Jump to content

Samsung Galaxy S9


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι @ούνα δυνατή η Alcantara...κράτα τη και θα με θυμηθείς αφού σ'αρεσουν τα γουστόζικα πραγματάκια ;)

Έχω 3,4 spigen ( όλες κομψές σχετικά όχι τανκς, κατηγορία slim fit) τις έχω για καθημερινή χρήση στο s8 plus μου και για τις elegant καταστάσεις επιλέγεις την Alcantara

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Είναι @ούνα δυνατή η Alcantara...κράτα τη και θα με θυμηθείς αφού σ'αρεσουν τα γουστόζικα πραγματάκια ;)

Έχω 3,4 spigen ( όλες κομψές σχετικά όχι τανκς, κατηγορία slim fit) τις έχω για καθημερινή χρήση στο s8 plus μου και για τις elegant καταστάσεις επιλέγεις την Alcantara

 

Τόσο καλή είναι; Είναι κανείς Αθήνα να την δω από κοντά; :P

Εγώ έχω μια caseology parallax και τα σπάει.

Link to comment
Share on other sites

Και η caseology vault που είχα στο s8 (το μικρό) καθόταν πολύ καλά! Πολύς καλής ποιότητας θήκες ✌
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Και η caseology vault που είχα στο s8 (το μικρό) καθόταν πολύ καλά! Πολύς καλής ποιότητας θήκες ✌

 

Ισχύει.. Είχα μια verus shield (αν θυμάμαι καλά) για το nexus 5x που είχα και ήταν σχεδόν ίδια. Απίστευτη απλά.

Link to comment
Share on other sites

αυτο που με χαλαει στην vault ειναι οτι στις φωτο μοιαζει με τις φθηνες κινεζοθηκες...απο κοντα δεν ξερω πως ειναι...για αυτο πηρα και την παραλαξ και την περιμενω να ερθει
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά καλορίζικο..

Επιπλέον άμα έχεις κοσμοτε ενεργοποίησε το WiFi call, εγώ επειδή έχω χάλια σήμα σπίτι το ενεργοποίησα και κέρδισα 1ωρα μπαταρία (στο σπίτι έχω ανοιχτό το wificall και την λειτουργία πτήσης ώστε να μην τρώει μπαταρία το σήμα και να μην χάνω φυσικά κλήση ή μήνυμα)

 

Σαν θέμα εγώ έχω βάλει ένα dark που βρήκα στην εφαρμογη

Ναι το εκανα ηδη... Πρωτη φορα χρησιμοποιω το wifi call και φαινεται καλη φαση! Περα απο την μπαταρια, γλυτωνεις και χρονο ομιλιας απο την συνδεση/καρτα σου! Η μηπως οχι? :confused:

Σε 1 μήνα και κάτι θα βγει η Pie με το νεο One UI.

Ξέχνα τα "κολλήματα" που είδες.

Έχω την beta απ τον προηγούμενο μήνα και έχουν κάνει τρομερή δουλειά σε σχέση με την oreo.

 

Επίσης θα έχει και dark theme και δεν χρειάζεται να κατεβάσεις κάτι.

 

Αν νομίζεις πως το ερωτεύτηκες από τώρα, υπομονή ένα μήνα ακόμα να δεις τι σημαίνει έρωτας :p

Ετσι τρελανε μας... Διοτι ειναι η πρωτη φορα που σκεφτομαι να κρατησω τουλαχιστον χρονο μια συσκευη! Οχι τιποτα αλλο δηλαδη, αλλα μαζευω χρημα να αγορασω μηχανη... Και δεν ειμαι για αλλες τρελες οπως εκανα συνηθως! Μια ζωη συναλλαγες ανα 3μηνο και φυσικα παντα.....χαμενος!

Είναι @ούνα δυνατή η Alcantara...κράτα τη και θα με θυμηθείς αφού σ'αρεσουν τα γουστόζικα πραγματάκια ;)

Έχω 3,4 spigen ( όλες κομψές σχετικά όχι τανκς, κατηγορία slim fit) τις έχω για καθημερινή χρήση στο s8 plus μου και για τις elegant καταστάσεις επιλέγεις την Alcantara

Κι εγω Spigen ειχα παλαιοτερα, με εξαιρεση την official δερματινη στα iPhone! Ναι οντως, δυνατη αισθηση στο χερι αλλα και εμφανιση φυσικα... Απλως εχω την μαυρη... Και κατευθειαν ασπριζει η ρουφιανα με το καθε τι που κολλαει πανω της!

Τόσο καλή είναι; Είναι κανείς Αθήνα να την δω από κοντά; :P

Εγώ έχω μια caseology parallax και τα σπάει.

Και η Caseology πολυ ποιοτικη εταιρια στις θηκες... Παρομοια με την Spigen!

Edited by Rottweiler
If God is for us... Who can be against us?
Link to comment
Share on other sites

Ναι το εκανα ηδη... Πρωτη φορα χρησιμοποιω το wifi call και φαινεται καλη φαση! Περα απο την μπαταρια, γλυτωνεις και χρονο ομιλιας απο την συνδεση/καρτα σου! Η μηπως οχι? :confused:

!

 

Όχι όχι μην μπερδευτείς...

Ουσιαστικα άμα είσαι σε WiFi έχεις φουλ σήμα... Κάνει το "WiFi" κεραία.. Δεν το κάνει σαν viber.. Οι χρεώσεις είναι ίδιες!

Link to comment
Share on other sites

Όχι όχι μην μπερδευτείς...

