Jump to content

Ulefone power 3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 114
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επίσημες πληροφορίες για την αναβάθμιση Android Oreo. Αντε να δουμε.:)

https://www.ulefoneshop.com/blog/ulefone-power-3-official-android-oreo-8-update-faq/

 

Εντωμεταξύ σήμερα αναβαθμίστηκε το κινητό σε v35, για να δούμε τι θα δούμε. :)

Edited by petros2211
Link to comment
Share on other sites

Όταν το φορτίζετε σας πως είναι από θερμοκρασία; έχω παρατηρήσει ότι ανεβάζει αρκετα. Και μάλιστα χωρίς να το χρησιμοποιώ
Link to comment
Share on other sites

Όταν το φορτίζετε σας πως είναι από θερμοκρασία; έχω παρατηρήσει ότι ανεβάζει αρκετα. Και μάλιστα χωρίς να το χρησιμοποιώ

 

Eμένα oταν φτάνει περίπου στο 15% το βάζω όλο το βράδυ για φόρτιση, δεν έχω παρατηρήσει κάτι στη θερμοκρασία.

Πάντως έχω να το λέω, σαν τηλέφωνο έχω εντυπωσιαστεί στο οτι όσο και να το ταλαιπωρήσω δεν ζεσταίνεται εύκολα. :)

Έκανες την ενημέρωση μήπως διόρθωση κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Guest Bernadi7
Όταν το φορτίζετε σας πως είναι από θερμοκρασία; έχω παρατηρήσει ότι ανεβάζει αρκετα. Και μάλιστα χωρίς να το χρησιμοποιώ

Ζεσταίνεται αρκετά όταν φορτίζει, μόλις φτάσει 90κάτι% έρχεται στα ίσα του :lol: Το θεωρώ λογικό, για τόση μπαταρία.

Γενικά σε χρήση δε ζεσταίνεται καθόλου. Ποιά ενημέρωση λέτε παιδια? Δε μου έχει βγάλει κάτι σχετικό.

 

 

Btw πήρε το μάτι μου και το 3S σε Ελληνικά σκρουτζομάγαζα! Ορμάτε αδέρφια!

Link to comment
Share on other sites

Ζεσταίνεται αρκετά όταν φορτίζει, μόλις φτάσει 90κάτι% έρχεται στα ίσα του :lol: Το θεωρώ λογικό, για τόση μπαταρία.

Γενικά σε χρήση δε ζεσταίνεται καθόλου. Ποιά ενημέρωση λέτε παιδια? Δε μου έχει βγάλει κάτι σχετικό.

 

 

Btw πήρε το μάτι μου και το 3S σε Ελληνικά σκρουτζομάγαζα! Ορμάτε αδέρφια!

 

Καλησπέρα. Το παρατήρησα και εγώ, ζεσταίνεται αρκετά όταν φωτίζει και προς το τέλος έρχεται στα ίσα του.

Δηλαδή το power 5 θα σιδερώνεις και ρούχα όταν φορτίσει. :lol::lol:

 

Στο OTA update έχει έρθει αναβάθμιση. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Bernadi7
Καλησπέρα. Το παρατήρησα και εγώ, ζεσταίνεται αρκετά όταν φωτίζει και προς το τέλος έρχεται στα ίσα του.

Δηλαδή το power 5 θα σιδερώνεις και ρούχα όταν φορτίσει. :lol::lol:

 

Στο OTA update έχει έρθει αναβάθμιση. :)

Ευχαριστώ :) Μόλις απάντησα, άνοιξα τις ενημερώσεις και μου ήρθε κι εμένα, oreo ακόμα περιμένουμε όμως!

Link to comment
Share on other sites

Ο φορτιστης του ειναι εντελως για κλωτσιες. Πρεπει να βρειτε φορτιστη που να εχει πληρη εξομαλυνση και οχι μονο μια φασης. Τετοιες μεγαλες μπαταριες χρειαζονται φορτιση ομαλη χωρις διακυμανσεις και θορυβους που προερχονται απο τον φορτιστη, οποτε μια γεφυρα, ενας πυκνωτης και ενας σταθεροποιητης τασης ειναι ιδανικα για φορτιση, κατι που σπανιζουν σε αυτους τους φορτιστες του κιλου. Ειχα πετυχει εναν της AUkey που παραδοξος τα ειχε ολα αυτα και το Κινητο φορτισε ταχυστα χωρις να θερμαινεται.

 

ΥΓ μιλαω για το Ουκιτελ που ειχε παρομοια θεματα θερμανσης οπως τα δικα σας. Εικαζω οτι ο φορτιστης ειναι κατα 90 % υπευθυνος.

