, να μπορώ να κάνω όλα τα βασικά με τον λιγότερο αριθμό κινήσεων και με τον ταχύτερο τρόπο, χρησιμοποιώντας πάντα τον πιο οικονομικό σε μπαταρία δρόμο.

gSRyjXV.jpg

edit: Προσωπικά αποφεύγω δια ροπάλου εφαρμογές τύπου greenify και όσες υπόσχονται παρόμοια πράγματα. Προτιμώ την ηρεμία στο μυαλό μου παρά να είμαι μονίμως με το άγχος αν το οποιοδήποτε πρόβλημα οφείλεται σε τέτοιου είδους εφαρμογές και να χάνω χρόνο σβήνοντας τες και παρακολουθώντας πως θα πάει για να βγάλω συμπεράσματα. Μοναδική εξαίρεση τώρα με το S9 που χρησιμοποιώ την ενσωματωμένη λειτουργία Αυτόματη Βελτιστοποίηση στην Φροντίδα Συσκευής, για να δω τι κάνει και να μπορέσω να συγκρίνω αν με ή χωρίς αυτήν είναι καλύτερα.

Edited by gms
Link to comment
Share on other sites

 

Ο φιλος απο κατω εχει εκπομπή κυψελης 25% κ αναρωτιέται γιατι εχει τετοιο σοτ ...

 

Σε πηγαδι μενεις ρε συ ?? Συγνωμη κι ολας για την φραση...

 

 

Για την ακρίβεια μένω κέντρο Βερολίνο με 4G+ πάντα φουλ.

Στο s8+ με πολύ ψηλά φωτεινότητα, bt όλη μέρα, 4 mail συγχρονισμό non stop, μισή μέρα με 4G+, συγχρονισμό seafile και Samsung cloud, βγάζω ΑΚΡΙΒΩΣ το διπλάσιο.

Όπως και να χει, τα είπα και παραπάνω χονδρικά. Όποιος θέλει να επιστρέψει σε εποχές galaxy s1, μπορεί να βάλει μια aosp custom, πετάει από το /system σχεδόν τα πάντα, autostarts για να κλείσει ότι τρέχει αυτόματα, greenify για να παγώσει μετά ότι θα ανοίξει και έτσι θα έχει μια άψογη συσκευή για τηλέφωνα, social, κάνα παιχνιδάκι και άψογη αυτονομία.

Για τους υπόλοιπους που χρειάζονται smartphone με τα πάντα ενεργά και αυτόματα, υπάρχει μια μόνο λύση. Plus ή Note (από τα Samsung πάντα).

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Προτιμώ την ηρεμία στο μυαλό μου παρά να είμαι μονίμως με το άγχος αν το οποιοδήποτε πρόβλημα οφείλεται σε τέτοιου είδους εφαρμογές και να χάνω χρόνο σβήνοντας τες και παρακολουθώντας πως θα πάει για να βγάλω συμπεράσματα. Μοναδική εξαίρεση τώρα με το S9 που χρησιμοποιώ την ενσωματωμένη λειτουργία Αυτόματη Βελτιστοποίηση στην Φροντίδα Συσκευής, για να δω τι κάνει και να μπορέσω να συγκρίνω αν με ή χωρίς αυτήν είναι καλύτερα.

 

Κ καλα κανεις... Κ γω αν κ εχω μπει στην διαδικασια να μάθω από εδω κ κυριως απο xda τι ακριβως παίζει με τετοια προγράμματα προτίμησα τελικα να μην ασχοληθώ με τπτ απο αυτα κ να εχω το κεφαλι μ ησυχο...

Παντως εκτος απο του swind, μονο το δικό σου sot εχω δει τοσο ψηλα.... Αποτελεις εξαιρεση...

Απλα φαινεται να ξερεις κανα 2 πράγματα πως δηλ. Να το κρατήσεις ψηλα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για την ακρίβεια μένω κέντρο Βερολίνο με 4G+ πάντα φουλ.

Στο s8+ με πολύ ψηλά φωτεινότητα, bt όλη μέρα, 4 mail συγχρονισμό non stop, μισή μέρα με 4G+, συγχρονισμό seafile και Samsung cloud, βγάζω ΑΚΡΙΒΩΣ το διπλάσιο.

Όπως και να χει, τα είπα και παραπάνω χονδρικά. Όποιος θέλει να επιστρέψει σε εποχές galaxy s1, μπορεί να βάλει μια aosp custom, πετάει από το /system σχεδόν τα πάντα, autostarts για να κλείσει ότι τρέχει αυτόματα, greenify για να παγώσει μετά ότι θα ανοίξει και έτσι θα έχει μια άψογη συσκευή για τηλέφωνα, social, κάνα παιχνιδάκι και άψογη αυτονομία.

Για τους υπόλοιπους που χρειάζονται smartphone με τα πάντα ενεργά και αυτόματα, υπάρχει μια μόνο λύση. Plus ή Note (από τα Samsung πάντα).

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Απλα δεν ξερω αν εχω ξαναδει τοσο πολυ την εκπομπη κυψελης... Μα 25% ??