Ουσιαστικα άμα είσαι σε WiFi έχεις φουλ σήμα... Κάνει το "WiFi" κεραία.. Δεν το κάνει σαν viber.. Οι χρεώσεις είναι ίδιες!

Πραγματικα πιστευα πως ηταν τυπου viber, skype, κλπ... :mad:

If God is for us... Who can be against us?
Link to comment
Share on other sites

μακαρι να ηταν...αλλα μην το υποτιμας..αμα δεν εχεις καλο σημα σπιτι/δουλεια κλπ κερδιζεις πολυ σε μπαταρια και φυσικα δεν χανεις κληση και εχεις και αριστη ποιοτητα κλησης
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα πιστευα πως ηταν τυπου viber, skype, κλπ... :mad:

 

Μόνο συνδέεται μέσο wifi και συνεχίζει από εκεί η δουλειά των κλήσεων

Οι χρεώσεις ισχύουν κανονικά

Απλά κερδίζεις μπαταρία και χαμένες κλήσεις σε σημεία με χαμηλό η καθόλου σήμα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ασχετο αλλα... πολυ καλη η εφαρμογη "Swift Installer - Themes & color engine" γι'αυτους που θελουν να τροποποιησουν λιγο περισσοτερο χρωματα κλπ περα απο τα ετοιμα θεματα... Εκτος των μενου, αλλαζουν χρωματισμους και οι περισσοτερες εφαρμογες που ηδη εχεις στο κινητο σου! Αξιζει μια δοκιμη... Edited by Rottweiler
If God is for us... Who can be against us?
Link to comment
Share on other sites

Ασχετο αλλα... πολυ καλη η εφαρμογη "Swift Installer - Themes & color engine" γι'αυτους που θελουν να τροποποιησουν λιγο περισσοτερο χρωματα κλπ περα απο τα ετοιμα θεματα... Εκτος των μενου, αλλαζουν χρωματισμους και οι περισσοτερες εφαρμογες που ηδη εχεις στο κινητο σου! Αξιζει μια δοκιμη...
Όντως εξαιρετική εφαρμογή, τη χρησιμοποιώ από τη στιγμή που βγήκε και σταμάτησα να χρησιμοποιώ τα Themes του Substratum.

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι? Διαβάζω συνέχεια για το πόσο χάλια είναι η μπαταρία του . Δηλαδή πόσο χειροτερη είναι από το s7 edge ή το s8 ? Και το ρωτάω γιατί είμαι ανάμεσα σε αυτό ή το s8 . Αν είναι τόσο χάλια να πάρω το s8
Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με το s6 που είχα είναι σαφώς καλύτερο τώρα σε σχέση με τα 2 που λες πάνε με σειρά 7,8 και τελευταίο το 9.Αν θες την γνώμη μου περιμένε λίγο να βγει το 10 και πάρε το 9 με μειωμένη τιμή.

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με το s6 που είχα είναι σαφώς καλύτερο τώρα σε σχέση με τα 2 που λες πάνε με σειρά 7,8 και τελευταίο το 9.Αν θες την γνώμη μου περιμένε λίγο να βγει το 10 και πάρε το 9 με μειωμένη τιμή.

 

Έτσι, σωστός σε όλα! Απλά το 7 να διευκρινίσουμε πως πρόκειται φυσικά για το 7edge κι όχι το απλό,καθαρά για λόγους μην μπερδευτεί κάποιο άλλο μέλος που τον ενδιαφέρει η σύγκριση και δεν έχει παρακολουθήσει την συζήτηση.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή της samsung για τα mail μου τα βγάζει χωρίς εικόνες και πρέπει να πατήσω "εμφάνιση" κάθε φορά. Υπάρχει ρύθμιση γι αυτό?

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο Gmail app έχει επιλογή στις ρυθμίσεις "πάντα εμφάνιση εικόνων" δεν ξέρω αν το έχει και εκεί καθώς δεν το δουλευω

 

Απλά να σε βοηθήσω σε περίπτωση που υπαρχει

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμη και η beta 3 για το S9 το απλό.

 

https://mega.nz/#!QEMnQS5Q!G07ObfO3kb2k2bgg-DuwIg9wtoaK7AELdtvLR7xtV8U

 

Βάλτε την με sideload.

 

Οδηγίες εδώ.

https://www.theandroidsoul.com/how-to-install-ota-updates-manually-using-recovery-and-adb-sideload/

Link to comment
Share on other sites

Νεος κατοχος κι εγω της συσκευης

Για να δουμε ποσο θα αντεξω με android

 

Υπομονή κανα μήνα ακόμα να βγει η Pie με το καινούριο UI να δεις τι εστι android.

Υπάρχει και η beta αν θες να δοκιμάσεις.

Είναι μια χαρά απ την beta 1 για daily use.

 

https://t.me/s9exypie εδώ είναι το telegram και έχει οδηγίες για install.

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή κανα μήνα ακόμα να βγει η Pie με το καινούριο UI να δεις τι εστι android.

Υπάρχει και η beta αν θες να δοκιμάσεις.

Είναι μια χαρά απ την beta 1 για daily use.

 

https://t.me/s9exypie εδώ είναι το telegram και έχει οδηγίες για install.

 

Δεν βαζω beta

Θα εχει εννοεις πολλες αλλαγες;

Θα μπω να δω κανενα βιντεο να δω αυτο που εννοεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά επειδή όπως κατάλαβα δεν έχεις πολύ εμπειρία με ανδροιντ η αναβάθμιση είναι τύπου ios 11 σε ios12... Όχι απλά μηνιαίο update..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...