Jump to content

Samsung Galaxy S9


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To ψήνω να πάρω το S9, αξίζει όμως η υπέρβαση για S9+?

Δεν θέλω να ξεπεράσω τις 6" άρα το S9 με καλύπτει σε αυτό το κομμάτι.

Άλλες χτυπητές διαφορές εκτός από μνήμη?

SAR ξέρουμε?

Ράδιο στην Ευρώπη παίζει? Επειδή είδα στο gsmarena "FM radio (USA & Canada only)"

Edited by costini
Link to comment
Share on other sites

To ψήνω να πάρω το S9, αξίζει όμως η υπέρβαση για S9+?

Δεν θέλω να ξεπεράσω τις 6" άρα το S9 με καλύπτει σε αυτό το κομμάτι.

Άλλες χτυπητές διαφορές εκτός από μνήμη?

 

Θα το συνηθίσεις το μέγεθος στο plus κάνε την υπέρβαση λόγω μπαταρίας μνήμης και διπλής κάμερας πίσω .

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

To ψήνω να πάρω το S9, αξίζει όμως η υπέρβαση για S9+?

Δεν θέλω να ξεπεράσω τις 6" άρα το S9 με καλύπτει σε αυτό το κομμάτι.

Άλλες χτυπητές διαφορές εκτός από μνήμη?

SAR ξέρουμε?

Ράδιο στην Ευρώπη παίζει? Επειδή είδα στο gsmarena "FM radio (USA & Canada only)"

 

Εγώ πάντως πήρα το plus, το κράτησα 4 μήνες αλλά δεν μπόρεσα να το συνηθίσω και πήρα το μικρό.....

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα έλεγα και εγώ...

Ας τα πιάσει στα χέρια του να δει τι τον βολεύει...

Έδωσα το S8+ μέσα σε 3 μέρες γιατί όλο πήγαινε να μου πέσει λόγω μεγέθους (στην βόλτα του σκύλου, μέσα στο λεοφωρείο κτλ)

Το γύρισα στο "μικρό" S9 και είμαι πολύ ευχαριστημένος...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Κουκλί από τις καλύτερες επιλογές της αγοράς , κόμπακτ διαστάσεις εξαιρετική κάμερα, μέτρια προς καλή μπαταρία, αδιάβροχο. Καλοδουλευτο!
Και εξαιρετικός ήχος να συμπληρώσω, τόσο στα ακουστικά όσο και στα ηχεία

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, βλέπω το έχουν ρίξει στον Κωτσο στα 700 ευρώ, αλλά το You το έχει ακόμη πιο φθηνά στα 590! Το πρόβλημα είναι ότι στο You δεν έχει το sunrise gold. Anyway αυτό που μου φαίνεται περίεργο είναι το γεγονός ότι το Sunrise Gold στον Κωτσόβολο λέει ότι έχει 6GB Ram... Είναι τυπογραφικό λάθος;
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως το το s9 βγαίνει σε έκδοση 4,64 οπότε είναι σίγουρα λάθος!
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια ερώτηση:

 

Στο S9 έχει αφαιρεθεί ο διακόπτης για τα mobile data από τα quick settings;

Phone History:

1) Sony Ericsson K700 2) Sony Ericsson W610 3) Sony Ericsson C902 4) Sony Ericsson Xperia Ray 5) Nokia Lumia 925 6) Samsung Galaxy S5+ 7) Samsung Galaxy S9

Link to comment
Share on other sites

Όχι φυσικά.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Επειδή το έχω διαβάσει σε αρκετές πηγές (και υπάρχουν και στο XDA "χακιεριές" για να το επαναφέρεις) κυρίως βέβαια από Β. Αμερική, μια αναζήτηση θα σε πείσει. Στην Ελλάδα/Ευρώπη υπάρχει κανονικά; Δεν έχει προκύψει τέτοιο θέμα;

Phone History:

1) Sony Ericsson K700 2) Sony Ericsson W610 3) Sony Ericsson C902 4) Sony Ericsson Xperia Ray 5) Nokia Lumia 925 6) Samsung Galaxy S5+ 7) Samsung Galaxy S9

Link to comment
Share on other sites

Μα έχω την συσκευή στα χέρια μου, τι πράγμα να δω σε φόρουμς;

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Δεν αμφισβητώ αυτό που βλέπεις με τα μάτια σου. Θέτω την παράμετρο μήπως υπάρχουν εκδόσεις του κινητού στις οποίες έχει αφαιρεθεί