Μου εμεινε....

Τωρα, οσο αφορα για την χρηση που αναφερεις... Νομιζω note ειναι καλυτερο...

S9+ εχω, αλλα με το note παντα θα εισαι καλυτερα κ με λιγότερο σκοτούρα πανω στο θεμα μπαταρια... Ειδικα αμα το πειράξεις κι ολας...

Link to comment
Share on other sites

Παντως εκτος απο του swind, μονο το δικό σου sot εχω δει τοσο ψηλα.... Αποτελεις εξαιρεση...

 

Είναι θέμα χρήσης που κάνει ο καθένας. Εννοείται πως ούτε εγώ θα μπορούσα να έχω τέτοιο SOT αν αλλάξει η χρήση που κάνω σε κάτι παρόμοιο με την δική σας χρήση.

Έχω ακόμα το κουσούρι (από εποχές με χαμηλό σήμα 3G) να έχω το δίκτυο στο "μόνο 2G" και να το γυρνάω στο αυτόματο 4G μόνο τις ώρες που λείπω από το σπίτι, δεν έχω πρόσβαση σε wifi και θα χρειαστώ γρήγορο ίντερνετ. Το σήμα παίζει πολύ μεγάλο ρόλο. Δεν ασχολούμαι με social media. Έχω Whatsapp και Viber αλλά μόνο για ουσιαστική επικοινωνία με φίλους και οικογένεια, κυρίως γραπτή και για αποστολή φώτο/βίντεο. Πέρα από αυτά, η μεγαλύτερη κατανάλωση με διαφορά γίνεται σε Chrome και Youtube που δεν είναι ιδιαίτερα ενεργοβόρα (αν εξαιρέσεις τα συχνά άσπρα background στις περισσότερες σελίδες). Τον φωτισμό τον έχω στο αυτόματο αλλά επειδή δεν χρησιμοποιώ πολύ το κινητό σε εξωτερικούς χώρους, αυτό βοηθάει πολύ. Σε εξωτερικούς χώρους δεν αφήνω ποτέ την μπάρα της ρύθμισης του φωτισμού να πάει στο τελευταίο κομμάτι που έχει άσπρο χρώμα και στην ουσία ξασπρίζει όλα τα χρώματα. Επίσης τον πρώτο καιρό, με αυτόματο φωτισμό, πάντα τον κατέβαζα χειροκίνητα ένα κλικ από όσο επέλεγε η συσκευή. Φυσικά χρησιμοποιώ σκοτεινό background και θέμα.

Προσωπικά είμαι ικανοποιημένος από την αυτονομία του S9 με βάση την χωρητικότητα της μπαταρίας του και τη χρήση που κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα επειδή πούλησα το S9 μου σε έναν φίλο τι κινητό θα πέρνατε σήμερα με 600 ευρώ? S10e? ή κάτι άλλο.

 

Προσωπικά, δεν υπάρχει τίποτα να λιμπίζομαι από το S10 που δεν έχει το S10e έχοντας πλέον και τη γνώση από το S9, με εξαίρεση την μπαταρία ενδεχομένως. Για να εξηγηθώ.

 

- Απουσία qHD : Δε θα μου έλειπε, το S9 το έχω διαρκώς στο FullHD χωρίς να αισθάνομαι οτι χρειάζεται παραπάνω

- 2GB λιγότερη RAM : Δε θα μου έλειπε, στο S9 με τα 4GB δεν έχω χρειαστεί ποτέ παραπάνω

- Απουσία κυρτής οθόνης: Sign me up, στο S9 είναι μεν εφετζίκη η ψευδαίσθηση της απουσίας πλαϊνών bezels αλλά στην πράξη μόνο προβλήματα δημιουργεί (αντιλαμβάνεται ενίοτε την παλάμη, στοιχεία στα άκρα της οθόνης είναι δύσκολο να πατηθούν κ.α.)

- Απουσία φακού ζουμ: 3 χρόνια μετά την LG και η Samsung έβαλε ευρυγώνιο φακό και για μένα αυτός είναι που μετράει και δίνει επιπλέον χρηστικότητα, και αυτόν τον έχει και το S10e.

 

Να σημειώσω εδώ ένα στοιχείο του S10e που για μένα υπερτερεί έναντι των άλλων δύο, και είναι το δακτυλικό αποτύπωμα στα πλάγια. Έχω βαρεθεί να πρέπει να σηκώσω το κινητό από το γραφείο για να το ξεκλειδώνω και με τον αισθητήρα μπροστά ή στα πλάγια, το πρόβλημα λύνεται (θα μου πεις, τα S10 και S10+ έχουν κάτω από την οθόνη, μπροστά. Αλλά όλοι ξέρουμε πως είναι μια υποδεέστερη τεχνολογία σε σχέση με τους κλασικούς capacitive )

Phone History:

1) Sony Ericsson K700 2) Sony Ericsson W610 3) Sony Ericsson C902 4) Sony Ericsson Xperia Ray 5) Nokia Lumia 925 6) Samsung Galaxy S5+ 7) Samsung Galaxy S9

