Jump to content

Το χειρότερο και καλύτερο κινητό που έχετε αγοράσει


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κινητό που μετάνιωσα που αγόρασα και ακόμα κλαίω τα λεφτά μου ήταν το HTC Touch Diamond. Αργό, χάλια μπαταρία, Windows λειτουργικό. Αυτό που ευχαριστήθηκα, ειδικά για την εποχή του, ήταν το iPhone 3GS. Καταπληκτικό τηλέφωνο.
Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

To χειρότερο ήταν δίχως αμφιβολία το Nokia 7710. Είναι μία πανέμορφη συσκευή με πολλές δυνατότητες όμως η ανύπαρκτη υποστήριξη και ο ασθματικός επεξεργαστής που του είχαν βάλει έκανε την συμβίωση μαζί του πραγματικό μαρτύριο.

Ήθελα να το λατρέψω αλλά ήταν αδύνατον.

 

Το καλύτερο τηλέφωνο που είχα ποτέ ήταν το Nokia N9.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το χειροτερο ηταν ενα σονυ ερικσον πριν παρα πολλα πολλα χρονια.ουτε καν θυμαμαι το μοντελο.μαλλον το συγκεκριμενο ηταν ελατωματικο.το καλυτερο ειναι αυτο απο το οποιο γραφω τωρα.Alcatel pop up.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

To καλυτερο ειναι tie μεταξυ HTC HD2 και HTC One M8 Google Play Edition.

 

To χειρότερο, με διαφορά το Sony Ericsson Z1010.

Link to comment
Share on other sites

Newman n1 .Δεν ξέρω αν υπάρχει αυτή η μάρκα σήμερα , αλλά ήταν σκέτη απογοήτευση. Το έστειλα Κίνα γιατί χάλασε, το μαγαζί ( etotalk ) έκανε 4 μήνες να μου το γυρίσει ψιλοεπισκευασμένο ( αφού μου χρέωσε με τσαμπουκά κάποια λεφτά ) και μετά από 2 μήνες ξαναχάλασε και το πέταξα:cry:Το καλύτερο αυτό που έχω τώρα και είναι στην υπογραφή μου
XIAOMI REDMI NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Χειρότερο το Neken N6. Meduatek Mt 6589t. Όσοι είχαν κινητό με αυτό το chipset ξέρουν.

 

Καλύτερο δεν ξέρω ποιο θα χαρακτήριζα. Απ τα πιο πρόσφατα ίσως το Nokia Lymia 735, απο παλιότερα sony ericsson p800.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χειρότερο κινητό που έπιασα ηταν το Sony Ericsson xperia Ray...δεν ξέρω αν ηταν το δικό μου μόνο αλλα μου έβγαλε την ψυχή.. Μέσα στο σπίτι έχανε το σήμα και δεν δεχόμουν κλήσεις ενω αλλα 2 διαφορετικα smartphones είχαν 2-3 γραμμές..μετα και την αναβάθμιση του android που έκανε κλαταρε τελείως..Το J5 (16') μου βγηκε καλο(μου το καναν δωρο),τώρα προσωρινά εχω το Alcatel pop 4 6" για απλή χρήση εξαιρετικό...αν εξαιρέσουμε πολλα απο τα Νοκια με κουμπιά που είχα κατά καιρούς(φαν της εταιρίας),το καλύτερο κινητό που εχω δουλέψει ειναι το Lumia 920 με διαφορά...WP αλλη φάση,το πήρα 2013 δουλεύει μέχρι σήμερα άψογα αλλα δεν άντεξα την έλλειψη υποστήριξης και εφαρμογών.Μόνο μείον η μπαταρία του.Το τελευταία 2μηνο ψάχνω έντονα για κινητό και αφού περάσει και η έκθεση της Βαρκελώνης παω μάλλον για ΝΟΚΙΑ 8 εκτός αν..
Link to comment
Share on other sites

Το χειροτερο μακραν που ειχα ηταν το HTC wildfire.

Το καλυτερο και το μονο που κρατησα 1,5 χρονο γιατι ακομα με καλυπτει ειναι το S7 Edge.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Χειρότερο το Nokia N97

 

Πω.... πως το ξέχασα αυτό! Όσο όμορφο είναι, άλλο τόσο χρέπι στην χρήση.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

χειρότερο : Sony Ericsson vivaz

καλύτερο :Samsung Galaxy S7

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Δυσκολο να παρεις κατι αθλιο, εφοσον το ψαχνεις πρώτα.

Απ'οτι είχα μεχρι τώρα ημουν πολύ ευχαριστημένος απο όλα, γι'αυτο και βγαζουν όλα 4ετιές.

 

Καταπληκτικά τηλέφωνα λοιπόν: Nokia 3310- Siemens ME45 - Sony Ericsson K750 - HTC Desire - Lenovo S650

 

Σαν χειρότερο που πέρασε από τα χέρια μου το Sony Ericsson txt pro, αναγκαστικά, γιατι ψαχναμε κατι με φυσικο πληκτρολογιο

Link to comment
Share on other sites

LG G3...

