Jump to content

Samsung Galaxy S9


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωχ ωχ . . Τετοια διαβαζω .. και ειμαι ετοιμος να παω απο το s7 edge στο s9 !!!

 

Θα ειναι τοσο μεγαλη προς τα κατω η διαφορα ;

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωχ ωχ . . Τετοια διαβαζω .. και ειμαι ετοιμος να παω απο το s7 edge στο s9 !!!

 

Θα ειναι τοσο μεγαλη προς τα κατω η διαφορα ;

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

 

Εγώ θα του δώσω 2-3 μέρες προθεσμία να στρώσει γιατί σήμερα το έστησα

Όσο να ναι την πρώτη μέρα τρέχουν διαφορά στο πααρασκηνιο που πρέπει να τελειώσουν

Θα αναφέρω την πλήρη εικόνα που θα έχω αργότερα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα .

κατά τη γνώμη μου (μετά από 6 μήνες χρήσης του κινητού ) μπορώ να πω ότι overall είναι πάρα πολύ ευχάριστη η χρήση του.

το form factor είναι από τα πιο επιτυχημένα και αντικειμενικά είναι ένα πολύ όμορφο κινητό.

Στη δική μου χρήση δεν έχει χάσει καθόλου από σπιρτάδα/ταχύτητα και η οθόνη ειναι χάρμα οφθαλμών.

Όσο για την μπαταρία πράγματι ο μέσος όρος μου είναι γύρω στις τρεις ώρες sot .

Θα πρότεινα να μην βασανίζεστε τόσο πολύ με αυτό.

15' κάποια στιγμή στη διάρκεια της μέρας στην πρίζα και είσαστε σίγουροι θα φτάσει μέχρι το βράδυ (που έτσι κι αλλιώς φτάνει με νορμάλ χρήση).

 

p.s. : οι ειδικοί στις μπαταρίες λένε ότι κανονικά δεν πρέπει να τις αφήνουμε να πέφτουν κάτω από το 60% για μεγαλύτερη διάρκεια ζωής

Edited by nikosnt74
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα .

κατά τη γνώμη μου (μετά από 6 μήνες χρήσης του κινητού ) μπορώ να πω ότι overall είναι πάρα πολύ ευχάριστη η χρήση του.

το form factor είναι από τα πιο επιτυχημένα και αντικειμενικά είναι ένα πολύ όμορφο κινητό.

Στη δική μου χρήση δεν έχει χάσει καθόλου από σπιρτάδα/ταχύτητα και η οθόνη ειναι χάρμα οφθαλμών.

Όσο για την μπαταρία πράγματι ο μέσος όρος μου είναι γύρω στις τρεις ώρες sot .

Θα πρότεινα να μην βασανίζεστε τόσο πολύ με αυτό.

15' κάποια στιγμή στη διάρκεια της μέρας στην πρίζα και είσαστε σίγουροι θα φτάσει μέχρι το βράδυ (που έτσι κι αλλιώς φτάνει με νορμάλ χρήση).

 

p.s. : οι ειδικοί στις μπαταρίες λένε ότι κανονικά δεν πρέπει να τις αφήνουμε να πέφτουν κάτω από το 60% για μεγαλύτερη διάρκεια ζωής

 

Αν το φορτιζουμε κάθε φορά που φτάνει στο 60 τότε πρέπει κάθε μια ώρα να το βάζουμε στην πρίζα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αν όντως φταίει το software όπως λες γιατί δεν το διόρθωσαν τόσο καιρό;

Μήπως κάτι άλλο ευθύνεται για την αυτονομία;

Οθόνη; Επεξεργαστής;

Δεν ξέρω τι έχει κάνει η Samsung, πάντως η συσκευή έχει αυτονομία i7 με ios 11 στις αρχές..

Στο σπίτι έχουμε s8+ και s9.

Το s9 βγάζει πάνω κάτω 2μιση ώρες sot και το s8+ με ίδια χρήση 6 ώρες.

Η πτώση στο s9 άρχισε κάπου μέσα στο καλοκαίρι και μιλάμε πτώση 50-70% στην αυτονομία..

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι έχει κάνει η Samsung, πάντως η συσκευή έχει αυτονομία i7 με ios 11 στις αρχές..

Στο σπίτι έχουμε s8+ και s9.

Το s9 βγάζει πάνω κάτω 2μιση ώρες sot και το s8+ με ίδια χρήση 6 ώρες.

Η πτώση στο s9 άρχισε κάπου μέσα στο καλοκαίρι και μιλάμε πτώση 50-70% στην αυτονομία..

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Οπότε μόνο αυτοί που το έχουν από όταν κυκλοφόρησε μπορούν να μας πουν τι φταίει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι έχει κάνει η Samsung, πάντως η συσκευή έχει αυτονομία i7 με ios 11 στις αρχές..

Στο σπίτι έχουμε s8+ και s9.

Το s9 βγάζει πάνω κάτω 2μιση ώρες sot και το s8+ με ίδια χρήση 6 ώρες.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Ο βασικότερος λόγος που δεν έκανα την μετάβαση από το s8 plus μου στην φετινή σειρά S9.