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σίγουρος πως κάπου διάβασα ή είδα ότι το S9 έχει μία λειτουργία που τραβάει πολλαπλές φωτογραφίες σε χαμηλό φως ώστε να τις "συνδυάσει" και να μειώσει τον θόρυβο. Μπορεί και να κάνω λάθος, ίσως ήταν για άλλη συσκευή. Γνωρίζει κάποιος αν αυτό ισχύει, και πως μπορώ να χρησιμοποιήσω αυτήν την λειτουργία;

Επίσης έχει πειραματιστεί κανείς για να μου πει, αν χρησιμοποιήσω τα raw αρχεία της κάμερας, μπορώ με αυτόν τον τρόπο να απαλλαγώ από την υπερβολική μείωση θορύβου που εφαρμόζει το κινητό στις τελικές jpeg φωτογραφίες; Για νυχτερινές λήψεις με τρίποδα με ενδιαφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Σε συσκευή αγορασμένη από Κάιζερ και ενώ είναι ενεργοποιημένο Wificalling δεν υποστηρίζεται. Δίκτυο cosmote what's up. Τι μπορεί να φταίει?

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να φταίει ότι δεν ζήτησες ενεργοποίηση της υπηρεσίας από τον πάροχο.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η υπηρεσία είναι ενεργοποιημένη. Στο κινητό δεν υπάρχουν τα παιδιά για ενεργοποίηση.

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by ducatista88
Link to comment
Share on other sites

Πάντως η έλλειψη ραμ, σε σχέση με το plus και το note 9, φαίνεται.

Η συσκευή είναι λίγο πιο διστακτική στο άνοιγμα εφαρμογών, ειδικά όταν η ελεύθερη ραμ είναι μειωμένη.

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα, καλό μήνα και χρόνια πολλά.

 

Έχει κανείς ιδέα γιατί μπορεί να βγαίνει αυτό ( https://i.imgur.com/riOtxvm.jpg ) από την μπροστινή κάμερα όταν χρησιμοποιώ το [1:1] aspect ratio και μόνο;

Phone History:

1) Sony Ericsson K700 2) Sony Ericsson W610 3) Sony Ericsson C902 4) Sony Ericsson Xperia Ray 5) Nokia Lumia 925 6) Samsung Galaxy S5+ 7) Samsung Galaxy S9

Link to comment
Share on other sites

Αν στο κάνει συχνά η συνέχεια δεν είναι καλό σημάδι.. Δεν ξέρω αν μπορεί να λυθεί κάτι τέτοιο με update.. Μίλα με smartec μπορείς να τους το στείλεις κ στη σελίδα τους μέσω fb κ κανε ότι σου πούνε

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Αν στο κάνει συχνά η συνέχεια δεν είναι καλό σημάδι.. Δεν ξέρω αν μπορεί να λυθεί κάτι τέτοιο με update.. Μίλα με smartec μπορείς να τους το στείλεις κ στη σελίδα τους μέσω fb κ κανε ότι σου πούνε

 

Το είδα σήμερα σε ΟΛΕΣ τις φωτογραφίες που προσπάθησα να βγάλω αλλά με αυτό το ratio και μόνο. 16:9, 3:4 και full το αποτέλεσμα είναι κανονικό.

 

Τί μπορεί να είναι και λες δεν είναι καλό σημάδι;

Phone History:

1) Sony Ericsson K700 2) Sony Ericsson W610 3) Sony Ericsson C902 4) Sony Ericsson Xperia Ray 5) Nokia Lumia 925 6) Samsung Galaxy S5+ 7) Samsung Galaxy S9

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο σφάλμα είναι της μπροστινής κάμερας.. Αφού δεν ενοχλεί δεν το πειράζεις .. Αλλά εφόσον σου πούνε κ απτό σέρβις πως ίσως θέλει νέα κάμερα η δεν ξέρω κ γω τι άλλο. Το στέλνεις δέκα μερες πριν λήξει η εγγύηση η το πας εκεί μια ώρα υπόθεση είναι η 3 εργάσιμες αν το στείλεις με μεταφορικά πληρωμένα από σμαρτεκ Χαϊδάρι

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Το είδα σήμερα σε ΟΛΕΣ τις φωτογραφίες που προσπάθησα να βγάλω αλλά με αυτό το ratio και μόνο. 16:9, 3:4 και full το αποτέλεσμα είναι κανονικό.

 

Τί μπορεί να είναι και λες δεν είναι καλό σημάδι;

 

Δοκίμασα κι εγώ στο δικό μου S9 Plus να βγάλω selfie με την μπροστινή κάμερα σε 1:1 και κάνει ακριβώς το ίδιο.

Άρα μην ανησυχείς, δεν είναι πρόβλημα hardware, αλλά κάποιο software bug.

Αν γυρίσεις την μπροστινή κάμερα σε wide mode (εικονίδιο με τα δύο δεντράκια), θα πρέπει να λειτουργήσει κανονικά.

(μετά το τελευταίο update, η μπροστινή κάμερα μπαίνει από default σε ελαφρύ zoom και εκεί παρουσιάζεται το πρόβλημα)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...