Ζεστενοταν και έσβηνε κατευθείαν.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Το χειρότερο

LG 4x

Ενω στα specs ήταν τούμπανο για τοτε στη χρήση δεν παλεύονταν. Πέρασα πολλές Rom και κάποιες ήταν καλές. Το κρατησα για 9 μήνες.

 

Το καλύτερο

Note 3

15 Απριλίου κλείνει 4 χρόνια και ακόμα με εντυπωσιαζει όπως την πρώτη μέρα. Λίγα κινητα το καταφέρνουν αυτο. 5000 φορτίσεις και έγινε και αλλαγή μπαταρίας στα 3 χρόνια. Άπειρες ταινίες σειρές παιχνίδια. Δύσκολα να ξανά κρατήσω κινητό τόσο καιρό. Εποχές που η Samsung ήταν κυρίαρχος στα specs.

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλύτερα iPhone 5 και Samsung Galaxy S8 (το οποίο χρησιμοποιώ σήμερα). Το πρώτο θεωρώ ότι μαζί με το 4άρι είναι από τα πιο όμορφα κινητά που έχουν κυκλοφορήσει ποτέ (πολύ μπροστά για την εποχή τους) και σκυλί από άποψης αντοχής και ποιότητας. Το δεύτερο είναι το πρώτο android που αγόρασα, είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, δεν έχω βρει την παραμικρή δυσλειτουργία και το design του θεωρώ ότι είναι εξαιρετικό, το πρώτο τηλέφωνο άλλου κατασκευαστή (εννοώ εκτός apple) που με έπεισε να κάνω την αλλαγή.

 

Χειρότερο θα βάλω το iPhone 6. Εξαιρετικό μεν από ποιότητα κατασκευής και επίσης σκυλί, αλλά θεωρώ ότι είναι το χειρότερο design της Apple (το οποίο δυστυχώς το κράτησε μέχρι και σήμερα με το 8άρι) και πολύ θέματα με την μπαταρία από πολύ νωρίς.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Νοσταλγικά βάζω καλύτερο το Sony Ericsson w550i. Walkman κινητό, δύο ηχεία πολύ δυνατά, στυλάτο, μπορούσες να το πειράξεις και να του αλλάξεις τα εικονίδια κ.α. Δυστυχώς το έσπασα :cry::cry: Είναι η συσκευή που έχω ευχαριστηθεί περισσότερο από οποιοδήποτε smartphone.

 

Χειρότερο σίγουρα τα Galaxy S3-S4, κυρίως λόγω αυτονομίας και επίσης η samsung μέχρι και το S5 έδινε ρέστα κακογουστιάς. Επίσης, η ποιότητα κατασκευής ήταν αρκετά κατώτερη του ανταγωνισμού για τα χρήματα που έδινες, και δε μιλάω μόνο για το εξωτερικό...

Όλες οι γενικεύσεις είναι λάθος,όπως και αυτή εδώ :X
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερο..Samsung galaxy note 2

Χειρότερο..HTC wildfire s

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Huawei P10 :up:

Sony Ericsson K800 :down:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Xειροτερο ισως το optimus g στα τελευταια του. Απιστευτα υπερτραγικη μπαταρια.

Καλυτερο βαση τιμης αποδοσης xiaomi redmi 4 pro. Kινηταρα με μολις 150 ευρω. Δεν κολλαει ποτε, τρομερη μπαταρια, τελειο στο χερι, τα εχει ολα και συμφερει:lol:

Του λειπει η καλη καμερα

Link to comment
Share on other sites

Χειρότερο το iphone 5 , χάλασαν και οι δύο κάμερες σε 2 μήνες .

Καλύτερο VIVO V7 , ελαφρύ, γρήγορο , smooth, ωραίες κάμερες , τέλεια οθόνη μονο με 180 ευρώ

Επίσης εξαιρετικό το Huawei P10 lite

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Χειρότερο κινητό : Sony Ericsson T66, αλλάχτηκε τρεις φορές στην αντιπροσωπεία και το τελευταίο πετάχτηκε στον τοίχο και μετά στα σκουπίδια !

Καλύτερο κινητό : Sony Ericsson K770

 

Χειρότερο smartphone : Samsung Galaxy s duos χωρίς αντίπαλο !

Καλύτερο smartphone : Coolpad F1, το πρώτο που ξεπέρασε τα τρία χρόνια χρήσης και ακόμη παίζει καλύτερα από πολλά καινούρια. Πήρα πλέον άλλο γιατί το βαρέθηκα, αλλά ακόμη ασχολούμαι μαζί του. To OnePlus 3T που έχω τώρα είναι βεβαίως πολύ ανώτερο, αλλά θα ήταν πολύ άδικη η σύγκριση και είναι πολύ νωρίς για να του πάρει την πρωτιά, καθώς το έχω μόλις 4 μήνες. Στο μέλλον πιθανότατα... ;)

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Χειρότερο Samsung omnia με windows έκανα ανταλλαγή με το iPhone 3g . Έδωσα το iPhone για να πάρω την μπουρδα.

 

Καλύτερο Nokia 808 όσο πιο άσχημο το έλεγαν κάποιοι τόσο πιο όμορφο γινόταν στα μάτια μου. Κάμερα οκ γνωρίζεται..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...