Link to comment
Share on other sites

Ο φορτιστης του ειναι εντελως για κλωτσιες. Πρεπει να βρειτε φορτιστη που να εχει πληρη εξομαλυνση και οχι μονο μια φασης. Τετοιες μεγαλες μπαταριες χρειαζονται φορτιση ομαλη χωρις διακυμανσεις και θορυβους που προερχονται απο τον φορτιστη, οποτε μια γεφυρα, ενας πυκνωτης και ενας σταθεροποιητης τασης ειναι ιδανικα για φορτιση, κατι που σπανιζουν σε αυτους τους φορτιστες του κιλου. Ειχα πετυχει εναν της AUkey που παραδοξος τα ειχε ολα αυτα και το Κινητο φορτισε ταχυστα χωρις να θερμαινεται.

 

ΥΓ μιλαω για το Ουκιτελ που ειχε παρομοια θεματα θερμανσης οπως τα δικα σας. Εικαζω οτι ο φορτιστης ειναι κατα 90 % υπευθυνος.

 

Καλησπέρα. Εάν αυτός που έχει μέσα είναι απλώς, μια φασης, οπότε και από τα άλλα κινητά ο γνήσιος ίδιος θα είναι, λογικά.

Oπότε πού βρίσκεις τέτοιο φορτιστή? να εχει πληρη εξομαλυνση. Πρέπει να είναι και 5v 3000mA.

Αν βρεις, πως ξεχωρίζει από τους άλλους? της μίας φασης.

Ευχαριστώ. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εάν αυτός που έχει μέσα είναι απλώς, μια φασης, οπότε και από τα άλλα κινητά ο γνήσιος ίδιος θα είναι, λογικά.

Oπότε πού βρίσκεις τέτοιο φορτιστή? να εχει πληρη εξομαλυνση. Πρέπει να είναι και 5v 3000mA.

Αν βρεις, πως ξεχωρίζει από τους άλλους? της μίας φασης.

Ευχαριστώ. :)

 

Εβαλα στο παλμογραφο και μετρησα ενα τις samsung, doogee, aukey, Oukitel καποιους αλλους χωρις μαρκα. Το αποτελεσμα ηταν οτι ο aukey εδινε πληρη εξομαλυνση, μετα ακολοθουσε ο σαμσουνγκ και τα υπολοιπα με φανερες διαφορες. Το ουκιτελ και ντουγκι ηταν οτι χειροτερο.

Ο καθε φορτιστης εχει σαν σκοπο να μετατρεπει το εναλλασομενο σε συνεχες. Για να το κανει αυτο πρεπει να περασει απο μετασχηματιστη, ανορθωτη, πυκνωτη... και αν εχει και σταθεροποιητη 78ΧΧ ή LM ακομη καλυτερα. Οι φορτιστες του κιλου εχουν μισο ανορθωτη ( γιατι βαριουνται να βαλουν δυο διοδους παραπανω) πυκνωτη αμφιβολης χωρητiκοτητας, και για σταθεροποιητη...ουτε καν ο λογος.

Δεν ειναι απaραιτητο να ειναι 3 Α, υπαρχουν και μικροτεροι.

To πως ξεχωριζει;;; αυτο μονο με ιδιοκατασκευη ή καποιους επωνυμους καλους. Υπαρχουν στο αλι μερικοι οπως ο Aukey που πληρει ολα αυτα.

Edited by Barlost
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Bernadi7

Αγόρασα σήμερα το Power 3S!!! Ακόμα το σετάρω, θα σας πω αύριο εντυπώσεις.

Απειροελάχιστες οι διαφορές με το 3 που έχει η κοπέλα μου, το μόνο σίγουρο πέραν των προδιαγραφών είναι πως έχει ΌΝΤΩΣ ανεξάρτητο slot για κάρτα μνήμης!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ερώτηση πως μπορώ πόσο έχει περάσει από την τελευταία φορτηση; πάω στη μπαταρία αλλά δεν μου δείχνει κάτι, απλά ένα ποσοστό και πως λειτουργούσε η κατανάλωση. Οθόνη σήμα. Ψάχνω κάπου λάθος;
Link to comment
Share on other sites

Guest Bernadi7

Καλησπέρα στο παρεάκι!

Ξέρει κανείς πως μπορείς να μπλοκάρεις κλήσεις από απόκρυψη? Γιατί έχει μόνο για συγκεκριμένους αριθμούς. Η' να βάλω κάποιο πρόγραμμα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ερώτηση πως μπορώ πόσο έχει περάσει από την τελευταία φορτηση; πάω στη μπαταρία αλλά δεν μου δείχνει κάτι, απλά ένα ποσοστό και πως λειτουργούσε η κατανάλωση. Οθόνη σήμα. Ψάχνω κάπου λάθος;

 

Καλησπέρα, εκεί στην μπαταρία, κάνεις κλικ στο σχεδιάγραμμα και μπαίνεις στις λεπτομέρειες ιστορικού.