Πόσο δε όταν η συσκευή τα χει τα 6μισηωρα για πλάκα...απλά δεν ρισκάρεις εφόσον σε καλύπτει ταυτοχρόνως διαφορετικά κοιτάμε και προς άλλες εταιρείες...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή όταν πρωτοβγήκε είχε 5-6 ώρες SOT? Αδυνατώ να το πιστέψω...

 

Κι εγώ με τίποτα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μπορώ να σας διαβεβαιώσω ότι το S9 μέχρι τον Ιούνιο περίπου έβγαζε 4-4.5 ώρες sot και μέσα σε ελάχιστο χρονικό διάστημα η αυτονομία πήγε στις 2.5-3 ώρες (ΜΑΧ).

Είναι γενικότερα ανέκδοτο όταν η Samsung έχει συσκευές όπως το s8+, Note 9, galaxy watch κλπ που απλά προσκυνάς στο θέμα αυτονομίας, να βλέπεις το s9 να χαροπαλεύει να βγάλει μέχρι το απόγευμα..

 

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μπορώ να σας διαβεβαιώσω ότι το S9 μέχρι τον Ιούνιο περίπου έβγαζε 4-4.5 ώρες sot και μέσα σε ελάχιστο χρονικό διάστημα η αυτονομία πήγε στις 2.5-3 ώρες (ΜΑΧ).

Είναι γενικότερα ανέκδοτο όταν η Samsung έχει συσκευές όπως το s8+, Note 9, galaxy watch κλπ που απλά προσκυνάς στο θέμα αυτονομίας, να βλέπεις το s9 να χαροπαλεύει να βγάλει μέχρι το απόγευμα..

 

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Ωραία άρα κάτι παίζει με το software

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά απ'οτι είπαν και τα παιδιά όπου έχουν βάλει το android 9, δυστηχώς δεν φαίνεται να φτάνουμε 4-5 ώρες..

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά απ'οτι είπαν και τα παιδιά όπου έχουν βάλει το android 9, δυστηχώς δεν φαίνεται να φτάνουμε 4-5 ώρες..

 

Άρα έχει κάνει άλλη μια φορά πολύ καλή και πονηρή δουλειά η Samsung

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τα πάντα είναι σχετικά με την χρήση που κάνει ο καθένας...

Εγώ πχ με εφαρμογές, κλήσεις, emails, προπονητικά plans φτάνω το βράδυ με 50% τουλάχιστον μπαταρία, άλλος με 2 ώρες κλήσεις και συνεχές σερφάρισμα δεν θα φτάσει μέχρι το μεσημέρι...

 

Μην κάνετε την τρίχα τριχιά...

Αν δεν σας καλύπτει πάτε σε άλλη συσκευή ή αγοράζετε ένα powerbank...

 

Φιλικά...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Τα πάντα είναι σχετικά με την χρήση που κάνει ο καθένας...

Εγώ πχ με εφαρμογές, κλήσεις, emails, προπονητικά plans φτάνω το βράδυ με 50% τουλάχιστον μπαταρία, άλλος με 2 ώρες κλήσεις και συνεχές σερφάρισμα δεν θα φτάσει μέχρι το μεσημέρι...

 

Μην κάνετε την τρίχα τριχιά...

Αν δεν σας καλύπτει πάτε σε άλλη συσκευή ή αγοράζετε ένα powerbank...

 

Φιλικά...

 

Αυτό που λες δεν είναι μέτρο σύγκρισης

Το θέμα είναι οι ώρες οθόνης δηλαδή πραγματικές ώρες χρήσης

Εσύ μπορεί στην τσέπη να το έχεις και να γυρίζεις σπίτι με 50% και 1 ώρα οθόνη

Αν είχες μια άλλη συσκευή θα σε πήγαινε έτσι 4 μέρες

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μη τα ξανά λέμε.

Παίζουν ρόλο πολλά.

Παίζει ρόλο η φωτεινότητα (με 30-40% βγάζεις πάνω από 4 ώρες ακόμα και με 4G με full ανάλυση κιόλας)

 

Είχα ποστάρει πριν μήνες σκρινσοτ που έβγαλα sot 5.30 ώρες και κάτι με full 4g και φωτεινότητα στο 20-25%.

Με την ίδια ακριβώς χρήση και φωτεινότητα πάνω από 80% έκλεινε 3ωρο και κάτι.

Τα ίδια νούμερα με Pie (15-20 λεπτά λιγότερα) λογικό θα μου πεις, beta είναι.

 

Βρήκα άλλο ένα σκρινσοτ με 5 ώρες sot και αρκετό υπόλοιπο μπαταρίας.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=464749&page=13 post 187

 

https://prnt.sc/k9tlh8 άλλο ένα με 5 και 36.