Phone History:

1) Sony Ericsson K700 2) Sony Ericsson W610 3) Sony Ericsson C902 4) Sony Ericsson Xperia Ray 5) Nokia Lumia 925 6) Samsung Galaxy S5+ 7) Samsung Galaxy S9

Link to comment
Share on other sites

Δεν αμφισβητώ αυτό που βλέπεις με τα μάτια σου. Θέτω την παράμετρο μήπως υπάρχουν εκδόσεις του κινητού στις οποίες έχει αφαιρεθεί

 

Υπάρχει κανονικά όπως και στο S8. Μόνο θέμα λογισμικού στις άλλες χώρες αν είναι

και παρόχου κινητής.

Link to comment
Share on other sites

Αλλά εδώ Ελλάδα δεν έχει ακουστεί κάτι ε;

Phone History:

1) Sony Ericsson K700 2) Sony Ericsson W610 3) Sony Ericsson C902 4) Sony Ericsson Xperia Ray 5) Nokia Lumia 925 6) Samsung Galaxy S5+ 7) Samsung Galaxy S9

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα.

Εχω το s9 dual, η κυρια καρτα μου είναι wind κ η δεύτερη Vodafone, εχω ενεργοποιήσει απο την wind να μ ενημερωνουν με μηνυμα οταν με καλουν κ ειναι κλειστο, αλλα ενω με καλουν δεν εχω κανένα μηνυμα, πηγα στις προωθησεις του κινητου κ σε διαφορες επιλογές που δεν μ αφηνει να τισ χρησιμοποιησω μου δειχνει το αλλο νουμερο. Δεν ξερω αν κατι κανω λαθος, υπαρχει τροπος να μην χανω τις κλησεις οταν ειναι κλειστο; Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα.

Εχω το s9 dual, η κυρια καρτα μου είναι wind κ η δεύτερη Vodafone, εχω ενεργοποιήσει απο την wind να μ ενημερωνουν με μηνυμα οταν με καλουν κ ειναι κλειστο, αλλα ενω με καλουν δεν εχω κανένα μηνυμα, πηγα στις προωθησεις του κινητου κ σε διαφορες επιλογές που δεν μ αφηνει να τισ χρησιμοποιησω μου δειχνει το αλλο νουμερο. Δεν ξερω αν κατι κανω λαθος, υπαρχει τροπος να μην χανω τις κλησεις οταν ειναι κλειστο; Ευχαριστω!

κι εγω dual sim το εχω και εκει που λεει πρωτιμωμενη καρτα sim θα βαλεις π.χ κλησεις και μηνυματα την wind.επισης παρακατω εχει επιλογη για μονιμη ενεργοποιηση και απο τις 2 καρτες sim.προωθησεις κλπ μην τα πειραζεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κι εγω dual sim το εχω και εκει που λεει πρωτιμωμενη καρτα sim θα βαλεις π.χ κλησεις και μηνυματα την wind.επισης παρακατω εχει επιλογη για μονιμη ενεργοποιηση και απο τις 2 καρτες sim.προωθησεις κλπ μην τα πειραζεις.

 

Ετσι τα εχω οπως τα λες, δεν ξερω αν εχω πειραξει κατι στις προωθησεις!

Link to comment
Share on other sites

Ετσι τα εχω οπως τα λες, δεν ξερω αν εχω πειραξει κατι στις προωθησεις!

κατι εχεις πειραξει.κανε μια επαναφορα ρυθμισεων δικτυου..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κι εγω dual sim το εχω και εκει που λεει πρωτιμωμενη καρτα sim θα βαλεις π.χ κλησεις και μηνυματα την wind.επισης παρακατω εχει επιλογη για μονιμη ενεργοποιηση και απο τις 2 καρτες sim.προωθησεις κλπ μην τα πειραζεις.

Στην μόνιμη ενεργοποίηση φίλε βάζεις τα δύο νούμερα που έχεις;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα !

διαβασα ολο το νημα με πολυ ενδιαφερον !

κατοχος s9 black εδω και μια βδομαδα ! ερχομενος απο s7 !

καταπληκτικη συσκευή με διαστημικη οθονη και desing ! τρομερες φωτο .

καποια πραγματακια ομως δε μου αρεσαν και μενα , και τα παραθετω ωστε να βρεθουν πιθανες λυσεις .