είναι το μόνο σημείο που ξέρω να υπάρχει. :)

 

Καλησπέρα στο παρεάκι!

Ξέρει κανείς πως μπορείς να μπλοκάρεις κλήσεις από απόκρυψη? Γιατί έχει μόνο για συγκεκριμένους αριθμούς. Η' να βάλω κάποιο πρόγραμμα?

 

Καλησπέρα.

(να μπλοκάρεις κλήσεις από απόκρυψη) δηλαδή, όταν σε παίρνει κάποιος και δεν εμφανίζεται νούμερο να μπορείς να τον μπλοκάρεις?

Δεν το ξέρω αυτό αν γίνεται.

Αυτό που ξέρω σίγουρα ότι γίνεται, όταν έχεις έναν αριθμό και πατήσεις λεπτομέρειες κλήσης, εκεί είναι ο αποκλεισμός αριθμού. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Bernadi7

Καλησπέρα.

(να μπλοκάρεις κλήσεις από απόκρυψη) δηλαδή, όταν σε παίρνει κάποιος και δεν εμφανίζεται νούμερο να μπορείς να τον μπλοκάρεις?

Δεν το ξέρω αυτό αν γίνεται.

Αυτό που ξέρω σίγουρα ότι γίνεται, όταν έχεις έναν αριθμό και πατήσεις λεπτομέρειες κλήσης, εκεί είναι ο αποκλεισμός αριθμού. :)

Ναι, τις κλήσεις από απόκρυψη ήθελα να μπλοκάρω, αλλά όπως λες κι εσύ, είναι μόνο για τους αριθμούς. Σ' ευχαριστώ πολύ πάντως για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι εκεί μπαινω αλλά εκεί δεν δείχνει πόσες ώρες είναι ενεργή η οθόνη. Τουλάχιστον εμένα δεν μου βγάζει νούμερα
Link to comment
Share on other sites

Guest Bernadi7
Καλησπέρα και πάλι εκεί μπαινω αλλά εκεί δεν δείχνει πόσες ώρες είναι ενεργή η οθόνη. Τουλάχιστον εμένα δεν μου βγάζει νούμερα

Τώρα είδα την ερώτησή σου :O

Μήπως ψάχνεις:

1) ρυθμίσεις -> εφαρμογές -> κλικ σε εφαρμογή (η αλήθεια είναι πως Οθόνη δεν είδα) -> μπαταρία

2) ρυθμίσεις -> πληροφορίες τηλεφώνου -> χρόνος απ' την τελευταία εκκίνηση

???

Δε ξέρω αν σε βοηθούν αυτά :O

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αύριο ξεκινάει ο μήνας που υποσχέθηκε η Ulefone να κάνει την αναβάθμιση σε android 8 στο power 3. :D

Άντε να δούμε θα κρατήσει την υπόσχεσή της ή θα είναι παραμύθια σαν κάποιες άλλες εταιρείες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Έχω ένα ulefone metal( ο γιος μου)έσβησε και δεν ανοίγει!! Βασικά από ότι βλέπω δεν φορτίζει!!! Δεν δείχνει σημάδια ζωής!! ξέρει κάποιος κάτι !! που να απευθυνθώ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αύριο ξεκινάει ο μήνας που υποσχέθηκε η Ulefone να κάνει την αναβάθμιση σε android 8 στο power 3. :D

Άντε να δούμε θα κρατήσει την υπόσχεσή της ή θα είναι παραμύθια σαν κάποιες άλλες εταιρείες.

to 3s erxetai me 8?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

to 3s erxetai me 8?

 

Οχι, με 7 το στέλνουν και θα πάρει αναβάθμιση, αυτό το μήνα λένε.

Για να δούμε.:)

 

Καλησπέρα!! Έχω ένα ulefone metal( ο γιος μου)έσβησε και δεν ανοίγει!! Βασικά από ότι βλέπω δεν φορτίζει!!! Δεν δείχνει σημάδια ζωής!! ξέρει κάποιος κάτι !! που να απευθυνθώ;

 

Δοκίμασες να το πας σε μαγαζιά που ασχολούνται με κινητά, όπως ο Γερμανός?

Μήπως και είναι κάτι απλό, όπως ο φορτιστής η το βύσμα.:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Bernadi7
Καλησπέρα. Από ότι διαβάζω βγήκε το android 8 στο Power 5.

Οπότε πλησιάζει και η μέρα για το power 3. :)

Καλησπέρα! Άντε να δούμε!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...