 

https://prnt.sc/kfswnt και ένα έξτρα δώρο

Edited by UsualSuspect
Link to comment
Share on other sites

Παντως νομιζω οτι στο S10 θα βελτιωσουν την αυτονομια διοτι με αυτα που διαβαζω, το S9 ηταν επιεικώς πολυ μετριο σε αυτον τον τομεα.
Link to comment
Share on other sites

Παίζει κάποιο πρόβλημα με τους ήχους των ειδοποιήσεων;

Πολύ χαμηλά παίζουν βλέπω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

οποιος σκεφτεται την αποδοση της μπαταριας για να επιλεξει το κινητο απλα να το προσπερασει! εφαγα τα ματια μου να ψαχνω τροπους στο ιντερνετ για να την βελτιωσω ! ματαια ! ειναι ΤΡΑΓΙΚΗ ! με τις beta δεν βελτιωθηκε καθολου!δε νομιζω στη stable εκδοση να ειναι καλυτερη ! ειναι ξεφτιλα για ναυαρχιδα που οταν βγηκε εκανε 800+ ευρο να μην εχεις πανω απο 4 ωρες sot ! φτανεις 4 -5 ωρες κ πανηγυριζουμε στα φορουμ ! επισης σε θεμα ταχυτητας ειναι μιλια μακρια απο το one plus ! δαχτυλικο αποτυπωμα πολυ αργο και καμμια σχεση με αυτο του 1+6 , Face unlock επισης αργο! ( μετρο συγκρισης γιατι το εχω πιασει στα χερια μ ) . μια παλιοκαμερα εχει που κραταει τα προσχηματα και δε το εχω δωσει ακομα και το καταπληκτικο desing και οθονη !
Link to comment
Share on other sites

οποιος σκεφτεται την αποδοση της μπαταριας για να επιλεξει το κινητο απλα να το προσπερασει! εφαγα τα ματια μου να ψαχνω τροπους στο ιντερνετ για να την βελτιωσω ! ματαια ! ειναι ΤΡΑΓΙΚΗ ! με τις beta δεν βελτιωθηκε καθολου!δε νομιζω στη stable εκδοση να ειναι καλυτερη ! ειναι ξεφτιλα για ναυαρχιδα που οταν βγηκε εκανε 800+ ευρο να μην εχεις πανω απο 4 ωρες sot ! φτανεις 4 -5 ωρες κ πανηγυριζουμε στα φορουμ ! επισης σε θεμα ταχυτητας ειναι μιλια μακρια απο το one plus ! δαχτυλικο αποτυπωμα πολυ αργο και καμμια σχεση με αυτο του 1+6 , Face unlock επισης αργο! ( μετρο συγκρισης γιατι το εχω πιασει στα χερια μ ) . μια παλιοκαμερα εχει που κραταει τα προσχηματα και δε το εχω δωσει ακομα και το καταπληκτικο desing και οθονη !

 

5 ώρες άμα βγάζει τι άλλο θέλουμε

Μην συγκρίνεις με one plus εκεί παίζει μπάλα άλλο επίπεδο μόνη της η one plus

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

μια φορα μου εβγαλε 5 ωρες με wifi και πανηγυριζα 2 μερες! 3-3.30 ...βαρια 4 ωρες sot ! χωρις να παιζω games ! μονο facebook,insta ,browser και λιγο youtube !
Link to comment
Share on other sites

μια φορα μου εβγαλε 5 ωρες με wifi και πανηγυριζα 2 μερες! 3-3.30 ...βαρια 4 ωρες sot ! χωρις να παιζω games ! μονο facebook,insta ,browser και λιγο youtube !

 

Θα το φορτίσω κι εγώ μια πλήρη να δω πόσο θα με πάει

Το έχω δύο μέρες περιμένω απλά λίγο να στρώσει με τα το στήσιμο εξ αρχής

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

μακαρι να μεινεις ικανοποιημενος . περιμενω εντυπωσεις απο τη συσκευη κ απο τη διαρκεια της μπαταρχαχαχαχα σορι δε κρατηθηκα ! :lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

μακαρι να μεινεις ικανοποιημενος . περιμενω εντυπωσεις απο τη συσκευη κ απο τη διαρκεια της μπαταρχαχαχαχα σορι δε κρατηθηκα ! :lol::lol::lol:

 

Εν αναμονή αύριο ίσως τα αποτελέσματα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι παίζει ρόλο και φωτεινότητα ρε παίδες, το διάβασα 2-3 φορές και είπα να μην απαντήσω..

Τι να την κάνω την οθοναρα αν χρειάζεται να ανάψω λάμπα για να διαβάσω; Στο s8+ μου, οι χρόνοι που ανέφερα συγκριτικά με το s9 δεν ήταν με 20% φωτεινότητα.

40% παίζουν όλα μίνιμουμ στο σπίτι το βράδυ και στο 70%-100% μέσα στη μέρα εννοείται.

Αν δηλαδή θεωρούμε οκ το 5ωρο με 20% φωτεινότητα, τότε σε άλλες συσκευές φτάνουμε το λιγότερο 10 ώρες με 20% φωτεινότητα.

Όπως και να χει, όσοι είστε οκ με την συσκευή και την αυτονομία της σας εύχομαι να την χαρείτε από καρδιάς. Για εμένα είναι πρόβλημα, όχι μέτρια η απλά κακή.

Δεν έχω κάτι άλλο να προσθέσω, οπότε ΑΝ αλλάξει κάτι θα ξανα γράψω.

 

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...