-το δαχτυλικο αποτυμωμα ειναι καπως αργο θεωρω

-η ματαρια με μετρια χρηση δε βγαζει ουτε μεχρι το μεσημερι ! ( θα επανελθω με screenshots ωστε να γινω πιο σαφης κ να δουμε τι μπορω να αλλαξω ) παροτι ισως ειναι ακομα νωρις (λιγοτερες απο 10-15 πληρεις φορτισεις)

-παρατηρω καποια laggs οταν πχ ειμαι facebook Και επιλεγω να ανοιξω απο εκει το messenger ή οταν ειναι το κινητο κλειστω και παταω

double click το Power button για ανοιγμα της καμερας! μεχρι και 3 δευτερολεπτα μαυρη οθονη !οταν μετα το ξανακανω ανοιγει στιγμιαια !

-το spotify Κανει περιεργα κολληματα σταματοντας να αναπαραγει τραγουδια !

θα χαρω πολυ να ακουσω γνωμες και λυσεις !:)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα !

διαβασα ολο το νημα με πολυ ενδιαφερον !

κατοχος s9 black εδω και μια βδομαδα ! ερχομενος απο s7 !

καταπληκτικη συσκευή με διαστημικη οθονη και desing ! τρομερες φωτο .

καποια πραγματακια ομως δε μου αρεσαν και μενα , και τα παραθετω ωστε να βρεθουν πιθανες λυσεις .

-το δαχτυλικο αποτυμωμα ειναι καπως αργο θεωρω

-η ματαρια με μετρια χρηση δε βγαζει ουτε μεχρι το μεσημερι ! ( θα επανελθω με screenshots ωστε να γινω πιο σαφης κ να δουμε τι μπορω να αλλαξω ) παροτι ισως ειναι ακομα νωρις (λιγοτερες απο 10-15 πληρεις φορτισεις)

-παρατηρω καποια laggs οταν πχ ειμαι facebook Και επιλεγω να ανοιξω απο εκει το messenger ή οταν ειναι το κινητο κλειστω και παταω

double click το Power button για ανοιγμα της καμερας! μεχρι και 3 δευτερολεπτα μαυρη οθονη !οταν μετα το ξανακανω ανοιγει στιγμιαια !

-το spotify Κανει περιεργα κολληματα σταματοντας να αναπαραγει τραγουδια !

θα χαρω πολυ να ακουσω γνωμες και λυσεις !:)

 

 

Αν δεν είχες γράψει (S9) θα πίστευα πως μπέρδεψες τα νήμα και ήθελες να γράψεις αλλού.

Κάτι δεν πάει καλά με το κινητό σου φίλε.

Κάνε κανα factory reset η και εγώ δεν ξέρω τι :(

Link to comment
Share on other sites

Στην μόνιμη ενεργοποίηση φίλε βάζεις τα δύο νούμερα που έχεις;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

εγω εχω μονο την μια.αλλωστε την καρτα την αλλη την εχω μονιμα σε χρηση δεδομενων.δεν μου χρειαζεται ετσι κι'αλλιως αυτη η επιλογη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1 το δαχτυλικο αποτυμωμα ειναι καπως αργο θεωρω

2 η ματαρια με μετρια χρηση δε βγαζει ουτε μεχρι το μεσημερι ! ( θα επανελθω με screenshots ωστε να γινω πιο σαφης κ να δουμε τι μπορω να αλλαξω ) παροτι ισως ειναι ακομα νωρις (λιγοτερες απο 10-15 πληρεις φορτισεις)

3 παρατηρω καποια laggs οταν πχ ειμαι facebook Και επιλεγω να ανοιξω απο εκει το messenger ή οταν ειναι το κινητο κλειστω και παταω

double click το Power button για ανοιγμα της καμερας! μεχρι και 3 δευτερολεπτα μαυρη οθονη !οταν μετα το ξανακανω ανοιγει στιγμιαια !

4 το spotify Κανει περιεργα κολληματα σταματοντας να αναπαραγει τραγουδια !

θα χαρω πολυ να ακουσω γνωμες και λυσεις !:)

 

1. Σε μένα είναι αστραπιαίο

2. Μου δίνει (με μέτρια χρήση) 1-1.5 μέρα εύκολα, με έντονη χρήση ένα 8ωρο τουλάχιστον

3. Το facebook είναι μια εξαιρετικά κακογραμμένη εφαρμογή, δεν φταίει η συσκευή σου

3α. Power & Camera... φυσιολογικό μου ακούγεται

4. Δεν δουλεύω spotify για να έχω γνώμη...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...